تعبیر خواب مرده

در مقالات پیشین از وبسایت نیمه شب، به تعبیر خواب طلا، مار، گربه، سگ، موش و … پرداخته شد و حال امروز این مقاله از بخش تعبیر خواب نیمه شب، به تعبیر خواب مرده اختصاص یافته است و همچنین با مراجعه به بخش تعبیر خواب وبسایت، می توانید به مرور کامل انواع تعبیر خواب های خود بپردازید.

مقدمه

خواب های مرتبط با مرگ و مردگان، یکی از رایج ترین و ناراحت کننده ترین خواب هایی است که اکثر مردم جهان آن را دیده اند. ممکن است در خواب ببینید که مرده اید یا یکی از نزدیکان شما مرده است، یا در حال کشتن کسی هستید و …. در هر حال این گونه خواب ها معمولا نشان دهنده حالات روحی شما در زندگی شخصیتان است و دلیلی بر ترس و وحشت نیست.

تعابیر متفاوتی برای خواب مرده وجود دارد ولی مهم است که هنگام تعبیر کردن خواب هایتان ، رویدادهای داخل آن خواب را نیز به خاطر داشته باشید تا تعبیر صحیح تری از آن به دست بیاورید. در ادامه این مطلب، به جزئیات دیدن مرده در خواب پرداخته شده است که با هم به مرور آن می پردازیم.

تعبیر خواب مرده

انواع تعابیر خواب مرده

 تعبیر دیدن مرگ خود در خواب

اگر در خواب مرگ خودتان را ببینید نشانه‌ی شادمانی در راه است و احتمال زندگی کردن و لذت بردن با سبکی بی‌خیال را در آینده‌ای نزدیک نشان می‌دهد.

 

 تعبیر خواب کشتن کسی

این خواب اینگونه معنی می شود که شما در تلاش برای تغییر زندگی و یا رفتار خود هستید ولی در این راه شکست خورده اید یا ممکن است شما ایراد کار و یا رفتار و اخلاق خود را میدانید ولی قدرت تغییر آن را ندارید.

بیشتر بخوانید: تعبیر خواب موش

زنده شدن مرده

اینکه در خواب ببینید اقوام درگذشته‌ی‌تان زنده می‌شوند و شروع می‌کنند به ارتباط برقرار کردن با شما، هشداری است برای استفاده از عقل و خرد موقعی که قرار است در رابطه با چیزهایی که قرار می‌خواهید به آن‌ها دست پیدا نمایید تصمیم گیری کنید.

نیاکان و اجداد مرده

اگر نیاکان‌تان را که فوت کرده‌اند در خواب ببینید یعنی قرار است شادی زیادی را در مسیر زندگی‌تان تجربه کنید و وضعیت سلامت شخصی شما به سمت بهتر شدن تغییر خواهد کرد.

سر زدن شخص مرده

اینکه در خواب ببینید شخصی مرده یا گروهی از آدم‌های فوت کرده به ملاقات‌تان می‌آیند و به شما سر می‌زنند نشانه‌ی آن است که تمام توجه‌تان را بر چیزی متمرکز کرده‌اید که در گذشته برای این شخص یا گروه از اشخاص اتفاق افتاده است، یا می‌تواند نمایانگر اندوه و ناراحتی مربوط به از دست دادن آن شخص یا اشخاص باشد.

جمعیت مردگان

دیدن جمعیتی از آدم‌های مرده در خواب یعنی تغییرات چشمگیری در آب و هوا یا شرایط محیطی در کل به وجود خواهد آمد که مانع تلاش‌های شما برای تکمیل موفقیت آمیز طرح‌ها یا تلاش‌های‌تان خواهد شد.

برخاستن مرده‌ای از درون یک تابوت

این که در خواب ببینید شخص مرده‌ای از تابوت بر می‌خیزد نشانگر ملاقاتی است که کی از آشنایان از شما به عمل خواهد آورد که مستلزم آن است از پیش برای شاد ساختن فضای دیدار آماده‌سازی و تلاش زیادی انجام دهید.

دوستان یا آشنایان مرده

دیدن دوستان یا آشنایان مرده در خواب نشانه‌ای از بی‌احترامی یا استهزای اطرافیان نسبت به شما است، و رفتارشان اثری منفی بر اعتماد به نفس شما خواهد گذاشت و باعث می‌شود درک ضعیفی از خودتان داشته باشید.

بیشتر بخوانید: تعبیر خواب ماهی

 شریک شدن غذا با مرده

اینکه در خواب ببینید پشت میز نشسته‌اید و غذای‌تان را به شخصی که مرده است قسمت می‌کنید یعنی زمان آن رسیده است در زمینه‌ی مراقبت از سلامتی‌تان بهتر عمل کنید چون ممکن است مشکل سلامتی ناشناخته‌ای داشته باشید که در بدن‌تان شروع شده است و اگر به طور منظم و مرتب چکاپ و معاینه نشوید ممکن است از آن غافل و متوجه‌اش نشوید.

زنده شدن مرده 

تعبیر خواب مرده زنده شدن یعنی رویدادهای خارق‌العاده و باورنکردنی یا وضعیت‌ّهای اینچنینی آماده‌ی ورود به زندگی تان هستند که نهایتا با آن‌ها روبرو خواهید شد.

تلاش برای احیا و زنده کردن مرده‌

اینکه در خواب ببینید تلاش می‌کنید شخص مرده‌ای را زنده کنید هشداری است درباره‌ی احتمال رو شدن دوباره‌ی مسئله یا مشکلی قدیمی در زندگی‌تان که نهایتا مجبور به روبرویی و حل آن خواهید شد.

 صحبت کردن با مرده

اینکه در خواب ببینید با شخصی مرده در صحبت می‌کنید نشانه‌ی آن است که یکی از اعضای خانواده یا دوستان صمیمی‌تان آماده‌ می‌شود با شما تماس بگیرد تا نگرانی‌ها یا مشکلاتی را که ممکن است در زندگی‌اش در حال حاضر با آن‌ها روبرو باشد با شما در میان بگذارد.

گریه کردن برای مرده

اینکه در خواب ببینید برای شخصی مرده شیون و زاری می‌کنید نشانگر آن است که احساسات نوستالژیک‌تان در رابطه با رویداد یا شرایطی مهم که در زندگی‌تان اتفاق افتاده برانگیخته شده است.

تعبیر خواب مرده درون تابوت

دیدن مرده‌ی درون تابوت در خواب یعنی مشکلات یا دردسرهای خاصی در زندگی‌تان مدتی است فکرتان را مشغول کرده است.

تعبیر خواب مرده

دست زدن به مرده

اینکه در خواب ببینید به یک مرده دست می‌زنید یعنی قرار است از اقدامات و رفتارهای آدم‌هایی که شما را دوست ندارند و به فکر منفعت طلبی از شما هستند آن هم به دلیل مسئله‌ای که همین حالا با آن درگیر هستید، رنج ببرید.

گریه کردن مرده

دیدن مرده‌ای گریان در خواب نشانگر احتمال درگیری‌ها و ناسازگاری‌های پیش رو با آدم‌هایی است که اطراف خودتان جمع کرده‌اید.

گرفتن چیزی از یک مرده

اینکه در خواب ببینید مرده‌ای چیزی به شما می‌دهد و از او می‌گیرید نشانه‌ی بدی است. این خواب نماد سختی‌ها، مشکلات و بیماری‌های جدی، یا مرگ یکی از اعضای نزدیک خانواده است.

احاطه شدن توسط مرده‌ها 

اینکه در خواب ببینید مرده‌ها شما را دوره کرده‌اند یعنی قرار است یک سری دشمنان یا آشنایان جدیدی پیدا کنید که دوست دارند برای‌تان موانعی ایجاد کنند و باعث اختلاف و درگیری در زندگی‌تان بشوند.

بیشتر بخوانید: تعبیر خواب سگ

تعبیر خواب بغل نمودن مرده

اگر در خواب ببینید فرد مرده‌ای را بغل کرده‌اید نشانه ی بیماری است که انتظارتان را می‌کشد یا بدتر شدن شرایط و وضعیت سلامتی‌تان که غلبه بر آن مدت زمان زیادی از شما وقت خواهد گرفت.

بوسیدن مرده در خواب

اگر در خواب ببینید مرده‌ای را می‌بوسید نشانگر طول عمر است. پس انتظار آن را داشته باشید که سال‌های عمر زیادی را پیش رو داشته باشید.

هدیه دادن به مرده

دیدن خوابی که در آن به یک شخص فوت شده هدیه‌ای می‌دهید نشانه‌ی زیان احتمالی مربوط به دارایی‌های مالی یا متعلقات فیزیکی‌تان است.

زنده شدن نوزادهای مرده

دیدن چنین کابوسی که در آن نوزدادهایی که می‌دانید در عالم واقعیت مرده‌اند و روی یک میز برهنه و بی‌جان خوابانده شده‌اند دوباره زنده شوند، نشانه‌ی بد یمنی در رابطه با زندگی افراد کوچک خانواده است. این نشانه پیش‌هشداری است که نوزادان در واقعیت نیز ممکن است از دینا بروند.

پوسیدن و تجزیه شدن مرده

اگر در خواب ببینید مرده‌ای درست در مقابل چشم‌های‌تان در حال پوسیدن و تجزیه شدن است نشانه‌ی خوبی است. این خواب یعنی ثروت و سعادت زیادی در راه است، یا در آینده‌ی نزدیک اوضاع مالی‌تان افزایش چشمگیری خواهد داشت.

حمل کردن یک مرده

اگر خواب ببینید مرده‌ای را خودتان یا دیگران حمل می‌کنید یعنی اندوه ناشی از مشکلات یا دشواری‌هایی که برای مدت زمان طولانی تجربه خواهید کرد.

مردن نامزد یا همسر

این خواب، نماد شادمانی یا زندگی رضایت‌بخش در واقعیت است. بر خلاف تصویر موجود در خواب، روابط‌تان با کسانی که مرتبا با آن‌ها در تماس هستید «سرشار از سرزندگی» خواهد بود، و فعالیت‌ها و پروژه‌هایی که در حال حاضر تقبل کرده‌اید علائم پیشرفت و پیشروی به سمت موفقیت را نشان می‌دهند. شما هرگز قبلا در زندگی‌تان این اندازه موفقیت تجربه نکرده اید و برای حفظ آن هر کاری خواهید کرد.

درد داشتن مرده

درد به معنای رنج کشیدن است، اما مردگان درد جسمانی دیگر ندارند ولی دیدن مرده ای که از درد شکایت داشت، یعنی در دنیا اعمالی داشته که باعث رنجش او شده و یا بدکردار بوده است. اگر سردرد داشت با غرور و تکبر رفتار می کرده، اگر دل درد داشت، مال حرام خورده، اگر چشم درد داشت، نگاه به نامحرم کرده ویا بدگویی و غیبت کرده، اگر دندان درد داشت، ناسزا زیاد می‌گفته است.

لباس زیبا بر تن مرده

اگر مرده را در لباسی زیبا و آراسته دیدید، یعنی با ایمان از دنیا رفته است و اکنون جایگاه خوبی دارد. لباس سیاه بر تن مرده یعنی حالش خوب نیست و لباس کبود و زرد یعنی گناهکار بوده است. اگر لباس بر تن مرده می پوشاندید، یعنی عجل تان نزدیک است.

مبادله با مرده

اگر در خواب به مرده چیزی بدهید، نشانه خوبی نیست و یعنی غم و اندوه به شما وارد می‌شود. اما اگر چیزی از مرده بگیرید یعنی نعمت و روزی از جایی که نمی‌دانید به شما می‌رسد. حضرت دانیال می‌گوید “اگر چیزی از مرده بگیرید معنی خواب خوب است و از جایی که انتظارش را ندارید سودی بهتان می‌رسد”.

تعبیر خواب مرده

تعبیر خواب مرده را بوسیدن

اگر کسی خواب ببیند مرده ای را می بوسد، نشانه طول عمر و دوری از مرده است. اگر ببینید که کسی که مرده پیشانی شما را بوسید، نشانه آرامش روح آن مرده است و اینکه او برای شما دعای خیر می فرستد و از افکار و رفتار شما راضی است.

هدیه گرفتن از مرده

هدیه گرفتن از مرده تعبیری نیکو داشته و به معنای افزایش رزق و روزی شما و زیاد شدن ثروت و مال شما است. اگر خواب ببینید مرده ای به شما اتومبیلی هدیه داد، کنترل زندگی تان را بهتر از قبل به دست خواهید گرفت و این خود شما خواهید بود که برای زندگی خود و روشی که دوست دارید زندگی کنید تصمیم خواهید گرفت.

غذا دادن به مرده

غذا دادن به مرده بیشتر به این معنی است که آن شخص از شما خیرات و نذورات می خواهد و اگر ببینید که به مرده ای غذا می دهید، دعای خیر شما به او رسیده و اگر او بگوید به من فلان غذا را بده، در بیداری باید برای شادی روح او، به شخص فقیری آن نوع از غذا را بدهید تا ثواب آن به روح مرده ای که در خواب دیده اید، برسد.

تعبیر خواب مرده دوباره بمیرد

اگر کسی خواب ببیند که مرده ای، دوباره مرد، امر و موردی پیش می آید که آن مرده از یاد عموم و بازماندگان خود رفته و گویا به فراموشی سپرده شده است. همچنین بازماندگان آن مرده، ممکن است دست به کاری بزنند که گناه محسوب شود و این دوباره مردن آن مرده، به معنای ناراحتی و عذاب فکری آن مرحوم است. ابراهیم کرمانی معتقد است که اگر مرده ای در خواب دوباره بمرد، ممکن اس

برهنه دیدن مرده

اگر کسی خواب ببیند که مرده ای کاملا برهنه است، تعبیرآن این است که در دنیا کسانی هستند که از اعمال آن مرده راضی نبوده و از او بدگویی و غیبت می کنند و آبروی او را می برند. در این صورت برای شادی روح آن مرحوم باید خیرات و صدقات دهید تا خداوند روح او را تسلی دهد و در آرامش نگهدارد.

زنده شدن مادر

زنده شدن مادر در خواب می تواند نشان دهنده این باشد که دلمان برای او در زندگی تنگ شده است. ما در در ذهن ناخودآگاه به دنبال او و صحبت کردن در مورد چیزهای متعدد با او هستیم که در زمانی که به صورت فیزیکی نزد ما بود، این کار را می کردیم. خصوصیات خوب او باعث می شود به او نزدیک شده و یا ناخودآگاه آرزو کنیم که کاش مثل مادر رفتار می کردیم.

در حقیقت خواستن او، موجب می شود تا در خواب به او نزدیک شویم. او به ضمیر ناخودآگاه فرد آرامش داده و غم و اندوه او را تخفیف می دهد. همچنین ممکن است با رفتن به خواب بچه های خود به آنها می گوید که در آرامش است.

زنده شدن پدر

زنده شدن پدر در خواب می تواند نمادی از نزدیک شدن چیزی بهتر برای ما باشد. این خواب یک انرژی مثبت همراه خود دارد می تواند به ما در به دست آوردن نیرو و قدرت از دست رفته زندگی مان کمک می کند. همچنین تصور می شود که ارواح سعی در ارتباط گرفتن با ما دارند تا به آرام کردن غم ما کمک کنند.

بیشتر بخوانید: تعبیر انواع مار
سخن پایانی

به گفته پیامبر اعظم (ص) خواب به ۳ وجه است: گاهی خواب یک رویا و بشارت از طرف پروردگار است، گاهی مسائلی است که انسان در ذهن خود مرور می‌کند، گاهی یک وسیله برای شیطان است که به انسان غم و اندوه القا کند.

به طور کلی خواب‌ها ویژگی‌های عجیبی دارند، زمانی که انسان به خواب می‌رود روح از بدن جدا شده و به عالم مجردات می‌رسد و پرده‌های دنیا از پیش چشم او کنار می‌رود، به همین دلیل است که ممکن است اتفاقاتی را ببیند که بعد از مدتی واقعی بودن آن‌ها اثبات شود، معبران بر این باورند که هر چقدر روح فرد خواب بیننده پاک‌تر باشد، خواب او نیز تعبیر روشن تری دارد.

هر چه انسان روح آلوده تری داشته باشد کمتر خواب‌های او تعبیر پیدا می‌کند، انسان‌هایی که آلوده به گناه هستند و خواب پریشان می‌بینند، باید آن را یک نشانه از طرف خداوند بدانند؛ زیرا خداوند می‌خواهد به همه‌ی افراد تلنگری بزند که راه خود را عوض کنند.

درباره‌ی فرناز باقری

فرناز باقری هستم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت از دانشگاه بوعلی سینا ، معلم هستم و به دلیل کار در محیط مدرسه، همواره در حال خواندن و یادگیری مطالب جدید هستم، و در تلاشم تا آموخته هایم را در زمینه های مختلف در وب سایت نیمه شب بنویسم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

همچنین ببینید

تعبیر خواب موش

تعبیر خواب موش

اکثر افراد در خواب خود، حیواناتی را دیده اند که یکی از این حیوانات، موش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *