۸ ایده فوق العاده شیک برای دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون

تلویزیون برای تماشای فیلم‌های شبانه و نمایش‌های مورد علاقه بسیار عالی است؛ اما دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون کار ساده‌ای نیست، به خصوص اگر تلویزیون بزرگ باشد. در دنیای امروزی، نباید اجازه دهید تلویزیون‌ها فضای گران‌بهای کنسول یا تابلوها را اشغال کنند. از طرفی، نصب تلویزیون روی دیوار همیشه بهترین گزینه نیست، به خصوص اگر مستاجر باشید. حتی اگر بتوانید تلویزیون را به دیوار آویزان کنید، دانستن ارتفاع مناسب می‌تواند یک چالش باشد. اکثر مردم تلویزیون‌ها را در ارتفاع خیلی بالا نصب می‌کنند که گردن را در موقعیتی غیرطبیعی و ناراحت کننده هنگام تماشا قرار می‌دهد. به عنوان یک قانون ساده، تلویزیون باید شش الی هشت اینچ بالاتر از میز تلویزیون یا سایر مبلمانی باشد که در فضا کار می‌کنند.

همانطور که گفته شد، یک قانون قطعی برای دکوراسیون دیوار اطراف تلویزیون وجود ندارد، خواه روی دیوار نصب شده باشد خواه نه. تلویزیون‌ها معمولا در دیوارهایی با رنگ‌های خنثی مانند سفید و خاکستری خوب به نظر می‌رسند. اگر می‌خواهید کمی صفحه را استتار کنید، ممکن است بخواهید رنگ‌هایی مانند سفید و سیاه را با هم ترکیب کنید یا تلویزیون را با گالری پر جنب و جوشی از تصاویر محاصره کنید. در ادامه برخی از بهترین ایده‌های دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون را برای شما عزیزان آورده‌ایم تا از آن‌ها برای زیباتر کردن فضای منزل خود الهام بگیرید.

در سبک های مختلف مثل جپندی، بوهمین، هوگه ، مینیمالیسم و … این دکور‌ها با هم متفاوت است. که در ادامه برای شما می گوییم.

۱-چیدمان دیوار تلویزیون با قاب عکس

یکی از روش‌های شیک و ساده برای چیدمان دیوار تلویزیون استفاده از قالب عکس و یا تابلوهایی است که به صورت متقارن  بر روی دیوار پشت تلوزیون نصب شده اند، این روش در کنار زیبایی باعث صرف هزینه کمتری می‌شود.

تزئین دیوار تلویزیون با قاب عکس‌های سیاه و سفید، فضا را آرام و جمع و جور نگه می‌دارد و در صورتی که تلویزیون روشن نباشد به آن زیبایی بصری می‌بخشد. اگر به دنبال روش هوشمندانه‌ای برای نمایش عکس‌های موردعلاقه خود هستید، این کار می‌تواند راه حل خوبی باشد.

چیدمان دیوار تلویزیون با قاب عکس

قاب عکس سیاه و سفید روی دیوار تلویزیون

۲-دکوراسیون دیوار تلویزیون با پس زمینه خنثی و آرام

فریم تلویزیون سامسونگ گزینه بسیار مناسبی برای افرادی است که می‌خواهند تلویزیون خود را به یک اثر هنری تبدیل کنند. تنها کافی است پس زمینه یا قطعه‌ای هنری را روی تلویزیون تنظیم کنید، سپس مهمانان خود را شوکه کنید، هنگامی که ESPN ناگهان تنها با یک کلیک روی صفحه ظاهر می‌شود. همچنین می‌توانید برای ایجاد یک گالری کوچک، از چند فریم دیگر در اطراف استفاده کنید. به این ترتیب، تلویزیون هنگامی که روشن نیست یکپارچه با محیط اطراف خود ترکیب می‌شود. این ایده در تلویزیون‌های نازک بهتر جواب می‌دهد، اما با نصب هر تلویزیون صفحه تخت از این طریق می‌توانید جلوه‌ای مشابه ایجاد کنید.

 

دکوراسیون دیوار تلویزیون با پس زمینه خنثی و آرام

۳-نصب تلویزیون روی شومینه

آیا مبلمان خود را اطراف شومینه اتاق نشیمن قرار داده‌اید و دلتان می‌خواهد تلویزیونتان نیز در این فضا باشد؟ به جای ایجاد یک فضای سنتی، تلویزیون خود را روی شومینه نصب کنید. قرار دادن تلویزیون روی شومینه یک نقطه کانونی بصری ایجاد می‌کند و همچنین منجر به ایجاد ظاهری مرتب می‌شود.

چیدمان فوق بهترین ایده دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون برای اتاق‌های نشیمنی است که مکان زیادی برای قرار دادن تلویزیون ندارند.

نصب تلویزیون روی شومینه

دکوراسیون تلویزیون روی شومینه

۴-نصب تلویزیون و میز تلویزیون روی دیوار

اگر ظاهری مینیمال را ترجیح می‌دهید، ما نصب تلویزیون و میز تلویزیون روی دیوار را پیشنهاد می‌دهیم. در تصویر زیر، تلویزیون روی دیوار و بالای یک میز بزرگ نصب شده است و در زیر میز، چند پاف قرار گرفته است که می‌تواند برای لگد زدن هنگام تماشای فیلم استفاده شود.

با حذف کنسول تلویزیون، ظاهری شیک و ساده خواهید داشت و افزودن گیاهان، یک فضای ارگانیک ایجاد می‌کند. یک پالت رنگی خنثی و تک رنگ نیز باعث می‌شود فضا کمتر به هم ریخته به نظر برسد.

این ایده مناسب افرادی است که فضای کافی برای قرار دادن کنسول را در اختیار ندارند. همچنین افرادی که فضای جمع و جوری را می‌خواهند که در کنار آن، صندلی یا وسایل دکوراتیو بزرگ قرار دهند.

نصب تلویزیون و میز تلویزیون روی دیوار

میز تلویزیون دیواری

۵-طراحی دیوار پشت تلویزیون با سنگ آنتیک

امروزه طرح سنگ آنتیک برای پشت تلویزیون با ورود تلویزیون‌های ال سی دی و نصب آن روی دیوار بسیار رواج پیدا کرده است. بیشتر افراد از سنگ طبیعی برای ساخت یک دیوار با طرح‌های متفاوت و شیک از سنگ‌های گوناگون استفاده می‌کنند. از آنجا که می‌دانیم قیمت سنگ آنتیک برای طرح دیوار گران قیمت است، یک طراحی ساده و کم خرج می‌تواند اثر بخشی بهتر و شیک تری نسبت به یک طرح پیچیده و پر هزینه را داشته باشد.

سنگ آنتیک، مرمر یا ترکیبی از آن‌ها با لایه نازکی از چوب یا فلز، یکی از جدیدترین ایده‌های مدرن برای دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون است. این ایده در بسیاری از پروژه‌های طراحی اروپایی، آسیایی و آمریکایی استفاده می‌شود. در زیر می‌توانید نمونه‌هایی از این طراحی را ببینید:

طراحی دیوار پشت تلویزیون با سنگ آنتیک

طراحی پشت تلویزیون با سنگ

دکور پشت تلویزیون با سنگ

دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون با سنگ

۶-تزئین دیوار پشت تلویزیون با چوب

چوب هیچ وقت از مد نمی‌افتد، زیرا با کمک آن می‌توان ایده‌های منحصر به فرد و خلاقانه‌ای ساخت. در زیر نمونه‌های جذاب استفاده از چوب به عنوان روکش دیوار و دکوراسیون میز تلویزیون را برای شما انتخاب کرده‌ایم.

روش‌های دیگر برای تزئین دیوار پشت تلویزیون با چوب:

  • تمام دیوار پشت تلوزیون را با چوب تزئین کنید: یکی از ساده ترین روش ممکن برای تزئین دیوار پشت تلوزیون این است که تمام سطح دیوار را با چوپ تزئین نمایید. به عنوان نمونه اگر پنل ها را به صورت عمودی نصب کنید دیوار پشت تلوزیون بلندتر جلوه می‌دهد؛ و یا اگر دیوارپوش‌ها را به صورت افقی نصب کنید دیوار شمارا عریض‌تر نمایش می‌دهد.
  • می‌توانید ازچند پنل چوبی با رنگ و یا مدل‌های متفاوت استفاده کنید: همیشه این مورد را به یاد داشته باشید که حتما لزومی نیست که فقط از یک نوع دیوارپوش چوبی برای پشت تلویزیون استفاده کنید. در واقع شما به راحتی می توانید با انتخاب مدل‌ها ویا طرح متفاوت برای دکوراسیون  چوب، هم می‌توانید محیط را از یکنواختی خارج کنید و هم فضای مشخصی را می‌توانید برای لوازم دکوراسیون های مختلف تعیین کنید.

دکوراسیون پشت تلویزیون با چوب

دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون با چوب

چوب در طراحی دیوار پشت تلویزیون

۷-تزئین دیوار تلویزیون مدرن

امروزه با پیشرفت معماری داخلی و صنعت دکوراسیون تزئین دیوار پشت تلویزیون به عنوان یکی از پر تنوع ترین تزئیینات مورد استفاده در اتاق نشیمن تبدیل شده است. برای تزیین دیوار پشت تلویزیون منزل خود به چیدمان و دکور مبلمان و رنگ‌بندی معماری داخلی منزلتان دقت کنید و همیشه به یاد داشته باشید که هنگام انتخاب طرح مناسب برای تزئین دیوار پشت تلویزیون، به مدل میز تلویزیونتان دقت نمایید تا یک دکور مناسب و شیک‌تر داشته باشید.

روند مدرن در طراحی داخلی، طیف وسیعی از الهامات را ایجاد می‌کند. ساخت قفسه‌ها و شلف‌های کنار تلویزیون نیز یکی از سبک‌های فوق مدرن ایتالیایی است. تنوع چنین ایده‌ای این امکان را فراهم می‌کند که چیدمان دکوراسیون تلویزیون از یک طرف مدرن و منحصر به فرد و از طرف دیگر هماهنگ با فضای داخلی منزل باشد.

تزئین دیوار تلویزیون مدرن

تزئین مدرن دیوار پشت تلویزیون

جدیدترین طراحی دیوار پشت تلویزیون مدرن

دکوراسیون پشت دیوار مدرن

۸-دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون با کاغذ دیواری

شما به راحتی می‌توانید برای تزیین و  طراحی دیوار پشت تلویزیون از کاغذ دیواری‌های ساده و یا کاغذ دیواری سه بعدی استفاده نمایید که هر یک از این مدل‌ها زیبایی و جذابیت خاص خودشان را دارند. باید دقت داشته باشید  که بهتر است رنگ های به کار برده شده در کاغذ دیواری با سایر رنگ‌های موجود در دکوراسیون منزل شما مطابقت داشته باشند تا دکوراسیون داخلی خانه شما و تزیینات پشت تلویزیون  متفاوت‌تر و خاص‌تر به نظر برسد.

اگر نمی‌خواهید به دکوراسیون خلاقانه دیوار پشت تلویزیون فکر کنید، اما از یک طرف نیز از دیوار خسته کننده پشت آن نیز خسته شده‌اید، به فکر اضافه کردن کاغذ دیواری باشید. کاغذ دیواری زیبایی منحصر به فردی ایجاد می‌کند، بنابراین شما دیگری نیازی به هنر اضافی یا دکور ندارید.

دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون با کاغذ دیواری

کاغذ دیواری پشت تلویزیون

کاغذ دیواری سه بعدی پشت ال سی دی

سخن پایانی

همانطور که مشاهده کردید انواع دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون با توجه به متریال‌های مختلف قابل اجرا هستند. در صورتی که قصد استفاده از هر یک از این ایده‌ها را دارید، با در نظر گرفتن بودجه خود یکی از آن‌ها را برای تعویض دکوراسیون پشت تلویزیون انتخاب کنید. به نظر شما دیوار پشت تلویزیون را چگونه تزئین کنیم؟ برای ما بنویسید.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

ایده دکوراسیون فرانسوی

ایده‌های خلاقانه برای سبک دکوراسیون فرانسوی در خانه

دکوراسیون فرانسوی یکی از سبک‌های دکور مطرح اروپایی است که از شاخصه‌های لوکس و اشرافی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *