کاندوم تاخیری چقدر تاخیر ایجاد می کند؟

کاندوم تاخیری همان طور که از نامش پیداست، وسیله‌ای است که به طور همزمان از ابتلا به بیماری‌های مقاربتی جلوگیری کرده و موجب افزایش زمان رابطه جنسی می‌شود و در پاسخ به این سوال که کاندوم تاخیری چقدر تاخیر ایجاد می کند؟ باید گفت که این موضوع به عوامل مختلفی ارتباط داشته و در مورد همه افراد نمی‌تواند یکسان باشد. میزان تاخیر با کاندوم تاخیری در حقیقت بستگی به شدت زودانزالی، نوع مواد بکار رفته در کاندوم و مقدار ترکیبات فعال در آن دارد. اما اگر بخواهیم این مدت زمان را با عدد مشخص کنیم، باید بگوییم که کاندوم تاخیری تقریبا می‌تواند انزال را بین ۱ تا ۵ دقیقه به تاخیر بیندازد.

کاندوم تاخیری بعد از چند دقیقه عمل می کند؟

پاسخ به این سوال، بستگی به نوع ماده بی حسی استفاده شده در کاندوم دارد که اگر از بنزوکائین استفاده شده باشد این ماده پس از 4 الی 5 دقیقه بر روی کلاهک آلت، بی حسی موضعی ایجاد کرده و انزال را به تاخیر می اندازد در حالی که قدرت بی حسی لیدوکائین بسیار بالاتر بوده و بلافاصله پس از استفاده، اثربخشی خود را خواهد گذاشت.

در مقایسه این دو نوع کاندوم، باید به این نکته اشاره کرد که کاندوم بر پایه بنزوکائین در طولانی مدت به ایجاد مشکل نعوظ و کاهش لذت جنسی منجر خواهد شد در حالی که کاندوم بر پایه لیدوکائین دارای قدرت بی حس کنندگی بیشتر بوده و کاملا مناسب برای افرادی است که از مشکل زود انزالی رنج می برند.

کاندوم تاخیری چقدر تاخیر ایجاد می کند؟

تفاوت کاندوم تاخیری با ساده

کاندومهای ساده و تاخیری، هر دو همانطور که از نامشان پیداست، صرفاً برای افزایش لذت، ایمنی و جلوگیری از بارداری و بیماری ها ساخته می‌شوند با این تفاوت که کاندوم های ساده، مشکل زود انزالی را حل نمی نمایند در حالی که کاندوم های تاخیری در این مشکل، موثر واقع می گردند.

چگونه بفهمیم کاندوم تاخیری است؟

بر روی جعبه های کاندوم های تاخیری، معمولا جملاتی با واژه Delay که معادل فارسی آن تاخیری می باشد درج گردیده است که برخی از این جملات عبارتند از:

Double delay : تاخیری دو برابر

Super delay : تاخیری ویژه

و یا درج ساعت و جمله:

45 minutes : تاخیری 45 دقیقه ای

که تصاویر این نوع نوشته ها و جعبه ها را می توانید در همین مقاله مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید: علائم حساسیت به کاندوم و عفونت در آقایان

طرز استفاده از کاندوم تاخیری

کاندوم را باز کرده و نوک آن را به بیرون بکشید
سر کاندوم را بر روی آلت خود قرار داده و باز نمایید.
رول کاندوم باید به راحتی باز شود، اگر هنگام باز کردن کاندوم با مشکل مواجه شدید، کاندوم را به صورت اشتباه بر روی آلت قرار داده اید.
کاندوم را درآورده، چرخانده و دوباره بر روی آلت قرار داده و باز نمایید.
4 تا 5 دقیقه زمان بدهید تا مواد تاخیری موجود در کاندوم، اثر خود را بر روی پوست آلت بگدارند
میتوانید دخول را شروع کنید

عوارض کاندوم تاخیری

در کاندوم‌های تاخیری معمولا از لیدوکائین یا بنزوکائین و گاه اسپرم‌کش‌ها و روان‌کننده‌ها استفاده می‌شود که هر کدام به نوبه خود می‌توانند در افراد مستعد آلرژی، ایجاد حساسیت کنند.
استفاده از کاندوم‌های تاخیری در بعضی از آقایان موجب کاهش نعوظ می‌شود که این مشکل می‌تواند به معنای اتمام رابطه جنسی باشد. علت این مسئله که فقط در برخی از افراد مشاهده شده است، توسط پژوهشگران در حال بررسی است.
برخی از آقایان و خانم‌ها معتقدند که استفاده از کاندوم می‌تواند در کم کردن میل جنسی در آنها تاثیرگذار باشد. کاندوم‌های تاخیری به دلیل بی‌حسی که ایجاد می‌کنند، ممکن است تاثیری منفی در میل جنسی داشته باشند.
استفاد از کاندوم تاخیری به دلیل بی‌حسی که به طور موقت ایجاد می‌کند، ممکن است موجب شود تا فرد متوجه پاره شدن کاندوم در حین سکس نشده و در این صورت هم احتمال بارداری بیشتر شود و هم احتمال انتقال بیماری‌های مقاربتی.

کاندوم تاخیری چقدر تاخیر ایجاد می کند؟

مزایا و معایب کاندوم های تاخیری

مزایا

 پیشگیری از بارداری

اولین و بارزترین فایده کاندم این است که وسیله ای بسیار موثر در جلوگیری از بارداری است. در صورت استفاده صحیح ، کاندوم ها می توانند تا 98 درصد موثر واقع شوند.

 ارزان و در دسترس بودن

کاندوم تقریباً در هر داروخانه و یا فروشگاه بزرگی فروخته می شود. برای خرید آنها نیازی به نسخه پزشک ندارید و آنها واقعاً مقرون به صرفه هستند.

 پیشگیری از بیماری های مقاربتی

شما می توانید برای جلوگیری از بارداری از داروهای مخصوص مانند قرص مپرات استفاده می کنید، اما این قرص ها نمی توانند مانع ابتلای شما به بیماری های آمیزشی یا عفونت شوند اما کاندوم یکی از موثرترین روشها برای جلوگیری از بیماریهای مقاربتی است.

 عدم تغییر در باروری

پیشگیری از بارداری به وسیله قرص می تواند تعادل هورمونی طبیعی بدن شما را تغییر داده و احتمال لخته شدن خون ، سکته مغزی و موارد دیگر را افزایش دهد. کاندوم از نظر جسمی میزان باروری شما را تغییر نمی دهد و هیچ گونه عوارض جانبی ندارد، به این معنی که هر زمان تصمیم به بارداری برنامه ریزی شده بگیرید می توانید استفاده از کاندوم را کنار بگذارید و عمل لقاح را انجام دهید.

 افزایش لذت جنسی

اگرچه بی حسی می تواند تا حدودی از لذت جنسی مرد بکاهد اما با تماشای به ارگاسم رسیدن چند باره شریک جنسیش لذت وصف نشدنی ای را تجربه خواهد کرد. در مقابل زن نیز از تداوم رابطه جنسی لذت خواهد برد.

 افزایش طول رابطه جنسی

معمولا استفاده از هر نوع کاندوم، تا حدودی رابطه جنسی را طولانی تر می کند که این امر ممکن است به دلیل عدم تماس پوستی میان آلت تناسلی مرد و زن باشد اما استفاده از کاندوم تاخیری مدت زمان رابطه جنسی را بسیار طولانی تر می کند و می تواند به عنوان یک درمان فوری برای زود انزالی مردان استفاده شود.

کاندوم تاخیری چقدر تاخیر ایجاد می کند؟

معایب

سوالی که معمولا در رابطه با استفاده از انواع کاندوم به خصوص کاندوم های تاخیری می شود، این است که آیا این نوع کاندوم به دلیل مواد بی حسی که دارد خطرساز نیست؟ پاسخ به این سوال این است که هیچ گونه کاندومی که کاندوم تاخیری نیز جزو آن ها محسوب می شود، برای انسان مضر نیست.

ماده بی حسی به کار رفته در کاندوم بسیار ناچیز است و بعد از مدت کوتاهی اثر آن از بین خواهد رفت. اما یک سری معایبی وجود دارد که ممکن است شما را در استفاده از نوع کاندوم کمی مردد کند که این معایب عبارتند از:

 آلرژی لاتکس

احتمالاً بیشترین شکایت از کاندوم مربوط به کسانی است که به لاتکس که ماده اصلی ساخت کاندوم است، حساسیت دارند. این نوع حساسیت ممکن است باعث جوش زدن، کهیر ، آبریزش بینی و در موارد شدید ، سفت شدن مجاری تنفسی و از دست دادن فشار خون شود.

 عادت به مواد تاخیری

استفاده بیش از حد از انواع ابزار تاخیری مانند ژل ها، کاندوم و اسپری تاخیری، می توانند ایجاد عادت کنند. افرادی که از این نوع ابزار تاخیری استفاده می کنند، به آنها اعتیاد پیدا می کنند و رفته رفته به جایی می رسند که بدون استفاده از این ابزار به سرعت ارضا می شوند بنابراین بایستی به طور دائم از آنها استفاده کنند.

 عدم تماس پوستی کامل

معمولا زوجین تمایل دارند که با یکدیگر به طور کامل تماس پوستی داشته باشند و استفاده از یک ابزار پلاستیکی که مانع از این تماس صد در صدی می شود می تواند ناراحت کننده باشد.

بیشتر بخوانید: کاندوم زنانه چیست و برای چه کاری استفاده می شود؟

سخن پایانی

کاندوم های تاخیری یکی از انواع کاندوم های کاربردی برای مردانی است که دچار زود انزالی هستند.این ابزار علاوه بر پیشگیری از بارداری و بیماری های مقاربتی، برای افزایش طول رابطه جنسی و لذت جنسی موثر واقع می گردد که در صورت انتخاب آن، باید مراقب وابستگی ای که ممکن است ایجاد کند بود.

درباره‌ی فرناز باقری

فرناز باقری هستم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت از دانشگاه بوعلی سینا ، معلم هستم و به دلیل کار در محیط مدرسه، همواره در حال خواندن و یادگیری مطالب جدید هستم، و در تلاشم تا آموخته هایم را در زمینه های مختلف در وب سایت نیمه شب بنویسم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

همچنین ببینید

عوارض استفاده از کاندوم که تا بحال به شما نگفته اند!

عوارض استفاده از کاندوم که تا بحال به شما نگفته اند!

دز مقالات پیشین از وبسایت نیمه شب، به معرفی فواید کاندوم پرداختیم و حال امروز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *