مردان جذاب دلتا که هر زنی را شیفته می‌کنند!

درست زمانی که اکثر مردان تصور می‌کنند که یک آلفای جذاب یا گرگ سیگما هستند و فکر می‌کنند تیپ شخصیتی خود را کشف کرده‌اند، با یک تیپ شخصیتی کاملا متفاوت به نام دلتا رو به رو می‌شوند. شخصیت مرد دلتا با یک مرد آلفا یا بتا کاملا متفاوت است و شناخت آنها سخت و گاهی غیر ممکن است. اما ما تصمیم گرفتیم که در این مقاله از تیم روانشناسی نیمه شب، ۹ سرنخ یا همان ویژگی شخصیتی مردان دلتا را در اختیارتان بگذاریم تا شخصیت خودتان یا شریک عاطفی‌تان را بهتر بشناسید.

شخصیت مردان دلتا چگونه است؟

مردان جذاب دلتا چگونه شخصیتی دارند؟

اگر به مقاله شخصیت مردان بتا سری زده باشید، متوجه شده‌اید که مردان بتا درونگرا هستند. اما جالب است بدانید یک مرد دلتا از یک مرد بتا هم درونگراتر است. یک مرد دلتا حریم خصوصی‌اش را به رویارویی با دیگران ترجیح داده و به همین دلیل، دیگران فرصت زیادی برای آشنایی با او پیدا نمی‌کنند.
در حقیقت، ممکن است که یک مرد دلتا از همان اول دلتا نبوده باشد و به خاطر رخ دادن یک اتفاق در زندگی و محتاط‌تر شدن در این تیپ شخصیتی قرار گرفته باشد.
اما فقط همه اینها نیست. اگر علاوه بر موارد ذکر شده و ۹ مورد دیگر، چند مورد از این ویژگی‌ها را در شخصیت خود دیدید، باید بدانید که یک مرد جذاب دلتا هستید.

مرد دلتا درونگرا است

همانطور که گفتیم، مردان دلتا در درونگرایی روی دست بتاها زده‌اند و از تنهایی بسیار لذت می‌برند. البته این به خاطر این نیست که آنها نمی‌توانند به خوبی با دیگران ارتباط بگیرند. چونکه یک مرد دلتا سرگرمی‌های انفرادی خوب و سرگرم کننده‌ای دارد. اما زمانی که با افراد زیاد و غریبه‌ها ارتباط برقرار کند، به زمانی برای تنهایی و شارژ شدن نیاز خواهد داشت. در حقیقت درونگرا بودن مرد دلتا به این معناست که از تعاملات صمیمانه و کوچک انرژی زیادی می‌گیرد، در مواقع نیاز خوش می‌گذراند و می‌تواند یک هم صحبت بامزه باشد.

بیشتر بخوانید: مردان گاما چه شخصیتی دارند؟

رازداری در وجود مرد دلتا ریشه زده است

رازدار هستند

درونگرایی یک ویژگی بد نیست، اما ممکن است که گاهی با پنهان کاری یا رازداری همراه شود. مرد دلتا یک مرد معمولی نیست که راز دلش را مثل یک سفره برای همه پهن کند. بلکه او در این مورد افراطی عمل کرده و نسبت به افراد جدید زندگی‌اش بدبین است. به همین دلیل همه رازهای دلش را برای آنها رو نکرده و گاهی اطرافیان او فکر می‌کنند که باید او را از این پوسته رازداری بیرون بیاورند. اما اگر چنین قصدی هم دارید، باید برای شناخت او حسابی کار کرده و صداقت خود را به وی ثابت کنید.

برای عشق ارزش زیادی قائل لست

مرد دلتا عشق را بالاتر از هر چیز دیگری می‌داند و به جرات می‌توان گفت که افراد کمی مثل او واقعا به عشق بها می‌دهند. اگر مرد دلتا مجرد باشد، سرمایه و زمان زیادی را برای یافتن یک شریک لایق صرف می‌کند. در حقیقت زنی که مرد دلتا عاشق او شود، در بالای ابرها خانه دارد و حتی ممکن است که با او ازدواج هم کرده و بچه دار شود.

بیشتر بخوانید: مردان جذاب سیگما چگونه‌اند؟

تنهایی را ترجیح می‌دهد

یکی دیگر از خصوصیات درونگراها، این است که معمولا تنها هستند و ترجیح می‌دهند که به جای بودن در گروه، به تنهایی پشت میز خودشان بنشینند. مردان دلتا بسیار محبوب هستند، اما دوری را ترجیح می‌دهند.

دیدگاه بدبینانه و تسلیم پذیری دارند

شاید شما هم افرادی را دیده باشید که به خاطر بدبینی، دور هر چه آدم خوب و کار خوب را هم خط کشیده باشند. در حقیقت، مردان دلتا هم در واقعیت نگرش بدبینانه‌ای دارند و همین نگرش آنها باعث می‌شود که افراد در شناخت آنها به اشتباه بیوفتند. اما در ظاهر بی‌تفاوت به نظر می‌رسند. یک مرد دلتا عقیده دارد که سرنوشتش به گونه‌ای رقم خورده که قرار نیست همه چیز بر وفق مرادش پیش برود. از طرفی دیگر، او معتقد است که یک نتیجه منفی غیرقابل تغییر است و او نمی‌تواند کاری را در زمینه تغییر آن نتیجه بد انجام دهد.

عزت نفس پایینی دارند

مرد دلتا عزت نفس پایینی دارد

همانطور که گفتیم، احتمال اینکه یک مرد دلتا از همان اول دلتا نبوده باشد و نسبت به ویژگی‌های شخصیت قبلی خود بسیار تغییر کرده باشد وجود دارد. به عبارتی دیگر، او قبلا یک مرد آلفا بوده و حالا به سایه یا بُعد تاریک آلفا تبدیل شده است. به همین دلیل، ممکن است اعتماد به نفسی که قبلا در شخصیت مرد آلفا داشته را از دست بدهد و تصور کند که دیگر نمی‌تواند مثل سابق شکوهمند و جذاب باشد.

نمی‌توانند در محل کار، فقط روی شغلشان تمرکز کنند

مردان دلتا از لحاظ شغلی تکیه‌گاه مردان آلفا و سایر تیپ‌های شخصیتی هستند. اما نقطه ضعف آنها این است که فقط بر شغلشان تمرکز ندارند و از این شاخه به آن شاخه می‌پرند. در حقیقت گویا نمی‌توانند یک موقعیت دائمی شغلی برای خودشان پیدا کنند و به همین دلیل، به احتمال زیاد دچار تنزل شغلی می‌شوند. البته اینها اصلا به معنای مرد کاری نبودن مردان دلتا نیست.

ممکن است که احساس رنجش خود را به دیگران منتقل کند

ممکن است که همه ما در مراحل مختلف زندگی شرایط‌های کینه توزانه‌ای را تجربه کرده و پشت سر بگذاریم. اما یک مرد دلتا این احساسات منفی را درون خود نگه داشته و آنها را به دیگران منتقل می‌کند. در واقع تجربه کردن بحران یا تغییرات مهم در زندگی برای یک مرد دلتا عجیب نیست، اما او سعی می‌کند که مشکلات خود را با سرزنش کردن دیگران حل کند.

بیشتر بخوانید: مردان جذاب امگا را بهتر بشناسید!

ترجیح می‌دهد به جای صدمه دیدن، صدمه بزند

بدترین ویژگی یک مرد دلتا خودخرابکاری است. بی‌اعتمادی و نگرانی بیش از حد مرد دلتا باعث شده است که خود را نزد اطرافیانش خراب کرده و باعث برهم خوردن روابطش بشود. در حالی که بسیاری از افراد دوست دارند که از فرصت‌ها استفاده کرده و حمایت اطرافیانشان را جلب کنند، یک مرد دلتا باور دارد که اینکار به او صدمه خواهد زد. به عبارتی او فکر می‌کنند که در این صورت دیگران او را پس می‌زنند و حتی تاجایی پیش می‌رود که فکر می‌کند لازم است قبل از اینکه صدمه ببیند، بهتر است که ابتدا او به دیگران صدمه بزند. در حقیقت این پیشگویی نادرست او باعث می‌شود که کار را برای خود سخت‌تر کند و این ویژگی نیاز به تغییر رفتار خواهد داشت.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

آموزش نقاشی در تهران

۷ باور اشتباه در ارتباط با نقاشی که مانعی برای پیشرفت یادگیری است

بسیاری از ما نقاشی را دوست داریم و از آن با عنوان یک سرگرمی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *