سبک دکوراسیون گلم(galm)چیست؟

سبک گلم چیست؟ گلم یک سبک طراحی داخلی است که فوق‌العاده منحصر به فرد است و تعادل کاملی بین زیبایی و نتیجه کار برقرار می‌کند. بسیاری از مردم فقط ظاهر آن را می‌بینند و از عناصر تشکیل دهنده آن بی اطلاع هستند. این سبک از جزئیات دقیق، پارچه های گران قیمت و فلزات برای ایجاد یک فضای به یاد ماندنی استفاده می کند. برای اجرای سبک گلم نمی دانید از کجا شروع کنید؟ اشکالی ندارد ما اینجا هستیم تا نکات و ترفندهایی را در مورد نحوه استفاده از گلم در فضای زندگی خود به شما ارائه دهیم پس با نیمه شب همراه باشید.

انواع سبک های دکوراسیون :

سبک گلم

در نیمه شب بخوانیم:ایده‌های استفاده از آینه‌ی قدی در دکوراسیون

اصول اولیه گلم

حالا که می دانید سبک گلم چیست، وقت آن رسیده است که خانه ی خود را با اضافه کردن رنگی از زرق و برق روشن کنید.

استفاده از پایه های طلایی

اگر از داشتن ظاهر یکنخواخت خانه خود خسته شده اید و به دنبال چیزی خاص برای لوکس کردن آن هستید ترکیب وسایل با پایه طلایی مانند میز بار یا پایه مبل بهترین راه برای دادن حس لوکس به فضای شما است.

 نورپردازی دراماتیک

وقتی صحبت از گلم به میان می آید، می‌توانید سراغ نورپردازی بروید. نورپردازی به طور معمول چشمگیر است و راهی آسان برای گنجاندن این سبک در خانه شما است. لوسترهایی را اضافه کنید که شامل کریستال‌ها و رشته های آویز درخشان هستند.

استفاده از آینه قدی و دیواری

هر فضای پر زرق و برق علاوه بر مبلمان و نور نیاز به آینه دارد.البته مطمئن شوید که آینه شما دارای بعضی از آن ویژگی های پر زرق و برق است، مانند ورق طلا، یا چیزی با کمی درخشش.
نکته: اگر نمی‌دانید چه نوع اینه ای را استفاده، می‌توانید از آینه قدی استفاده کنید. چرا که قاب آنها متنوع و به راحتی قابل تعویض هستند، بنابراین می توانید قبل از تصمیم گیری در مورد چیزی کمی دائمی تر، دیگر آیتم های گلم را آزمایش کنید.

استفاده از میزهای اینه ای

یکی از مشخصه های گلم،استفاده از میزهای آینه ای است. سطح اینه ای و بازتابنده بهترین راه برای جلوه دادن به اتاق های معمولی است.
نکته :متریال مرمر و طلا ترکیبی عالی است! این دو به خوبی یکدیگر را تکمیل می کنند و در هر فضایی خیره کننده به نظر می رسند.سبک گلم

استفاده از مبلمان

اگر می خواهید سبک شیک گلم را به نمایش بگذارید، از مبلمان خود شروع کنید. مبل‌هایی که برای اتاق نشیمن‌تان می‌خرید سلیقه و علاقه شما به زرق و برق و ظرافت های زیاد را نشان می‌دهد. اساساً مبل شما باید نرم و راحت با رنگی با شکوه مانند سفید یخچالی یا مشکی پررنگ ساخته شود. همچنین باید جزئیات قابل توجهی داشته باشد، مانند تافتینگ دکمه و بازوهای رول برازنده.

فضای گلمی اتاق نشیمن پر زرق و برق خود را با یک صندلی پاف مخملی البته با دکمه های تافتی با یک میز قهوه با ترکیبی از پایه فلز براق و شیشه آینه ای سپس یک فرش مخملی اراسته کنید تا هنگام استراحت روی صندلی، پاهای خود را روی آن بگذارید.

رنگ ها را ساده و طرح را جالب انتخاب کنید

استایل گلم در مورد طرح های رنگی روشن نیست. در واقع، پالت‌های رنگی گلم بسیار خنثی هستند و سفید، کرم، خاکستری، سیاه، طلایی و نقره‌ای بهترین گزینه‌ برای این سبک هستند. با این حال، این بدان معنا نیست که دکوراسیون شما خسته کننده باشد، زیرا سبک گلم رنگ های خنثی را با الگوهای منحصر به فردی که واقعاً چشم را به خود جلب می کند، جلوه خاصی می‌بخشد.

برای مثال، در اکثر خانه‌های پر زرق و برق، طرح های هندسی روی دیوار می‌بینید که الماس و زیگزاگ برخی از انتخاب‌های محبوب هستند. اگر طرفدار قرار دادن اشکال هندسی بر روی دیوارهای خود نیستید، می‌توانید از وسایل دیگر مثل کوسن که طرح های گورخری و پلنگی دارند و همچنین با سبک گلم مطابقت دارد، استفاده کرد.

جزئیات در سبک گلم

اساسا یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای زیباسازی خانه این است که از طریق جزئیات بدرخشد. شما مجاز هستید تا هر تعداد که می‌خواهید وسایل براق و چشم نواز پیدا کنید.

قانون کلی این است که اگر چیزی نقره ای، طلایی یا سطحی آینه ای دارد، به خانه پر زرق و برق شما تعلق دارد.

آیا شمعدان های طلایی خیره کننده پیدا کردید؟ یک آینه پولک دار یا یک لوستر چطور؟ ادامه دهید و خانه خود را با این جزئیات پر زرق و برق تزئین کنید، همچنین وسایل براق زیادی را در نزدیکی آینه ها یا دکوراسیون آینه ای قرار دهید تا بیشترین زیبایی را داشته باشید.سبک گلم

اجازه دهید نورپردازی سبک گلم شما را زیباتر نشان دهد.

اگر یک لوستر بسیار بزرگ و درخشان می بینید که عملاً شما را با کریستال های براق کور می کند، آن را خریداری کنید و از پوشاندن دیوارهای خود با دیوارکوب های طلایی یا نقره ای که ترجیحاً با پولک تزئین شده اند، نترسید.

اگر نور آویز را ترجیح می دهید، یک آویز زیبا از فلز رزگلد 6 نوری خریداری کنید. و فراموش نکنید که چند چراغ رومیزی براق را به هر سطح صافی در خانه خود اضافه کنید. هر چه نور بیشتری به تمام اقلام براق یا آینه ای شما برخورد کند، جلوه زیباتری به خانه تان می‌دهد.

انواع سبک گلم:

گلم مدرن اواسط قرن بیستم:  شما در این سبک ترکیبی از مواد پر زرق و برق (مانند پایه های طلایی، قاب آینه های گرد شده با الماس و سایر رنگ های فلزی) و کلاسیک اواسط قرن را می‌بینید. پایه های مخروطی، صندلی هایی با پشتی های بزرگ و جلوه های براق از زیبا شناسی با سیستم عاملی یکپارچه هرگز آنقدر پیچیده احساس نمی شود.

دکور زیبای ساحلی: دکور زیبای ساحلی با تزئینات سنتی و لوکس ظاهر آنرا افزایش می دهد. (ظروف نقره‌ای، پایه های منحنی و قاب‌های فلزی را در نظر بگیرید.) این سبک برای کسانی که خانه‌هایی در ساحل یا نزدیک آن دارند، ظاهری ایده‌آل است،در حالیکه آنها سبک معمولی دکور ساحلی را که امروزه بسیار رایج است، نمی‌خواهند. همچنین این سبک برای زمانی که مهمانی های رسمی دارید، مناسب است.سبک گلم

اتاق نشیمن شیک معاصر: اتاق نشیمن امروزی، یک مبل معاصر در اطراف را با دکوراسیونی الهام گرفته از زیبایی به عنوان رویداد اصلی به نمایش می‌گذارد. سعی کنید یک مبل مدرن را با یک پتوی خز، بالش‌های درخشان، یک فرش طلایی یا نقره‌ای رنگ و یا یک دیوار کوب طلایی یا نقره‌ای دکور کنید.سبک گلم

در نیمه شب بخوانیم:نکات انتخاب لوستر مناسب با دکوراسیون

دکور گلم هالیوود :طراحی داخلی گلم هالیوود یک دکور عاشقانه است که با عصر هالیوود 1930 یا عصر طلایی هالیوود مرتبط است. از آنجا که این سبک در همان زمان با اواسط قرن بیستم ظهور کرد، فرم ها و اشکال اغلب بخشی از آن هستند. با این حال، گلم هالیوود می تواند ترکیبی از سبک ها را داشته باشد و یا طرح های سنتی را در طرح های اواسط قرن بیستم ترکیب کند.

چگونه در اتاق خواب و اتاق نشیمن به گلم برسیم

ایده های اتاق خواب گلم: دکوراسیون اتاق خواب دنج با هر چیزی که می درخشد شروع می شود. آباژور پارچه ای را با یک آباژور کریستالی با نخ آویزهای طلایی یا نقره ای عوض کنید. مجسمه های فلزی را روی سطح کمد بگنجانید. دستگیره های فلزی را ترجیحا با سطوح براق انتخاب کنید. بالش‌های پولک‌دار، دستگیره‌های کریستالی کشو و جا جواهراتی را امتحان کنید که درخشنده‌ترین زیور آلات شما را به نمایش بگذارد!سبک گلم

ایده‌های اتاق نشیمن مدرن گلم: برای داشتن ظاهری شیک روی لوازم جانبی تمرکز کنید. (برخلاف مبلمان، اکسسوری‌ها معمولاً با روکش‌های فلزی و درخشان در دسترس هستند، که آنها بهترین راه دستیابی به ظاهری زیبا در اتاق نشیمن تبدیل می‌کند.) آینه‌هایی با قاب‌های فلزی براق، مجسمه‌های کریستالی یا مجسمه‌های شیشه‌ای و حتی شمعدان) می‌تواند بهترین نقطه پایانی برای این زیبایی‌شناسی باشد.

حرف آخر

اگر طرفدار همه چیزهای زیبا، فانتزی و به طور کلی عجیب و غریب هستید، ممکن است استایل گلم برای شما عالی باشد. این سبک با ظاهری سنتی شروع می شود و از طریق بسیاری از جزئیات تزئینی ایجاد یک ظاهر خیره کننده، درخشان و زیبا در اطراف شما می‌کند.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

میز ناهار خوری مستطیلی

انواع میز ناهار خوری جذاب منزل

میز ناهار خوری جز اثاثیه منازل است و قسمت مهمی از دکوراسیون داخلی خانه‌ها به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *