بایدها و نبایدهای رابطه جنسی در دوران نامزدی

در این مقاله از وبسایت نیمه شب به بایدها و نبایدهای رابطه جنسی در دوران نامزدی می پردازیم تا از این طریق ابهامات و نگرانی های شما را رفع کنیم و به سوالاتی که در این زمینه وجود دارد می پردازیم.

پرهیز از رابطه ی کامل جنسی فقط یک روند قدیمی نیست بلکه این کار معنی و هدف واقعی دارد که در اینجا چهار دلیل برای موکول کردن رابطه جنسی به بعد از عروسی آورده شده است:

دلایل موکول نمودن رابطه جنسی به بعد از عروسی

1. حفظ خلوص جنسی به شما امکان می دهد نظم و انضباط را تمرین کنید.

اگر در دوران دوستی یا آشنایی یک بار که در برابر وسوسه رابطه جنسی ، سست شوید و نه نگویید بعد از آن هم هر بار که در معرض وسوسه قرار می گیرید ، ضعیف تر می شوید و در دفعه بعدی در برابر مقاومت مقاومت می کنید.

تمایل به داشتن رابطه جنسی با همسر بعد از ازدواج مسئله ای نخواهد بود ، اما در نظر بگیرید که چگونه این ضعف در دوران اولیه آشنایی یا دوستی می تواند مانع قضاوت شما در زمینه های دیگر مانند زنا یا پورنوگرافی شود.

2. تمرین پرهیز از رابطه جنسی ، آرامش را افزایش می دهد.

خداوند به صراحت در کلام خود آورده است که رابطه جنسی قبل از عقد و ازدواج گناه است.

حتی اگر دنیا به ما می گوید رابطه جنسی قبل از ازدواج خوب است ، قلب ما می داند چه زمانی از مرزهایی که خداوند برای ما مشخص نموده عبور کرده ایم و این ممکن است یک احساس گناه یا اندوه را در قلبمان ایجاد کند و لذت عروسی را از بین ببرد.

بیشتر بخوانیدخاص ترین گیفت های عروسی و یادبود 1400

از طرف دیگر ، اگر عفت خود را حفظ کنید حتی اگر در نیمه ی راه متوجه شوید که راه را اشتباه آمده اید و همسر شما مورد مناسبی برای شما نیست به راحتی می توانید رابطه را پایان بخشید.

چه بسیار زندگی هایی که بر خلاف نامناسب بودن و تنها به دلیل برقراری رابطه جنسی شکل گرفته و بعدها دوام و آرامش چندانی نداشته است.

3.پرهیز از رابطه جنسی در دوران آشنایی باعث اعتماد و اطمینان به همسر آینده شما خواهد شد.

توانایی پاک ماندن در دوران نامزدی و پرهیز از رابطه جنسی در دوران نامزدی احتمال توانایی پاک ماندن بعد از ازدواج را افزایش می دهد.

اگر کسی بتواند در دوران آشنایی در برابر بزرگترین وسوسه رابطه با همسرخود مقاومت کنید ،به احتمال بالا نیز می تواند در مقابل وسوسه های خارج از ازدواج نیز مقاومت کند.

بنابرین ضریب اطمینان و اعتماد نسبت به آن طرف بالا می رود.

4- شما باید پاکی خود را حفظ کنید زیرا ممکن است ازدواج شما اتفاق نیفتد.

هیچ کس نمی خواهد باور کند که عروسی او ممکن است لغو شود ، اما این اتفاق می افتد.

چه بسیار مسائلی هست که می تواند حد فاصل نامزدی و روز عروسی شما ایجاد شود.

در حقیقت ، فعالیت جنسی می تواند باعث از هم گسیختگی شود.

وجدان یک شریک می تواند آشفته شود و باعث ایجاد تنش در روابط شود.

پاک ماندن در حقیقت،  به یک رابطه شانس بیشتری برای زنده ماندن قبل و بعد از ازدواج می دهد و تضمین می کند که در صورت پایان رابطه، بدن خود را به شخص دیگری غیر از همسر آینده خود تحویل نداده اید.

دلایل منع رابطه جنسی پیش از ازدواج چه می باشد؟

نه تنها پیشینیان ، بلکه بسیاری از متخصصین و مشاورین خانواده نیز بر منع رابطه جنسی در دوران نامزدی تاکید داشته اند به دلایل:

احتمال به هم خوردن ازدواج

خاموش شدن آتش اشتیاق زوجین و به دنبال آن تاخیر و معوق شدن مراسم عروسی علی الخصوص از ناحیه داماد

احتمال بارداری

ایجاد وابستگی بر اثر برقراری رابطه جنسی و ندیدن معایب طرف مقابل

ایجاد نگرانی و استرس در شب زفاف به دلیل عدم باکره بودن و وجود برخی رسم و رسومات سنتی در بعضی خانواده ها مبنی بر اثبات باکرگی عروس

تنها در چه صورت رابطه جنسی مجاز است ؟

اگر با همسر خود صیغه محرمیت خوانده اید و عقد نموده اید و هنوز ازدواج صورت نگرفته است می توانید همسر خود را تنها برای سنجیدن موارد زیر و آن هم نه با رابطه جنسی کامل بلکه با رابطه ای سطحی امتحان کنید .

تشخیص سرد مزاجی همسر

تشخیص انحرافات جنسی و گرایشات نامعقول همسر

و …

اگر یکی از زوجین در دوران پیش از ازدواج اصرار بر برقراری رابطه کامل جنسی داشته باشد و طرف دیگر از آن امتناع کند تکلیف چه می باشد؟

 توصیه می شود زوجینی که در دوران عقد هستند بتوانند با روابط جنسی محدود یکدیگر را راضی کنند اما در صورت عدم تفاهم در این زمینه می توان با بهره گیری از یک مشاوره جنسی و با دریافت مشاوره و استفاده از تکنیک های جنسی به رفع این مشکل کمک نمود.

چه مدت دوران نامزدی مناسب است؟

برای داشتن دوران نامزدی، بهترین مدت ، زمانی معقول است که نه بسیار کوتاه باشد که از شناخت یکدیگر جا بمانید و نه دورانی بسیار طولانی است که پای دخالت اطرافیان به رابطه باز شود و بحث و تنش های بی فایده ، جای یک رابطه معقول را بگیرد.

بهترین زمان حداقل 6 ماه و حداکثر یک سال می باشد.

جدایی در دوران نامزدی

اگر در طول دوران نامزدی احساس کردید که طرف شما با معیارها و فاکتورهایتان بسیار فاصله دارد بدانید که بازگشت و جدا شدن در این دوران بسیار بهتر از زمانی است که وارد زندگی مشترک شده اید و دارای فرزندانی نیز از این ازدواج شده اید.

بنابرین تعارف ها و سنت ها را (مبنی بر با لباس سفید رفتن و با کفن برگشتن) کنار بگذارید و با بهره گیری از یک مشاوره خانواده بهترین تصمیم را اخذ کنید.

چرا که آمارها ، نشان دهنده سیر روز افزون طلاق در چندین سال اخیر است و اگر احساس می کنید که در انتخاب همسر آینده خود دچار اشتباه شده اید به صلاح هر دوی شما است که به این رابطه در ابتدای راه پایان ببخشید.

سخن پایانی 

زوجین اگرچه در دوران عقد محرم یکدیگر هستند و از نظر شرعی و عرفی اجازه ی نزدیکی با یکدیگر را دارند اما در اینجا مبحثی فراتر از عرف و شرع مطرح می باشد که دوام و خوشبختی یک عمر زندگی در گرو آن است و آن هم شناخت کامل یکدیگر است که تنها با هوشیاری و تیزبینی و ایستادگی قاطع افراد در دوران پیش از ازدواج به دست می آید.

درباره‌ی فرناز باقری

فرناز باقری هستم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت از دانشگاه بوعلی سینا ، معلم هستم و به دلیل کار در محیط مدرسه، همواره در حال خواندن و یادگیری مطالب جدید هستم، و در تلاشم تا آموخته هایم را در زمینه های مختلف در وب سایت نیمه شب بنویسم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

همچنین ببینید

ایده دکوراسیون فرانسوی

ایده‌های خلاقانه برای سبک دکوراسیون فرانسوی در خانه

دکوراسیون فرانسوی یکی از سبک‌های دکور مطرح اروپایی است که از شاخصه‌های لوکس و اشرافی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *