معرفی کتاب تربیت کودک به تفکیک سن

فرزند‌آوری یک مسئولیت مهم و بزرگی محسوب می‌شود که باید در آن دقت و آگاهی لازم را داشته باشیم. تربیت یکی از انواع مسئولیت‌ها در مقابل فرزند است که اشتباه کردن در آن پیامد‌های جبران ناپذیری و برای زمان حال و آینده فرزند به دنبال دارد. از همین رو افرادی که قصد مادر یا پدر شدن را دارند باید قبل یا هنگام آن اقداماتی برای تربیت فرزند خود انجام دهند تا آگاهی خود را بالا ببرند. این اقدامات ممکن است رفتن پیش یک مشاور یا روانشناس باشد، مطالعه کتاب‌های تربیت فرزند و … باشند. به عنوان مثال کتاب‌های زیادی برای تربیت فرزند وجود دارند که شاید ندانیم که کدام از آن‌ها بهتر است. به همین دلیل ما در این مقاله می‌‌خواهیم چند کتاب تربیت کودک به تفکیک سن به شما معرفی کنیم. پس از آنجایی که تربیت فرزند یکی از مهم‌ترین موضوعات بشر است، این مقاله را از دست ندهید.

کتاب تربیت کودک

تربیت فرزند

همه افراد هدفشان برای تربیت فرزند خود این است که در آینده جوانی سازگار و به دور از هر گونه مشکل رفتاری و عاطفه، وارد جامعه کنند. با اینحال تعداد اندکی از والدین به دنبال آموزش‌های لازم و کتاب‌های آموزشی برای تربیت فرزند خود هستند. جالب است بدانید که اکثریت والدین الگوی تربیتشان قضاوت‌های خود و یا نصیحت دیگران و بزگسالان می‌باشد. روانشناسان معتقد هستند که امکانات روانشناسی کودک نقش مهمی در تربیت آن‌ها دارد. نکته قابل توجه این است که از آنجایی که هر والدینی با والدین دیگر فرق دارد، پس هر فرزند نیز با فرزند دیگر هم متفاوت است. این تفاوت‌ها می‌تواند در سن، محل زندگی، ژنتیک و … باشد. یکی از مهم‌ترین این تفاوت‌ها سن است که هر کودک با توجه به سنی که در آن قرار دارد، نیاز به تربیت متفاوتی دارد. به عنوان مثال نوع تربیت، رفتار و صحبت با یک کودک پنج ساله و یک کودک ده ساله هیچگاه مانند هم نخواهد بود. به همین دلیل ما در قسمت‌های بعدی می‌خواهیم چند کتاب تربیت کودک به تفکیک سن به شما معرفی کنیم.

‌معرفی کتاب تربیت کودک به تفکیک سن

کلید‌های طلایی تعلیم و تربیت کودکان ( بارداری تا سه سالگی)

کتاب

این کتاب به قلم رویا نوری در سال 1356 است که مربوط به تربیت فرزندان از باداری تا سه سالگی است. اگر قصد دارید که یک کتاب دایرالمعارف کامل که بر اساس حفظ سلامت است را مطالعه کنید، این کتاب بهترین گزینه است. شما از طریق سرفصل این کتاب می‌توانید به موضوع مد نظر خود رفته و آن را مطالعه کنید. در این کتاب موضوعات مفیدی مانند شیر خوردن کودک، خوابیدن، حمام بردن، استفاده از پستانک، بیماری‌های موزاد، دلایل گریه و ویژگی‌های هر مرحله از رشد را در آن بخوانید.

بیشتر بخوانید : چگونه فرزندم را شجاع تربیت کنم؟

امتیاز این کتاب

امتیاز این کتاب 8/4 از 5 می‌باشد که از بین 8 نفر تخمین زده است.

قیمت این کتاب

قیمت این کتاب حدود 45 هزار تومان می‌باشد.

کتاب شادترین کودک محله

کتاب

این کتاب یکی از بهترین کتاب‌های تربیت فرزند برای والدین محسوب می‌شود که راهکار و دستورالعمل‌های سریع و عملی که اجرایشان آسان باشد را به شما توضیح می‌دهد. ناشر کتاب شاد‌ترین کودک محله نشر پنجره است که مناسب کودکان نوپا 9 ماهه تا چهار ساله می‌باشد. کودکان در این سن مدام درحال تغییر هستند که لج بازی‌های خاص خود را دارند. کتاب شاد‌ترین کودک محله به شما آموزش می‌دهد تا چگونه هنرمندانه با کودک خود رفتار کنید.

امتیاز این کتاب

7/4 از 5 که از بین 9 کاربر تخمین زده شده است.

بیشتر بخوانید : بهترین برنامه های کتاب صوتی برای گوشی های اندروید

قیمت این کتاب

قیمت کتاب شادترین کودک محله 120 هزار تومان است که در حال حاضر با 25 درصد تخفیف 90 هزار تومان می‌باشد.

کتاب راهنمای کامل والدین

لازم به ذکر است که تضاد‌هایی که برای شما در مسیر تربیت فرزندتان به وجود می‌آید از انتظارات غیر واقعی خودتان نشات میگیرد. شاید این موضوع کمی عجیب باشد اما واقعیت دارد. این کتاب به قلم دو نویسنده رابین گلداستن و جنت گالانت در سه جلد گردآوری شده است که جز بهترین کتاب‌ها برای تربیت کودک معرفی شده‌اند. در کتاب راهنمای کامل والدین از زبان ساده برای انتقال مفاهیم استفاده شده است. به گفته این دو نویسنده هدف این کتاب کمک به والدین برای درک بهتر کودکان می‌باشد. همانطور که به آن اشاره کردیم، این کتاب در سه جلد گردآوری شده است که جلد اول آن، مربوط به تولد تا 5 سالگی کودک، جلد دوم به ویژگی‌های کودکان بین 6 تا 9 سال پرداخته و جلد سوم آن به کودکان 10 تا 13 ساله مربوط است.

امتیاز این کتاب

همانطور که گفته شد این کتاب در سه جلد نوشته شده است که جلد اول آن امتیاز 2/4 از بین 6 رای، جلد دوم آن 2/4 از بین 5 رای و جلد سوم آن امتیاز 4 از 4 رای را کسب کرده است.

قیمت این کتاب

بیشتر بخوانید : تربیت جنسی کودکان به بهترین شکل

شما می‌توانید جلد اول این کتاب را با قیمت 19 هزار تومان، جلد دوم آن را 42 هزار تومان ( که در حال حاضر با تخفیف 37 هزار تومان موجود است) و جلد سوم آن را با قیمت 50 هزار تومان خریداری کنید.

کتاب قدرت والدین

کتاب تربیت کودک

کتاب بعدی که می‌خواهیم به شما معرفی کنیم کتاب قدرت والدین است که مخصوص کسانی که مسئولیت نگهداری کودکان و نوجوانان بر عهده دارند، می‌باشد. این کتاب تنها به شما راه حل نمی‌دهد بلکه از شما درخواست می‌کند تا درمورد روش‌های تربیتی مناسب با فرزند خود تامل و تفکر کنید. کتاب قدرت والدین به دو بخش تقسیم می‌شود که بخش اول آن به تربیت کودکان 3 تا 12 سال می‌پردازد و بخش دوم آن به تربیت نوجوانان اختصاص دارد.

امتیاز این کتاب

این کتاب امتیاز 5 از 5 را کسب کرده است.

قیمت این کتاب

شما می‌توانید کتاب قدرت والدین را با 44 هزار تومان خریداری کنید.

کتاب تربیت کودک بدون فریاد

کتاب تربیت کودک

کتاب دیگری که برای تربیت فرزند به شما پیشنهاد می‌کنیم کتاب تربیت بدون فریاد است. این کتاب برقراری ارتباط بر پایه شادی، همکاری، توازن و احترام متقابل را برای شما شرح می‌دهد. این کتاب راه حل های بازنشاندن والد و فرزند در جایگاه مهم و حقیقی خانواده را به شما معرفی می‌کند. کتاب تربیت بدون فریاد، فریاد را فقط داد کشیدن نمی‌داند بلکه این موضوع ممکن است اشکال مختلفی همچون فاصله گرفتن، قطع ارتباط کردن، باج اضافی دادن و تاوان بیش اندازه دادن نیز داشته باشند. ناشر این کتاب انتشارات خوب صابرین است.

امتیاز این کتاب

امتیاز این کتاب از بین 50 نغر 3/4 از 5 تخمین زده شده است.

قیمت این کتاب 

قیمت کتابه تربیت بدون فریاد 55 هزار تومان است که در حال حاضر با 18 درصد تخفیف 45 هزار تومان می‌باشد.

 

 

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی زهرا معزی

همچنین ببینید

بارداری پوچ

علائم بارداری پوچ چیست؟

بارداری پوچ اصطلاح پزشکی برای کسی است که تا به حال زایمان نکرده است، چه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.