رفتار دختر آلفا که هر مردی را جذب می کند

در میان انواع تیپ های شخصیتی، دختران آلفا بیشتر از سایر گروه ها به راه و رسم دلبری و عاشق نمودن مشهورند و امروز در این مقاله از وبسایت نیمه شب، به معرفی اسرار رفتار دختر آلفا که هر مردی را جذب می کند خواهیم پرداخت. بنابرین جهت آشنایی با این نوع تیپ شخصیتی، در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

مقدمه

شخصیت افراد با یکدیگر متفاوت است و هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خودشان را دارند. تفاوت تیپ های شخصیتی به هیچ وجه به معنی برتری یک تیپ شخصیتی نسبت به تیپ شخصیتی دیگر نیست بلکه الگویی است که به ما کمک می‌کند نقاط ضعف و قوت خود و اطرافیان را بهتر بشناسیم تا بتوانیم در مسیر درست زندگی حرکت کنیم.

رفتار دختر آلفا که هر مردی را جذب می کند

ویژگی‌های رفتاری دختران آلفا

1. اعتماد به نفس و حس خودباوری دارند

یکی از ویژگی‌های بارز زنان آلفا، داشتن اعتماد به نفس، احساس خودارزشمندی و خودباوری است. آنها اگر کاری را بخواهند انجام دهند و باور داشته باشند که می‌توانند و مهارتش را دارند، هرگز در حین انجام آن کار به خود و توانایی‌هایشان شک نمی‌کنند.

2. افرادی وفادار هستند

اگر عشق و وفاداری زن آلفا را به دست آوردید، می‌توانید مطمئن باشید که او زنی با وفا است و هرگز از پشت به شما خنجر نزده و خیانت نمی‌کند. زن آلفا نسبت به نزدیکان و دوستان خود احساس مسئولیت قوی دارد. برای امنیت، سلامتی و اقتدار اطرافیانش تمام تلاش خود را می کند.

3. آن‌ها نیاز دارند که به وقت ضرورت از آن‌ها انتقاد شود

آن‌ها به کسی نیاز دارند که قوی و به اندازه‌ی کافی معتمد به نفس باشد که وقتی یک زن آلفا اشتباه می کند، از او انتقاد کند. کسی که به آن‌ها یادآوری کند بی نقص نیستند و این که در واقع می‌توانند گاهگاهی مرتکب اشتباه شوند.

4.هرگز تسلیم نمی‌شوند

آنها می‌دانند که تا زمانی که موفق به انجام کامل آنچه مقرر کرده‌ بودند و پیروزی کامل در این زمینه نشوند، هیچ چیز تمام شده نیست. این ویژگی‌ همان چیزی است که به آنها اجازه می‌دهد موفق باشند و خودشان را از بقیه‌ی جامعه جدا کنند.

5.خود را یک زن قدرتمند می‌دانند

 از آنجایی که زنان آلفا خود را باور دارند و باارزش می‌دانند، خودشان را یک زن قدرتمند می‌دانند.

بیشتر بخوانید: موفقیت در رابطه عاشقانه | ۱۰ راز موفقیت داشتن یک رابطه عاشقانه

6. الهام‌بخش دیگران هستند

زنان آلفا از مهارت‌های خود، به خصوص مهارت رهبری خود استفاده می‌کنند تا زنان دیگر را نیز تشویق کنند که رشد کنند.

7. مهارت رهبری دارند

زنان آلفا در زندگی خود در جایگاهی قرار می‌گیرند که بتوانند رهبر دیگران باشند. اگر این اتفاق نیفتاده است به این دلیل است که او اعتقاد دارد در نقش دیگری می‌تواند مفیدتر باشد و یا می‌خواهد سایر زنان را رشد بدهد تا در جایگاه رهبری قرار بگیرند. زنان آلفا، موفقیت محور و هدف محور هستند.

8. هدفمند زندگی می‌کند

حتی یک روز نیست که نداند دقیقا چه می‌خواهد. آنها هدفمند زندگی‌ می‌کنند و برای تمام حوزه‌های زندگی‌تان هدف‌های روشنی تعیین می‌کنند. هدف‌های فیزیکی، روانی، و معنوی که آنها برای خودشان مقرر می‌کنند چیزی فراتر از آنچه هستند که می‌خواهند به انجام برسانند.

9. نقش بازی نمی کنند

دختر آلفا؛ نیازی به ایفای نقش و رول بازی ندارد و نیز در محیط کار نیازی به نشان دادن قدرت و نفوذ یا غیبت و بدگویی از همکاران ندارد. او برای جلب توجه دیگران نقش بازی نمی کند، حسادت کسی را بر نمی انگیزد. خواسته ها و احساساتش را به وضوح بیان می کند و انتظار دارد دیگران نیز اینگونه رفتار کنند.

10. بلندپرواز هستند

زنان آلفا افرادی بلندپرواز و جاه‌طلب هستند. آنها می‌خواهند در روابط، حرفه و سایر جوانب زندگی خود از دیگران برتر باشند.

رفتار دختر آلفا که هر مردی را جذب می کند

زنان آلفا در رابطه چگونه هستند؟

زنان آلفا زنانی هستند که شاید نتوان زیر یک سقف آن‌ها را تحمل کرد. اما آنقدر فریبنده هستند که مردان به خاطر تجربه بودن با آن‌ها بر سر عشق و زندگی‌شان ریسک کنند. زنان آلفا هیجان و شور و شوق را به زندگی‌های روتین و سرسنگین تزریق می‌کنند. آن‌ها به خوبی می‌دانند چه چیزی مردان را خوشحال و هیجان زده می‌کند. زنان آلفا هرچند همیشه در میان مردان جذاب زیادی احاطه شده‌اند اما نیازی به کمک و همراهی‌شان ندارند.

آن‌ها وابستگی مالی و عاطفی با مردان ایجاد نمی‌کنند. از مردان طلب عشق نمی‌کنند. اگرچه زنان به طور ذاتی از طریق شنیداری جادو شوند اما زنان آلفا در برابر تملق و تعریف‌های مردان ضعف نشان نمی‌دهند و مسخ نمی‌شوند و به همین دلیل با همان سرعتی که وارد رابطه دوستی با مردی شده‌اند هر زمان احساس بی‌حوصلگی و خستگی کنند مثل شبح غیب می‌شوند گویی که هیچ زمان نبوده‌اند.

جذابیت زنان آلفا برای مردان

زنان با شخصیت آلفا دارای ویژگی های ثابتی هستند که به راحتی آنها را از سایر زنان متمایز می‌کند، بازیگوشی، شیطنت و قدرت زنانگی ویژگی هایی ست که مثل آهنربا مردان را به سمت آنها جذب میکند و با جذابیت جادویی همیشه توجه زیادی از مردان را به خود جلب می کنند. اما خصوصیاتی مثل لجبازی ،تکبر ،اعتماد بنفس بالا، سرکش بودن و در کل ویژگی های که با قدرت طلبی مردان تداخل دارد هم عاملی برای گریزان بودن مردان از زنان آلفا میشود.

بنابراین مردان به دوراهی سختی می‌رسند ،کشش دیوانه کننده ای که اجازه نمی دهد از زن آلفا فاصله بگیرند و همین طور تلاش هم زمان برای گریز. چرا که مردان در طول دوره تکامل همواره برتر و مسلط بر زن بوده اند بنابراین تحمل زن راهبر و باهوش از توان اکثر آنها خارج است و وقتی متوجه می شوند زنان آلفا مطیع نمی شوند و هیچ زمان در بند یک مرد نمی‌مانند، در مواجهه با این تداخل درونی، از این تیپ فاصله گرفته و به سراغ زنان دیگر می روند.

بیشتر بخوانید: سوالاتی که در ابتدای آشنایی باید از طرف مقابل بپرسید!

چگونه یک زن آلفا باشیم؟

اکنون که با ویژگی‌های زنان شخصیت آلفا آشنا شدید، چگونه می‌توانید این ویژگی‌ها را در خودتان پرورش دهید؟ درباره‌ی برخی از زنان، شاید برخی از این ویژگی‌ها به طور طبیعی در آن‌ها وجود داشته باشد. اما این مسأله به خودی خود آن‌ها را تبدیل به یک زن آلفا نمی‌کند.

تبدیل شدن به یک زن آلفا به تلاش واقعی و مستمر نیاز دارد. اما باید بدانید که رسیدن به این هدف برای همه امکان‌پذیر است. فقط با اقدام کردن، شما یکی از بارزترین ویژگی‌های زنان آلفا را از خود بروز داده‌اید، یعنی تعهد به رشد شخصی.

برای اینکه به کسی نشان دهید که او را دوست دارید، از خواسته‌های شخصی خودتان دست بکشید.
حقیقت صادقانه‌ای را درباره‌ی خودتان با دیگران به اشتراک بگذارید که می‌دانید باعث می‌شود احساس آسیب‌پذیری کنید.
درباره‌ی خواسته‌های خودتان صادق باشید و در جهت آن‌ها گام بردارید.
برای تعامل سالم و گفتگوهای صمیمانه با عزیزان خود وقت بگذارید.
به خودتان یادآوری کنید که تا کنون چه اقداماتی را در مسیر رسیدن به اهدافتان انجام داده‌اید.
سعی کنید روش‌هایی را برای توسعه‌ی استعدادها و توانایی‌های خود پیدا کنید و به یادگیری و رشد شخصی به‌عنوان یک فرایند همیشگی و مستمر نگاه کنید.

رفتار دختر آلفا که هر مردی را جذب می کند

خواسته های زنان آلفا در رابطه

سرسخت بودن از ویژگی‌های بارز زنان آلفا است‎، اما این گروه از زنان، دارای نیازها و خواسته های ویژه ای در رابطه هستند که 10 مورد از مهم ترین آنها عبارتند از:

۱. آن‌ها نیاز دارند که به چالش کشیده شوند

۲. آن‌ها به اعتماد نیاز دارند

۳. آن‌ها به احترام نیاز دارند

۴. آن‌ها به استقلال‌ نیاز دارند

۵. آن‌ها به کسی نیاز دارند که بتواند پا به پای‌شان حرکت کند

۶. آن‌ها به یک شریک زندگی برابر نیاز دارند

۷. آن‌ها نیاز دارند که بخندند

۸. آن‌ها نیاز دارند که به وقت ضرورت از آن‌ها انتقاد شود

۹. آن‌ها به یک شخص مطلع نیاز دارند

۱۰. آن‌ها به یک شخص با تدبیر نیاز دارند

بیشتر بخوانید: خصوصیات زنان با تیپ شخصیتی امگا

مشهورترین زنان آلفا

طبق تست‌های روانشناسی، هیلاری کلینتون، ملکه الیزابت اول، اوپرا وینفری و آنجلینا جولی جزوه دسته زنان دارای شخصیت آلفا قرار گرفته‌اند.

سخن پایانی

زنان دارای شخصیت آلفا همان طور که جاذبه دارند و می تواند مردان را مانند آهنربا بخود جذب کنند دارای ویژگی های دافعه نیز هستند. از آنجایی که مردان دارای روحیات مرد سالاری و نیاز به برتر بودن نسبت به شریک عاطفی خود هستند نمیتوانند به طور طولانی، غیر مطیع بودن این گروه را تحمل کنند، به همین دلیل، در خیلی از موارد زوج‌ها به مشکلاتی در زندگی زناشویی بر می خورند که اگر آنها را مدیریت نکنند ممکن است رابطه آنها به مسائل ناراحت کننده ای مانند طلاق عاطفی یا خیانت منتهی شود.

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی فرناز باقری

فرناز باقری هستم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت از دانشگاه بوعلی سینا ، معلم هستم و به دلیل کار در محیط مدرسه، همواره در حال خواندن و یادگیری مطالب جدید هستم، و در تلاشم تا آموخته هایم را در زمینه های مختلف در وب سایت نیمه شب بنویسم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

همچنین ببینید

زیباترین و محبوب ترین گل ها برای روز پدر

زیباترین و محبوب ترین گل ها برای روز پدر

با نزدیک شدن به 13 رجب، بسیاری از افراد هستند که به دنبال زیباترین و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *