چاپ بوم چیست؟ همه آنچه که باید درباره چاپ بوم بدانید

چاپ بوم چیست و چگونه ساخته می شود؟ اگر می‌‌خواهید بدانید تابلو‌های بوم از چه چیزی ساخته شده‌اند، مطمئن باشید که شما تنها نیستید. چون خیلی از افراد دیگر هم در پی پیدا کردن جواب این سوال هستند. پس در ادامه مقاله با ما همراه شوید تا شما را با این هنر و مراحل ساخت تابلو بوم بیشتر آشنا کنیم.

چاپ بوم چیست؟

بیشتر بخوانید: چاپ بوم کنواس چیست؟

چاپ بوم چیست؟

به طور خلاصه، چاپ بـوم تلفیقی از چاپ دیجیتال تصفیه شده بر روی یک پارچه بوم ممتاز و با کیفیت است که در انتها چاپ بوم بدست آمده روی یک قاب چوبی کشیده شده می‌شود. ساده به نظر می‌رسد، درست است؟ خب در اکثر وقت‌ها می‌توان شرط بست که در پشت صحنه کارهایی که ساده به نظر می رسند، مراحل زیادی انجام می شود! بیایید در ادامه فرایند تولید چاپ بـوم را با هم بررسی کنیم.

فرایند تولید چاپ بـوم

فرایند و مراحل چاپ کنواس

در حقیقت فرایند چاپ بوم از یک جنگل آغاز می شود. شاید فکر کنید که این حرف شبیه به یک مقدمه افسانه‌ای به نظر برسد، اما واقعاً همه چیز اینگونه شروع می‌شود. قاب بوم از بین چوب‌های کاج با دقت انتخاب شده و ساخته می‌شود. چوب‌های مورد استفاده در تابلو بوم در جنگل‌هایی که زیر نظر مدیران مسئول قرار دارند رشد می‌کند. سپس چوب به کارخانه یا همان جایی که فرآیند خشک کردن با روش خاصی انجام می شود تحویل داده می‌شود. هنگامی که چوب به سطح رطوبت تعادلی برسد، برای پردازش و سایر مراحل آماده می‌شود. سپس چه اتفاقاتی می‌افتد؟ اغلب ما دوست داریم که چاپ روی بوم را به‌ عنوان یک محصول زیبا که حاصل تلفیق موفق بین هنر سنتی و مهارت‌های فناوری مدرن است تبلیغ کنیم. چاپ بـوم ممتاز را نمی توان بدون بهترین هر دوی این هنرها ساخت. در واقع قاب بوم به صورت دستی مونتاژ شده و پارچه بوم بعداً توسط استادان با تجربه این صنعت روی قاب کشیده می‌شود. حالا نوبت چاپ عکس شما می‌رسد که در اثر یک فناوری پیچیده اتفاق می‌افتد. در واقع برای چاپ روی بوم، جوهرهای لاتکس HP ویژه روی بوم اعمال می‌شوند تا یک کپی کامل از عکس اصلی روی پارچه بوم ایجاد شود. به عبارتی دیگر، نسخه چاپی بوم عکس دیجیتال شما را روی پارچه نمایش می‌دهد.

تفاوت بین چاپ بوم، پوستر و بوم نقاشی چیست؟

مردم اغلب چـاپ روی بوم را با پوستر اشتباه می گیرند، اگر چه تفاوت به اندازه کافی آشکار است. چیزی که یک پوستر را از چـاپ بوم متمایز می کند نداشتن پشتوانه محکم است. برخلاف چاپ بوم، پوستر قاب چوبی ندارد. مطمئناً یک پوستر دارای ویژگی‌های خوبی هم هست. اما چـاپ بوم یک قطعه دکوری محکم‌تر و با طول عمر بسیار متفاوت‌تر است. روش‌های نگهداری و ابزار چاپ این دو محصول واقعاً دنیاها از هم فاصله دارند. هنر عکاسی از زمان توسعه فیلم در اتاق تاریک با کاغذ عکاسی، راه درازی را طی کرده است. با این حال چاپ روی کاغذ هنوز روش سنتی و قابل اعتماد برای بسیاری از مردم است.

 

حرف آخر، آیا چاپ بوم ارزش هزینه کردن را دارد؟

آیا چاپ بوم ارزش هزینه کردن را دارد؟

اگر می‌خواهید عکستان را روی دیوارتان نمایش دهید، هیچ جایگزین ارزان‌تری برای چـاپ روی بوم پیدا نمی‌کنید. اما هنوز هم باید در انتخاب محل قرار دادن تابلو بوم بسیار مراقب باشید. برای اطمینان از اینکه بوم شما بی‌کیفیت نباشد، حتما سایت های مختلف را بررسی کنید تا بازخوردهای مشتریان را ببینید. این احتمالاً معتبرترین و قابل اعتمادترین منبع دریافت اطلاعات برای مشتریان است.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

خرید صنایع دستی اصفهان

کاربرد صنایع‌دستی در چیدمان دکوراسیون خانه

چیدمان یا دکوراسیون خانه‌ها، روح حاکم بر محیط را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. رنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *