مردان جنجالی آلفا را بهتر بشناسید!

زمانی که صحبت از تیپ‌های شخصیتی در روانشناسی می‌شود، اکثر ما مردان آلفا را در صدر تمام تیپ‌های شخصیتی می‌دانیم. اما دلیل این برتری چیست؟ چرا مردان آلفا تا این حد در نظر خانم‌ها جذاب به نظر می‌رسند؟ خب شاید تغییر ویژگی‌های شخصیتی از نظر خیلی‌ها غیر ممکن باشد، اما این یک مسئله امکان‌پذیر است و شما می‌توانید در صورت تمایل، روی ویژگی‌های شخصیتی خود کار کرده و به یک مرد جذاب آلفا تبدیل شوید. پس با ما در این مقاله از تیم روانشناسی نیمه شب همراه شوید تا ویژگی‌های شخصیتی مردان آلفا را با هم بیشتر بررسی کنیم.

شخصیت مردان آلفا چگونه است؟

تیپ شخصیتی آلفا را بهتر بشناسید

خب، قبل از هر چیزی باید بدانید که “آلفا” اولین حرف الفبای یونانی است و به همین دلیل، مردان آلفا بالاترین مرتبه در هرم قدرت را دارند. مردان آلفا نقطه مقابل مردان بتا هستند و خیلی از افراد سعی دارند که به یک مرد آلفای جذاب تبدیل شوند. یک مرد آلفا غالب و تاثیرگذار است و طبیعتی برونگرا دارد. این مردان با شخصیت کاریزماتیک خود زنان را جذب کرده و در مقام اول سلسله مراتب اجتماعی قرار می‌گیرند.
نکته مهمی که باید بدانید، این است که در گذشته از مردان آلفا با عنوان مردانی مغرور، پرخاشگر، کنترل‌گر و پر سر و صدا یاد می‌شد. اما در حال حاضر و در قرن ۲۱، ویژگی‌های شخصیتی یک مرد آلفا تکامل یافته که در ادامه به ۱۵ مورد از بارزترین این ویژگی‌ها اشاره می‌کنیم.

ویژگی‌های شخصیتی مردان آلفا را بهتر بشناسید!

• مردان آلفا به دلِ چالش‌ها می‌زنند

مثل هر انسانی، شکست هم بخشی از زندگی یک مرد آلفاست. اما او هرگز گرفتار شکست نشده و با پاک کردن گرد و غبار آن، مجددا تلاش کرده و رشد می‌کند. مردان آلفا شجاعانه به دل چالش‌های مختلف زندگی می‌زنند و بر ترس، ناامنی و موانع به خوبی غلبه می‌کنند.

• در شرایط سخت، تصمیمات سخت می‌گیرند

مردان آلفا در موقعیت‌های پرفشار و سخت، موقعیت را به خوبی ارزیابی کرده و تصمیم گیری می‌کنند. یک مرد آلفا در هنگام تصمیم گیری به حدسیات گرفتار نمی‌شود، چرا که او به قضاوت و ارزیابی خود اعتماد دارد.

بیشتر بخوانید: مردان جذاب سیگما چگونه‌اند؟

• مردان آلفا فروتن و متواضع هستند

متواضع و فروتن هستند

زمانی که یک مرد آلفا به موفقیت و درجات بالا برسد، به هیچ وجه در مورد دستاوردهای خود لاف نمی‌زند و نسبت به آنها مغرور نمی‌شود. چرا که مردان آلفا به تایید دیگران نیازی نداشته و نسبت به کارهای خود مطمئن هستند، به همین دلیل تنها از دستاوردهای خود احساس خوشحالی می‌کنند.

• در تصمیمات خود مصمم هستند

عقب نشینی برای مردان آلفا هیچ معنایی ندارد و حتی اگر در طول مسیر رسیدن به اهداف خود زمین بخورند، باز هم بلند شده و با پشتکار برای رسیدن به هدف خود تلاش می‌کنند. همچنین واژه “ترک کردن” در دایره لغات آنها جایی ندارد. چرا که اگر خواهان چیزی باشند، با تمام انگیزه خود برای رسیدن به آن چیز مبارزه می‌کنند.

• رهبر بودن در خون مردان آلفاست

مردان آلفا رهبران خوبی هستند و مردم دوست دارند که از آنها الهام گرفته و پیروی کنند. این مردان معمولا مشاغل و سِمَت‌های برتر را از آن خود کرده و برای توانمند کردن سایرین و رسیدن به موفقیت، با دیگران همکاری می‌کنند.

بیشتر بخوانید: مردان جذاب دلتا که هر زنی را شیفته می‌کنند!

• نسبت به نقاط ضعف خود آگاه هستند

این فقط نقاط قوت مرد آلفا نیست که او را جذاب می‌کند، بلکه او به عیوب خود هم آگاه است و سعی در پنهان کردن آنها ندارد. نقاط ضعف یک مرد آلفا به هیچ وجه نمی‌توانند او را ناتوان کنند، چرا که او سعی می‌کند بر آنها غلبه کرده و ضعف‌هایش را به نقاط قوت تبدیل کند.

• مردان آلفا یک جنتملن واقعی هستند

مردان آلفا یک جنتلمن واقعی هستند

یکی از دلایلی که مرد آلفا برای خانم‌ها شخصیت بسیار جذابی دارد، این است که او برای خانم‌ها ارزش زیادی قائل بوده و قدردان آنهاست. این در طبیعت مردان آلفاست که به صحبت‌های خانم‌ها گوش بدهند، حرف آنها را قطع نکنند، درب ماشین را برایشان باز کنند یا در یک مکان عمومی صندلی خود را به یک خانم که سر پا ایستاده است بدهند.

مردان آلفا از نظر روحی و جسمی قوی هستند

سلامتی و امنیت دو نعمت بزرگ هستند و یک مرد آلفا مفهوم سلامتی را به خوبی درک کرده است. به همین دلیل سعی می‌کند که تناسب اندام خود را با خوردن غذاهای مفید و ورزش کردن حفظ کند. از طرفی دیگر، آنها برای سلامت روح و روان خود هم اهمیت ویژه‌ای قائل بوده و سعی می‌کنند که در بدترین شرایط هم خونسردی خود را حفظ کنند.

• پیشرو هستند و صداقت دارند

صادق بودن مردان آلفا به معنای این نیست که آنها قصد دارند دیگران را از عمد با حرف‌هایشان آزار بدهند. بلکه یک مرد آلفا حتی در سخت‌ترین شرایط هم از گفتن حقایق هراسی ندارد و به اندازه‌ای قوی هست که با عواقب آن هم رو به رو شود. آنها در عین صداقت، پیشرو هم هستند و اشتباهات خود را می‌پذیرند.

• وضعیت ظاهری و زبان بدن خوبی دارند

زبان بدن خوبی دارند

مردان آلفا بسیار بااعتماد به نفس هستند و این ویژگی آنها در ظاهرشان هم نمود پیدا کرده است. به همین خاطر همیشه سعی می‌کنند که با رعایت بهداشت فردی و پوشیدن لباس‌های خوب، در جمع با بهترین نسخه خود ظاهر شوند. علاوه بر این، مردان آلفا از زبان بدن خود هم به نفع اعتماد به نفسشان استفاده می‌کنند. یعنی در هنگام تعامل با دیگران صاف می‌ایستند، چانه خود را بالا نگه می‌دارند، محکم دست می‌دهند و تماس چشمی مناسبی برقرار می‌کنند.

بیشتر بخوانید: شخصیت رمزآلود مردان بتا که باید بدانید!

• احساسات خود را به خوبی مدیریت می‌کنند

در حالی که یک بار عاطفی سنگین بر مرد آلفا فشار وارد می‌کند، او منطقی تصمیم گرفته و در برابر عواطف خود تسلیم نمی‌شود. آنها هوش هیجانی خوبی دارند و در خواندن احساسات دیگران هم توانا هستند.

• مردان آلفا زندگی هدف‌داری دارند

مردان آلفا در مورد آنچه که در این زندگی می‌خواهند با خود صادق هستند. بنابراین برای اهداف شغلی یا شخصی خود به سختی کار می‌کنند و تمام تصمیمات خود با با در نظر گرفتن هدف نهایی عملی می‌کنند. در نتیجه شما هیچ مرد آلفای بی‌هدف در زندگی را پیدا نخواهید کرد.

• مراقب عزیزان خود هستند

مراقب عزیزان خود هستند

مردان آلفا افراد کنترل کننده‌ای نیستند، اما به افراد نزدیک زندگی خود اهمیت زیادی داده و سعی می‌کنند که با شدت زیاد از آنها مراقبت کنند. یک مرد آلفا اهل دعوا و تعارض نیست، اما اگر حس کند که عزیزانش در معرض خطر هستند، ممکن است که جنبه تهاجمی خود را در چنین شرایطی آشکار کند.

بیشتر بخوانید: مردان جذاب امگا را بهتر بشناسید!

• مردان آلفا حس شوخ طبعی خوبی دارند

مرد آلفا بسیار شوخ طبع است و حتی اگر خودش کیس شوخی دیگران باشد و مورد تمسخر قرار بگیرد، میدان را خالی نمی‌کند. چون او می‌داند که یک شوخی احمقانه نباید بر ارزشمندی و اعتماد به نفس او تاثیر بگذارد. پس او سعی می‌کند که حتی در هنگام شوخی هم اوضاع را به نفع خودش بچرخاند و از این اتفاق یک تجربه کسب کند. حتی او با این نقطه قوت اخلاقی خود قلب مخالفانش را هم بدست می‌آورد.

• دارای مهارت ارتباطی قوی هستند

قاطعیت، اعتماد به نفس و شفاف صحبت کردن مردان آلفا اعتماد مردم را به سوی آنها جلب‌ می‌کند. علاوه بر این، آنها با علاقه به صحبت‌های دیگران گوش می‌دهند، مطالب و داستان‌های جالبی را با دیگران به اشتراک می‌گذارند و در سرگرم کردن مخاطب خود مهارت خوبی دارند.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

7 تمرین برای تقویت فن بیان در خانه

تمرین برای تقویت فن بیان در خانه: راه‌هایی برای بهبود مهارت‌های ارتباطی شما، اگر به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *