شخصیت رمزآلود مردان بتا که باید بدانید!

شخصیت هر فرد او را از دیگران متمایز می‌کند و به همین خاطر، تیپ‌های شخصیتی در روانشناسی به دسته‌های مختلفی تقسیم بندی شده‌اند. آلفا، دلتا، بتا، امگا، سیگما، گاما و زتا از این دسته تیپ‌های شخصیتی هستند که ما تصمیم گرفتیم شخصیت مرد بتا را در این مقاله از تیم روانشناسی نیمه شب برایتان موشکافی کنیم.

شخصیت مرد بتا چگونه است؟

مرد بتا چگونه شخصیتی دارد؟

تیپ شخصیتی بتا هم مانند هر تیپ شخصیت دیگری، از مجموعه نقاط مثبت و منفی شکل می‌گیرد. پس در ادامه نقاط ضعف و نقاط قوت مردان بتا را بررسی می‌کنیم.

نقاط قوت، مرد بتا یک مرد زندگی واقعی است!

• وقتش را در اختیارتان می‌گذارد

مرد بتا وقت گذراندن با خانواده را به هر کار دیگری ترجیح می‌دهد. تلاش مرد بتا این است که به شما بفهماند دوستتان دارد و به شما فکر می‌کند. به همین خاطر، سعی دارد که از برنامه‌های شما آگاه شده و وقتی را برای در کنار شما بودن باز کند. همچنین او برای ابراز علاقه‌اش از فرستادن یک پیام کوتاه یا عکس عاشقانه در طول روز و زمانی که فکرش را نمی‌کنید هم استفاده می‌کند.

بیشتر بخوانید: رفتار دختر آلفا که هر مردی را جذب می‌کند!

• جزئیات مهم مربوط به شما را به خاطر می‌سپارد

جزئیات مربوط به شما را به خاطر می‌سپارند

معمولا تاریخ تولد، سالگرد ازدواج و تاریخ‌های اینچنینی برای ما خانم‌ها بسیار مهم هستند و مردان احساساتی بتا هم به چیزهایی که شما دوست دارید احترام می‌گذارند و سعی دارند که با همین چیزها خوشحالتان کنند. حال می‌خواهد این توجه در یادآوری سالگرد ازدواجتان باشد یا گرفتن خوراکی یا گلی که خیلی دوستش دارید.

• مرد بتا فقط برای رابطه جنسی با شما نیست

مردان بتا هم مانند مردان دیگر از نوازش کردن، بوسیدن یا رابطه جنسی لذت می‌برند. اما صرفا برای رابطه جنسی با شما نیستند و در همه کارها شما را شریک می‌کنند.

به رضایت جنسی طرف مقابل اهمیت می‌دهند

بر خلاف مردان آلفا که خودشان الویت خواسته‌ها و آرزوهایشان هستند، مردان بتا دوست دارند که از لذت بردن و رضایت شریک زندگی خود مطمئن شوند و با توجه به خواسته‌های شریک خود، سعی در بدست آوردن رضایت جنسی همسرشان داشته باشند.

ارتباط کلامی و گفت و گو را فدای خشونت نمی‌کند

مرد بتا یک شخصیت سرزنشگر نیست و در مواقعی که نیاز به صحبت کردن با او را دارید، با نهایت دقت و صداقت به حرف‌هایتان گوش داده و به جای سرزنش کردن و از کوره در رفتن، با شما ارتباط کلامی برقرار کرده و به حل مسئله‌تان کمک کند.

• مرد بتا خلاق است و خلاقیت را دوست دارد

مردان بتا به سرگرمی و هنرهای خلاقانه مثل موسیقی علاقه داشته و هنرها و خلاقیت طرف مقابلشان را دوست دارند. علاوه بر این، مشتاق هستند که شما را به سمت اینکارها سوق دهند و اگر متوجه شوند که شما خلاقیت‌ها و هنرهایشان را دوست دارید، آنها را با شوق و ذوق بیشتری برایتان به نمایش خواهند گذاشت.

• در کارهای منزل کمکتان می‌کنند

مرد بتا در کارهای منزل کمکتان می‌کند

برخلاف خیلی از مردها که از کار خانه فراری هستند، مردهای بتا از زیر بار کارهای منزل شانه خالی نکرده و زمانی که از آنها درخواست انجام کاری را بکنید، بدون نیاز به تایید یا قدردانی آن کار را برایتان انجام می‌دهند.

بیشتر بخوانید: مردان جذاب امگا را بهتر بشناسید!

قدردان محبت‌هایتان هستند

برخلاف مردان آلفا که تصور می‌کنند سزاوار تمام محبت‌ها و کارهای خوبی که در حقشان می‌کنید هستند، مردان بتا بسیار قدردان هستند. برای مثال به کوچکترین یا بزرگترین محبت‌ها و کارهای شما مثل درست کردن غذای مورد علاقه‌‌شان یا دادن هدیه‌ای گران قیمت واکنش نشان داده و خوشحال می‌شوند.

• کمک‌ها و کارهای مرد بتا از روی تظاهر و ریا نیست

مردان بتا قلب بسیار پاکی دارند و زمانی که به کسی کمک کنند، قصد علنی کردن آن کار را ندارند. یعنی برخلاف مردان آلفا که کمک‌هایشان را از روی تظاهر و جلب توجه دیگران انجام می‌دهند، مردان بتا واقعا خیرخواه هستند و قصد کمک کردن واقعی بدون هیچ جلب توجهی را دارند. حتی گاهی چنین مردانی برای کمک به دیگران، قید کارهای خود را هم می‌زنند.

• تعهد و پایبندی در وجود مرد بتا ریشه زده است

برخلاف مردان آلفا که از بروز احساسات جلوگیری کرده و به رابطه‌های کوتاه مدت تمایل دارند، مردان بتا کاملا متعهد و پایبند بوده و به رابطه‌‌ای که تا آخر عمر دوام داشته باشد فکر می‌کنند. چنین مردی سعی در پرورش یک رابطه واقعی با شریک عاطفی‌اش را دارد و از انجام کارهایی که به او آسیب می‌رساند می‌پرهیزد.

• مرد بتا شریک روزهای سخت و مشکلات است

مردان بتا در شرایط سخت و مشکلات پشت شما خواهند بود و بار تمام سختی‌ها را برروی دوش شما نمی‌اندازند. شما می‌توانید روی حرف چنین مردهایی حساب باز کنید و بدانید که او یک شریک زندگی واقعی است، نه یک آدم متظاهر!

بیشتر بخوانید: خصوصیات زنان دلتا که شیفته آن می‌شوید!.

• زمانی را به سپری کردن وقت با شما اختصاص می‌دهند

مرد آلفا به خاطر خودنمایی و تایید دیگران در کنار شما قرار می‌گیرد. اما زمانی که شما در محیط بیرون کنار یک مرد بتا قرار بگیرید، او به در کنار شما بودن افتخار کرده و علاوه بر این، سعی می‌کند که در منزل هم جو آرام، صمیمی و خوشی را برایتان ایجاد کند.

آیا مردان بتا نقاط قوت دیگری هم دارند؟

بله، باز هم هست!

• مردان بتا در عین احساساتی بودن، منطقی هم هستند و در مواقع نیاز از احساس، منطق یا هر دوی آنها استفاده می‌کنند.
• پدران بسیار خوبی هستند و بعد از بچه دار شدن، توجه و رسیدگی به فرزندشان را در الویت قرار می‌دهند.
• آنها سعی می‌کنند که به جای زیاد حرف زدن، احساسات خود را در قالب کارهای عملی مثل کمک در کارهای خانه بروز دهند.
• مردان بتا به خرید هدیه‌های کاربردی و روتین علاقه زیادی نداشته و برای انتخاب هدیه مناسب برای همسرشان، مدت‌ها فکر و برنامه ریزی می‌کنند.

نقاط ضعف مردان بتا چیست؟

• مردان بتا ولخرج هستند!

مردان بتا ولخرج هستند

مردان بتا ولخرج هستند و به همین دلیل، باعث می‌شوند که همسرشان بعد ازدواج برای کنترل مسائل مالی در خانواده دست به کار شود. هر چند که آنها هم بدشان نمی‌آید که اینکار را بدست همسرشان بسپارند!

• نمی‌توانند به تنهایی تصمیم بگیرند

یکی از نقاط ضعف مرد بتا، این است که نمی‌تواند تصمیم گیری‌های زندگی را به تنهایی انجام داده و باید برای اینکار حتما از دیگران کمک بگیرد. مثلا ممکن است که در تصمیم گیری‌ها به شریک عاطفی، دوستان یا خانواده‌اش بسیار وابسته باشد.

• خیلی از زندگی خود راضی نیستند

مردان بتا از همان شروع روز با نارضایتی از خواب بیدار شده و حس می‌کنند که کنترل زندگی از دستشان خارج شده است. مثلا دقیقا نمی‌دانند که چه می‌کنند و به همین دلیل، خستگی و بی‌حوصلگی روز آنها را احاطه می‌کند.

مرد بتا توانایی “نه” گفتن ندارد

مرد بتا توانایی نه گفتن ندارد

متاسفانه مردان بتا بر خلاف دل مهربانی که دارند، توانایی نه گفتن نداشته و به همین خاطر، خیلی اوقات در دردسر می‌اُفتند و مجبور می‌شوند کاری که دوست ندارند را انجام دهند. این موضوع از کمبود اعتماد بنفس مردان بتا آب خورده و باعث می‌شود که از زندگی خود خیلی راضی نباشند.

بیشتر بخوانید: راز جذابیت زنان گاما را مخفیانه بفهمید!

• مهارت‌های ارتباطی کمی دارند

بر خلاف ارتباط کلامی خوبی که مردان بتا دارند، در مهارت ارتباطی خیلی قوی نبوده و ممکن است که در هنگام برخورد یا گفت و گو کردن با دیگران احساس اضطراب یا خجالت بکنند.

• خیلی تمایلی به حکومترانی و خشونت ندارند

شاید با خودتان بگویید که این ویژگی کجایش بد است؟ خب مردان بتا کوچکترین تمایلی برای حکومترانی و ابراز خشونت از خود نشان نمی‌دهند و همین ویژگی، باعث می‌شود که برخی خانم‌ها از آنها رانده شوند. چرا که خانم‌ها در مواجه با چنین مردی احساس می‌کنند که شریک عاطفی محکم و قابل اعتمادی را انتخاب نکرده‌اند.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

آموزش نقاشی در تهران

۷ باور اشتباه در ارتباط با نقاشی که مانعی برای پیشرفت یادگیری است

بسیاری از ما نقاشی را دوست داریم و از آن با عنوان یک سرگرمی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *