مردان جذاب سیگما چگونه‌اند؟

زمانی که صحبت از تیپ‌های شخصیتی می‌شود، دو تیپ شخصیتی آلفا و بتا اولین گروه‌هایی هستند که از پستوی ذهن ما عبور می‌کنند. چرا که مردان آلفا شخصیتی برونگرا، رهبر، ریاستی و دارای اعتماد به نفس دارند و مردان بتا دقیقا در مقابل این تیپ شخصیتی قرار دارند. چرا که در سایه زندگی کردن را بیشتر ترجیح می‌دهند. اما مردان سیگما که قصد داریم در این مقاله درباره آنها صحبت کنیم، به هیچ یک از این دو گروه تعلق نداشته و می‌توان گفت که مثل مردان آلفا، طرفداران زیادی را به خود جذب می‌کنند. پس اگر دوست دارید که شخصیت یک مرد سیگما را بهتر بشناسید، مطالب ادامه مقاله را از دست ندهید.

شخصیت و ویژگی مرد سیگما

خصوصیات مردان سیگما یا گرک تنها را بیشتر بشناسید

اگر بخواهیم خیلی واضح صحبت کنیم، باید بگوییم که مرد سیگما نسخه درونگرای یک مرد آلفاست و بهترین صفات را از تیپ شخصیتی آلفا و بتا را دارا می‌باشد. در حقیقت مردان سیگما در دسته مردان معمولی جا نگرفته و پی بردن به شخصیت آنها، سخت‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید.

بسیار با اعتماد به نفس هستند

مردان سیگما بسیار شگفت انگیز و با اعتماد بنفس‌اند، اما این ویژگی خود را با برون‌گرایی بروز نمی‌دهند. مثلا قدرت خود را با بلند کردن صدا به دیگران نشان نمی‌دهند و احساس آنها از درونشان نشات می‌گیرد. مرد سیگما سعی نمی‌کند که با قدرت نمایی احساس بهتری نسبت به خود داشته باشد و یا اینکه اعتماد بنفس خود را با تعریف‌ و تجمیدهایی که در فضای مجازی می‌شنود تقویت کند. شما نمی‌توانید احساس ناکافی بودن را به یک مرد سیگما القا کنید، چرا که مردان سیگما اعتماد به نفس نشکنی دارند.

بیشتر بخوانید: شخصیت رمزآلود مردان بتا که باید بدانید!

دوست ندارند مرکز توجه باشند

مردان سیگما به دنبال جلب توجه نیستند و دوست ندارند که با انجام هر کاری، خود را در مرکز توجه قرار دهند. مثلا اگر در جمعی باشند، برای جلب توجه کارهای خنده‌دار انجام نمی‌دهد یا این توجه را با نزدیک شدن به خانم‌ها بدست نمیاورند.

استقلال طلبند و به خواسته‌ها و انتظارات دیگران اهمیتی نمی‌دهد

یک مرد آلفا بسیار مستقل، مسلط و خودکفاست و به دنبال بدست آوردن تایید یا توجه دیگران نیست. در حقیقت تمام هنجارها و باید و نبایدهایی که در تیپ شخصیتی آلفا وجود دارد، برای مردان سیگما کوچکترین اهمیتی ندارد. او در زندگی به دنبال خودش رفته و هرکاری را به روش و علاقه خود انجام می‌دهد. پس گفتن این که چه بپوش و چه کار کن و… در مردان سیگما هیچ تاثیری ندارد. آنها به هیچکس اجازه نمی‌دهند که تغییرشان دهد و در زندگی به کسی نیاز ندارند.

مردان سیگما درونگراهای خوبی هستند

یک مرد سیگما درست به اندازه مرد آلفا اعتماد به نفس دارد، اما وجه تمایز این دو در برونگرا بودن آلفاها و درونگرا بودن سیگماهاست. این مردان تنهایی را ترجیح داده و زمان زیادی را صرف شناخت خود و دنیای اطرافشان می‌کنند. مردان سیگما بیش از حد فکر می‌کنند و به همین دلیل، کمتر پیش می‌آید که بدون دقت تصمیم بگیرند. البته این به آن معنا نیست که مرد سیگما اصلا اشتباه نمی‌کند، اما همیشه از شکست درس گرفته، روی بهبود خود کار کرده و دیگر اشتباهاتشان را تکرار نمی‌کند.

بیشتر بخوانید: خصوصیات زنان دلتا که شیفته آن می‌شوید!

مردانی آگاه، باهوش و کنجکاو هستند

باهوش و کنجکاو هستند

همانطور که گفتیم، مرد سیگما به خودسازی خود اهمیت زیادی می‌دهد و همین باعث می‌شود که ذکاوت و ضریب هوشی بسیار بالایی داشته باشد. اگر یک مرد سیگما به موضوع خاصی علاقه داشته باشد، از سوال کردن در مورد آن چیز دریغ نکرده و نسبت به دنیای اطراف خود کنجکاوی زیادی نشان می‌دهد. آنها در تجزیه و تحلیل چیزهای مختلف مهارت زیادی دارند، سعی می‌کنند از زندگی و تجربیات دیگران درس بگیرند و سرعت یادگیری بالایی دارند.

کم رو نیستند، اما سکوت را ترجیح می‌دهند

یک مرد سیگما به دنبال این نیست که مکالمه دو یا چند نفره خود را با صحبت‌های بی‌مورد ادامه دهد و یا اهل تعارف‌های دروغین باشد. او ذهن خود را درگیر گفتگوهای کوچک و بی‌مورد نمی‌کنند و بخاطر شکستن سکوت و جلب توجه جمع صحبت نخواهد کرد. اما اگر یک مرد سیگما سر صحبت را با شما باز کرد، احتمالا شیفته شما شده و صحبت‌های او عمق زیادی داشته و بدون دلیل نیست. پس به او اعتماد کنید، چون صحبت‌های او صرفا برای پر کردن وقت نیست. همچنین انتظار نداشته باشید که او صحبت‌هایش را در یک چشم برهم زدن بیان کند، بلکه خود را برای شنیدن صحبت‌ها و عقاید او به مرور آماده کنید.

قانون شکن هستند

یک مرد سیگما کسی نیست که تک تک کارهای خود را طبق قانون انجام داده و از تمام سلسله مراتب اجتماعی پیروی کند. حتی آنها گاهی در سوی دیگر قانون قرار گرفته و به همین علت اغلب دچار مشکل می‌شوند. چرا که به چالش کشیدن اصولی اخلاقی را دوست دارند و نمی‌توان با اعمال قوانین، آنها را به زیر تسلط و حاکمیت خود درآورد.

بیشتر بخوانید: مردان جذاب امگا را بهتر بشناسید!

به حریم خصوصی اهمیت می‌دهد

مرد آلفا جاه طلب و خواهان برجسته شدن و محبوبیت در میان جمع نیست. به حدی که شاید بعضی‌ها فکر کنند مردان سیگما هیچ دوست صمیمی‌ای ندارند. اما این افراد به تنهایی نیاز زیادی داشته و هر کسی را وارد دایره روابط خود نمی‌کند. در حقیقت مرد سیگما دوست دارد با کسانی ارتباط برقرار کند که می‌توانند او را درک کنند و وقت، انرژی و تلاش خود را برای رابطه‌های که می‌داند انتهایی ندارند هدر نمی‌دهد.

یک ناجی و تکیه گاه قابل اعتماد است

ناجی و قابل اعتماد هستند

مردان سیگما کسانی هستند که در هنگام روبه رویی با مشکلات، می‌توانید روی آنها حساب باز کنید. این افراد پس از برخورد با یک مشکل در زندگی، به این زودی‌ها تسلیم نشده و به دلیل توانایی بالای خود، کمک می‌کنند تا از کابوس‌ها و مشکلاتتان رها شوید. مرد سیگما توانایی بسیار بالایی داشته و راه و روش مراقبت از خود و خانواده‌اش را به خوبی بلد است. پس اگر در موردی نیاز به مشورت یا کمک داشتید، به زمان و مکان نگاه نکنید و با او تماس بگیرید!

مرد سیگما با جذابیت گره خورده است

مطمئنا شما هم پس از خواندن مطالب بالا، متوجه شده‌اید که یک مرد سیگما شخصیت فوق‌العاده جذابی دارد. چرا که این مردها شخصیتی مرموز و پیچیده داشته و همرنگ جماعت نیستند. یک مرد سیگما عادت ندارد از شاخه‌ای به شاخه‌ای دیگر بپرد و به سختی اجازه می‌دهد که کسی نزدیکش شود. در حقیقت شناخت شخصیت مردان سیگما به این راحتی‌ها نیست و همین ویژگی‌، آنها را برای خانم‌ها و حتی آقایان بسیار محبوب می‌کند.

بیشتر بخوانید: رفتار دختران سیگما که آنها را جذاب می‌کند!

سایر ویژگی‌های مردان سیگما

• در مورد تعیین روتین مراحل زندگی خود بسیار سخت‌گیر هستند.
• در مراتب و جایگاه‌های بالا، احساس خودبزرگ بینی و غرور نمی‌کنند.
• آنها می‌توانند در شرایطی مناسب، به رهبرانی قدرتمند تبدیل شوند.
• یک مرد سیگما بسیار تودار است و نیازی به توضیح علائق خود یا به اشتراک گذاری آنها با دیگران نمی‌بینند.

• آنها توانایی جذب خانم‌ها را دارند و زندگی عاشقانه خود را بسیار جدی می‌گیرند.
• خواهان دختران منحصر به فرد هستند، زنی که بتواند بدون انتظار از کسی و به تنهایی توانایی حل کردن مشکلاتش را داشته باشد.
• انتظار دارد که گذشته او را نادیده بگیرید.
• به وقت گذراندن در فضای شخصی خود اهمیت زیادی می‌دهند، تا حدی که ممکن است از لحاظ عاطفی گاهی شریک خود را نادیده بگیرند.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

7 تمرین برای تقویت فن بیان در خانه

تمرین برای تقویت فن بیان در خانه: راه‌هایی برای بهبود مهارت‌های ارتباطی شما، اگر به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *