نکاتی جالب برای فنگ‌ شویی در اتاق خواب

روش چینی باستانی فنگ‌ شویی در اتاق خواب به ما کمک می‌کند تا خانه‌های خود را متعادل کنیم و زندگی شادتر و موفق‌تری را تجربه کنیم. ما اغلب توجه خود را به اتاق خواب معطوف می کنیم، پناهگاهی که می‌توانیم در آن استراحت کنیم و دوباره خود را شارژ کنیم. داشتن‌ فنگ ‌شویی مناسب در اتاق خواب می‌تواند به توانایی شما در کنترل احساستان کمک کند. شما باید بدانید که چگونه هر انرژی منفی را که ممکن است وارد اتاق و زندگی شما شود از بین ببرید.

استفاده از فنگ‌ شویی در رختخواب

اولین جایی که در اتاق خواب در نظر گرفته می‌شود رختخواب است. در ادامه ۷ مورد از مواردی که برای فنگ‌ شویی رختخواب خود باید رعایت کنید، بیان شده است.

۱-یک سرتخت محکم بالای سر خود داشته باشید.

استفاده از سرتخت یکی از موارد مهم فنگ‌ شویی در اتاق خواب است. بهترین سرتخت‌های فنگ‌ شویی آنهایی هستند که جامد و از چوب ساخته شده‌اند. یا روکش‌هایی که دارای ترکیبی بسیار خوب از مواد جامد هستند، انرژی فنگ ‌شویی ملایم و پشتیبانی‌کننده برای شما و اتاق خوابتان دارند.

زمانی که شما در خواب هستید، بدن شما در سطوح مختلف مشغول پاکسازی است. به طور ناخودآگاه، سر شما به پشتیبان، محافظت و حمایت خوب نیاز دارد، درست مانند زمانی که برای مدت طولانی روی یک صندلی می‌نشینید.

فنگ شویی در اتاق خواب

۲-از تشک‌های طبی و مناسب استفاده کنید.

تشک‌های متنوعی در بازار وجود دارد، عاقلانه انتخاب کرده و روی تشک‌هایی سرمایه‌گذاری کنید که بهترین خواب و آرامش را برای شما ایجاد می‌کند. هر چه در شب بهتر بخوابید، بازدهی و سلامتی شما در روز بهتر است. مراقب فنگ ‌شویی در اتاق خواب باشید و تشک‌های دست دوم نخرید، زیرا نمی‌دانید که آنها چه انرژی از صاحبان قبلی خود دارند.

فنگ شویی در اتاق خواب

۳-از ارتفاع مناسب تخت اطمینان حاصل کنید.

برای جریان متعادل انرژی فنگ‌ شویی در اتاق خواب، باید تخت خود را در ارتفاع معقولی از سطح زمین قرار دهید. به طور کلی، تختخواب‌هایی که در زیر آن کشو تعبیه شده‌ است در فنگ‌شویی بد در نظر گرفته می‌شوند. زیرا انرژی باید هنگام خواب در بدن شما گردش کند، و اگر فضای زیر تخت مسدود باشد امکان‌پذیر نیست.

برای تختی که ارتفاع کمی از سطح زمین دارد، می‌توانید از بالابرهایی استفاده کنید که آن را بلند کنند. این روش یک راه ارزان برای افزایش ارتفاع تخت شما است.

فنگ شویی در اتاق خواب

۴-اطمینان حاصل کنید که تخت تا جایی که ممکن است از در دور باشد.

برای فنگ‌ شویی در اتاق خواب تخت را در ناحیه‌ای دورتر از در یا به صورت مورب از در قرار دهید. به هیچ عنوان آن را در راستای در نگذارید. در حالت ایده‌آل، زمانی که از خواب بیدار می‌شوید، در باید در خط دید مستقیم شما یا نزدیک به آن باشد، در این حالت احساس می‌کنید که بر زندگی خود کنترل دارید.

فنگ شویی در اتاق خواب

۵-یک دیوار پشتیبان خوب پشت تخت خود داشته باشید.

علاوه بر یک سرتخت خوب، باید یک دیوار محکم پشت تخت خود داشته باشید. وقتی زیر پنجره می‌خوابید، انرژی شخصی شما به مرور زمان ضعیف‌تر می‌شود، زیرا حمایت و محافظ مناسبی ندارید.

فنگ شویی در اتاق خواب

۶-انرژی متعادل را در دو طرف تخت ایجاد کنید.

یکی دیگر از موادی که فنگ‌ شویی در اتاق خواب به ما می‌گوید، بالانس انرژی است. دو پاتختی در دو طرف تخت قرار دهید تا هنگام خواب تعادل برقرار شود. در حالت ایده‌آل، می‌توانید دو آباژور شبیه به هم را روی هر دو پاتختی قرار دهید تا کمی نور ملایم به اتاق خواب خود اضافه کنید.

این تعادل برای متمرکز نگه داشتن شما، و به ویژه برای حفظ برابری در یک رابطه با شریک زندگی خود مهم است. در حالت ایده‌آل، پاتختی‌ها باید به جای مربع شکل گرد باشند تا انرژی منفی را که ممکن است به سمت شما هدایت شود، کاهش دهد.

فنگ شویی در اتاق خواب

۷-تخت خود را دور از هر گونه تلویزیون و مواردی که حواس شما را پرت می‌کند، قرار دهید.

در حالت ایده آل، برای فنگ ‌شویی در اتاق خواب شما باید تلویزیون خود را از اتاق خارج کنید. و در این حالت اتاق خواب فقط به مکانی برای استراحت تبدیل می‌شود. در صورتی که در اتاق خود تلویزیون دارید، می‌توانید، روی آن را بپوشانید.

فنگ شویی در اتاق خواب

در نیمه شب بخوانید:فنگ شویی چیست؟ چه قوانین و کاربردهایی در دکوراسیون خانه دارد؟

اجتناب از انرژی منفی

در صورت قرارگیری نامناسب وسایل و یا استفاده از اشیاء و وسایل دارای انرژی منفی، آرامش شما هنگام خواب از بین می‌رود، بنابراین باید فنگ ‌شویی در اتاق خواب را رعایت کنید.

۱-از آینه‌ای که رو به رختخواب شما باشد یا درهای آینه‌ای برای کمد خودداری کنید.

اگر جزو وسایلی هستند که نمی‌توانید آن‌ها را حذف کنید، روی آنها را بپوشانید. در فنگ‌ شویی در اتاق خواب تصور می‌شود که در معرض قرار گرفتن آنها خواب شما را مختل می‌کنند. به طور کلی، باید از داشتن آینه در اتاق خواب خود اجتناب کنید. آینه‌ها برای چنین فضای آرامی بسیار پرانرژی هستند.

اگر دوست دارید یک آینه در اتاق خود داشته باشید، آن را در قسمت داخلی در کمد قرار دهید تا فقط زمانی که به آن نیاز دارید به آن دسترسی داشته باشید.

فنگ شویی در اتاق خواب

۲-از قرار دادن تخت خود مستقیماً زیر نور خودداری کنید.

نور بالای سر شما و یا سقف‌های با نور زیاد ممکن است خواب شما را مختل کند. اگر گزینه دیگری ندارید بامبو را با دهانه‌های رو به پایین از آن قسمت آویزان کنید. این کار به جلوگیری از انرژی ناخواسته‌ای که از بالای تخت می‌رسد کمک می‌کند.

فنگ شویی در اتاق خواب

۳-از گذاشتن فواره‌ها و آب‌نماها خودداری کنید.

از گذاشتن فواره‌ها و آب‌نماها در اتاق خواب جلوگیری کنید. تصاویر آب را آویزان نکنید یا در اتاق خود آکواریوم قرار ندهید. این موارد می‌توانند منجر به زیان مالی یا سرقت احتمالی شوند. اگر می‌خواهید بهترین فنگ‌ شویی در اتاق خواب خود را داشته باشید، استفاده از آن‌ها را کنار بگذارید. اگر از علاقه‌مندان به آب‌نما هستید، آنها را در حمام قرار دهید.

فنگ شویی در اتاق خواب

۴-گیاهان و گل‌ها را بیرون از اتاق خود نگه دارید.

گیاهان دارای مقدار زیادی انرژی یانگ هستند. برای رعایت فنگ‌ شویی در اتاق خواب اگر جای دیگری برای قرار دادن گیاهان خود ندارید، سعی کنید وقتی روی تخت هستید آنها را از دید خود دور نگه دارید.

فنگ شویی در اتاق خواب

۵-از انباشته شدن آشغال در اطراف تخت خود یا تکیه دادن یک طرف تخت به دیوار خودداری کنید.

اگر اتاق شما نامرتب و پر از آشغال باشد، انرژی در این حالت نمی‌تواند گردش کند، و می‌تواند باعث اختلالات احتمالی در زندگی شما شود. همچنین اگر تخت شما روبه‌روی دیوار باشد، یکی از طرفین به معنای واقعی کلمه در رابطه به دام می‌افتد. برای رعایت فنگ ‌شویی در اتاق خواب تخت خود را نیز نسبتاً عاری از شلوغی نگه دارید، مانند محدود کردن بالش و پتو.

فنگ شویی در اتاق خواب

۷-کتاب‌های خود را جای دیگری بگذارید.

اگر کتاب می‌خوانید می‌توانید چند کتاب در اتاق خود نگه دارید. اما تعداد زیاد کتاب در فنگ‌ شویی اتاق خواب توصیه نمی‌شود. اتاق خواب شما مکانی برای استراحت و آرامش است و اگر کتاب‌های زیادی در آنجا داشته باشید، شبیه به مکانی برای کار خواهد بود و در فضای استراحت شما می‌تواند طاقت‌فرسا باشد.

ایجاد تعادل از طریق رنگ‌ها

رنگ‌ها یکی از عوامل بسیار مهم است که اغلب نادیده گرفته ‌می‌شود. برای داشتن آرامش و صمیمیت در اتاق خواب فنگ ‌شویی را از طریق ایجاد تعادل بین رنگ‌ها رعایت کنید.

۱-استفاده از رنگ عنصر آتش برای اشتیاق و انرژی.

استفاده از رنگ عنصر آتش در فضای شما انرژی پشتیبانی و حمایت را در تمام تلاش‌های شغلی شما به ارمغان می‌آورد و به شما کمک می‌کند تا به رسمیت برسید. همچنین به شما کمک می‌کند تا شور و عشق را به زندگی و اتاق خواب خود دعوت کنید. رنگ های عنصر آتش فنگ‌ شویی در اتاق خواب عبارتند از: قرمز، نارنجی، بنفش، صورتی، زرد پررنگ.

۲-برای ثبات، رنگ‌های خاکی را در نظر بگیرید.

عنصر‌ زمین برای فنگ ‌شویی در اتاق خواب قوی و هماهنگ است و به ایجاد ثبات، تغذیه و محافظت برای همه روابط شما کمک می‌کند. رنگ عناصر زمین فنگ‌ شویی عبارتند از: زرد کمرنگ و بژ.

۳-برای وضوح و دقت رنگ‌های فلزی را در نظر بگیرید.

عنصر فلز برای فنگ شویی در اتاق خواب ویژگی‌های وضوح، دقت و کارایی را به ارمغان می‌آورد. وجود آن به شما کمک می‌کند تا با وضوح و سبکی زندگی کنید. رنگ عناصر فلزی فنگ‌ شویی عبارتند از: خاکستری و سفید.

۴-از رنگ‌های پاستلی استفاده کنید تا آرامش را به اتاق خواب خود بیاورید.

در پایان روز، مهمترین مساله این است که بتوانید در اتاق خواب خود احساس آرامش کنید و یک خواب راحت داشته باشید. داشتن رنگ‌های روشن، ملایم و پاستلی در اتاق خواب شما می‌تواند به آرامش شما بیافزاید. رنگ‌هایی که می‌توانید استفاده کنید: آبی کمرنگ، صورتی روشن، سبز روشن و بنفش روشن.

در نیمه شب بخوانید:سبک هوگه چیست؟ دکوراسیون سبک هوگه

نکات دیگر برای فنگ‌ شویی در اتاق خواب

در ادامه ۷ مورد از نکاتی که رعایت آن‌ها به خواب راحت در اتاق خواب کمک می‌کند اشاره شده است.

۱-نور ملایم داشته باشید

برای داشتن بهترین فنگ‌ شویی، باید از نورهای روشن یا چراغ‌های سقفی روی تخت خود اجتناب کنید. در عوض، چراغ‌های رومیزی با نور ملایم داشته باشید و سعی کنید تا جایی که می‌توانید نور طبیعی را از پنجره دریافت کنید. این کار باعث می‌شود، احساس آرامش بیشتری داشته باشید.

۲-از موقعیت پنجره‌ها آگاه باشید.

برای فنگ‌ شویی در اتاق خواب اگر می‌توانید، سعی کنید از قرار دادن تخت خود بین پنجره و در خودداری کنید، در غیر این صورت در وسط  کشش انرژی بین این دو مکان خواهید بود.

اگر نمی‌توانید از آن اجتناب کنید، فقط مطمئن شوید که پرده‌های زیبا و خوبی دارید تا برخی از انرژی بد را مسدود کنید. همچنین در صورت امکان باید از خوابیدن رو به پنجره خودداری کنید، در غیر این صورت خواب شما آرام نخواهد بود.

۳-در اتاق خواب خود هنری الهام‌بخش داشته باشید.

تصاویر صحنه‌های آرام‌بخش از طبیعت یا مکان‌های دیگری که به شما الهام می‌بخشد را آویزان کنید. چند مناظر خنثی، تصویری که به شما انگیزه می‌دهد تا به رویاهایتان برسید، یا چیز دیگری که شما را از نظر ذهنی آرام می‌کند، انتخاب کنید.

هر چیزی بیش از حد گرافیکی، ترسناک و آزاردهنده به اتاق خواب شما تعلق ندارد. الهام‌بخش‌ترین تصویر را در مقابل خط دید خود در رختخواب قرار دهید تا اولین چیزی باشد که هنگام بیدار شدن می‌بینید. برای فنگ‌ شویی در اتاق خواب عکس‌ مکان‌های مورد علاقه خود را آویزان کنید یا یک نقل‌قول الهام‌بخش را روی دیوار قرار دهید.

۴-فضای مساوی در دو طرف تخت خود داشته باشید.

فرد باید بتواند به راحتی در هردو طرف اتاق راه برود. به طور کلی برای رعایت فنگ‌ شویی در اتاق خواب شما باید از قرار دادن وسایل اتاق خواب دریک طرف خودداری کنید، در غیر این صورت در مهمترین اتاق خود اختلاف ایجاد می‌شود.

۵-از شر لباس‌هایی که دیگر نمی‌پوشید خلاص شوید.

برای فنگ ‌شویی در اتاق خواب تمام لباس‌هایی را که در سال گذشته نپوشیده‌اید را اهدا کنید یا اگر هنوز قابل پوشیدن هستند، آن‌ها را به یکی از دوستان یا خویشاوندان بدهید. حتی اگر لباس‌های قدیمی را نبینید، نگه داشتن آن‌ها در اتاق خواب ممکن است شما را از پذیرش فرصت‌های جدید باز دارد.

۶-از عکس‌های اقوام یا دوستانی که شما را تماشا می‌کنند خودداری کنید.

می‌توانید چند عکس خانوادگی کلیدی در اتاق خواب خود داشته باشید، اما از ازدیاد عکس‌های افراد در همه جای اتاق خواب اجتناب کنید. مطمئن شوید که اتاق خواب شما خیلی شلوغ نباشد. برای رعایت فنگ‌ شویی در اتاق خواب آن را تا حد امکان آزاد و ساده نگه دارید. هر چه وسایل بیشتری در آنجا داشته باشید، یافتن تعادل ممکن است دشوارتر باشد.

۷-از شر هر وسیله‌ای که دیگر به آن نیاز ندارید، خلاص شوید.

برای داشتن فنگ‌ شویی در اتاق خواب خود، باید از شر هر کاغذ اضافی، زباله، زیورآلات قدیمی، هدایای بیهوده یا هر چیزی که واقعاً به آن نیاز ندارید خلاص شوید.

اگر به برخی از اقلام وابستگی بیش از حد احساسی دارید، می‌توانید آنها را در انبار یا اتاق دیگری قرار دهید، اما سعی کنید چیزهایی را که واقعاً در اتاق خواب خود نیاز دارید به حداقل برسانید. داشتن یک اتاق خواب نامرتب منجر به زندگی نامرتب و عدم رضایت می‌شود.

در نیمه شب بخوانید:دکوراسیون اتاق خواب

سطوح مختلفی از تخصص در فنگ‌ شویی وجود دارد که برای تسلط بر آن نیاز به سال‌ها مطالعه است. در این مقاله برخی از اصول اساسی فنگ شویی در اتاق خواب برای شما بیان شد که می توانید فوراً آنها را اجرا کنید.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

تله آبگیر کمپرسور

کمپرسورهای هوا از جمله تجهیزات بسیار کاربردی هستند که امروزه می‌توان از آن‌ها استفاده‌های صنعتی، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *