طرز تهیه ترشی سالسا

ترشی سالسا از انواع چاشنی های خوش طعم و خوشمزه است که از گوجه فرنگی و فلفل دلمه ای و کدو سبز و بادمجان و سرکه و روغن زیتون و مرزنجوش و آویشن و جعفری خرد شده استفاده می شود وبه روش های مختلفی میتوان تهیه کرد اکنون شما عزیزان با مطالعه این مقاله میتوانید یک ترشی بسیار خوشمزه را درست کرده و نوش جان کنید.

 

ترشی سالسا

مواد لازم

نصف فلفل دلمه ای (سبز و زرد و قرمز) از هرکدام یک عدد متوسط

گوجه فرنگی : ۲ عدد

کدو سبز : 1 عدد

بادمجان : ۲ عدد

سرکه : ۲ قاشق غذاخوری

روغن زیتون : ۳ قاشق غذاخوری

مرزنجوش خرد شده : دو قاشق غذاخوری

آویشن : دو قاشق غذاخوری

جعفری خرد شده : ۱ قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه

مرحله اول

درابتدا بادمجان، گوجه فرنگی و کدوها را به مدت دو ساعت داخل روغن زیتون بخوابانید و بعد از آن همه را کبابی کنید تا پخته شوند و بعد از پخته شدن کناری بگذارید تا خنک شوند

مرحله دوم

در این مرحله بعد از خنک شدن بادمجان و گوجه فرنگی و کدو آنها را به اندازه های کوچک برش زده سپس فلفل دلمه ای سبز و زرد و قرمز را هم به اندازه های خیلی کوچک خرد کرده کناری بگذارید.

مرحله سوم

در نهایت همه مواد خرد شده و آماده شده و را درون ظرفی مناسب بریزید سپس جعفری و آویشن و مرزنجوش و نمک و سرکه را هم به روی آنها اضافه کرده با قاشق بزرگ هم بزنید و تمامی مواد مخلوط شده را داخل شیشه ای مناسب و درب داری بریزید و قتی که تمامی مواد را داخل شیشه پر کردید در آن را محکم ببندید و ترشی را در مکانی مناسب بگذارید بعد از گذشت یک هفته ترشی سالسای شما آماده است میتوانید در کنار انواع غذاها سرو کنید دقت داشته باشید که بعد از هر بار استفاده در آن را بسته و داخل یخچال قرار دهید.

ترشی سالسا شما آماده هست!

 

همراه ما باشید با طرز تهیه انواع ترشی :

 

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی منیژه فتحعلی زاده

منیژه فتحعلی زاده هستم. لیسانس کتابداری با هیجده سال سابقه خدمت در کتابخانه پزشکی ارومیه. هفت سال داوطلبانه به عنوان مروج با جهاد کشاورزی همکاری داشتم . چندین بار مروج نمونه زنان روستایی استان انتخاب شدم . به علت علاقه ای که به نوشتن مخصوصا دستور غذاهای سنتی فراموش شده داشتم، در حال حاضر در تیم نیمه شب هستم.

همچنین ببینید

با لیمو ترش چه نوشیدنی هایی می توان درست کرد؟

با لیمو ترش چه نوشیدنی هایی می توان درست کرد؟

با آمدن تابستان ، عطش افراد بیشتر می شود و یکی از خوراکی های عطش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.