گل فروشی آنلاین تهران

آموزش ساخت رژ لب طبیعی و گیاهی

ساخت رژ لب طبیعی و گیاهی توسط خود شما راهی عالی برای اطمینان از این است که بدانید چه چیزی در لوازم آرایش شما وجود دارد. همچنین به شما امکان می‌دهد رنگ‌های سفارشی و متناسب با سلیقه خودتان که کاملاً متناسب با رنگ پوست شماست را بسازید. شما می توانید بیشتر مواد لازم برای ساخت رژ لب خود را در فروشگاه های مختلف پیدا کنید.

روش 1 از 2:

1. مواد لازم برای ساخت رژ لب طبیعی و گیاهی:

ساخت رژ لب طبیعی و گیاهی

1.5 قاشق چایخوری روغن کرچک (رژ لب را براق می کند)

1 قاشق چایخوری روغن جوجوبا (خاصیت آبرسانی و ضد باکتریایی)

1.5 قاشق چایخوری روغن هسته انگور (ضد پیری)

1.5 قاشق چایخوری موم زنبور عسل (ایجاد رطوبت)

رنگدانه های انتخابی شما (مطمئن شوید که لب ها ایمن هستند)

طعم دهنده دلخواه (اختیاری)

2. رنگدانه های رژ لب طبیعی و گیاهی خود را انتخاب کنید رنگدانه ها در رنگ ها و مواد مختلف موجود هستند. می توانید از یک رنگدانه به تنهایی استفاده کنید، یا چند رنگ مختلف را ترکیب کنید تا رنگ منحصر به فرد خود را بسازید:

ساخت رژ لب طبیعی و گیاهی

میکای سینابار، اکسید قرمز و اکسید روی که با نسبت 2:1/4:1/4 ترکیب شده اند، رنگی غنی و کمی براق قهوه ای مایل به قرمز به شما می دهد.

کارمین، دی اکسید تیتانیوم و میکای سفید مرواریدی که با نسبت 1:1:1/2 ترکیب شده اند، رنگ قرمز درخشانی را به شما می دهند.

ترکیب اکسید قرمز، اکسید زرد و دی اکسید تیتانیوم با نسبت 2:1/4:1/8 رنگ مرجانی دوست داشتنی را به شما می دهد.

اینکه چقدر از هر رنگدانه استفاده می کنید به میزان غنی بودن رنگ شما بستگی دارد. دو تا سه قاشق چای‌خوری کافی است، اما همیشه می‌توانید کمی بیشتر یا کمتر اضافه کنید تا غنای رنگی مورد نظرتان را به دست آورید.

در نیمه شب بخوانید:نحوه ساخت عود دست ساز هندی

نکته تخصصی

 این روش آسان را برای ساخت رژ لب طبیعی و گیاهی خود امتحان کنید. میکاپ آرتیست حرفه ای کاتیا گوداوا می گوید: “برای یافتن یک روش آسان برای درست کردن رژ لب خود، رنگدانه ها را از برند مورد علاقه خود بخرید، سپس بالم لب را ذوب کنید تا به حالت مایع تبدیل شود. پس از نرم شدن، رنگدانه ها را با یک بالم لب مخلوط کنید. رژلب شما پس از خنک شدن، جامد می شود و آماده استفاده است!

 

3. رنگدانه ها را با هم مخلوط کنید (اختیاری). اگر رنگدانه ها را با هم ترکیب می کنید، ممکن است دوست داشته باشید آنها را در یک آسیاب قهوه یا با هاون با هم مخلوط کنید. انجام این کار می تواند به توزیع یکنواخت رنگ پس از مخلوط شدن با روغن و موم کمک کند.

4.رنگدانه را در یک کاسه کوچک کنار بگذارید. رنگدانه(ها) را به مخلوط روغن و موم اضافه نکنید تا زمانی که ذوب شود، اما خوب است که آن را در دسترس داشته باشید. به این ترتیب می توانید به سرعت آن را با مخلوط ذوب شده در حالی که هنوز گرم است مخلوط کنید.

5. روغن ها و موم ها را در یک ظرف مقاوم در برابر حرارت ترکیب کنید. در این مرحله همه چیز را به جز رنگدانه ها (و طعم دهنده اختیاری) در یک ظرف ترکیب می کنید. از یک کاردک کوچک یا چوب بستنی برای مخلوط کردن مواد با هم و ساخت رژ لب گیاهی و طبیعی استفاده کنید.

6. مواد را با هم ذوب کنید. شما می توانید این کار را در یک قابلمه (ظرف ضد حرارت قرار داده شده در آب داغ) یا مایکروویو انجام دهید. در هر دو روش، حتماً مخلوط را مرتباً هم بزنید تا گلوله ای باقی نماند.

برای درست کردن در قابلمه، ظرف مقاوم در برابر حرارت (با مخلوط داخل آن) را در یک قابلمه 1 تا 2 اینچ (2.5 تا 5.1 سانتی متر) پر از آب قرار دهید. آب باید گرم باشد اما جوشانده نباشد. ظرف مقاوم در برابر حرارت باید به طور ایمن در قابلمه قرار گیرد.

برای روش مایکروویو، ظرف ضد حرارت (که مخلوط داخل آن است) را داخل مایکروویو قرار دهید و در فواصل 10 تا 15 ثانیه ای حرارت دهید و بین آن ها هم بزنید.

7. رنگدانه های خود را به مخلوط روغن و موم ذوب شده اضافه کنید. تقریباً 1/4 قاشق چایخوری رنگدانه را هر بار با هم مخلوط کنید، مخلوط را با اضافه کردن رنگدانه به سرعت هم بزنید تا مطمئن شوید که به خوبی مخلوط شده است.

8. رنگ را بررسی کنید. از یک کاردک کوچک یا چوب بستنی استفاده کنید تا مقدار کمی از رنگ لب را در پشت دست خود بمالید. اگر به اندازه کافی غنی نیست، کمی رنگدانه بیشتر به مخلوط اضافه کنید.

به افزودن رنگدانه به مخلوط ادامه دهید و سپس آن را روی دست خود تست کنید تا به رنگ دلخواه برسید.

قبل از انجام این کار، مطمئن شوید که مخلوط آنقدر داغ نیست که شما را بسوزاند.

9. مخلوط را در قالب ها، قابلمه ها یا لوله های بالم لب بریزید. اینجاست که داشتن یک ظرف دارای دهانه مفید است، زیرا ریختن آن را بسیار آسان‌تر می‌کند.

اگر از قالب رژ لب گلوله‌ای استفاده می‌کنید، از یک سواب پنبه‌ای برای کشیدن مقداری روغن در داخل قالب‌ها استفاده کنید. این اطمینان حاصل می کند که رژ لب های تمام شده هنگام برداشتن به قالب نمی چسبند.

10. خنک کنید . رژلب ها را می توانید به مدت 30 دقیقه در یخچال یا حداقل 10 دقیقه در فریزر قرار دهید. برخی از کارشناسان توصیه می کنند که آنها را تا یک ساعت در یخچال بگذارید. به آنها زمان کافی بدهید تا خنک شوند. اگر آنها را خیلی زود بیرون بیاورید ممکن است نرم باشند و احتمال شکستن آنها بیشتر است.

11. رژ لب ها را در لوله های رژ لب قرار دهید (اختیاری). اگر از قالب رژ لب گلوله ای استفاده کرده اید، آخرین مرحله شما این است که گلوله ها را با لوله رژ لب از قالب خارج کنید.

برای این کار قسمت بالای قالب را بردارید. اکنون قسمت پایین گلوله رژ لب شما باید نمایان شود. پایه لوله رژ لب خود را بچرخانید تا جای رژ لب نمایان شود.

در نیمه شب بخوانید:آموزش ساخت صابون خانگی با گل رز و وانیل

روش 2 از 2:

1  مواد لازم ساخت رژ لب گیاهی و طبیعی:

این دستور ساده فقط به 3 ماده نیاز دارد.

1 قاشق غذاخوری موم زنبور عسل 1 قاشق غذاخوری کره شی باتر (بهترین حالت تصفیه نشده) 1.5 قاشق غذاخوری پودر چغندر

2.همه مواد را در یک ظرف ضد حرارت ترکیب کنید. می توانید همه آنها را با هم مخلوط کنید، البته برخی از کارشناسان پیشنهاد می کنند که موم و کره را با هم ذوب کرده و سپس رنگ را اضافه کنید.

3. حرارت دهید و هم بزنید تا ذوب شود. می‌توانید این کار را روی اجاق گاز با قرار دادن یک ظرف ضد حرارت در قابلمه‌ای با ۱ یا ۲ اینچ (۲.۵ یا ۵.۱ سانتی‌متر) آب در حال جوشیدن در آن انجام دهید. می توانید این کار را در مایکروویو نیز انجام دهید. اگر می خواهید مخلوط را در مایکروویو قرار دهید، این کار را در فواصل 15 ثانیه انجام دهید. در پایان هر 15 ثانیه ظرف را بردارید و مخلوط را هم بزنید تا نسوزد.

4. اطمینان حاصل کنید که مخلوط به خوبی میکس شده است. هنگامی که به نظر می رسد کاملا ذوب شده است، مخلوط را از منبع حرارت بردارید و آن را خوب هم بزنید تا مطمئن شوید که همه مواد به خوبی با هم ترکیب شده اند.

5. در ظرف نگهداری بریزید.

6. به مدت 1 ساعت در یخچال قرار دهید. قالب های پر از مخلوط را به مدت 1 ساعت در یخچال بگذارید تا خنک شوند. از بیرون آوردن آنها در زمانی که هنوز گرم هستند خودداری کنید، زیرا ممکن است کاملا سفت نشده و بشکنند.

رژ لب گیاهی و طبیعی

7. از رژلب جدید خود لذت ببرید!

FavoriteLoadingپسندیدم
گل فروشی آنلاین در تهران

درباره‌ی پریا زندی

پریا زندی هستم دانشجوی رشته مهندسی برق و علاقمند به زبان انگلیسی. مدتیست که در تیم نیمه شب کار تولید محتوا میکنم و به لطف تیم نیمه شب موفق شدم مطالبی رو که ترجمه می کنم بتونم با شما به اشتراک بذارم. ممنون میشم اگر نظراتتون رو راجب مقاله هایی که قرار میدم بدونم!

همچنین ببینید

انواع دستگاه لیزر موهای زائد

لیزر یکی از موثرترین و محبوب‌ترین روش‌ها برای از بین بردن موهای زائد است و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *