روشن کردن شمع در خانه چه فوایدی دارد؟

قرن ها است که از شمع ها در مراسم های مقدس استفاده می شوند تا محیطی آرام را در یک فضا ایجاد کنند. اما در حالی که حداقل منابع نوری و بوی عطر آنها می تواند یک پناهگاه آرام ایجاد کند ، در حقیقت یکسری دلایل دیگر وجود دارد که شما باید در خانه خود شمع بسوزانید که در واقع می تواند به وضعیت روحی و روانی شما کمک کند.

شمع

می تواند تمرکز را افزایش دهد

اگر شما هرگز دلیلی برای قرار دادن شمع در اطراف میز خود برای اهداف “تزئینی” نداشتید ، اکنون می توانید این بهانه را بیاورید که این که در حین کار ، خود را با شمع احاطه کرده اید ، در واقع تمرکز شما را افزایش می دهد و به شما کمک می کند تا بازده بیشتری داشته باشید. مطابق با آپارتمان درمانی، رایحه های خاصی وجود دارند که می توانند ذهن شما را تحریک کنند. رایحه هایی مانند نعناع ، لیمو ، پرتقال ، رزماری و دارچین می توانند حواس شما را تقویت کنند و به شما نیروی اضافی ای را می دهند که برای ادامه کار به آن نیاز دارید.

به شما کمک می کند خاطرات مثبت را به خاطر بسپارید

ممکن است دلیلی وجود داشته باشد که بخواهید شمع خاصی را روشن کرده و روی نیمکتی بنشینید و اوقات خوبی را به یاد بیاورید. خاطرات و عواطف می توانند به راحتی توسط عطرهای خاص ، ایجاد شده و در صورت همزمانی با یک زمان خاص در زندگی شما احساس خوشبختی ایجاد کنند. مطابق با روانشناسی امروز، مطالعات رفتاری زیادی وجود دارد که نشان می دهد بویایی بیشتر باعث زنده شدن خاطرات عاطفی می شود و می تواند روحیه شما را بالا ببرد. زمانی که شما غم و اندوهی را تجربه می کنید ، یا اینکه یک روز شلوغ را پشت سر گذاشته اید ، روشن کردن شمعی که به شما اوقات خوشی را یادآوری می کند ، می تواند کمک کند احساس بهتری داشته باشید و به جزئیات کمی از آنچه که در حال حاضر تجربه می کنید ، توجه کنید.

می تواند خلق و خوی شما را بهبود بخشد

اگر رایحه ها به شما کمک کنند خاطرات مثبت زندگی خود را به خاطر بسپارید ، به احتمال زیاد همان خصوصیات برای افزایش روحیه شما نیز وجود دارد. یک مطالعه ژاپنی روی 12 شرکت کننده در افسردگی انجام شد که بعدا اظهار داشت بوی لیمو به کاهش دوز افسردگی کمک می کند ، عملکرد ایمنی بدن آنها را افزایش می دهد و سطح هورمون ها را تنظیم می کند. دفعه بعدی که کمی احساس ضعف کردید و می خواهید فوراً روحیه خود را بالا ببرید ، سعی کنید از یک شمع با رایحه مرکبات یا رزماری استفاده کنید در حالی که در تاریکی مراقبه می کنید روی رایحه تقویت کننده تمرکز کنید در حالی که می خواهید ذهن خود را پاک کنید.

به شما امکان می دهد یک آیین صبح یا شب را تنظیم کنید

قرن ها در طول برخی از مراسم ، چه مذهبی و چه غیر مذهبی ، از شمع استفاده می شده است. امروزه ، شمع ها برای کمک به تنظیم خلق و خوی در ساعات خاصی از روز ، به خانه ها آورده شده اند تا ذهن را در چارچوب ذهنی مناسب قرار دهند. به عنوان مثال ، در حالی که می توانید در هر ساعتی از روز شمع روشن کنید ، بهتر است از آنها برای لحظات خاص (به عنوان مثال وقت حمام ، مراقبه ، نماز ، یوگا) استفاده کنید تا این افکار مراقبه ای را تقویت کنید تا بتوانید روز را به خوبی شروع یا پایان دهید. ایجاد تشریفات در خانه خود زمینه ساز چگونگی آرامش و یا شروع روز است. نکته مثبت: هنگام انجام مراقبت های شبانه از پوست یا هنگام نوشیدن فنجان قهوه صبحگاهی ، یک یا دو شمع روشن کنید. در این لحظات تلفن خود را دور نگه دارید تا بتوانید بیشتر حواس تان جمع باشد و روی زمان کمی که صرفاً با خود دارید تمرکز کنید.

می تواند خواب آرام تری را فراهم کند

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، استفاده از وسایل الکترونیکی درست قبل از خوابیدن می تواند باعث اختلال در بهداشت خواب شما شود و اثرات منفی طولانی مدت را در سلامتی ایجاد کند ؛ زیرا 7-9 ساعت خواب توصیه شده ندارید. نور آبی که از صفحه نمایش ها منعکس می شود ، سطح منیزیم شما را کاهش می دهد که باعث می شود احساس خستگی و اضطراب داشته باشید. برای مقابله با این مسئله ، زود خاموش شدن نور و زندگی با نور شمع می تواند به شما کمک کند زودتر از شب آرام باشید و به ریتم خواب طبیعی خود بازگردید. هنگامی که شما توسط فن آوری اختلال ایجاد نمی کنید ، گوش دادن به بدن خود راحت تر است و می دانید چه موقع باید شب را خاموش کنید بدون اینکه حواس شما پرت شود. همچنین ، زندگی در زیر نور شمع در طول شب می تواند به شما اجازه دهد تا بیشتر مراقب افکار و اعمال خود باشید و خواب آرام بیشتری را در شب فراهم کنید. بعلاوه ، این کار باعث صرفه جویی در صورتحساب ماهیانه می شود.

شناخته شده برای کاهش استرس

به راحتی می توان یادآوری کرد که هرکسی به احتمال زیاد در طول تشریفات مراقبت از خود ، چند شمع برای کاهش استرس و اجرای خواص آرام بخش دارد. از شمع های معطر خاصی در طول رایحه درمانی برای کمک به اضطراب و افسردگی ، بهبود کیفیت زندگی و خواب و حتی تسکین برخی از عوارض جانبی درمان های سرطان ، حالت تهوع و درد استفاده می شود. وقتی زندگی بیش از حد طاقت فرسا است و جز پرتاب کامپیوتر از پنجره ، گزینه ای نیست ، شمعی را با رایحه های بابونه ، ترنج ، اسطوخودوس و کندر روشن کنید و دعا کنید که استرس شما پایین بیاید تا بتوانید به زندگی خود ادامه دهید.

شمع

 

بیشتر بخوانید:  ترفند های رفع استرس و رسیدن به آرامش

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

فرق وگان و وجترین چیست؟

فرق وگان و وجترین موضوع جذاب امروز مجله نیمه شب است. شاید برای شما هم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *