مردان گاما چه تیپ شخصیتی دارند؟

تیپ‌های شخصیتی مختلفی در روانشناسی وجود دارند که در مقالات قبلی تیم روانشناسی نیمه شب، آنها را بررسی کرده‌ایم و قصد داریم که در این مقاله، شخصیت مردان گاما را بررسی کنیم. پس اگر دوست دارید که نقاط ضعف و قوت مردان گاما را بیشتر بشناسید و متوجه شوید که یک مرد با تیپ شخصیتی گاما هستید یا خیر، در ادامه مطالب همراه ما باشید.

شخصیت مرد گاما چگونه است؟

نقاط قوت شخصیت مردان گاما

مرد گاما باهوش است

مردان گاما بسیار باهوش هستند و این ویژگی آنها با سخت کوشی آمیخته شده است. یعنی آنها معمولا هر کاری را که دنبال کنند در آن موفق می‌شوند و برای سخت کوشی احترام ویژه‌ای قائل هستند. علاوه بر این، یک مرد گاما از اهمیت کارهای گروهی هم آگاه است و علاوه بر شرکت در کارهای گروهی، سعی می‌کند که نیازها و خواسته‌های دیگران را هم به خوبی درک کند. البته، او با وجود سخت کوشی و موفقیت همیشه متواضع می‌ماند و به خوبی می‌داند که شغل تنها یک بخش از زندگی اوست. پس سعی می‌کند که زمان خود را علاوه بر کار صرف روابط عاشقانه، اجتماعی، دوستانه و ماجراجویانه هم بکند.

همدل هستند و درک خوبی دارند

یک مرد گاما بسیار همدل است و به اینکه می‌تواند دیگران را درک کند بسیار افتخار می‌کند. این مردها همیشه مراقب احساسات خود و دیگران هستند و علاقه زیادی دارند که متوجه بینش فرد مقابل و آنچه که در ذهن او می‌گذرد بشوند. همین ویژگی، باعث می‌شود که مردان گاما به یک همدل قابل اعتماد برای دیگران تبدیل بشوند.

بیشتر بخوانید: مردان جذاب سیگما چگونه‌اند؟

کنجکاو و ماجراجو هستند

کنجکاوی و ماجراجویی

مرد گاما عاشق ماجراجویی است و آدرنالین بالایی که از رفتن به سفرهای هیجان انگیز بدست میاورد را دوست دارد. او همیشه به دنبال پیدا کردن چیزهای جدید و جست و جو در طبیعت است و ترجیح می‌دهد که خودش مسیر جدیدی را ایجاد کند. مردان گاما بسیار آرام، دلسوز و مایل به تفریح هستند و به شما کمک می‌کنند تا از دایره زندگی تکراری خود خارج شده و راه جدیدی را برای بهبود خود پیدا کنید. او شما را به کارهای نشاط آور دعوت کرده و یک شریک و همسفر بی‌نظیر است!

مرد گاما نسبت به اعمال خود آگاهی دارد

یک مرد گاما علاوه بر اینکه از احساسات خود و دیگران مراقبت زیادی می‌کند، بر رفتارهای خود نیز تسلط زیادی داشته و همیشه در مورد عواقب و تاثیر رفتارهایش بر روی دیگران فکر می‌کند. مهربانی چنان در وجود مرد گاما ریشه زده که همیشه علاوه بر خود، به بهبود اطرافیانش فکر می‌کند و دوست دارد که زندگی اطرافیانش را بهتر کند. البته که این هوش هیجانی بالای او گاهی برایش خسته کننده می‌شود، اما باعث نمی‌شود که این ویژگی انسان دوستانه خود را رها کند. به همین علت، او حتی در روابط عاشقانه هم بهترین دوست شریک خود است و مردم هم به عنوان یک کوه قابل اعتماد به او نگاه می‌کنند.

در کارهای مختلف دست دارند

همانطور که گفتیم، هوش هیجانی و کنجکاوی زیاد یک مرد گاما باعث تطبیق پذیری بالای او شده است. یعنی مردان گاما خود را به یک کار و فعالیت روتین و رومزه محدود نمی‌کنند و به خاطر کنجکاوی و مشتاقی سرشارشان، در کارهای مختلفی دست می‌برند.

یک شریک عاشقانه و رمانتیک است

مرد گاما رمانتیک است

یک مرد گاما شریک عاطفی خود را می‌پرستد و همیشه تمایل دارد که برای علائق و روابط عاشقانه خود قدم‌های بزرگی را بردارد. این مردان نه تنها از احساسات، نیازها و خواسته‌های شخصی خود آگاه هستند، بلکه نسبت به احساسات شریک عاطفی خود هم آگاهی خوبی دارند. به همین دلیل، سعی دارند که فضای عاشقانه بسیار امن و پر از آرامشی را برای شریک خود فراهم کنند. مرد گاما مفهوم ارزشمند عشق را به خوبی درک کرده و ممکن است که گاهی هم از دلشکستی‌هایش شکایت نکند! چون او به خوبی می‌داند که هیجان عشق از دلشکستگی بسیار فراتر است.

بسیار درون‌نگر و خود برانگیخته هستند

بر خلاف یک مرد آلفا که دوست دارد انگیزه کارهای خود را از سمت دیگران و با تایید آنها به دست بیاورد، مرد گاما بسیار خود برانگیخته است و برای رفتن به دنبال رویاهایش به تایید دیگران یا فشار خارجی نیاز ندارد. درون‌نگری مرد گاما باعث می‌شود که با تجربیات و درک درونی خود، اعتماد به نفسش را تقویت کرده و خودش، بهترین مشوق برای رفتن به دنبال رویاهایش باشد.

بیشتر بخوانید: شخصیت رمزآلود مردان بتا که باید بدانید!

مردان گاما بسیار دلسوز و مهربانند

مرد گاما شما را به یکباره قضاوت نمی‌کند. بلکه او سعی می‌کند که پا در کفش‌های شما گذاشته و با رفتن راه‌هایی که شما رفته‌اید درکتان کند. مردان گاما بسیار خونگرم هستند و می‌توان برای گرفتن مشاوره حسابی روی آنها حساب باز کرد. به همین خاطر، همه مردان گاما را دوست دارند و به آنها به چشم یک دوست، همکار یا همسایه مورد اعتماد نگاه می‌کنند.

از تعارض و درگیری فراری هستند

مردان گاما از درگیری و دعوا بیزار هستند و چین شرایطی را بسیار ناراحت کننده می‌دانند. به همین علت تمام سعی خود را می‌کنند تا در چنین شرایطی قرار نگیرند. مردان گاما از نظر تفکر تحلیلی کاملا توانا هستند. اما زمانی که کسی به آنها بدی می‌کند، نسبت به او گارد نمی‌گیرند و منفعل هستند. یعنی ترجیح می‌دهند که به جای درگیری لفظی، ساکت بمانند، حرف‌های خود را قورت بدهند یا به کل از آن موقعیت دور شوند.

نقاط ضعف اخلاقی مردان گاما چیست؟

دوست دارند که بیش از حد مالکیت داشته باشند

شاید یکی از نقاط ضعف مردان گاما همین باشد، آنها در روابط عاشقانه و دوستانه زیاده خواه هستند و دوست دارند که روی علائقشان مالکیت کامل داشته باشند. همین ویژگی باعث می‌شود که در بعضی از موقعیت‌ها احساس تنگنا و خفگی کنند و دوستان یا عشقشان هم از آنها کناره گیری کند. به همین دلیل احتمال اینکه روابط خود را به خاطر این ویژگی از دست بدهند وجود دارد.

از شکست فراری‌اند

از شکست خوردن بیزار هستند و اعتقاد دارند که باید در تمام تعهداتشان موفق شوند.

خود برتر بینی اخلاقی دارند

خود برتربینی اخلاقی دارند

مردان گاما خود را از لحاظ اخلاقی برتر از دیگران می‌داند و به دلیل اینکه از هوش سرشار خود آگاه هستند، این آنها را به این باور می‌رساند که از سایر مردان عاقل‌تر هستند. در محفل‌های دوستانه، مردان گاما اغلب با طرد مواجه می‌شوند. در نتیجه آنها تمایل دارند باور کنند که این کار آنها را با تجربه‌تر می‌کند. به همین دلیل ممکن است که او افرادی را که در زندگی دوستانه خود موفق می‌شوند را آدم‌های درستی نداند.

جهان بینی سفت و سختی دارند

مردان گاما تمایل دارند که جهان بینی ایده آلیستی داشته باشند و به همین دلیل، در برابر تغییر مقاومت نشان می‌دهند. این طرز فکر باعث می‌شود که آنها اغلب با ناامیدی مواجه شوند. یک مرد گاما ممکن است نسبت به سایر تیپ‌های شخصیتی حسادت کند، چون معتقد است که شایسته چیزهای بهتری از آنهاست.

بیشتر بخوانید: مردان جذاب امگا را بهتر بشناسید!

دوست دارد به دیگران از بالا نگاه کند

مردان گاما معتقدند که باهوش‌تر و ثروتمندتر از دیگران هستند، هر چند که ممکن است این احساس را با صدای بیرونی بروز ندهند. اما آنها در صدای درونی خود همچنین احساسی را دارند. همچنین آنها سعی می‌کنند که در هنگام احساس ناامنی یا طرد شدن، حس عزت نفس خود را بالاتر برده و یا خود را از آلفاها برتر ببینند تا سریع‌تر از این وضعیت خلاص شوند.

پیرو هستند

یک مرد گاما پیرو بودن را به رهبری ترجیح داده و با جریان حرکت کند. چون او حس می‌کند که بلاتکلیف است و همین باعث می‌شود که به خوبی از دستورات پیروی کند.

تمایل دارند از وضعیت خود ناراضی باشند

یک مرد گاما در سلسله مراتب اجتماعی- جنسی اغلب از موقعیت خود راضی نیست. چونکه او معتقد است که هوشش او را از سایر تیپ‌های شخصیتی جدا می‌کند. بنابراین، او معمولاً با انکار حقیقت کنار می‌آید یا ممکن است ادعا کند که برتر از یک مرد آلفا یا سیگما است. او در مواجهه با طرد شدن از یک علاقه عاشقانه، ممکن است به جای مواجهه با واقعیت، آن را کنار بگذارد.

سخت می‌توانند زنان را درک کنند

 

یک مرد گاما به سختی می‌تواند جای خود را در بخش عاشقانه زندگی پیدا کند و گاهی برای درک زنان به تقلا خواهد افتاد. از آنجایی که مردان گاما معمولا به صورت خطی فکر می‌کنند، ممکن است برایشان سخت باشد که به تفاوت‌های ظریف معاشقه و برقراری ارتباط دست پیدا کنند.

آنها می‌تواند تنبل هم باشد

مرد گاما گاهی تنبل و بی‌انگیزه می‌شود

مرد گاما بر خلاف ماجراجویی زیاد، گاهی هم بی‌انگیزه و تنبل می‌شود. علت این اتفاق این است که آنها مشتاق به یک زندگی کامل و ب‌عیب و نقص هستند، اما در اکثر مواقع از تلاش کردن برای آن امتناع می‌کنند.

ممکن است که کینه توز شوند

زمانی که یک مرد گاما روابط خوب سایر تیپ‌ها با دوستانشان یا عشقشان را ببیند، ناراحت خواهد شد. از طرفی دیگر، اگر آنها از سوی یک زن یا دوست طرد شوند، همه زنان یا افراد دیگر را به یک چشم خواهند دید و شروع به کینه توزی خواهند کرد. به همین دلیل، احتمال طرد شدن آنها از سوی افراد بیشتر شده و این وضعیت روابط عاشقانه آنها را بدتر می‌کند

بیشتر بخوانید: این مرد را از دست نده!

عشق خود را از هر عشقی برتر می‌دانند

مرد گاما معتقد است که عشقش کاملا واقعی است و هر چه بیشتر دیگران را دوست داشته باشد، شانس او ​​بیشتر است که آنها عاشق او شوند. علاوه بر این، یک مرد گاما ممکن است سایر شخصیت‌های اجتماعی-جنسی را از نظر اصالت و واقعی بودن احساساتشان تحقیر کند. او معتقد است که عشق او واقعی‌تر از عشق آنهاست. بنابراین وقتی با طرد مواجه می شود، با منطق با آن کنار می‌آید و خودش را متقاعد می‌کند که دیگران سزاوار عشق او نیستند.

ممکن است با دیگران به عنوان مستحق برخورد کند

هوش مرد گاما زنان را به خود جذب می‌کند، اما چیزی که اغلب ناخوشایند است، نگرش و رفتار اوست. وقتی یک مرد گاما از دریچه اغماض به دیگران نگاه می‌کند، به خصوص از نظر هوش، می‌تواند رابط عاشقانه خود را تحت تاثیر قرار دهد. به طور کلی او فکر می‌کند که لیاقتش بیش از چیزی است که از زندگی دریافت می‌کند. این دیدگاه اغلب به زندگی اجتماعی و دوستانه او سرایت می کند و این دیدگاه برای بسیاری از مردم مثل یک خط قرمز است.

در عشق و عاشقی عجولانه رفتار می‌کنند

مردان گاما می‌توانند با احساسات و ژست‌های عاشقانه خود به حدی بالا بروند که بیش از حد قوی ظاهر شوند. به طور کلی، هر چه بیشتر سعی کند به دنبال علاقه عاشقانه خود باشد، احتمال دور شدن بیشتر از او وجود دارد. علاوه بر این، یک مرد گاما می‌خواهد رابطه خود را با سرعت سرسام آوری پیش ببرد و این چیزی است که می‌تواند شانس یک مرد گاما را برای ایجاد روابط پایدار به خطر بیندازد.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

آموزش نقاشی در تهران

۷ باور اشتباه در ارتباط با نقاشی که مانعی برای پیشرفت یادگیری است

بسیاری از ما نقاشی را دوست داریم و از آن با عنوان یک سرگرمی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *