10 دلیل خوب برای ترک شغل

تصمیم برای ترک شغل یک تصمیم بسیار سخت است. تقریباً هر هفته نیمی از عمر خود را در محل کار خود می گذرانیم. وقت و انرژی که در محل کار برای تأمین هزینه زندگی صرف می شود، قابل توجه است. به عنوان یک کارمند، عوامل زیادی در رضایت شخصی از شغل و سازمان موثر است . به علاوه ، داشتن یک شغل ثابت، به ویژه در یک اقتصاد نامطمئن بسیار مهم است. بنابراین ، چگونه می توانید بفهمید که زمان ترک شغل فرا رسیده است؟

تحقیق کنید

آگاهی از خود درمورد اینکه شما چه ارزشی ارائه می دهید و در کجا باید مهارت های خود را ایجاد کنید مهم است. توصیه می شود که شغل مورد نظر خود را جستجو کرده و 5 مورد برتر و شرایط لازم را برای هر کدام یادداشت کنید. سپس ، مشخص کنید که برای تأمین این شرایط و شرایط لازم به چه مواردی نیاز دارید. آیا بین آنچه که آنها نیاز دارند و آنچه شما ارائه می دهید فاصله ای وجود دارد؟ اگر موضوعی ثابت وجود دارد كه باید از آنها پل بزنید ، راه هایی برای این كار پیدا كنید.

 

در حالی که هیچ شغلی هرگز کامل نخواهد بود ، اما جستجوی موقعیت جدید منطقی است. مطمئن نیستید که در نقطه ای هستید که باید انجام دهید؟ در اینجا 10 دلیل خوب برای ترک کار و تلاش برای کاری جدید آورده شده است:

 1. رکود شرکت: اگر مشاغل شما به یک وصله خشن برخورد کرده ، مشتری های خود را از دست داده یا مشغول اخراج کارمندان است ، ممکن است وقت آن باشد که به دنبال کارفرمای دیگر باشید.
 2. مالکیت یا ادغام: ادغام دو سازمان در یک سازمان می تواند فرصتی عالی برای ارزیابی مجدد نقش شما در تجارت ، یا جستجوی نقش بهتر در جای دیگری باشد.
 3. تجدید ساختار شرکت: اگر شرکتی بخش شما را بازسازی و حذف کند ، ممکن است از نقش جدید خود لذت نبرید. این می تواند منجر به شرح شغلی شود که بسیار متفاوت از آنچه شما داشتید ، است. وقتی این اتفاق می افتد ، جستجوی فرصت های جدید ممکن است عاقلانه باشد.
 4. پیشرفت شغلی: گاهی اوقات ، ترک یک سازمان ، بهترین یا تنها راه برای پیشرفت شغلی شما است.
 5. تغییر شغل به یک صنعت جدید: آیا زمان آن فرا رسیده است که سعادت خود را دنبال کنید و وارد حوزه شغلی شوید که همیشه می خواستید؟ تغییر شغل می تواند در کوتاه مدت برای شما هزینه داشته باشد ، اما با گذشت زمان منجر به رضایت شغلی بیشتری می شود. اگر این تغییر شما را به اهداف شخصی و بلند مدت حرفه ای نزدیکتر کند ، می تواند یک تغییر مناسب باشد.
 6. توسعه حرفه ای: انتقال به شرکتی با بودجه و تعهد بیشتر برای آموزش های حرفه ای، ممکن است تنها چیزی باشد که به شما کمک می کند تا در حرفه خود رشد کنید.
 7. به دنبال یک محیط کار متفاوت: واقعیت را بپذیریم که هر سازمانی برای هر کارمندی مناسب نیست. این شرکت می تواند کارهای بزرگی انجام دهد. شما می توانید یک کارمند عالی باشید. با این حال ، گاهی اوقات این دو چیز فقط با هم همخوانی ندارند. وقتی این اتفاق می افتد ، ممکن است زمان ترک شغل باشد.
 8. غرامت بهتر: همه ما نیاز به تأمین معاش مناسب داریم. استفاده از مهارت های خود برای دستیابی به موقعیت شرکتی که بودجه بیشتری برای جبران خسارت دارد ، می تواند حرکت خوبی باشد.
 9. رهبری بهتر یا متفاوت: گاهی اوقات مردم فقط با رهبری خود همراه نیستند. مواقعی وجود دارد که تشخیص می دهید کار برای مدیر شما ، بهترین مکان برای شما نیست و وقت آن است که کار دیگری را ادامه دهید.
 10. شرایط خانوادگی اگر یک عضو خانواده دارید که نیاز به مراقبت یا پشتیبانی دارد ، یا اگر با یک عضو نظامی ازدواج کرده اید ، حتی اگر این کار حرفه شما را قطع کند ، ممکن است جابجایی لازم باشد.

 

گزینه های خود را کاوش کنید

وقتی به این نتیجه رسیدید که زمان ترک شغل شما فرا رسیده است ، مراحلی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که گام بعدی شما درست است:

 • با رهبری خود صحبت کنید: اگر تصمیم به ترک شغل فعلی خود دارید ، بهتر است با مدیر یا رهبران دیگر سازمان خود بنشینید تا درباره نگرانی های خود صحبت کنید. ممکن است شما مایل نباشید بگویید که قصد ترک آن را دارید ، اما می توانید جلسه ای بخواهید تا یاد بگیرید چه مراحلی را می توانید برای کمک به سازمان شما حتی با ارزش تر انجام دهید. شما ممکن است برخی از پروژه های جدید یا فرصت های رهبری را که باعث می شود تصمیم گیری خوبی بکنید ، کشف کنید. یا این مکالمه ممکن است همان چیزی باشد که شما برای تأیید تصمیم خود برای جستجوی کار در جای دیگر نیاز دارید.
 • با جستجوی شغل مانند شغل نیمه وقت رفتار کنید: ترک شغل و تغییر آن ، یک تغییر عمده در زندگی است. صرف درخواست و مصاحبه برای مشاغل وقت گیر است و می تواند استرس زا باشد.  برای تقویت مجدد صلاحیت های خود مجدداً آموزش ببینید یا مهارت های جدید کسب کنید یا مدرک جدیدی کسب کنید. جستجوی کار می تواند زمان زیادی را به شما اختصاص دهد.  برای دریافت راهنمایی در مورد چگونگی استراتژیک کردن جستجوی خود و استفاده بهینه از وقت خود ، با دفتر خدمات شغلی مدرسه خود تماس بگیرید.
 • از ابزارهای آنلاین استفاده کنید: سایتهایی مانند Glassdoor ، اداره آمار کار ایالات متحده بینش خوبی در مورد سازمانهای مختلف دارند. در حالی که اطلاعات قطعی نیستند ، بررسی هر سایت برای شرکت یا صنعت احتمالی شما می تواند به شما کمک کند ببینید چه نوع مزایا یا حقوق برای این رشته معمول است.

ترک شغل

بیشتر بخوانید: بهترین شغل ها در 10 سال آینده ایران

 

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

چرا زنان در ایران به حقوق و دستمزد کم قانع می شوند؟

مشاهدات نشان می دهد که بخش خصوصی تمایل بیشتری برای استخدام زنان دارد و تعداد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *