بهترین شغل ها در 10 سال آینده ایران

آیا می دانید بهترین شغل ها در 10 سال آینده ایران چه خواهد بود؟

پیدا کردن جواب این سوال باعث می‌شود تا بتوان از نظر اقتصادی آینده‌ای بهتر برای خود رقم زد. چه بسیار کسانی که هنگام انتخاب شغل آینده خود، بازار امروز را می‌بینند و تا زمانی که شروع به راه‌اندازی کسب و کار خود کنند، بازار هدفی کم بازده را پیش روی خود مشاهده می‌کنند.

از این رو بهتر است قبل از تصمیم‌گیری برای شروع یک کسب و کار هدفمند، بازار آینده را بررسی کنید.

20 نمونه از بهترین شغل ها در 10 سال آینده ایران

اگر هنوز برای خود کسب و کاری دست و پا نکرده‌اید، بهتر است هوشمندانه تصمیم بگیرید و اهداف برنامه‌ای خود را روی مشاغلی بگذارید که آینده‌‌دار هستند.

مشاغلی که نیازهای آینده جامعه را رفع می‌کنند و می‌توانند با صرف حداقل هزینه و انرژی، درآمد بالایی را برایتان به ارمغان آورند. تنوع مشاغل در سال‌های اخیر بسیار زیاد شده است و مدل‌های جدیدی از کسب و کار نیز به وجود آمده‌اند.

پس باید بتوانید از منابع نوین و تکنولوژی‌های به وجود آمده نهایت بهره را ببرید و از این طریق شغل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در اینجا لیستی از مشاغل آینده دار را در ایران برای شما مورد بررسی قرار می‌دهیم تا بتوانید کمی واقع‌بینانه‌تر به مشاغل آینده نگاه کنید.

بهترین شغل ها در 10 سال آینده ایران

۱-  فعالیت در شبکه های اجتماعی

در سال‌های اخیر که اینترنت فراگیر شده است و افراد در گوشه و کنار جهان از این دهکده جهانی استفاده می‌کنند، شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی نیز بستری مناسب را برای کسب و کارهای جدید پدید آورده‌اند.

به خصوص کسانی که در زمینه فروش خدمات و محصولات کار می‌کنند یا می‌خواهند با دیجیتال مارکتینگ به درآمد برسند، نهایت بهره را از این فضا می‌برند.

فضای مجازی امکان فعالیت‌هایی مانند فریلنسرینگ، تبلیغات در فضای مجازی و غیره را برای کاربران این شبکه‌ها به وجود آورده‌اند.

گاهی اوقات برای یک تبلیغ در استوری اینستاگرام تا صدها هزار تومان در یک روز پرداخت می‌شود. البته برای فریلنسر شدن باید وقت و انرژی صرف کرد و رسیدن به این جایگاه نیز شرایط خاص خود را دارد.

۲- پشتیبانی و طراحی سایت

اگر نگاهی به دور و برتان بیندازید، تقریباً تمام افراد جامعه از گوشی هوشمند متصل به اینترنت بهره‌مند هستند.

این امکانات، دسترسی به اطلاعات و خدمات زیادی را برای آن‌ها فراهم کرده است. افراد می‌توانند با اتصال به اینترنت، از وقت مرده‌ی خود نیز استفاده کنند. همین شرایط سبب شده است تا راه‌اندازی سایت یکی از نیازهای اساسی جامعه و صاحبان مشاغل باشد.

از این رو طراحان سایت، روز به روز رونق بیشتری پیدا می‌کنند و نیاز به خدمات آن‌ها افزون می‌شود. ممکن است از طرفی برای این که سایت بتواند رتبه‌ی بالایی در موتورهای جستجوگر داشته باشد، باید دائم پشتیبانی شود.

از این رو می‌توانید با گذراندن دوره‌های آموزشی طراحی و پشتیبانی سایت، حتی به صورت دورکار نیز درآمد بالایی کسب کنید و یکی از مشاغل آینده دار را برگزینید.

شرکت‌های بزرگی مانند آژانس بمان، طراحی سایت دارکوب و مجتمع برنامه‌نویسی ایرانیان جزو بهترین شرکت‌هایی هستند که در زمینه‌ی برنامه‌نویسی و طراحی سایت فعالیت می‌کنند.

۳- طراحان اپلیکیشن از 20 نمونه از بهترین شغل ها در 10 سال آینده ایران

از دیگر مهارت‌هایی که نیاز روز و آینده جامعه است، برنامه‌نویسی و طراحی اپلیکیشن است.

البته ممکن است به نظرتان کسب این مهارت کار راحتی نباشد؛ ولی اگر فرد خلاق و دارای ذهن بازی هستید، طراحی اپلیکیشن یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید به سمت آن گرایش پیدا کنید؛ بنابراین با یادگیری اصول اولیه طراحی برنامه‌های مختلف، کمی خلاقیت و خبرگی به کمکتان می‌آید تا روز به روز پیشرفت بیشتری داشته باشید.

به عنوان مثال کسی که برنامه‌ی کاربردی واتس‌اپ را طراحی کرد، یک طراح اپلیکیشن بود. او با نوشتن برنامه‌ی واتس‌اپ خدمات گسترده‌ای را به کاربران اینترنت و فضای مجازی ارائه داد و به ثروت هنگفتی دست یافت. این کار در یک مرحله انجام گرفت ولی درآمد دائمی را برای طراح آن فراهم کرد.

۴- متخصص سیستم‌های کامپیوتری و موبایل

حتماً شما هم از اهمیت اینترنت و کامپیوتر در دنیای امروز اطلاع دارید. برای استفاده از نرم‌افزارهای جدید و فضای اینترنت، به سخت‌افزارهایی مانند سیستم‌های کامپیوتری و موبایل‌های هوشمند نیاز است.

در حال حاضر نیز تعمیرات موبایل یکی از پردرآمدترین شغل‌هایی است که وجود دارد. اگر بتوانید سیستم‌های کامپیوتری و موبایل را بشناسید، با داشتن یک مرکز تعمیرات یا نصب نرم‌افزار و غیره به راحتی درآمد بالایی کسب خواهید کرد.

در این زمینه، رشته‌های دانشگاهی مختلفی نیز وجود دارند و آموزشگاه‌های آزاد هم برای کارآموزان آزاد، ثبت‌نام می‌کنند. جالب است بدانید که در صورت داشتن تخصص در زمینه‌ی کامپیوتر و موبایل، سرمایه چندانی هم برای شروع کار نیاز ندارید. شرکت‌هایی مانند موبایل آباد و موبایل امداد جزو شرکت‌های ایرانی فعال در این زمینه هستند.

۵-پزشکی و سلامت از بهترین شغل ها در 10 سال آینده ایران

از گذشته تا به حال شغل‌هایی که به حوزه‌ی سلامت و درمان مربوط‌اند همیشه جزو شغل‌های مورد نیاز جامعه و صدالبته پردرآمد محسوب می‌شدند، اما در حال حاضر با توجه به اینکه مردم بیش از گذشته به‌سلامتی خود بها می‌دهند می‌توان گفت شغل‌های مربوط به این زمینه می‌توانند در آینده بیشتر هم مورد نیاز باشند.

دندان‌پزشکی

حوزه‌ی دندان‌پزشکی با پیشرفت خود در زمینه‌ی سلامتی و زیبایی دهان و دندان و ارائه‌ی انواع خدمات زیبایی، روندی رو به رشد به خود گرفته است. این شغل همواره جزو پردرآمدترین شغل‌های ایران و جهان بوده است و پیش‌بینی می‌شود در ده سال آینده نیز جزو بهترین‌ها باشد و 19 درصد رشد یابد.

 

پرستاری و مراقبت از سالمندان

پیشرفت فناوری و تمرکز بیشتر بر مراقبت‌های پیشگیرانه و پیر شدن جمعیت موجب آن شده است که نیاز به مراقبت‌های مورد نیاز بیماران در بیمارستان‌ها، مطب پزشکان، برنامه‌های بلندمدت بهداشتی و حتی خانه‌های شخصی افزایش یابد. ازاین‌رو با وضعیت سنی ایران که به سمت میان‌سالی پیش می‌رود به نظر می‌رسد شغل پرستاری و مراقبت از سالمندان به‌طور قابل‌توجهی رشد یابد.

فیزیوتراپی

افزایش قابل‌ملاحظه‌ی جمعیت پیر موجب ارتقای کار فیزیوتراپی نیز می‌شود، به همین علت پیش‌بینی می‌شود شغل این افراد تا دهه‌ی آینده 30 درصد رشد داشته باشد.

۶- فروشگاه های آنلاین از 20 نمونه از بهترین شغل ها در 10 سال آینده ایران

دیجی کالا یکی از اولین فروشگاه‌های آنلاین بود که در کشور ما راه‌اندازی شد. شاید تا آن موقع کسی به این نحوه فروش فکر نکرده بود؛ اما امروزه تعداد بسیار زیادی فروشگاه آنلاین وجود دارد که برخی از آن‌ها حتی به اندازه این برند مطرح، فروش دارند.

با توجه به پروتکل‌های خرید و فروش و قوانینی که برای این فروشگاه‌ها وضع شد، اعتماد جامعه نیز به خرید از آن‌ها افزایش یافت و فرهنگ‌سازی‌های لازم نیز ایجاد گردید. در حال حاضر جامعه به سمتی پیش می‌رود که فروشگاه‌های آنلاین کم‌کم دارند خود را جایگزین روش‌های خرید و فروش سنتی می‌کنند.

به خصوص این که افراد جامعه از زن و مرد مشغله‌ی کاری زیادی دارند و نمی‌توانند وقت خود را برای خرید، ساعت‌ها هدر بدهند.

علاوه بر این خرید کردن در کنار خانواده و با یک کلیک کاری است که برای هر کسی می‌تواند لذت‌بخش باشد.

با رشد جوامع قطعاً تجارت الکترونیک نیز خدمات بهتری ارائه می‌دهد و در آینده یکی از بهترین مشاغل، فروشگاه‌های آنلاین خدمات و محصولات است؛ زیرا نیازی به نیروی انسانی زیاد و صرف هزینه‌های جانبی نیز ندارند.

۷- طراحان مد و پوشاک

اگر چه امروزه طراحی پوشاک جزو مشاغل پردرآمد است ولی باز هم این رشته جای رشد بیشتری دارد. تنوع‌طلبی در جامعه بیشتر شده است و نیاز به پوشاک متنوع یکی از عواملی است که باید به آن پرداخته شود. تولیدی‌های لباس روز به روز بیشتر می‌شوند و ممکن است یک طراح لباس حرفه‌ای در تولیدی، ده‌ها میلیون دستمزد دریافت کند.

حتی برخی از طراحان لباس به صورت دورکار فعالیت می‌کنند و طرح‌های خود را به صورت اینترنتی برای مشتریان خود ارسال کرده و دستمزد دریافت می‌کنند. این شغل جذاب، می‌تواند جزو بهترین شغل‌های آینده ایران قرار گیرد و رفتن به دنبال آن آینده‌ی کاری‌تان را درخشان‌تر کند.

۸- کشاورزی مدرن یکی از بهترین شغل ها در 10 سال آینده ایران

در 10 سال آینده ایران کشاورزی مدرن یکی از بهترین شغل هاست.

تولید و صنعت همیشه د کنار هم نیازهای جامعه را برآورده می‌کنند. نیاز به غذا از اساسی‌ترین نیازهای بشر است که هیچ‌گاه از بین نمی‌رود. به همین علت کشاورزی از اول حضور بشر بر روی این کره‌ی خاکی، اهمیت داشت؛ اما روش انجام آن به مرور تغییرات زیادی پیدا کرد. کشاورزی مدرن به کمک دستگاه‌های صنعتی و روش‌های اتوماتیک انجام می‌گیرد.

کشاورزی مدرن نه تنها نیاز به نیروی انسانی را کمتر کرده و به کارها سرعت داده است؛ بلکه باعث شده تا محصولات بیشتر و با کیفیت‌تری هم تولید شود. کسی که در بخش کشاورزی مدرن فعالیت می‌کند، می‌تواند با استفاده از روش‌های گلخانه‌ای در تمام طول سال درآمدزایی کند. با افزایش جمعیت و نیاز به غذای بیشتر، کشاورزی مدرن و مکانیزه از جمله کارهای پردرآمد در آینده خواهد بود.

۹- توریسم و گردشگری

شاید در گذشته گردشگری مختص افراد خاصی بود و کمتر به آن پرداخته می‌شد، اما سال‌های اخیر گردشگری رونق زیادی داشته است و جز بهترین شغل ها محسوب گردیده است.

شرکت‌های گردشگری که تورهای داخلی و خارجی برگزار می‌کنند، از این راه سود زیادی به دست می‌آورند. یافتن تکنیک‌های بازاریابی گردشگری و استفاده از روش‌های غیرحضوری مشتری یابی از جمله مواردی است که در توریسم و گردشگری تأثیر زیادی داشته است و این کسب و کار را راحت‌تر کرده است.

بهترین شغل ها در 10 سال آینده ایران

در آینده هم قطعاً رشد بیشتری در این زمینه صورت می‌گیرد و جزو لیست بهترین شغل در ایران جای خواهد گرفت. چارتکس یکی از قدیمی‌ترین و پرکارترین سایت‌هایی است که در این بخش به صورت آنلاین کار می‌کند.

۱۰- صنعت رباتیک

استفاده از ربات در کارها، باعث می‌شود تا نیاز به نیروی انسانی کمتر شود و سرعت کارها به مراتب افزایش یابد. ربات‌ها در تمام جنبه‌های زندگی بشر تأثیرگذار هستند.

اگر علم رباتیک را یاد بگیرید و از الآن روی آن کار کنید، در آینده می‌توانید یکی از مشاغل خاص و پردرآمد راه بیندازید.

ربات در بخش‌های مختلفی مانند، پزشکی، صنعت، لوازم خانگی و حتی آشپزی هم به سرعت جایگزین نیروی انسانی می‌شود. به همین علت جزو علوم جدیدی است که محبوبیت بالایی دارد و می‌تواند زمینه را برای کسب و کارهای خاص آینده ایجاد کند.

۱۱- تولید و ذخیره انرژی

کمبود انرژی‌های فسیلی در دنیا باعث شده است تا هر جوامع در سطح کلان به فکر تولید و ذخیره انرژی با روش‌های جدید و کم هزینه‌تر بیفتند. روش‌هایی مانند راه‌اندازی تأسیسات انرژی خورشیدی یا کسب و کارهایی که برای اجرای این تأسیسات فعالیت می‌کنند، جزو روش‌های درآمدزایی خاص و عالی در آینده کشور ما هستند.

در حال حاضر چندان کسی به این نوع انرژی توجهی ندارد ولی به علت مزایایی که دارد گرایش به سمت آن بیشتر می‌شود و می‌توان خدمات مربوط به زمینه انرژی خورشیدی و مواردی از این قبیل را جزو بهترین شغل‌های ایران در آینده دانست.

۱۲- صنعت غذا و رستوران

همان‌طور که گفته شد، نیاز به غذا همیشه وجود دارد و با توجه به این که مشغله کاری برای تمام افراد خانواده زیاد شده است، گرایش به غذاهای آماده نیز بیشتر است. از طرفی صنعت بسته‌بندی و فروش غذا نیز از جمله مواردی است که می‌تواند هم در حال حاضر هم در آینده رونق بالایی داشته باشد.

مشاغل فعال در این زمینه مانند تأسیس رستوران، غذای فوری، کترینگ و مواردی از این قبیل نیز می‌تواند با خدمات خاص و منحصر به فردی انجام گیرد که نیاز بشر را به در این زمینه رفع کند.

با توجه به مطالبی که عنوان شد، اکثر مواردی که جزو لیست بهترین شغل در ایران و شغل‌های آینده دار محسوب می‌شوند، با تکنولوژی‌های جدید کار می‌کنند و از بازار سنتی فاصله گرفته‌اند.

هر چه بیشتر از فناوری‌های نوین در بخش کسب و کار استفاده کنید، احتمال موفقیت و پیشرفتتان نیز بیشتر خواهد بود. اپلیکیشن‌هایی مثل اسنپ‌فود و دلینو روزانه درآمد زیادی از واسطه‌گری بین رستوران و مشتری به دست می‌آورند.

۱۳- مشاوره آنلاین و آفلاین از 20 نمونه از بهترین شغل ها در 10 سال آینده ایران

اکثر افرادی که برای حل مشکلات خود به مشاوران متخصص مراجعه نمی‌کنند، از صحبت حضوری در مورد مشکلات خود ابا دارند. به همین علت مشاوره آنلاین و آفلاین یکی از بهترین گزینه‌ها برای این افراد است. این کار با بسترهایی مانند اینترنت و تلفن امکان‌پذیر است.

تجربه نشان داده است که استقبال از مشاوره‌های غیرحضوری آنلاین و آفلاین به مراتب بیشتر از مشاوره‌های حضوری است. بدین ترتیب می‌توان روی این حوزه در بازار کار آینده حساب کرد.البته امروزه نیز سایت‌هایی مانند همکده در این زمینه فعالیت می‌کنند و موفقیت‌های زیادی را به دست آورده‌اند.

۱۴- تحلیلگری بازار بورس

همان‌طور که گفته شد، در حال حاضر نیز بازار بورس سهم خوبی از مشاغل موفق را به خود اختصاص داده است. تحلیلگری موفق و مؤثر در این بازار می‌تواند به یکی از بهترین شغل‌های آینده‌ی ایران تبدیل شود. موج وسیعی از افراد جامعه به سمت بازار بورس هجوم آورده‌اند.

این افراد برای موفقیت در این عرصه به تحلیلگری بورس نیاز دارند. هر چه نرم‌افزارها و روش‌های تحلیلی به روز تری ارائه شود، امکان موفقیت در کسب و کار بیشتر است.

۱۵- دیجیتال مارکتینگ و رشد بیشتر آن در آینده

اگر دقت کنید، روش‌های بازاریابی سنتی به مرور کمرنگ شده‌اند و امروزه جای خود را به روش‌های نوینی مانند دیجیتال مارکتینگ داده‌اند. استفاده از پلتفرم‌های مختلف در این حوزه می‌تواند زمینه را برای رشد کسب و کارهای سنتی و اینترنتی فراهم کند.

انتظار می‌رود دیجیتال مارکتینگ یکی از نیازهای اساسی بازار کار در آینده باشد. هر چند در حال حاضر نیز این حوزه رشد خوبی داشته است؛ اما با توجه به رشد کسب و کارهای اینترنتی، دسترسی اکثر مردم جامعه به اینترنت، مزایای دیجیتال مارکتینگ و غیره به راحتی می‌توان در این مشاغل موفقیت‌های بالایی را کسب کرد. شرکت‌های تولید محتوا مثل گروه سوما، بخشی از دیجیتال مارکتینگ را به صورت مفید برای مشتریان خود ارائه می‌دهند.

۱۶- آموزش علم و هنر به صورت اینترنتی

یکی از تغییرات اساسی که در کسب و کارها به وجود آمده است و قطعاً ادامه‌دار خواهد بود، گرایش به فعالیت‌های غیرحضوری است. این روش در آموزش نیز به کار گرفته شده است. آموزش اینترنتی باعث می‌شود تا بتوان حوزه‌ی کاری خود را گسترش داد.

همچنین افراد بیشتری را از اقصی نقاط دنیا در یک زمان خاص آموزش داد. نتیجه آن درآمدزایی بیشتر، در عین حال صرف هزینه و وقت کمتر است. آموزش‌های آنلاین و اینترنتی این پتانسیل را دارد که جزو بهترین شغل‌های ایران در آینده باشد. سایت فرادرس را می‌توان به عنوان یک نمونه‌ی موفق در این زمینه مثال زد.

17-مشاور مالی شخصی از 20 نمونه از بهترین شغل ها در 10 سال آینده ایران

افزایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری نیاز به مشاورین این حوزه را ضروری‌تر ساخته است. از سوی دیگر، درحالی‌که جمعیت پیر می‌شوند و پس‌اندازهای افراد در حال شکل‌گیری است، مشاور سرمایه‌گذاری خوب در افزایش ارزش پس‌اندازها اهمیت خواهد یافت.

همچنین با افزایش جمعیت، نیاز به مشورت متخصصان مالی برای ایجاد مستمری‌های بالاتر در دوران بازنشستگی افزایش می‌یابد. پیش‌بینی می‌شود در ده سال آینده این شغل با رشدی معادل 32 درصد افزایش یابد و جزو بهترین شغل ها در ایران باشد.

18- تولید محتوا

هر صفحه‌ای در اینترنت جستجو کرده و مطالب آن را مطالعه می‌کنید توسط اشخاصی که در آن زمینه تخصص دارند نوشته شده و انتشار یافته است، به این شغل تولید محتوا گفته می‌شود که تمام کسب‌وکارهای جدید و سنتی که در حال فعالیت در فضای مجازی هستند برای تولید و انتشار مطالب خود نیاز به این افراد خواهند داشت.

سئو و تولید محتوا به‌عنوان ابزارهای رقابتی برای حضور در دنیای آنلاین، سرنوشت کسب‌وکارها را رقم خواهد زد و به همان‌سان درآمد سرشاری نصیب کارشناسان این حوزه خواهد کرد.

19-متخصصان بلاکچین، یکی از ابر شغلهای آینده

با افزایش ارزش رمزارزها و افرادی (مانند تحلیل‌گران و تریدرها) که در این حوزه فعالیت می‌کنند، بلاکچین و تخصص پیدا کردن در این حوزه هم اهمیت پیدا می‌کند.

بلاکچین فضا و روشی است که برای انتقال دارایی‌های دیجیتال استفاده می‌شود. این انتقال تضمینی و امن است و هیچ نهادی نمی‌تواند آن را زیر سوال ببرد؛ گرچه مانند بانک زیر نظر نهاد خاصی نیست. بلاکچین پروتکل یا پایگاه داده‌ای است که امکان تغییر و بازنویسی در اطلاعات ذخیره شده آن وجود ندارد. به همین دلیل سوابق دائمی در آن ایجاد می‌شود. پیچیده بودن همین نرم افزار یا پروتکل باعث می‌شود که به متخصصانی در این حوزه نیاز پیدا کنیم.

بهترین شغل ها در 10 سال آینده ایران

متخصصین این حوزه باید در مورد

 • استخراج یا ماینینگ
 • تشکیل زنجیره بلوک
 • ذخیره‌سازی اطلاعات

اطلاعات و تخصص کافی داشته باشند. از آنجایی که در سال ۱۳۹۶ انجمن بلاکچین ایران تاسیس شده است، پیش‌بینی می‌شود که این شغل در آینده بیشتر مورد استقبال قرار بگیرد. همچنین این حوزه در صنایع مختلفی مثل

 • حمل و نقل دریایی
 • فناوری مالی
 • پزشکی
 • پرداخت الکترونیکی
 •  بانکداری
 • بهداشت و درمان
 • قانون کپی رایت
 • انتخابات
 • و اینترنت اشیا

کاربرد دارد و اهمیت آن در آینده هم بیشتر می‌شود.

20-تولید و ذخیره‌ی انرژی

شاید از همان دوران مدرسه نیز همه‌ی ما می‌دانیم که سوخت‌های فسیلی در حال کم شدن هستند. اما واقعاً تابه‌حال به عواقب کاهش این سوخت‌ها فکر کرده‌ایم؟ اگر سوخت‌های فسیلی تمام شوند آیا بشر سوخت و انرژی جدیدی برای استفاده خواهد داشت؟

مبحث انرژی برای بشر بسیار مهم و حیاتی است و نیاز به انرژی نو و تمام‌نشدنی برای او در آینده بسیار ضروری‌تر نیز خواهد بود.

شاید در کشور ما هنوز این مباحث به‌اندازه‌ی کشورهای توسعه‌یافته موردتوجه قرار نگرفته است اما پیش‌بینی می‌شود با افزایش مصرف انرژی در سال‌های اخیر و افزایش جمعیت با رشد چشمگیر آن در آینده مواجه خواهیم شد.

استفاده از انرژی‌های جدید مانند انرژی خورشیدی، زمین‌گرمایی، باد، انرژی هسته‌ای و … برای تولید گرما، نور،الکتریسیته، انرژی لازم برای حرکت وسایل نقلیه و … بسیار ضروری هستند، به همین علت پیش‌بینی می‌شود تمام شغل‌هایی که در این عرصه فعالیت دارند به‌زودی با رشد خوبی روبرو شوند و روزبه‌روز بر رشد آن‌ها افزوده شود.

پیش‌بینی می‌شود مشاغل مرتبط با این حوزه طی سال‌های آینده جزو بهترین شغل ها در ایران باشند و افرادی که بتوانند در این زمینه فعالیت کنند و با ایده‌های جدید خود گام‌های مهمی در این عرصه بردارند، مطمئناً شغل خوب و پر درآمدی خواهند داشت.

درباره‌ی فرناز باقری

فرناز باقری هستم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت از دانشگاه بوعلی سینا ، معلم هستم و به دلیل کار در محیط مدرسه، همواره در حال خواندن و یادگیری مطالب جدید هستم، و در تلاشم تا آموخته هایم را در زمینه های مختلف در وب سایت نیمه شب بنویسم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

همچنین ببینید

چرا زنان در ایران به حقوق و دستمزد کم قانع می شوند؟

مشاهدات نشان می دهد که بخش خصوصی تمایل بیشتری برای استخدام زنان دارد و تعداد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *