این مرد را از دست نده!

شاید بسیاری از آقایان تصور کنند که مرد ایده‌آل از نظر خانم‌ها، مردی سوار بر اسب سفید است که قرار است صفر تا صد آرزوهای آنان را برآورده کند. اما آنچه که آقایان را برای خانم به یک مرد رویایی تبدیل می‌کند، رفتارهای اوست. خانم‌ها در کناه رفاه، به خصوصیات و نشانه‌هایی هم از سوی مرد زندگی خود نیاز دارند تا بتوانند با خیالی راحت بر او تکیه کرده و به هیچ وجه راضی به از دست دادن آن مرد نباشند. پس اگر دوست دارید که با چند تا از خصوصیات مرد ایده‌آل یا به اصطلاح خودمان مرد زندگی بیشتر آشنا شوید، ادامه مطالب را از دست ندهید.

خصوصیات مرد ایده آل

چنین مردی رو از دست نده!

مرد ایده‌آلی که یک حامی همیشگی است

برای یک مرد ایده‌آل فرقی ندارد که چه نقصی داشته باشید و یا چه اتفاقی افتاده باشد، بلکه او در شرایط سخت و مشکلات درست مثل یک کوه پشتتان خواهد بود. مرد زندگی شما را در راه شکوفا کردن استعدادهایتان تشویق کرده، به توانایی‌هایتان باور داشته و از تلاش‌های شما قدردانی می‌کند. چنین مردهایی تردیدهای منفی شما در مسیر زندگی را به یقیق تبدیل می‌کنند.

موفقیت در رابطه عاشقانه | ۱٠ راز موفقیت داشتن یک رابطه عاشقانه

مرد زندگی مردیست که سعی در تغییر شما ندارد

هیچکس کامل نیست و همه ما یک مجموعه از نقاط ضعف و قوتمان هستیم. یک مرد ایده‌آل شما را با وضع ظاهری، مالی، فرهنگی و…خودتان قبول کرده و سعی در تغییر و ساختن فردی دیگر از شما ندارد. او هیچگاه دست روی نقطه ضعف‌های شما نذاشته و سعی نمی‌کند که با بیان نقطه‌ ضعف‌هایتان، شما را به ساختن آدمی دیگر تحریک کند.

یک مرد ایده‌آل به تنهایی تصمیم گیری نمی‌کند

مشورت خواستن از همسر در تصمیم گیری

همانطور که از اسم زندگی مشترک پیداست، همه چیز باید در آن به صورت دو نفره و اشتراکی صورت بگیرد. از شریک شدن در غم و خوشحالی‌ها گرفته تا مشورت در تصمیم گیری‌ها. یک مرد ایده‌آل، هیچگاه تصمیم گیری در زندگی مشترک را حق مسلم خود نمی‌داند و سعی می‌کند که در تمام تصمیم‌گیری‌های زندگی، نظر همسر خود را هم جویا شود. چون چنین مردانی به خوبی می‌دانند که یک زندگی مشترک موفق، با همدلی و همکاری زوجین گره خورده است.

بیشتر بخوانید: سوالاتی که در ابتدای آشنایی باید از طرف مقابل بپرسید

مردی که به خوبی می‌داند هیچکس کامل نیست

برخی از افراد، چه خانم و چه آقا توقع این را دارند که طرف مقابلشان هیچگونه نقص و نقطه ضعفی نداشته و از هر لحاظی کامل باشد. چنین افرادی تاب و توان دیدن هیچگونه نقطه ضعفی در طرف مقابلشان را ندارند و به محض دیدن کوچکترین رفتاری که خلاف میلشان باشد، سریعا واکنش نشان داده و حس بد خود را با سرزنش یا تحقیر طرف مقابل تخلیه می‌کنند. اما یک مرد خوب به جای به رخ کشیدن نقاط ضعف، به شما کمک می‌کند تا بر ضعف‌های خود غلبه کرده و حتی آنها را به نقطه قوت تبدیل کنید.

یک مرد ایده‌آل اهل دعوا و جدال نیست

بحث و مشکلات بین هر زوجی رخ می‌دهد و نمی‌توان این قضیه را انکار کرد. اما یک مرد ایده‌آل، مشکلات و بحث را مثل یک میدان جنگ برای نشان دادن زور و قدرتش نمی‌بیند و سعی نمی‌کند که با به کار بردن کلمات ناشایست و تحقیر زن، خود را برنده این میدان کند. همچنین سعی می‌کند که شروع کننده دعوا نباشد و در صورت وجود بحث، آن را به کشمکش نمی‌کشاند. منطق و آرامش آن چیزهایی هستند که یک مرد زندگی تلاش می‌کند در هنگام دعوا برای حل مشکلات بر آنها تکیه کند.

مردی که برای خط قرمزهای خود و دیگران ارزش قائل است

مرد زندگی برای خط قرمزهایتان ارزش قائل است

هر انسانی به یکسری از چهارچوب‌ها و اصول اخلاقی پایبند است و سعی می‌کند که در هر شرایطی، از خدشه وارد شدن به این چهارچوب‌ها جلوگیری کند. اهمیت احترام به این چهارچوب‌ها، در زندگی متاهلی دو چندان می‌شود. یعنی یک زن یا مرد ایده‌آل، سعی می‌کند در عین اینکه خط قرمزهای خود را رعایت می‌کند، به خط قرمزهای همسر و زندگی مشترکشان هم احترام گذاشته و برروی آنها پا نگذارد. یعنی تلاش او در این است که در زندگی مشترک، از انجام کارهایی که بر خلاف اصول اخلاقی همسرش هستند پرهیز کرده و همه چیز را بر اساس چهارچوب‌های خودش تعیین نکند.

بیشتر بخوانید: چند ترفند که مردان را شیفته خود کنید

مرد ایده‌آل سعی در شاد کردن شما دارد

همانطور که هیچکس آدم‌های عبوس و انرژی منفی را دوست ندارد، خانم‌ها نیز دوست دارند که با یک مرد پرانرژی و شاد وارد رابطه بشوند. یک مرد ایده‌آل، راه‌های شاد کردن زن زندگی خود را به خوبی بلد است و این را می‌داند که برق شادی در چشمان شریک زندگی‌اش همیشه با خرید کادوهای گران قیمت یا انجام کارهای بزرگ متولد نمی‌شود. پس سعی می‌کند که با شناخت کوچکترین تا بزرگترین علائق زن زندگی خود، مثل خرید گل یا خرید یک کادوی کوچک اما ناگهانی، شادی را به او هدیه کند. علاوه بر این، چنین مردانی حتی سعی می‌کنند جملات و تک تک کلماتشان را طوری بیان کنند که به همسر خود بگویند من به فکر شاد کردن تو هستم و سعی می‌کنم این کار را در ساده‌ترین چیزها هم به تو ثابت کنم.

مرد زندگی از درک شریک عاطفی‌اش عاجز نیست

درک متقابل در زندگی، یکی از مهمترین عوامل داشتن زندگی مشترک موفق است و بسیاری از خانم‌ها، از اینکه همسرشان آنها را درک نمی‌کند گلایه می‌کنند. یکی از بارزترین و برجسته‌ترین خصوصیات مرد زندگی، این است که می‌داند چه چیزی باعث ناراحتی همسرش می‌شود، چه چیزی باعث درگیری ذهنی او شده، علائق و خلقیات همسرش چیست و چه چیزهایی باعث خوشحالی او می‌شود. وجود همین درک متقابل در زندگی، باعث روانه شدن آرامش به دریای زندگی و پایان دادن به بسیاری از اختلافات خواهد بود.

مردی که پایبند و متعهد است

پایبند و متعهد است

تا زمانی که تعهد در رابطه و زندگی مشترک نباشد، به هیچ وجه نمی‌توان دوام آن رابطه را تضمین کرد. به همین خاطر، یک مرد ایده‌آل آرامش زندگی را قربانی تنوع طلبی‌های پیش از رابطه یا ازدواجش نکرده و طوری رفتار می‌کند که همسرش از این لحاظ احساس امنیت و آرامش کاملی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: ۱۵ نشانه یک عشق سالم

یک مرد زندگی جلوی پیشرفت و ترقی شما را نمی‌گیرد

زن و شوهر مکمل یکدیگر هستند و ازدواج باید بستری برای رشد و پیشرفت مشترک و فردی زن و شوهر باشد. به همین خاطر، یک مرد ایده‌آل به خوبی می‌داند که نباید با اعمال محدودیت، جلوی موفقیت کاری، اجتماعی و… همسرش را بگیرد و علاوه بر موفقیت در زندگی مشترک، برای موفقیت و پیشرفت شخصی همسرش هم ارزش و احترام ویژه‌ای قائل باشد. چنین مردی حتی در زمان پستی و بلندها و تردیدهای زندگی، از پسرفت شما جلوگیری کرده و شما را به سمت جلو هول می‌دهد.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

7 تمرین برای تقویت فن بیان در خانه

تمرین برای تقویت فن بیان در خانه: راه‌هایی برای بهبود مهارت‌های ارتباطی شما، اگر به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *