انرژی زنانه چیست و چه تاثیری دارد؟

اولین باری که این اصطلاح را شنیدم، تصاویر واضحی از زنی زیبا با موهای بلند و لبخندی ملایم به ذهنم آمد که به نظر می رسید نوری درخشان و درخشان از خود ساطع می کند. شاید شما نیز این اصطلاح را شنیده باشید و تصویر مشابهی در ذهن خود داشته باشید … اما در واقع انرژی زنانه چیست؟

چیزی که ما باید بدانیم این است که انرژی زنانه ما واقعاً تا چه حد یک ابرقدرت است و قدرتی که می توانیم در هنگام بیدار شدن و تجلیل از آن احساس کنیم.

فرهنگ ها و مذاهب مختلف به طرق مختلف به این انرژی اشاره می کنند. در تائوئیسم از آن به عنوان یین یاد می شود. در هند، شاکتی، در فرهنگ‌های اروپایی و یونان باستان الهه‌های مختلف وجود دارد و حتی در ادیان غربی از طریق مادر مریم نشان داده می‌شود.

صرف نظر از جنسیت، هر فردی دارای انرژی زنانه و مردانه است. تعادل بین این دو نحوه واکنش ما را مشخص می کند. انرژی زنانه  نیروی قدرتمندی است که مسئول تمام صفات مربوط به خلاقیت، ارتباط، همدلی، شهود، پرورش و آسیب پذیری است. مانند جریان یک رودخانه، انرژی زنانه دائما در حال حرکت است، موج می زند و جهت جریان را در اطراف خود تغییر می دهد.تعریفی از انرژی زنانه

در نیمه شب بخوانیم:خصوصیات زنان با تیپ شخصیتی امگا

چرا ارتباط زنانه مقدس بسیار مهم است؟

برای زنان، پذیرش امر مقدس زنانه به معنای درک کامل ذات الهی او، ایستادن با تمام قدرت و ایجاد دنیایی هماهنگ تر است. این بدان معنا نیست که ما فقط با انرژی زنانه خود کار می کنیم. این در مورد درک طیف کامل قدرت ما به عنوان موجودات زنانه و مردانه و پرورش آن انرژی در صورت نیاز است.

در بسیاری از مردم، انرژی مردانه را بیش از حد می بینم: بسیاری از زنان برای موفقیت در حرفه خود، فشار می آورند که مردانه صحبت کنند و رفتار کنند. باید به  زنان کمک کنیم تا انرژی ذاتی زنانه خود را بشناسند و در آغوش بگیرند. آن‌ها ممکن است در دنیایی که به ویژگی‌های مردانه پاداش می‌دهد، رئیس‌جمهور باشند، اما این بدان معنا نیست که نمی‌توانند ویژگی‌های زنانه‌شان بپذیرند و قدرت پیدا کنند. زنی که خلاقیت و انرژی خود را از مراقبت  از خود به دست می‌آورد، قدرتمندتر از زنی است که آنقدر فشار می‌آورد که خود را خسته کند و دیگر لذت را تجربه نکند.

البته مردان می توانند و باید با زنانگی درونی خود ارتباط برقرار کنند و زنان نیز می توانند و باید با مردانگی درونی خود ارتباط برقرار کنند. اگرچه این انرژی های مقدس فراتر از جنسیت هستند. همه جنسیت ها می توانند با هر دو تعادل پیدا کنند.

چگونه انرژی زنانه خود را مشتعل کنید

انرژی زنانه را در آغوش می گیریم، می پذیریم و پرورش می دهیم. زنانگی شما زمانی بیان می شود که با جریان زندگی حرکت می کنید، انرژی خلاق خود را در آغوش می گیرید، می رقصید، بازی می کنید، خلق می کنید، تأمل می کنید، عشق می ورزید و مراقبت از خود را تمرین می کنید. وقتی بیدار می شوید، شما را دلسوز، حساس، پذیرا، مهربان، درخشان، پرورش دهنده و غیرقابل توقف می کند.

در جامعه امروزی، زن بودن می تواند با وابستگی، فداکاری و ضعف همراه باشد. معمولاً به عنوان بیش از حد احساسی و حساس اشاره می شود. گاهی اوقات انرژی زنانه ما می تواند سرکوب شود که نیاز به انرژی مردانه ما برای عمل کردن و احساس پذیرفته شدن دارد.

برای بسیاری از ما، دو سال گذشته با مقدار زیادی تغییر همراه بوده است. انرژی زنانه درونی ما نقش مهمی در کمک به ما در عبور از امواج توفنده و آب های تاریک مرموز ایفا کرده است.

وقتی محیط خانه تغییر کرد، این انرژی زنانه الهی ما بود که در این موقعیت های جدید پیچید و چرخید و آرامش و ثبات را برای اطرافیانمان ایجاد کرد. ما زندگی‌های پرمشغله‌مان را دوباره ترتیب دادیم تا به خانواده‌هایمان رسیدگی کنیم. تطبیق برنامه های کاری خود، اختصاص زمانی برای آموزش و سرگرمی فرزندانمان، قرار دادن وعده های غذایی روی میز و اطمینان از اینکه از همه مراقبت می شود. انرژی پرورشی ما فضایی را برای خانواده‌هایمان ایجاد کرد تا احساس امنیت کنند، خوش بگذرانند، و کمی احساس عادی بودن داشته باشند.

تاثیر انرژی زنانه

زمانی که قوانین فاصله گذاری اجتماعی وضع شد، این انرژی زنانه الهی ما بود که به ارتباط انسانی چسبید و تلاش مضاعفی برای تماس گرفتن و بررسی دوستان و خانواده انجام داد. ما از منابع خود برای حفظ ارتباط استفاده کردیم و راه‌های جدیدی برای معاشرت یافتیم. از طریق برنامه های مجازی، تمرین‌های دوستان، کلوپ‌های کتاب، ظهرهای کاردستی، و غیره، این انرژی زنانه الهی ما بود که برای حمایت از کسب‌وکارهای کوچک محلی‌مان تلاش می‌کردیم و تمام آن مکالمات آرام و آسان با باریستاها و کارکنان بوتیک‌های محلی‌مان را یادآوری می‌کردیم.

وقتی باشگاه‌ها، ورزش‌های اجتماعی و کلاس‌های ورزشی تعطیل می‌شدند، انرژی زنانه الهی ما حرکات را می‌طلبید. ما اهمیت حرکت بدن و تأثیر آن بر خلق و خو، بهره وری و سلامتی را درک کردیم. ما از طریق کلاس‌های آنلاین، پیاده‌روی طولانی در فضای باز، شنای ساحلی، و تمرین‌های ساده ورزشی در فضاهای کوچک، اشکال جدیدی از ورزش را پذیرفتیم. زمانی که آرایشگاه ها و خدمات شخصی بسته شد، این انرژی زنانه ما بود که راه‌های جدیدی برای ایجاد احساس زیبا در خودمان ایجاد کرد، چهره‌های طبیعی بدون آرایش خود را در آغوش گرفت، پاهای خود را اپیلاسیون کرد و بسیاری از مدل‌های موی مشکوک را در خانه انجام داد.

نقش انرژی زنانه در زندگی خود و اطرافیانمان از لحاظ ذهنی

از ابراز احساسات نترسید اشکالی ندارد که بگوییم در حال مبارزه هستیم. اگر این زمان چیزی به ما یاد داده است، این است که بیشتر اوقات، دیگران دقیقاً همین احساس را دارند. صاف و صادق بودن به ما قدرت می دهد زیرا وقتی چیزی برای پنهان کردن نداریم نمی ترسیم. چرا از توانایی خود در ارتباط ماندن با تماس با دوستان، گوش دادن به مشکلات یکدیگر و همکاری با یکدیگر استفاده نکنیم. تو تنها نیستی.

در نیمه شب بخوانیم:بهترین سیاست های زنانه برای جذب مردان، همسر و پاتنر

تاثیر انرژی زنانه از لحاظ اجتماعی

از طریق ابراز احساسات و آسیب پذیری ما، زنان این قدرت منحصر به فرد را دارند که بزرگترین نیروی عشق را بیدار کنند. آیا تا به حال یک روز واقعاً وحشتناک را سپری کرده اید، در مورد آن صحبتی با مادرتان داشته اید و فوراً احساس بهتری داشته اید؟ همه زنان این قدرت پرورشی جادویی را دارند که با گوش دادن و حضور می توان از آن استفاده کرد. به همه افرادی که در اطراف شما هستند فکر کنید و اینکه چگونه می توانید همدلی، حمایت و محبت خود را نشان دهید و به سادگی به آنها اطلاع دهید که در کنارشان هستید.

با بسته بودن تمام مرزهای ما، این زنگ خطر بزرگی بود که نشان داد جامعه ما در مقایسه با بقیه جهان چقدر کوچک است. به جای رقابت، به راه هایی فکر کنید که بتوانیم با همکاری یکدیگر از یکدیگر حمایت کنیم و نقاط قوت خود را کنار هم بگذاریم.

تاثیر انرژی زنانه از لحاظ روحیه

بزرگترین درک ما در مورد انرژی زنانه این است که او به ما توانایی ایفای نقش های زیادی را می دهد. یک مادر، یک همسر، یک دوست، یک دختر، یک رئیس، یک کارمند، یک کارآفرین، این لیست بی پایان است. انرژی زنانه ما برای پر کردن شکاف ها و شکاف های ایجاد شده توسط دیگران جریان می یابد.

وقتی باد می وزد و مسیرهای ما تیره می شود، این انرژی زنانه الهی ما است که به احساسات ما می چسبد و حواس پرتی ها را از بین می برد. در حالی که همه چیز ممکن است نامشخص باشد، ایمان داشته باشید که انرژی شما چیزهایی را که کار نمی کنند حذف می کند و شما را در مسیر درست راهنمایی می کند تا آنچه را که انجام می دهد پیدا کنید.

چگونه می‌توانیم انرژی زنانه را پرورش دهیم:

فضای مقدس را پرورش دهید. جایی در خانه خود پیدا کنید که بتوانید یک بالش مراقبه بچینید و یک محراب کوچک بسازید، حتی اگر فقط یک شمع، یک کریستال یا یک گل باشد. چیزی فوق العاده ساده که مدتی شما را وارد فضایی دیگر کند.

با شیوه ها و تکنیک ها آزمایش کنید. نوشتن قدرتمند است. تمام ایده ها و ترس ها و افکار دیوانه وار خود را از ذهن خود خارج کنید و روی کاغذ بیاورید. به خودتان اجازه دهید احساس خالی شدن کنید

بیست دقیقه با یک فنجان چای ریلکس کنید. چای یک متحد باورنکردنی برای بیدار کردن روح، زمین گیر کردن بدن و بازگشت به خانه برای خودتان است. نوشیدن مقداری چای به نرم شدن ما کمک می کند و ما را به روز باز می کند.

مراقبه و نفس کشیدن می تواند زندگی را تغییر دهد. اگر تازه شروع کرده اید، از کوچک شروع کنید. می تواند پنج یا ده دقیقه در روز باشد. اگر دوست دارید، «من به مدت سه ماه هر روز سی دقیقه مدیتیشن می‌کنم»، احتمالاً چند روز می‌روید و سپس زمین می‌خورید. شما چنین خواهید گفت: “این احمقانه بود. من مدیتیشن را دوست ندارم نفس کشیدن کار نمی کند.» شما شتاب را از دست خواهید داد و در نهایت آن را پوف می کنید. و سپس شما یک گنج را از دست داده اید.

اگر شما فردی هستید که زمان زیادی را در قلمرو اثیری نمی گذرانید، انجام یک تمرین تجسم عملی تر، مانند رقص یا یوگا یا دویدن – چیزی که واقعاً شما را در بدن مستقر می کند – ممکن است برای شما مناسب تر باشد.

به شهود خود گوش دهید اینها شیوه های تصفیه هستند. شما لایه ها، گنک را حذف می کنید، بنابراین می توانید تجربه بکرتری از جوهر واقعی خود داشته باشید. وقتی این کار را می کنید، افرادی که به زندگی خود جذب می کنید کاملاً تغییر می کنند. این بدان معنا نیست که شما باید همه دوستان قدیمی خود را کنار بگذارید. اما ممکن است متوجه شوید که دیگر با همان افرادی که قبلا داشتید ارتباطی ندارید. به عنوان مثال: می دانم که با بسیاری از دوستانم معاشرت کردم زیرا با هم می رفتیم. ما عاشق بیرون رفتن و مست شدن بودیم. و پس از آن که نوشیدن الکل را متوقف کردم، نتوانستم به همان شکل با آنها ارتباط برقرار کنم. بدون دیس بر روی آنها مثل این بود: «خوب، این روابط دیگر غنی از مواد مغذی نیستند. این احساس خوبی ندارد.»

در نیمه شب بخوانیم:چطور دختری قوی باشیم؟

من به قدرت مغناطیس اعتقاد دارم ما چیزهای دیگر و موجودات دیگری را جذب می کنیم که با فرکانس مشابه خودمان در حال ارتعاش هستند. اگر در حال تعمیق رابطه خود با زنان مقدس هستید، ممکن است شروع به ملاقات با زنان بیشتری کنید که در آن مسیر هستند، که کاملاً مالک قدرت زنانه خود هستند و حتی معنای آن را دوباره تعریف می کنند. زنانی که عمیقاً با زمین و طبیعت و هماهنگ با ریتم های این سیاره پیوند خورده اند. و زنانی که مسیر خودشان را هموار می کنند و نه راهی که از آنها ترسیم شده یا انتظار می رود. قدرت ما زمانی قوی‌تر می‌شود که دامنه انرژی‌های مردانه و زنانه و ظرفیت خود را برای خلق کردن از قلب خود گسترش دهیم.

حرف آخر

انسان ها روابط طولانی و عمیقی با زنانگی و مردانگی دارند، اما این ویژگی ها با ما شروع یا ختم نمی شود. آنها با هم در ما و در همه چیز وجود دارند.

انرژی  زنانه پرورش دهنده و مبتنی بر مرزهای قوی و اعتماد به شهود او است. انرژی مقدس مردانه موجود، منطقی و متمرکز با میل عمیق برای محافظت و ساختن است. وقتی این دو انرژی در درون ما با هم کار می کنند، اتحادی شیرین ایجاد می کنند که به ما امکان می دهد همه چیزهایی را که ما را انسان و مقدس می کند در آغوش بگیریم.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

موثر ترین روش های کاهش درد پریود

پریود یکی از مسائلی است که خانم ها از سن بلوغ تا اواخر دوران میان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *