چطور دختری قوی باشیم؟

واقعا دختر قوی در حال حاضر چه لحظه ای را سپری می کند. نوجوانان از نظر جسمی قوی، مانند بیانکا آندریسکو که در زمین تنیس تسلط دارد، یا بازماندگان خشونت جنسی زن از نظر عاطفی قوی که خواستار عدالت هستند، دختران امروزی به همه ما نشان می‌دهند که چقدر در جهان قدرت وجود دارد.

اما در جامعه‌ای که برای مدت طولانی به پسران و مردان گفته میشود به دختران و زنان زندگی شان  اجازه دهند به معنای واقعی کلمه کارهای سنگین را انجام دهند و یا در جامعه ای که زنان هنوز هم به عنوان دخترانی مضطرب در فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی نشان داده می‌شوند، قوی بودن برای دخترانی که در حال کاوش در جهان و کشف اینکه چه کسی هستند می تواند مشکل باشد.

آیا او می تواند در عین حال قوی و زیبا باشد؟ اگر صریح صحبت کند و در مقابل قلدرها بایستد، آیا هنوز هم می‌توان او را شیرین و دوست‌داشتنی دانست؟ پاسخ یک بله قاطع است مخصوصاً به این دلیل که هویت‌های جنسیتی امروزی سیال‌تر از همیشه است، و دیوارهای «برای پسران» در مقابل «برای دختران» به سرعت فرو می‌روند. اما این ممکن است برای دختر شما آشکار نباشد. در اینجا ما به شما کمک میکنیم که قدرت ذاتی دختران و زنان را تقویت کنید.دختر قوی

در نیمه شب بخوانیم:10 راه برای افزایش اعتماد به نفس

چهار راه ساده برای کمک به قوی شدن دختر

به او الگوهای دختر قوی بدهید
هیچ ایرادی ندارد که چند افسانه در ترکیب وجود داشته باشد، اما مطمئن شوید که شاهزاده خانم ها تنها قهرمانانی نیستند که او روی آنها تمرکز می کند. از گوش دادن به گروه‌های راک روبه‌روی زن در سفر جاده‌ای بعدی‌تان گرفته تا خواندن ماجراهای آملیا ارهارت در طول داستان، هرچه بیشتر قدرت زنانه را ببیند و درباره آن بشنود، قدرت خود را راحت‌تر کند.

برچسب ها را در سطل زباله بیاندازید
کلیشه‌های جنسیتی مانند «دختر دختر» و «پسر پسر» این ایده را تقویت می‌کنند که تنها یک راه برای زنانه بودن وجود دارد یا اینکه یک راه بهتر از بقیه است!، در حالی که همه چیز برای پسرها مناسب‌تر است. زمان این نوع تفکر خیلی وقت پیش گذشت!

«اصلاح» ظاهر او را متوقف کنید
هرچه بیشتر روی قیافه‌ی او بحث کنید، او نیز بیشتر به آن‌ها توجه می‌کند. این بدان معناست که او ممکن است از ترس اینکه جلوی بچه‌های دیگر عرق کند از امتحان کردن برای تیم والیبال اجتناب کند یا از جلسات شنا صرف نظر کند زیرا نمی‌خواهد تمام روز موهای خیس داشته باشد. این بدان معنا نیست که او نمی تواند از مد و زیبایی به عنوان نوعی ابراز وجود استفاده کند و قوی باشد. اما اجازه دهید ظاهر خود را بدون استانداردهای زیبایی نشان دهد.

با او در مورد معنای واقعی قدرت صحبت کنید
بسیاری از مردم قدرت را با نترسی یا توانایی تسلط بر چالش های فیزیکی برابر می دانند. اما قدرت خیلی بیشتر از آن است و درک آن برای دخترتان مهم است. تلاش کردن برای چیزی جدید، حتی اگر او در آن عالی نباشد، قدرت می خواهد. تلاش کردن به بهترین شکل قدرت می خواهد. ایجاد مرزها و ایستادن برای خود نیاز به قدرت دارد.

کارهایی که دختر قوی از نظر ذهنی انجام نمیدهد

1. آنها خود را با افراد دیگر مقایسه نمی کنند

اندازه گیری شادی، ثروت و ظاهر خود با دیگران، قدرت ذهنی شما را تخلیه می کند. تنها کسی که باید خودت را با او مقایسه کنی کسی است که دیروز بودی.

2. بر کمال اصرار ندارند

اگرچه گفتن “من کمی کمال گرا هستم” ممکن است مانند یک نشان افتخار به نظر برسد، کمال گرایی واقعی شما را عقب نگه می دارد. انتظارات بالایی برای خود ایجاد کنید و در عین حال بپذیرید که اشتباهات بخشی از فرآیند یادگیری هستند.

3. آسیب پذیری را به عنوان نقطه ضعف نمی بیند

قدرت می خواهد تا خودت را بیرون بگذاری و آسیب ببینی. چه شما اولین نفری باشید که می‌گویید «دوستت دارم» یا سؤالی می‌پرسید که ممکن است خجالت‌آور باشد، آسیب‌پذیر بودن می‌تواند کلید ایجاد روابط سالم‌تر و شادتر باشد.

4. اجازه نمی دهند شک و تردید به خود آنها را از رسیدن به اهدافشان باز دارد

شک به خود امری طبیعی است و لازم نیست اجازه دهید شما را از پیشروی باز دارد. مغز شما به شایستگی شما شک خواهد کرد اما هر چیزی را که فکر می کنید باور نکنید.شاد بودن دختر قوی

5. آنها به همه چیز بیش از حد فکر نمی کنند

نشخوار فکری با افسردگی مرتبط است و می تواند شما را از اقدام مثبت باز دارد. درگیر حل مسئله شوید اما به خودتان اجازه ندهید که بیش از حد در چرخه فکر کردن گیر بیفتید.

6. از چالش های سخت اجتناب نمی کنند

مایل باشید که با ترس های خود روبرو شوید و به سمتش بروید. خود را به چالش بکشید تا هر روز کمی قوی تر شوید و در توانایی خود برای انجام کارهای سخت اعتماد به نفس ایجاد خواهید کرد.

7. از شکستن قوانین نمی ترسند

چه این یک قانون نانوشته در مورد هنجارهای جنسیتی باشد، یا شغلی باشد که کاملاً واجد شرایط آن نیستید، اجازه ندهید هنجارهای جنسیتی، انتظارات اجتماعی و قوانین رشد شما را خفه کنند.

8. دیگران را پایین نمی آورند تا خودشان را بالا ببرند

سرکوب کردن دیگران شما را برای مدت طولانی در صدر قرار نمی دهد، فقط تا زمانی که کسی شما را پایین بیاورد، موقعیت خود را حفظ خواهید کرد. وقتی دیگران را بالا ببرید و به یک تشویق کننده واقعی تبدیل شوید، احتمال موفقیت شما بسیار بیشتر است.

9. به دیگران اجازه نمی دهند پتانسیل آنها را محدود کنند

اجازه ندهید طرد شدن یا انتقاد شدید شما را متوقف کند. تا زمانی که خودت را باور داشته باشی، نیازی به این نداری که دیگران به تو ایمان داشته باشند.

10. وقتی مشکلی پیش می آید خودشان را سرزنش نمی کنند

رفتار خود را بدون سرزنش شخصیت خود بپذیرید. گفتن «انتخاب بدی کردم» به جای «من آدم بدی هستم» برای کمک به شما در یادگیری از اشتباهاتتان کلیدی است.

در نیمه شب بخوانیم:عزت نفس چیست؟ راه های افزایش عزت نفس سالم

11. ساکت نمی نشینند

انتخاب اعلام نکردن گزارش یک حادثه به مقامات یا عدم ایستادگی در برابر کسی که از قدرت خود سوء استفاده می کند به این معنی نیست که شما ضعیف هستید، این شما هستید که تصمیم می گیرید چه چیزی برای شما بهتر است. اما ساکت ماندن می تواند قدرت ذهنی شما را تخلیه کند.

12. آنها از بازسازی مجدد خود احساس بدی ندارند

چه در 30 سالگی یک تغییر شغلی کامل ایجاد کنید، چه در 60 سالگی زندگی خود را دوباره طراحی کنید، مهم است که در رشد شخصی شرکت کنید و رویاهای خود را دنبال کنید.چطور دختر قوی شویم

13. موفقیت خود را کم اهمیت نمی دانند

در مورد مغرور به نظر رسیدن آنقدر نگران نباشید که از دادن اعتبار برای سخت کوشی و مهارت های خود امتناع کنید. وقتی از شما تعریف و تمجید می شود، یک «متشکرم» ساده را تمرین کنید و موفقیت خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

رویاهای خود را بسازید

در پایان روز، همیشه مهم است که رویای ذهنی خود را بسازید. همه توانایی انجام این کار را دارند و همیشه جا برای پیشرفت وجود دارد. بنابراین برای تبدیل شدن به قوی ترین خود، نه فقط سخت تر، هوشمندانه تر کار کنید. عادت های بدی را که مانع شما می شود را کنار بگذارید تا بتوانید گام هایی رو به جلو در جهت دستیابی به بزرگترین پتانسیل خود بردارید.

لایف استایل دختر قوی

ایجاد قدرت بدنی

خوب است که به عنوان یک دختر بدنی قوی و توانا بسازید. به اندازه کافی ورزش کنید و روی کارهایی که بدنتان می تواند انجام دهد تمرکز کنید.

از همه گروه های غذایی بخورید و هیدراته بمانید. پروتئین (گوشت، ماهی، تخم مرغ، آجیل، توفو) به شما کمک می کند تا توده عضلانی بسازید. میوه ها و سبزیجات ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز برای قوی و توانمند ماندن را به شما می دهند. چربی ها و دسرها نیز برای سلامت مغز و سلول مهم هستند. یک لیوان آب روی میز کار خود نگه دارید و همچنین در هر وعده غذایی چیزی برای نوشیدن داشته باشید.

ورزش کن هر ورزشی، هر ورزشی که ماهیچه های شما را به کار می‌اندازد، به مرور زمان شما را قوی تر می کند. فوتبال، بسکتبال، شنا، ژیمناستیک و صخره نوردی همگی راه های خوبی برای عضله سازی هستند. انجام ژیمناستیک قدرت بدنی، انعطاف پذیری، ثبات و بسیاری موارد دیگر را بهبود می بخشد. فقط ورزش هایی را انجام دهید که برایتان سرگرم کننده است و دوست دارید.

اگر از ورزش‌های گروهی لذت نمی‌برید، سعی کنید به تنهایی تیراندازی کنید یا اهداف شخصی خود را تعیین و شکست دهید.

ورزش در حیاط خلوت نیز می تواند سرگرم کننده باشد! سعی کنید به صورت غیر رسمی با دوستان یا اعضای خانواده ورزش کنید. اگر نمی خواهید، لازم نیست امتیاز را حفظ کنید.

در نیمه شب بخوانیم:۲۰ روش رهایی از زندگی یکنواخت و تکراری

ایجاد قدرت عاطفی

قدرت عاطفی این است که چگونه به خوبی مشکلات و احساسات خود را مدیریت می کنید. یک دختر از نظر عاطفی قوی مهربان و انعطاف پذیر است و زمانی که زندگی مشکلاتی را متوجه او می کند، به عقب برمی گردد.

کسی که هستی را در آغوش بگیر هویت شما مهم است و لازم نیست با آن مبارزه کنید. اشکالی ندارد که قد بلند، چاق، هنرمند، معلول، درونگرا و هر چیز دیگری که هستید باشید. شما سبک و شخصیت منحصربه‌فرد خود را دارید و ویژگی‌هایتان شما را از دیگران پایین‌تر نمی‌سازد.

وقت خود را با افرادی بگذرانید که به شما احساس بهتری نسبت به خود و دنیا می دهند. به دنبال دوستانی باشید که مثبت، مهربان و به دیگران احترام بگذارند. این دوستان می توانند شما را بالا ببرند و به شما کمک کنند احساس کنید و بهترین باشید.

برنامه ریزی داشته باشید

مشکلات بزرگ را به قطعات کوچک تقسیم کنید گاهی اوقات وظایف طاقت فرسا به نظر می رسند، به حدی که شروع آن دشوار است. وقتی این اتفاق می افتد، می توانید مراحلی را که باید بردارید یادداشت کنید و هر بار فقط یکی را انجام دهید. به عنوان مثال، اگر باید یک انشا بنویسید، اکنون یک پاراگراف بنویسید و سپس با سگ خود بازی کنید.

استراحت کردن یک مهارت مهم زندگی است! این به شما کمک می‌کند تا احساس خستگی نکنید و زمانی که دوباره بنشینید می‌توانید تمرکز بهتری داشته باشید.

مهربانی را تمرین کن

صمیمانه تعریف کنید، از اخلاق خوب استفاده کنید، به افراد نیازمند کمک کنید، و با سایر افرادی که دوستانه به نظر می رسند ارتباط برقرار کنید. نگرش مهربانانه مردم را به سمت شما می کشاند و به شما کمک می کند تا زندگی را برای شما آسان تر کنید.

قدرت خود را بشناسید

اجازه ندهید کلیشه های منفی مانع شما شوند. به خود بگویید که می توانید. ژست قدرتی را تمرین کنید، تشخیص دهید که ماهر هستید و روی ایجاد اعتماد به نفس خود کار کنید. شما قوی تر از آنچه می دانید هستید.

سعی کنید هر روز صبح در آینه به خودتان جملاتی مانند “من به اندازه کافی خوب هستم، به اندازه کافی باهوش هستم و می توانم کارهای بزرگ انجام دهم” به خود بگویید.

حرف اخر

مردان و زنان قدرت ذهنی را  یکسان می‌سازند و جنسیت مهم نیست. اما وقتی صحبت از عادات بد معکوس می شود که ممکن است پیشرفت شما را کند کند یا شما را درگیر نگه دارد، جنسیت می تواند نقش جدی ایفا کند. فشارهای فرهنگی، انتظارات اجتماعی و تفاوت‌های ظریف در شیوه‌های تربیت دختران تنها چند مورد از عواملی هستند که در آنها وجود دارد. زنان را به انجام این روش ها تشویق کنید. خوشبختانه، شناخت این عادات ناسالم اولین قدم در ایجاد تغییرات مثبت است تا بتوانید به سمت دستیابی به بزرگترین پتانسیل خود حرکت کنید.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

چرا زنان در ایران به حقوق و دستمزد کم قانع می شوند؟

مشاهدات نشان می دهد که بخش خصوصی تمایل بیشتری برای استخدام زنان دارد و تعداد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *