تعبیر خواب کامل حاملگی

بسیاری از زنان، همواره خواب حاملگی می بینند و این خواب به شرطی تعبیر دارد که بر حسب فکر و خیال بارداری یا ترس از حاملگی نباشد که در این صورت باید به تعبیر خواب خود پردازند و به همین منظور در این مقاله از بخش تعبیر خواب  وبسایت نیمه شب، به تعبیر خواب کامل حاملگی پرداخته شده است که در ادامه، به مرور آن خواهیم پرداخت.

مقدمه

اگر در خواب دیدید که حامله هستید، باید بدانید که باردار شدن در خواب یک نماد مربوط به مسائل خودتان است و در واقع نمیتوان تعبیر خواب باردار بودن را به بچه یا نوزاد نسبت داد یا اگر بخواهیم به زبان ساده تر بگوییم دیدن خواب بارداری، نماد یک تغییر و تحول در زندگی است که ممکن است برایتان اتفاق افتاده باشد یا قرار است در آینده نزدیک رخ دهد. به طور کلی تعبیر خواب بارداری بستگی به جزئیات خواب دارد که در ادامه مطلب به مرور انواع جزئیات خواب ها خواهیم پرداخت.

رویای صادقه

تعابیر خواب حاملگی یا بارداری

تعبیر خواب شنیدن خبر بارداری

معمولا ممکن است در رویایی با سمبل حاملگی، با انسان‌های دیگر در قالب خانواده یا دوستان خود رو به رو شوید. همانطور که گفته شد همه‌ی این افراد سمبل بخشی از شخصیت رویابین هستند. اگر انسان‌های دیگر در رویا، از شنیدن خبر حاملگی شما دچار بهت و حیرت شوند، به این معناست که شما مسئولیت یا هدفی را بر عهده گرفته اید که احساس می‌کنید با شخصیت و زندگی شما همخوانی نداشته یا برای شما غیر معمول است. اگر دیگران با شنیدن خبر حاملگی شما عصبانی یا ناراحت شوند، می‌تواند به این معنا باشد که شما خود را در مسیر اهدافی مشاهده می‌کنید که احساس می‌کنید برای شما خوشایند نبوده یا نمی‌توانید از پس آن‌ها برآیید. اگر در رویا مشاهده کردید که دیگران از شنیدن خبر حاملگی شما خوشحال هستند، به این معناست که اهداف کنونی مطابق ارزش‌ها و هنجار‌های فکری شما هستند و مایل به پیگیری آن‌ها هستید.

دیدن حاملگی خودتان

همان‌طور که قبلا گفتیم در اکثر موارد خواب مربوط به حاملگی بازتاب جنبه‌ی خاصی از خودتان است که در آن لحظه در حال رشد است. ممکن است این خواب‌ها نشانه‌ی برخی جوانب زندگی‌تان باشد که در حال عبور از فرایند تغییرات بزرگ است. اگر در خواب دیدید که حامله هستید، می‌تواند به این معنی باشد که ایده‌ای جدید یا پروژه‌ای جدید خلق شده‌است.

هم‌چنین خانم‌های باردار اغلب خواب حاملگی‌شان را می‌بینند. در این صورت این خواب‌ها نشانه‌ی اضطراب و ترس‌های مربوط به حاملگی‌شان است.

پژوهش‌ها نشان داده‌است که اگر یک خانم در سه ماهه‌ی اول بارداری باشد احتمالا خواب گل، حیوانات کوچک یا میوه‌ها را می‌بیند. پژوهشگران پی برده‌اند که زنان باردار در سه ماهه‌ی دوم بارداری معمولا خواب می‌بینند نوزادی به دنیا آورده‌اند که انسان نیست. در این دوره از بارداری معمولا زنان نگران سلامت نوزادشان هستند. هم‌چنین به این فکر می‌کنند که آیا مادر خوبی خواهندبود یا نه.

بیشتر بخوانید: تعبیر خواب طلا چیست؟

در سه ماهه‌ی سوم بارداری زنان معمولا خواب حیوانات بزرگ‌تر را، مانند فیل یا دایناسور، می‌بینند.

زنان باردار اغلب درباره‌ی جنسیت نوزادشان خواب می‌بینند. این خواب بازتاب دل‌مشغولی آن‌ها در درباره‌ی جنسیت فرزندشان است.

هم‌چنین اگر قصد دارید در زندگی واقعی باردار شوید، عادی است خواب حاملگی ببینید. ولی اگر باردار نیستید و خواب بارداری می‌بینید، معنی‌اش این است که از برخی وظایف جدید در زندگی‌تان می‌ترسید.

تعبیر خواب حاملگی مرد و پسر

اگر مردی خواب ببیند که شکمش مثل زن های حامله بزرگ شده است، مال و اموال دنیوی نصیبش میشود و هرچقدر شکمش در خواب بزرگتر باشد، این مال و اموال بیشتر است.  اگر مرد یا پسری ببیند که در خواب حامله شده است، به این معناست که به حرف ها و قضاوت های مردم درباره خودش خیلی اهمیت میدهد و از این میترسد که دیگران درباره او بدگویی یا نا داوری کنند.

بارداری

تعبیر خواب حاملگی فردی دیگر

اگر در خواب‌تان دیدید که فرد دیگری حامله است، معنی‌اش این است که می‌خواهید به این فرد نزدیک‌تر شوید.

اگر مردی خواب ببیند که نامزدش حامله است، معنی‌اش این است که رابطه‌شان در وضعیت بحرانی است. آن‌ها دیگر اهداف مشترکی ندارند و ممکن است در آینده‌ی نزدیک جدا شوند.

تعبیر خواب حاملگی مادر خود

اینکه خواب ببینید مادرتان باردار است هشداری جدی درباره‌ی یک وضعیت خطرناک یا بسیار بد است. همچنین می‌تواند به معنی آن باشد که مادرتان ممکن است به شدت مریض شود یا حتی مرگ او را از پا در بیاورد.

تعبیر خواب حامله بودن دختر مجرد

اگر در خواب ببینید که در حالی که مجرد هستید باردار شده‌اید، شاید تعبیر آن چندان بد نباشد. بع عقیده بسیاری از معبران و صاحب نظران در این حوزه، دیدن خواب بارداری برای دختری که مجرد است، میتواند بیانگر این باشد که شما استعداد یا قدرت درونی خاصی دارید که در حال پرورش است. مثلا اگر ایده خاصی دارید یا در فکر شروع کار جدیدی هستید، این خواب به شما خبر میدهد که در آن کار موفق شده و پیشرفت خواهید کرد. درواقع، پروراندن و تولد ایده یا عملکردی در زندگی‌تان می‌تواند خبر از درون خوابتان دهد.

بیشتر بخوانید: تعبیر خواب ماهی

تعبیر خواب حاملگی ناخواسته

اگر در رویا خود را به طور ناخواسته حامله ببینید و در تلاش باشید تا فرزند خود را سقط کنید، این رویا می‌تواند به تلاش شما برای کنار گذاشتن یک فکر و عقیده‌ی خاص در زندگی بیداری اشاره داشته باشد. این خواب بعضا می‌تواند به تلاش شما برای کنار گذاشتن یک رشته‌ی تحصیلی یا شغلی که با ارزش‌های شما در تضاد است نیز مرتبط باشد.

دیدن سقط جنین ناخواسته

اگر خواب ببینید فرزندی که در راه داشتید در حال مردن است، نشانه‌ی بدی است. معنی‌اش این است در پروژه‌ای که تلاش زیادی برایش کرده‌اید موفق نمی‌شوید. برنامه‌هایتان تحقق نمی‌یابد اما باید قوی و مثبت بمانید.

شاید خواب دیدن درباره‌ی نوازدتان استرس‌آور باشد. اما این خواب‌ها در اکثر موارد تعبیر منفی ندارد. این خواب‌ها معمولا به این معنی است که شما سردرگم هستید و از تغییرات جدیدی که در زندگی‌تان در حال روی دادن است می‌ترسید.

اگر باردار هستید و خواب دیدید که جنین‌تان را از دست داده اید، فقط بازتاب اضطراب شما است، پس لازم نیست نگران باشید.

تعبیر خواب حامله شدن فرزند نابالغ

كرمانى گويد: اگر فرزند نابالغ خود را حامله بيند، دليل كه اگر پسر بود، پدرش را نعمت و مال حاصل گردد و اگر بيننده‌ى خواب دختر بود، مادرش را نعمت و مال حاصل شود.
در ادامه دیدن رویاهای مربوط به بارداری، رویای زایمان و وضع حمل نیز در بین زنان بسیار رایج است.

تعبیر خواب آزمایش حاملگی

در تعبیر خواب حاملگی، اگر خواب آزمایش حاملگی دیدید، معنی‌اش این است که فاز جدیدی در زندگی‌تان شروع شده‌است. ممکن است یک رابطه‌ی جدید یا شغل جدید باشد. یک امتحان نشان خواهدداد برای تغییراتی که در زندگی‌تان رخ می‌دهد آماده هستید یا نه.

دیدن سونوگرافی بارداری

اگر خواب دیدید که در حال سونوگرافی بارداری هستید، این خواب به یک فاز جدید در زندگی‌تان اشاره دارد. شاید به زودی در زندگی واقعی باردار شوید یا شغل جدیدی پیدا کنید. هم‌چنین ممکن است پروژه‌ی جدیدی را شروع کنید که در دوره‌ی پیش رو موفقیت زیادی به همراه داشته‌باشد.

تعبیر خواب کامل حاملگی

دیدن سقط جنین عامدانه

اگر خواب دیدید که جنین خود را از بین بردید، معنی‌اش این است که رشد خودتان به بن‌بست رسیده‌است. شما بسیار می‌ترسید و گیج شده‌اید و نمی‌توانید فاز جدیدی را در زندگی‌تان شروع کنید.

هم‌چنین زنانی که قبلا در زندگی واقعی‌شان سقط جنین عمدی داشته‌اند ممکن است اغلب خواب آن را ببینند. این زنان به این شیوه در حال بهبودی از آسیبی هستند که در بیداری از آن جان سالم به در برده‌اند. شاید این خواب برای زنان هشداری باشد تا بیش‌تر مراقب سلامتی‌شان باشند.

اگر خواب دیدید که فرد دیگری جنین‌اش را از بین برده‌است، معنی‌اش این است که رابطه‌تان با این فرد خیلی خوب نیست. اگر خواب دیدید نامزدتان جنین‌اش را سقط کرده‌است، معنی‌اش این است که رابطه‌تان در حال پیشرفت نیست. اگر فردی را که در خواب‌تان در حال سقط جنین است نمی‌شناسید، معنی‌اش این است که این خواب بازتاب نظر شخصی شما درباره‌ی سقط جنین است.

اگر در خواب دیدید که فردی در اثر سقط جنین مرده‌است، نشانه‌ی آن است که در حال انجام دادن کارهایی هستید که نباید انجام دهید. شما در بیداری رویکردی اشتباه نسبت به یک مشکل در پیش گرفته‌اید. باید رویکردتان را تغییر دهید تا اوضاع بهتر شود.

دیدن این‌که در راه بیمارستان هستید

تعبیر خواب حاملگی و اینکه در خواب ببینید که در راه بیمارستان هستید و به زودی زایمان می‌کنید، نشانه‌ی آن است که در زندگی واقعی نمی‌خواهید زیر بار مسئولیت بروید. شما از رویارویی با مشکلات و حل کردن آن‌ها اجتناب می‌کنید. ولی اگر واقعا باردار هستید این خواب فقط بازتاب اضطراب شما برای زایمان است.

دیدن تولد نوزاد 

اگر در خواب‌تان یک نوزاد دیدید، ممکن است نشانه‌ی بی‌گناهی و شروع‌های جدید باشد. همان‌طور که احتمالا می‌دانید، نوزاد همیشه نشانه‌ی چیزی خاص و محتاج به حمایت است که در ذات شما وجود دارد.

اگر در خواب دیدید که یک نوزاد لبخند می‌زند نشانه‌ی خوبی است. معنی‌اش این است که یک دوره‌ی خوشی و شادی در پیش دارید. اگر در خواب یک نوزاد پیدا کردید نشانه‌ی ظرفیت و دانش پنهان شما است. شما باید دانش و استعدادتان را بیش‌تر بروز بدهید.

اگر در خواب دیدید که نوزادتان را فراموش کرده‌اید، معنی‌اش این است که می‌خواهید ضعف‌ها و ترس‌هایتان را پنهان کنید. شما نمی‌خواهید آدم‌های دیگر بدانند که آسیب‌پذیر هستید. هم‌چنین ممکن است دیدن فراموش کردن نوزادتان در خواب به این معنی باشد که اکنون وقت برگشتن به سرگرمی‌ها و علایق قدیمی است.

بیشتر بخوانید: تعبیر خواب مرده

اگر در خواب ببینید که در حال عوض کردن پوشک نوزادتان هستید، معنی‌اش این است که باید در زندگی واقعی نگرش‌هایتان را عوض کنید. شما نسبت به یک پروژه یا ایده رویکردی اشتباه در پیش گرفته‌اید و باید تغییراتی ایجاد کنید.

اگر در خواب‌تان یک نوزاد در حال رقصیدن یا راه رفتن است، نشانه‌ی خوبی است. این خواب تعبیرش این است که دوره‌ای آرام و موفق پیش رو دارید، پس نباید نگران باشید.

دیدن زایمان زودرس

این خواب نیز در میان زنان باردار بسیار رایج است و بازتاب ترس آن‌ها از زایمان است. اگر خواب زایمان زودرس دیدید و باردار نیستید، معنی‌اش این است که احساس می‌کنید برای تغییرات جدید در زندگی‌تان آماده نیستید.

تعبیر خواب کامل حاملگی

دیدن عمل سزارین

بسیاری از زنان عمل سزارین را در خواب می‌بینند. اگر شما هم چنین خوابی دیده‌اید، معنی‌اش این است که به کمک فردی دیگر نیاز دارید. شما نمی‌توانید به تنهایی پروژه‌ها و ایده‌هایتان را عملی کنید.

دیدن عمل طبیعی

دیدن زایمان طبیعی به این معناست که پس از تحمل مشقت، به نتیجه کار خود به نحو مطلوب دست خواهید یافت. این خواب همچنین به این تعبیر است که باید برای رسیدن به هدف خود باید بسیار تلاش کنید.

دیدن نوزاد غیرانسان

این خواب می‌تواند ترسناک باشد اما خیلی شایع است. بسیاری از زنان باردار در خواب می‌بینند که حیوان یا هیولا به دنیا آورده‌اند. اگر شما هم چنین خوابی دیده‌اید حتما وحشت کرده‌اید. اما جای نگرانی نیست.

قبلا گفتیم دیدن خواب‌هایی درباره‌ی به دنیا آوردن موجودات غیرانسان برای زنان باردار طبیعی است. در تعبیر خواب حاملگی، این خواب بازتاب نگرانی شما درباره‌ی سلامت نوزادتان است.

دیدن بند ناف

اگر خواب بند ناف دیدید، معنی‌اش این است که با فردیت خودتان مشکل دارید. شما نمی‌توانید خودتان باشید، برای همین به حمایت فردی دیگر نیاز دارید. در اکثر موارد این خواب بازتاب رابطه‌ای است که با مادرتان دارید.

تعبیر خواب حاملگی بر اثر مورد تجاوز قرار گرفتن

هرچند خوابی از این دست به خاطر معنا و مفهوم مورد تجاوز قرار گرفتن به ظاهر منفی به نظر می‌رسد، اما منابع تعبیر خواب ما روشن می‌سازد که خواب باردار شدن بعد از تجاوز جنسی به معنی آن است که دوران سختی را در زندگی گذرانده‌اید، اما این وضعیت به شدت در شرف بهبود پیدا کردن است. چنین خوابی همچنین می‌تواند نشانه‌ی آن باشد که دانشی مهم به دست آورده‌اید یا مهارتی جدید را آموخته‌اید که می‌تواند در رسیدن شما به وضعیتی با ثبات‌تر و رضایت‌بخش‌تر در زندگی کمک کند.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین برنامه های تقویم بارداری + لینک دانلود

تعبیر خواب حاملگی همسر

اگر آقای متاهلی باشید و در خواب ببینید که همسرتان باردار شده است، با یک کار سخت و طاقت فرسا روبه رو میشوید که هیچ تمایلی به انجام آن کار ندارید و اگر هم مجبور به انجام آن کار شوید، انجام آن برایتان خیلی سخت و عذاب آور خواهد بود. درواقع، دیدن چنین خوابی می‌تواند نمایش دهنده درد و رنجی باشد که در صورت حامله شدن به شما تحمیل می‌شد و در حال حاضر این درد و رنج در کارهایی که می‌خواهید انجام دهید نهفته شده است.

تعبیر خواب کامل حاملگی

تعبیر خواب باردار بودن نامزد

اگر یک آقا هستید و در خواب دیده اید که نامزدتان حامله شده است، باید این خواب را در رابطه مشترکتان تعبیر کنید. احتمال دارد که در رابطه شما دگرگونی هایی ایجاد شود و دچار مشکل و اختلاف شوید. هرچند دیدن خواب می‌تواند ناشی از نگرانی ها، استرس ها و ترس های روزانه شما باشد. اما سعی کنید با احتیاط، دیدن چنین خوابی را یک هشدار تلقی کنید و برای بهبود روابطتان بکوشید.

تلاش برای حامله شدن

اگر کسی در خواب ببیند که برای بارداری تلاش می‌کند، بدین معناست که او برای رسیدن به یک هدف و یا آرزو تلاش می‌کند.

حامله بودن با بچه مرده

اگر کسی در خواب ببیند که حامله است، اما بچه او در شکمش مرده است، بدین معناست که او در زندگی هدفی داشته که برای آن بسیار زحمت کشیده است؛ اما آن هدف خراب شده و از بین رفته است. در واقع نشان دهنده انجام امور برخلاف میل شخص است.

کنجکاوی برای فهمیدن جنسیت بچه

اگر فردی در خواب ببیند که باردار است؛ اما می‌خواهد بداند جنسیت بچه چیست، بدین معنی است که فرد در مورد موضوعات مختلف کنجکاوی می‌کند.

رویای بارداری

انجام تست بارداری در خواب

اگر کسی در خواب تست بارداری انجام دهد، بدین معناست که او در زندگی جدیدش وارد مرحله جدید از شغل، ازدواج و… خواهد شد.

سخن پایانی

همان‌طور که در بیشتر مقالات تعبیر خواب نیز به آن اشاره شد، خواب‌های ما بر اثر نگرانی‌ها، ترس‌ها، دغدغه‌ها و افکار ذخیره شده در ناخود آگاه ما ایجاد می‌شود. شاید حتی در هوشیاری به آن فکر نکرده باشید، اما در زمان خواب، آن را مشاهده کرده باشید. سعی کنید تعبیر خواب‌ها را به خیر و نیکی برداشت کنید و برای دفع بلا، از صدقه استفاده کنید تا دچار نگرانی از تعبیر خواب نشوید.

درباره‌ی فرناز باقری

فرناز باقری هستم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت از دانشگاه بوعلی سینا ، معلم هستم و به دلیل کار در محیط مدرسه، همواره در حال خواندن و یادگیری مطالب جدید هستم، و در تلاشم تا آموخته هایم را در زمینه های مختلف در وب سایت نیمه شب بنویسم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

همچنین ببینید

تعبیر خواب موش

تعبیر خواب موش

اکثر افراد در خواب خود، حیواناتی را دیده اند که یکی از این حیوانات، موش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *