ایده‌های استفاده از آینه‌ی قدی در دکوراسیون

یکی از ساده‌ترین ایده‌های دکوراسیون، افزودن آینه‌ی قدی به دکوراسیون خانه شما، می‌تواند تأثیر بسزایی در ظاهر فضا داشته باشد. با این حال، این تنها در صورتی صادق است که ترفندهای لازم برای قرارگیری صحیح آنها را بدانید و وزنی مناسب و طراحی مناسب برای قاب آینه انتخاب کنید. از نظر عملکرد، می‌توان از آینه‌ برای پخش نور طبیعی و ایجاد توهم فضا استفاده کرد. آنا فرانکلین، طراح داخلی و موسس استون هاوس کالکتیو می‌گوید برای به حداکثر رساندن نور، آینه‌ها را در مناطقی قرار دهید که نور طبیعی می‌تابد تا نور را به مناطق با نور کم‌تر منعکس کند که باعث می‌شود فضای کلی در طول روز روشن‌تر شود.

در نیمه شب بخوانید:آینه ونیزی چیست؟ مدلهای مختلف آیینه ونیزی + عکس

چگونه می‌توانید یک اتاق را با آینه‌ی قدی تزئین کنید؟

برای تزیین اتاق با آینه‌، باید با آن مانند یک اثر هنری رفتار کنید و موقعیتی را برای آن انتخاب کنید که واقعاً آن را به بهترین شکل نشان دهد. با این حال، بر خلاف عکس، بازتاب آینه باید به دقت مورد توجه قرار گیرد، این انعکاس در واقع به خودی خود به یک اثر هنری تبدیل خواهد شد. بنابراین، اگر بتوانید آینه خود را طوری قرار دهید که منعکس کننده منظره‌ای زیبا، معماری افسانه‌ای یا نورپردازی فوق العاده باشد، آن را درست انجام داده‌اید.

آینه‌ی قدی

آیا استفاده از آینه‌ی قدی قدیمی شده است؟

داشتن آینه‌ی قدی در خانه نه تنها قدیمی نیست، بلکه کاملا برعکس است. آینه‌ها قطعات جاودانه و عناصر مهم طراحی داخلی هستند که به ویژه اتاق‌های کوچک را بزرگتر می‌کنند و اتاق‌هایی که از نور طبیعی بسیار کمی دارند را، روشن تر می‌کنند. هیچ اتاقی نباید واقعاً بدون آینه‌ باشد که برای آن یک قاب جذاب انتخاب کنید و یک قطعه تزئینی نیز به آن اضافه کنید.

آینه‌ی قدی را در اتاق نشیمن چگونه طراحی می‌کنید؟

فرصت‌های زیادی برای قرار دادن آینه در اتاق نشیمن وجود دارد. طبیعی‌ترین راه برای تزئین با آینه‌ در اتاق نشیمن این است که آن را روی شومینه قرار دهید زیرا انجام این کار فوراً فضایی را که از قبل نقطه کانونی اتاق است بالا می‌برد. استفاده از آینه‌ی قدی را در مکان‌ها و راه‌های غیرمنتظره نیز در نظر بگیرید. سعی کنید از مجموعه‌ای از آینه‌های قدی تزئینی برای ایجاد یک اثر هنری بازتابنده و جالب استفاده کنید. کارا اوکانر توصیه می‌کند که گیاهان را در جلوی آینه قرار دهید، انعکاس آن باعث می شود که گیاهان شما دوبرابر سرسبز به نظر برسند، و از آنجایی که گیاهان اغلب پنجره‌های مجاور هستند، بازتاب نور طبیعی به آن فضا باز می‌شود که می‌تواند هم آرام و هم زیبا باشد.

در نیمه شب بخوانید:ساخت آینه‌ی دکوراتیو طرح خورشیدی

اندازه خوب برای یک آینه‌ی قدی چیست؟

حداقل 36 اینچ اندازه مناسبی برای یک آینه‌ی قدی است، این به شما این امکان را می دهد که بتوانید یک لباس کامل را در یک نگاه ببینید. هنگام تزئین با آینه‌ی قدی، همیشه مقیاس را در ابتدا در نظر بگیرید، اگر قرار است یک آینه به عنوان یک قطعه کاربردی عمل کند، مطمئن شوید که در ارتفاع مناسب قرار گرفته است و فضای مناسبی برای عقب رفتن و دیدن کل اندام خود را دارید.

آینه‌ی قدی

ایده‌های استفاده از آینه‌ی قدی:

آینه‌های قدی که برای ایجاد ورودی‌های پرآذین، پنجره‌های مصنوعی و سایر جلوه‌های تزئینی مورد استفاده جزو قطعات ضروری طراحی خانه هستند. در ادامه با چند ایده‌ی استفاده از آینه‌ی قدی آشنا میشویم.

۱-آینه‌ی قدی روی دیوار:

آینه‌ روی دیوار عناصر مهم طراحی خانه هستند. آنها نه تنها مکانی را برای بررسی انعکاس خود در اختیار شما قرار می‌دهند، بلکه می‌توانند فضای داخلی خانه شما را نیز متحول کنند و اجازه دهند نور به اطراف بتابد و توهم فضاهای بزرگتر را ایجاد کند. آینه‌های قدی و دیگر آینه‌های بزرگ، می‌توانند به روش‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرند. آینه‌ها چه روی یک روشویی نصب شده باشند، چه در ورودی، چه بر روی یک دیوار گالری، زیبایی زیادی به خانه شما ارائه می‌دهند.

آینه‌ی قدی

۲-آینه‌ی قدی در اتاق خواب:

آینه‌ی قدی را در اتاق خواب نصب کنید، یک آینه‌ی تمام قد در اتاق خواب یک انتخاب عملی برای بررسی ظاهر شما و امتحان کردن لباس است، اما می تواند جذابیت اتاق را نیز افزایش دهد. با طراحی یک آینه‌ در گوشه‌ی اتاق خواب یا پشت صندلی حسی رمانتیک به آن اضافه کنید. آینه‌ها را در اتاق خواب دو برابر کنید تا فضا را با نور طبیعی و حس حال آرام‌بخش القا کنید.

آینه‌ی قدی

۳-قرار دادن آینه‌ی قدی در ورودی خانه:

با آویزان کردن یک آینه‌ی تمام قد روی میز کنسول خود، هیجان را به ورودی خانه‌ی خود بیاورید. برای زیباتر کردن آن می‌توان با ترکیبی از دکوراسیون مورد علاقه خود، مانند لامپ‌ها و گلدان‌های کوچک، استفاده کرد.

آینه‌ی قدی

۴-قرار دادن آینه قدی بالای روشویی:

یک آینه‌ را بالای یک روشویی آویزان کنید آینه‌ها می‌توانند یک فضای زیبا در حمام ایجاد کنند. بسته به فضا می‌توانید آن را به صورت عمودی یا افقی نصب کنید.

آینه‌ی قدی

۵-نصب آینه‌ی قدی در راهرو:

راهرو را دراماتیک کنید، راهروها معمولاً بسیار کم تزئین می‌شوند، اما با کمی توجه می‌توانند واقعاً بدرخشند. برای ساده اما دراماتیک نگه داشتن آن، آینه‌ راه‌حل خوبی است. انتهای راهرو با آینه‌ای در مقیاس بزرگ تزئین ‌شود.

۶-قرار دادن آینه‌ی قدی روی دیوار گالری‌ها:

دیوارهای گالری فقط برای هنر نیستند. برای جلب توجه بصری، در آنجا آینه‌ قرار دهید. از ترکیب کردن نترسید. حتی می‌توانید یک دیوار گالری کامل از آینه‌ها ایجاد کنید.

۷-ایجا باشگاه ورزش خانگی با استفاده از آینه‌ی قدی:

یک باشگاه ورزشی خانگی را طراحی کنید، تناسب اندام خود را با یک آینه‌ی براق و با اندازه‌ی بزرگ تقویت کنید.

۸-در محل غذاخوری از آینه‌ی قدی استفاده کنید:

قرار دادن یک آینه‌ی بزرگ در اتاق ناهارخوری، توهم یک پنجره را ایجاد می‌کند و نور لوستر را منعکس می‌کند. آینه‌های متعددی را در امتداد یک دیوار در اتاق غذاخوری آویزان کنید تا جلوه‌ای روشن‌تر و پنجره‌مانندتر داشته باشید.

۹-با آینه‌ی قدی کمد را تکمیل کنید:

به جای نصب یک آینه ساده بدون قاب روی دیوار یا پشت درب کمد، سعی کنید یک آینه بزرگ را در مکانی مناسب قرار دهید. به یک آینه بلند در پشت کمد دیواری قرار دهید تا فضا را بزرگ‌تر کنید (و البته برای کمک به لباس پوشیدنتان).

۱۰-استفاده از آینه‌ی قدی برای بزرگتر نشان دادن فضا:

اگر فضای کف اتاق خوابتان تنگ است، سعی کنید یک آینه‌ی بزرگ بالای کمد آویزان کنید. یک آینه گرد برای این کار عالی است.

ایده‌ها با آینه‌‌ی قدی به دلیل تعداد سبک‌هایی که وارد می‌شوند بی‌پایان است. به دلیل توانایی آن‌ها در بازتاب نور، آینه یک نقطه کانونی شگفت‌انگیز در انتهای یک فضای باریک است. از ویژگی‌های طراحی فوق‌العاده‌ی آن‌ جذابیت آنی را اضافه می‌کند و در عین حال نور طبیعی را افزایش می‌دهد و حس فضای خانه شما را به حداکثر می‌رساند.

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی نگار اسماعیل زاده

همچنین ببینید

لوستر با مهره چوبی

آموزش ساخت لوستر دست ساز با مهره چوبی

لوسترها نقش زیادی در نورپردازی و روشنایی خانه شما دارند. اگر شما هم جز افرادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.