چیزهایی که باید درباره چاپ و تابلو بوم بدانید

استفاده از چاپ بوم امروزه بسیار محبوب شده است. این تابلوها برای تزئین خانه‌ها، دفاتر، رستوران‌ها، مغازه‌ها و بسیاری از مکان‌های دیگر استفاده می‌شوند. با این حال، گاهی اوقات تصمیم گیری در مورد اینکه واقعاً چه می خواهید و چگونه چاپ مناسب را انتخاب کنید، بسیار سخت است. در این مقاله می‌خواهیم به شما کمک کنیم تا بفهمید چه گزینه‌ای برای شما بهترین است، چگونه می‌توانید با چنین پوسترهایی کار کنید و آنها را شبیه به آثار هنری کنید که کاملاً با طراحی داخلی خانه شما مطابقت دارند.

چاپ بوم یا تابلو بوم چیست؟

چاپ بوم یا تابلو بوم چیست؟

بوم پرینت تصویری است که روی بوم چاپ می‌شود که در اصل با هدف باز تولید نقاشی ایجاد شده است. این بوم‌ها معمولاً به شکل مستطیل یا مربع ساخته می شوند. معمولاً بوم‌ها روی قاب‌های چوبی اصلی کشیده می‌شوند، اما می‌توان آن‌ها را در قاب‌های قابل مشاهده که معمولاً سفارشی ساخته می‌شوند نیز نصب کرد. دکور بوم به افراد این امکان را می دهد که به خانه و محل کار خود جدابیت بیافزایند و با صرف هزینه نه چندان زیاد از شر دیوارهای خالی خلاص شوند. علاوه بر این، تقریباً هر تصویری را می توان روی آن چاپ کرد. چه بخواهید تعطیلات خانوادگی را به نمایش بگذارید یا یک جدول زمانی از عکس های مدرسه، چاپ بوم روشی چشم نواز برای نشان دادن عکس های مورد علاقه شماست.

آنها نه تنها هر فضایی را زنده می کنند، بلکه روشی هنری برای به روزرسانی اتاق هستند. چاپ بوم که نباید با نقاشی روی بوم اشتباه گرفته شود، چون چاپ بوم تصویری است که از چاپگر جوهر افشان روی بوم چاپ می شود. پس از چاپ، بوم روی یک قاب کشیده می شود. برخی از افراد بوم های بدون قاب را انتخاب می‌کنند، در حالی که برخی دیگر بوم قاب‌دار را ترجیح می‌دهند. برای ایجاد یک چاپ بوم بدون قاب، بسیاری از آنها از تکنیک بسته بندی گالری استفاده می کنند. در طی این فرآیند، بوم دور میله های برانکارد پیچیده می شود و روی قاب محکم می شود.

بین چاپ های نصب شده، چاپ های اکریلیک و چاپ های بوم سردرگمی رایجی وجود دارد. چاپ نصب شده یک چاپ کاغذی است که به یک تخته پشتی متصل می شود. تاکید این چاپ بر حفظ عکس و آماده سازی آن برای کادربندی یا آویزان کردن روی دیوار است. در چاپ اکریلیک یک تصویر چاپ شده روی کاغذ عکاسی می گیرد. سپس تصویر بین ورقه های اکریلیک قرار می گیرد که اغلب پلکسی گلاس نامیده می شود. هنگام مقایسه سه نوع چاپ، چاپ بوم حس هنری را القا می کند. این به این دلیل است که آنها از نظر ظاهری شبیه نقاشی های رنگ روغن و اکریلیک هستند.

مزایای بوم نسبت به چاپ کاغذی

این نوع چاپ سه مزیت اساسی نسبت به چاپ کاغذی دارد که عبارتند از:

• بوم از هر نوع کاغذ عکسی بادوام تر است.
• عکس های چاپ شده روی آن مستعد رطوبت نیستند، تاب ندارند و تکه تکه کردن آنها بسیار سخت است. علاوه بر این، پوسترهای بوم مانند پوسترهای کاغذی محو نمی‌شوند.
• بوم‌ها سطح بافت دارند و این باعث می‌شود واضح‌تر و جالب‌تر به نظر برسند، اما گاهی بوم‌ها می‌توانند شبیه نقاشی‌های اصلی به نظر برسند. اگر عکس‌ها را روی بوم چاپ می‌کنید، می‌توانید یک عکس را بین چندین بوم تقسیم کنید، که در حالت آویزان کردن، کل تصویر را تشکیل می‌دهد. این یک راه حل طراحی بسیار خوب است که به نظر اصلی و پیچیده است، اما نمی توان با کمک عکس های کاغذی آن را ساخت. علاوه بر این، بوم جایگزین خوبی برای برخی از آثار هنری است. تکثیر بسیاری از نقاشی‌های معروف به فروش می‌رسد و تقریباً همه می‌توانند آن‌ها را بخرند.

بوم از چه ساخته شده است؟

بوم از چه ساخته شده است؟

بوم پارچه ای قوی و بادوام است که با کنف ایجاد شده است. در دوران مدرن تر، پنبه و کتان جایگزین کنف شده اند. در ساخت اکثر چاپ های روی بوم که برای خانه خود می خرید، از پنبه یا پلی استر استفاده می شود. تفاوت اصلی این دو در دقت رنگ است. رنگ در پارچه با الیاف پنبه نفوذ می کند در حالی که روی سطح رشته های پلی استر مصنوعی باقی می ماند. به همین دلیل، چاپ های پلی استر زنده تر هستند و چاپ های نخی ماندگاری بیشتری دارند. پس کدام بهتر است؟ بستگی به این دارد که شما به دنبال چه چیزی باشید. بسیاری از افراد چاپ های پنبه ای را با کیفیت تر و نزدیک تر به آنچه در موزه می بینید می دانند. اما پلی استر گزینه مقرون به صرفه تری است و همچنین چاپ های پررنگ و رنگارنگی را ارائه می دهد.

چاپ بوم یا چاپ داخل قاب؟

چاپ بوم در مقایسه با چاپ قاب در دکوراسیون مدرن معمول تر است. چون که چاپ های قاب شده با اتصال طرح رنگ به قاب به دکور کلی اتاق گره می خورند. آنها همچنین حال و هوای عکس یا اثر هنری را با نوع قاب انتخابی تغییر می دهند. با یک قاب حاشیه سیاه ساده، تمرکز روی اثر هنری یا عکس باقی می ماند. اما فریم های سبک تر مانند معاصر یا سنتی، شخصیت عکس را برجسته می کند. هنگام انتخاب قاب، مبلمان و دکوراسیون اتاق برای حفظ انسجام مهم هستند. در مقایسه، چاپ بوم رویکرد همه کاره تری را هنگام تزئین دیوار ارائه می دهد. از آنجایی که حاشیه‌های بدون قاب با هر سبکی سازگار می‌شوند، می‌توانید آنها را با دردسر ست کردن کمتری به دکوراسیون اضافه کنید. در اینجا چند فاکتور مهم وجود دارد که باید هنگام مقایسه این دو مورد توجه قرار گیرد:

• چاپ بوم چاپ نوعی چاپ دائمی است. بوم بافت متفاوتی را ارائه می دهد که عمق رنگ را اضافه می کند. عکس ها در بوم دارای تابش خیره کننده یا بازتابی نیستند. همچنین حمل و نقل آنها ممکن است دشوار باشد. چاپ‌های فلزی و چاپ روی بوم به دلیل موادی که عکس‌ها روی آن چاپ می‌شوند، نتایج بسیار متفاوتی دارند. عکس‌های با کیفیت بالا که روی پانل‌های فلزی با ضخامت ۴۵ اینچ چاپ شده‌اند، ظاهری شیک و تمیز دارند. این چاپ ها همچنین بدون شیشه و با گوشه های گرد هستند که در برابر شکستگی مقاوم هستند. بسته به نوع پرداخت انتخابی، چاپ های فلزی ظاهری روکش فلزی دارند. این با مواد نرم تر و رنگ زنده تر روی بوم چاپ متفاوت است.

اکریلیک در مقابل بوم چاپ‌های اکریلیک و چاپ بوم از نظر جنس، بافت و ظاهر متفاوت است. در حالی که چاپ روی بوم مستقیماً روی مواد پنبه ای یا کتانی چاپ می شود، چاپ های اکریلیک روی کاغذ عکس چاپ می شوند. سپس این چاپ بین صفحات اکریلیک یا پلکسی پرس می شود. هر دوی این نوع چاپ‌ها رنگ‌های زنده دارند، اما چاپ بوم از نظر بافت شبیه‌تر به چیزی است که در موزه می‌بینید. چاپ هنری در مقابل بوم چاپ های هنری به طور قابل توجهی در اندازه، بافت، ضخامت و پرداخت متفاوت هستند. از طرفی دیگر، یک چاپ بوم روی بوم پنبه ای یا کتان چاپ می شود، در حالی که چاپ هنری روی کاغذ مقوا چاپ می شود. آخرین تفاوت عمده بین چاپ هنری بدون قاب و چاپ بوم قیمت آنها است، چرا که قیمت چاپ هنری به میزان قابل توجهی کمتر است.

انواع بوم

انواع چاپ بوم

به طور کلی سه نوع بوم اصلی وجود دارد. اکنون که یاد گرفتید چاپ بوم چیست و چرا جایگزین بهتری برای عکس ها و پوسترهای کاغذی است، اجازه دهید که انواع مهم آنها را بررسی کنیم. انجام این کار به شما کمک می کند تا در مورد انواع چاپ های بوم که باید بخرید تصمیمی آگاهانه بگیرید.

۱_نسخه های محدود:

این نوع چاپ بوم گرانترین کلاس چاپ بوم است و معمولاً در دسته اثار هنری طبقه بندی می شود. می‌دانید چرا؟ زیرا نسخه های محدود، نقاشی های تکثیر شده نیستند، بلکه نسخه های اصلی هستند. به عبارت ساده، این چاپ های بوم توسط هنرمندان مشهور نقاشی می شوند.

۲_چاپ بوم استوک:

چاپ سهام همانطور که از نامش پیداست، چاپ‌های استوک بوم‌هایی هستند که قبلاً در یک مغازه انبار شده و برای خرید آزاد در دسترس هستند. از نقاشی های بازتولید شده از هنرمندان شناخته شده گرفته تا عکس های طبیعی، هر چیزی را می توان روی این بوم های استوک چاپ کرد. از آنجایی که خریدار حق انتخابی برای بیان نیازهای خود ندارد و باید از هر گزینه ای که فروشنده دارد خرید کند، این بوم ها مقرون به صرفه هستند. بنابراین، هنگام خرید چاپ استوک، باید بودجه و فضای داخلی اتاق خود را در نظر بگیرید.

۳_چاپ بوم سفارشی:

چاپ بوم سفارشی یا شخصی سازی شده آنهایی هستند که صرفاً طبق دستورالعمل ها و الزامات شما رنگ آمیزی می شوند. این بوم ها از عکس ها یا تصاویر شما ساخته شده اند و شما آزاد هستید که نه تنها اندازه، بلکه گزینه های اضافی دیگری را نیز انتخاب کنید. به همین دلیل است که به این چاپ ها بوم در صورت سفارش می گویند. در این نوع چاپ بوم به شما پیشنهاد می شود تصویر یا عکس را برای چاپ روی بوم انتخاب کنید و اندازه بوم، ویژگی های ویرایش، نوع قاب، بافت، نوع رنگ و غیره را انتخاب کنید. بوم سفارشی که خریداری می کنید شخصیت شما را منعکس می کند و به عنوان کمیاب ترین اثر هنری عمل می کند. در واقع این بوم، نقاشی‌ است که فقط به دیوار شما آویزان شده است.چاپ های با نسخه محدود گران ترین آنها هستند. آنها معمولاً آثار اصلی هنرمندان شناخته شده هستند و دارای گواهی اصالت هستند. 

نحوه چیدمان چاپ روی بوم

اگر فقط یک بوم داشته باشید، به سختی با مشکل چیدمان زیبا روبرو خواهید شد. با این حال، اگر می خواهید چندین مورد را سفارش دهید، باید قبل از خرید به نحوه ترتیب دادن آنها فکر کنید. برخی از افراد پوسترهایی با همان اندازه را ترجیح می دهند که در یک ردیف قرار گیرند، در حالی که برخی دیگر می خواهند خلاقیت بیشتری داشته باشند و هم اندازه و هم روش های چیدمان را آزمایش کنند. قبل از سفارش بوم ابتدا باید تصمیم بگیرید که چه تعداد تصویر را می خواهید چاپ کنید و چگونه می خواهید آنها را نمایش دهید. پس از انتخاب عکس ها و طرح چیدمان، خواهید دید که به چه اندازه هایی نیاز دارید و می توانید بوم های مناسب را در اندازه های مناسب خریداری کنید.

بیشتر بخوانید: چاپ بوم کنواس چیست؟

تابلو بوم کنواس مزیت

نکاتی در مورد انتخاب بوم برای خانه

رنگ و طرح چاپ تابلو بوم را با در نظر گرفتن طراحی داخلی خود انتخاب کنید. چاپ باید به بخشی جدایی ناپذیر از دکور تبدیل شود، نه چیزی که بیش از حد چشمگیر خودنمایی کند. به همین دلیل است که باید بدانید که چگونه رنگ ها را ترکیب کنید تا مکمل یکدیگر و شیک به نظر برسند. علاوه بر این، پوستر باید متناسب با سبک اتاق باشد. بنابراین، یک تصویر انتزاعی به سختی در اتاقی به سبک روستایی خوب به نظر می رسد. تم های چاپی باید با سلیقه شما مطابقت داشته باشد. امروزه امکان انتخاب از همه طرح‌های بوم ممکن وجود دارد، پس برای یافتن پوستری که واقعاً دوست دارید به زمان نیاز دارید.

نیازی نیست تمام تمایلات مد را رعایت کنید. برای مثال، اگر هنر انتزاعی را دوست ندارید، آن را نخرید. چاپی را انتخاب کنید که سال ها به شما الهام می بخشد و فقط احساسات مثبت را به همراه دارد. چاپ های سفارشی بوم نیز امروزه بسیار محبوب هستند. شما فقط عکسی را که دوست دارید می گیرید و به یک اثر هنری تبدیل می شوید. اگر می خواهید خانه خود را با آنها تزئین کنید، می توانید همین کار را با عکس ها انجام دهید. فیلترهای متعدد می‌توانند عکس‌ها را پیچیده‌تر کنند یا آنها را با سبک اتاقی که می‌خواهید در آن قرار دهید تنظیم می‌کنند.

به عملکرد اتاق فکر کنید. رنگ ها و تصاویر می توانند تاثیر زیادی بر روحیه و زندگی ما داشته باشند. به همین دلیل مهم است که آنها را با دقت انتخاب کنید. اگر می خواهید یک چاپ را در اتاق خواب قرار دهید، رنگ ها باید ملایم و آرام باشند. با این حال، قاب‌های روشن را می توان در اتاق نشیمن و آشپزخانه استفاده کرد. علاوه بر این، هر رنگی معنا و تاثیر خود را دارد و دانستن روانشناسی رنگ‌ها نیز ضروری است. به عنوان مثال رنگ قرمز بسیار نشاط آور است و استفاده بیش از حد از آن در اتاق خواب و اتاق کودکان توصیه نمی شود. اما، به نوبه خود، یک چاپ گل در رنگ های پاستلی کاملاً مناسب اتاق خواب است.

تم های چاپی قابل اجرا برای تابلو بوم

تم های چاپی قابل اجرا

تم های زیادی وجود دارد که می توان از آنها برای یک بوم استفاده کرد که شمارش همه آنها غیرممکن است. رایج ترین انواع آن عبارتند از:

• مناظر طبیعی:

تصاویر منظره گسترده ترین آنها هستند زیرا معمولاً خنثی هستند و ممکن است با بسیاری از طرح ها مطابقت داشته باشند. آنها را می توان هم در خانه و هم در دفتر استفاده کرد. عکس‌های منظره بسیار الهام‌بخش هستند و می‌توانند به شما کمک کنند تا زمانی که هنوز در خانه یا محل کار خود هستید، احساس کنید در مکان دیگری هستید.

• بوم های منظره شهرها و معماری

اگر جنگل بتنی را به طبیعت ترجیح می دهید، می توانید تصاویر شهرها یا مناظر معماری را انتخاب کنید. این نوع تابلوها اگر در اتاق های نشیمن یا سالن ها قرار بگیرند بهتر به نظر می رسند.

• بوم های حیوانات

بوم هایی که حیوانات را به تصویر می کشند نیز معمولاً در اتاق نشیمن استفاده می شوند. اگر طراحی آپارتمان شما با برخی از الگوهای حیوانی سروکار داشته باشد یا با کمک مواد اکو ساخته شده باشد، این بوم ها برایتان عالی هستند.

• بوم های طاووس، چاپ گل و گیاه شناسی

گل ها کلاسیک و همیشه ترند هستند. چنین تصاویری را می توان در هر اتاق قرار داد. همچنین طرح‌های گل شیک زیادی وجود دارد که می‌توانند حتی برای یک فضای داخلی با تکنولوژی بالا هم مناسب باشند.

• تصاویر انتزاعی

تصاویر انتزاعی در دهه های اخیر بسیار محبوب شده اند. آنها بسیار شیک به نظر می رسند و دلیلی بر حسن سلیقه شما خواهند بود. چاپ‌های انتزاعی بسیار زیادی وجود دارد که مطمئناً هر شخصی یکی را پیدا می‌کند که نه تنها برای آپارتمان او بلکه برای شخصیت او نیز مناسب است. الگوی هنر انتزاعی آثار هنری مدرن مدرنیته قبلاً وارد چاپ های هنری بوم شده است. اگر از طرفداران هنر مدرن هستید، چرا آن را در خانه خود نشان نمی دهید؟ هر مهمان مطمئناً از تمایل شما برای پیروی از تمایلات مدرن قدردانی خواهد کرد.

• چاپ آثار هنری مدرن، باز تولید نقاشی های معروف

اگر نقاشی های هنرمندان مشهور را دوست دارید اما توانایی خرید آنها را ندارید، راه خوبی است. چاپ برای شما هزینه کمتری خواهد داشت. البته، آن‌ها به‌اندازه نقاشی های اصلی‌ شگفت‌انگیز به نظر نمی‌رسند، اما همچنان تزئینات خوبی برای خانه شما خواهند بود.

• باز تولید یک نقاشی از هنر قدیمی

اگر دکوراسیون اتاق شما به سبک وینتیج ساخته شده باشد، چنین چاپی مکمل خوبی برای آن خواهد بود و طراحی را کاملتر نشان می دهد. مهم نیست چه چیزی را دوست دارید: عکس بافتنی، مسافرت، رقصیدن یا خواندن کتاب. چنین بومی بسیار شخصی به نظر می رسد. به عنوان مثال، اگر به چتر بازی علاقه دارید، می توانید از عکس چتر نجات یا چترباز استفاده کنید. عکس شخصی شما نیز ممکن است مفید باشد.

• عبارات و نقل قول ها

برخی از افراد دوست دارند نقل قول های انگیزشی را در اطراف خانه خود قرار دهند تا الهام و انگیزه بیشتری برای انجام کاری داشته باشند. اگر شما یکی از آنها هستید، یک یا چند نقل قول مورد علاقه خود را روی بوم چاپ کنید. این امکان وجود دارد که بوم هایی با طرح های مختلف ایجاد کنید تا با طراحی داخلی اتاق شما مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، اگر طراحی اتاق شما به سبک مدرن است، عناصری از هنر مدرن را به پوستر اضافه کنید و اگر آپارتمان شما به سبک وینتیج است، بوم را طوری جلوه دهید که انگار آنتیک است. همیشه جایی برای اصالت وجود دارد و شما آزادید که آنها را به روشی جالب ترکیب کنید. در نتیجه، یک چاپ یا چاپ روی بوم دریافت خواهید کرد که متعلق به هیچ شخص دیگری در جهان نخواهد بود. می توانید چند عکس تصادفی را چاپ کنید و آنها را در یک ردیف یا در اتاق های مختلف قرار دهید. اما اگر خلاقیت بیشتری می‌خواهید، آزادانه آن‌ها را به موضوع خاصی اختصاص دهید: تعطیلات، عروسی، خانواده، مسافرت‌ها و غیره. موضوع به خودی خود مهم نیست، اما ظاهر کل موضوع قطعا مهم است. به عنوان مثال، یک شجره نامه ایجاد کنید. انجام این کار روی یک بوم منفرد یا چند بوم امکان پذیر است. مهمترین آنها تصویر درخت و عکس اعضای خانواده بر روی شاخه های آن است. راه دیگر استفاده از عکس ها، ساختن کولاژ عکس است. بنابراین، شما می توانید تمام عکس های مورد علاقه خود را روی یک بوم مشاهده کنید.

• کلاژها

کلاژها برای عکس های عروسی عالی هستند. معمولاً انتخاب عکس هایی برای چاپ کلاژ بسیار دشوار است. علاوه بر این، می‌توانید چاپ و پوستر اینستاگرام نیز بسازید. همچنین عکس های اینستاگرام در کلاژ بسیار زیبا و شیک به نظر می رسند.

بیشتر بخوانید: ایده‌های نو برای طراحی دکوراسیون منزل

تفاوت بین چاپ بوم، پوستر و بوم نقاشی چیست؟

تفاوت بین چاپ بوم، پوستر و بوم نقاشی

مردم اغلب چاپ روی بوم را با پوستر اشتباه می گیرند، اگرچه تفاوت به اندازه کافی آشکار است. چیزی که یک پوستر را از چاپ بوم متمایز می کند نداشتن پشتوانه محکم است. برخلاف چاپ بوم، پوستر قاب چوبی ندارد. مطمئناً یک پوستر دارای ویژگی های خوب است. اما چاپ بوم، طبق تعریف، یک قطعه دکوری محکم‌تر و با طول عمر بسیار متفاوت‌تر است. گزینه های نگهداری و ابزار چاپ این دو محصول واقعاً دنیاها از هم فاصله دارند.

آیا چاپ بوم ارزش پول شما را دارد؟

اگر می‌خواهید عکستان را روی دیوارتان نمایش دهید، هیچ جایگزین ارزان‌تری برای چاپ روی بوم پیدا نمی‌کنید. اما هنوز هم باید در انتخاب محل چاپ بسیار مراقب باشید. برای اطمینان از اینکه بوم شما بی کیفیت نباشد، حتما سایت های مختلف را بررسی کنید تا بازخوردهای مشتریان را ببینید. این احتمالاً معتبرترین و قابل اعتمادترین منبع اطلاعات امروزی برای مشتریان است. عکاسی از زمان توسعه فیلم در اتاق تاریک با کاغذ عکاسی، راه درازی را پیموده است. با این حال چاپ روی کاغذ هنوز روش سنتی است که بسیاری از مردم به آن اعتماد دارند. برای درک بهتر تفاوت بین چاپ روی کاغذ و چاپ روی بوم، اجازه دهید مزایا و معایب را بررسی کنیم.

مزایای چاپ روی کاغذ

بیشتر ما با چاپ عکس روی کاغذ آشنا هستیم، بنابراین می دانیم که چه انتظاری از آن داریم. چاپ روی کاغذ دارای سطح صاف و جزئیات واضح تری است که هنگام بازتولید چاپ های کوچکتر اهمیت دارند.

مضرات چاپ روی کاغذ

چاپ کاغذی ممکن است در اثر نور خورشید دارای تابش خیره کننده یا انعکاس باشد. آنها هنگام بازتولید آثار هنری ایده آلی نیستند، زیرا کاغذ فاقد بافت موجود در بوم است. در نهایت، قاب‌بندی یک چاپ کاغذی می‌تواند هنگام در نظر گرفتن اندازه‌های چاپ بزرگ پرهزینه باشد.

مزایای چاپ روی بوم

ما مشروط به دیدن کامل هنر روی بوم هستیم. به همین دلیل، چاپ روی بوم انتخاب اول در هنگام استفاده از یک جلوه “نقاشی” است. چاپ بوم، بسیاری از سبک های دکور را با لبه های پوشیده شده در گالری معاصر بهبود می بخشد. برای چاپ های بزرگ، بوم گزینه مقرون به صرفه تری است که به دلیل بافت ساده بادوام از کاغذ نیز دوام بیشتری دارد.

معایب چاپ روی بوم

بافت بوم برای هنر ایده‌آل است، اما می‌تواند توجه ببیننده عکس‌ها را پرت کند. به همین دلیل است که انتخاب دقیق عکس مهم است. بر خلاف چاپ های کاغذی که می توانید آنها را از یک قاب خارج کرده و داخل قاب دیگری قرار دهید، چاپ های بوم دائمی هستند. انتخاب طرح چاپ بوم نسبت به فضا و چیدمان دیوار شما متفاوت است. اگر می‌خواهید تصمیم بگیرید که چه نوع بوم‌هایی برای چیدمان اتاقتان بهتر عمل هستند، توصیه‌های ما را در ادامه بخوانید:

بوم تکی

بوم‌های تک انتخابی عالی برای فضاهای کوچک‌ در خانه شما هستند. اما ممکن است شما بخواهید یک طرح چند پانل ایجاد کنید. چه از 2، 3 یا حتی 10 چاپ روی بوم استفاده کنید، می توانید یک چیدمان زیبا و متناسب با هر فضایی ایجاد کنید.

مربع

چاپ بوم مربعی دارای طول مساوی برای هر طرف چاپ است. این شکل چاپ برای ایجاد یک طرح زنجیره ای روی دیوار و برای استفاده از چندین بوم عالی است.

مستطیل

چاپ بوم مستطیلی شامل چاپ هایی می شود که دو طرف بوم بلندتر یا کوتاه تر از دو طرف دیگر باشد. این چاپ ها برای دیوارهایی که فضای نابرابر به صورت عمودی یا افقی دارند یا برای پر کردن شکاف ها در یک طرح نامتقارن عالی هستند.

شش ضلعی

چاپ های شش ضلعی بوم شش ضلعی هستند. این شکل منحصر به فرد بوم به عنوان یک قطعه بیانگر یک فضای خاص یا به عنوان یک قطعه خوشه ای در یک الگوی لانه زنبوری از چاپ های بوم عالی عمل می کند.

اندازه‌های کوچک برای چیدمان تابلو بوم

چاپ روی بوم مینی، چاپ روی بوم پشت سه تایی و سایر آثار هنری کوچک برای پرکردن فضاهای کوچک اطراف خانه شما با خاطرات شیرین عالی هستند. بنابراین اگر شکافی در قفسه یا میز کنار تخت شما وجود دارد، اندازه های زیر می تواند برایتان مناسب باشد:
• 4×4 یک چاپ بوم مربعی کوچک بوده که برای قرار دادن در گوشه‌های قفسه‌ها مناسب است.
• 4×6: اندازه‌ای با نسبت‌های مشابه در مقیاس کوچک‌تر یعنی سایز 7×5 است. این اندازه برای بالای میزها یا میزهای کنار تخت عالی است.
• 6×6: این چاپ بوم کوچک و مربعی برای فضاهای کوچک مانند لکه‌ها در چینش‌های بزرگتر یا درب حمام عالی عمل می‌کند.
• 5×7: این چاپ بوم با اندازه استاندارد عکس است. برای فضاهای دیواری کوچکتر در اتاق خواب، حمام و راه پله عالی است.

اندازه های کوچک تا متوسط برای چیدمان تابلو بوم

چاپ بوم کوچک تا متوسط ​​برای ایجاد طرح های چاپ چند بوم در اتاق های بزرگتر یا برای پرکردن دیوارهای کوچکتر در اتاق خواب یا حمام عالی است. • 8×10:این اندازه بوم یک عکس چاپ شده استاندارد است که برای عکس‌های خانوادگی یا ثبت لحظه‌های سفر هنگام آویزان کردن در اتاق‌های کوچک‌تر مناسب است.
• 10×10 در مقایسه با سایز 8×10، کمی بزرگ‌تر و مربعی است و برای چیدمان چندگانه عالی است.

بیشتر بخوانید: ایده‌های ارزان قیمت برای تغییر دکوراسیون

اندازه های متوسط برای چیدمان تابلو بوم

سایزهای 10×20 و 10×20 برای برجسته کردن یک عکس با منظره خاص یا فضای منحصر به فرد دیوار مناسب هستند.

11×14: این چاپ با اندازه متوسط خود، ​​به عنوان قاب مکمل اتاق خواب مهمان یا بخشی از یک چیدمان متنوع در یک اتاق خواب عالی به نظر می رسد. دیوار بزرگتر.

12×12: بسیار شبیه به 10×10، اما کمی بزرگ‌تر است و در هنگام ایجاد طرح‌بندی چند بوم، گزینه بهتری برای دیوارهایی بزرگتر و با فضای بیشتر است.

14×16: این اندازه قابل توجه برای عکس‌های تعطیلات خانوادگی عالی است.

اندازه های بزرگ برای چیدمان تابلو بوم

اگر فضای دیوار زیاد، یک پرتره خانوادگی خاص یا یک عکس با کیفیت بالا یا یک پرتره مورد علاقه دارید، این چاپ های بزرگ بوم ممکن است بهترین انتخاب برای شما باشد. تفکیک اندازه های ما را در ادامه را بررسی کنید.

20×20: چاپ بوم 20×20 روشی عالی برای نمایش یک عکس خاص در دیوار گالری یا به صورت مستقل است.

20×24: این اندازه برای نصب پرتره در اتاق خواب، اتاق مهمان و راهروها عالی به نظر می رسد.

24 × 24 یک سایز بزرگ و مربعی است و برای قرار دادن بالای یک مبلمان یا بالای سر تخت عالی است.

24×36: این بوم بلند در بالای مبل به‌ عنوان یک عکس مستقل عالی به نظر می‌رسد.

30×40: این پایه بزرگ به تنهایی برای اتاق‌های نشیمن و دفاتر یا هر جایی که می‌خواهید مهمانان را تحت تأثیر قرار دهید بسیار مناسب است. این اندازه بهتر است به عنوان یک قطعه برجسته در یک اتاق بزرگ استفاده شود. طرح های محبوب برای چاپ روی بوم هر طرح بوم را می توان به طور خاص برای مطابقت با سلیقه، ترجیحات یا طراحی و چیدمان اتاق شما سفارشی کرد.

محبوب ترین طرح ها برای چاپ بوم

محبوب ترین طرح ها

مدرن

چاپ های مدرن بر روی بوم اغلب بر روی رنگ های تند، اشکال منحصر به فرد و دیگر طرح های مدرن تمرکز می کنند.

عکس خانوادگی

چه یک پرتره خانوادگی در تعطیلات باشد یا یک عکس از یک دورهمی خانوادگی، اینها موضوعات رایج برای چاپ بوم هستند.

چکیده

طرح های انتزاعی برای فضاهای نشیمن یک خانه با فضای داخلی مدرن یا مینیمال عالی هستند.

نقل‌قول

بسیاری از خانواده‌ها دوست دارند یک نقل قول معنی‌دار به یک بوم تزئینی اضافه کنند تا به روشن‌تر شدن هر اتاق خانه کمک می‌کند.

حیوانات خانگی

خانواده‌هایی که حیوانات خانگی دارند ممکن است آویزان کردن بوم حیوان خانگی پشمالوی خود را به طرح های دیگر ترجیح دهند.

مناظر

چه عکس ها از یک سفر خانوادگی باشند یا حتی فقط یک مکان نزدیک خانه، عکس های منظره روی بوم عالی به نظر می رسند. فقط مطمئن شوید که عکس شما قبل از چاپ از کیفیت کافی برخوردار باشد.

نقشه‌ها

طرح‌ها و چاپ‌های نقشه یکی دیگر از گزینه‌های محبوب برای چاپ روی بوم هستند.

آیا می توانید چاپ های بوم را قاب کنید؟

چاپ بوم بسته به دکور و ترجیح شما برای اتاق می تواند قاب دار یا بدون قاب باشد. قاب ها باید به اندازه کافی ضخیم باشند تا کل چاپ بوم را در بر بگیرند. همچنین می‌توانید چاپ‌های بوم قاب‌دار را سفارش دهید تا بعداً مجبور نباشید قاب مناسب آن را به صورت جداگانه پیدا و خریداری کنید.

آیا نقاشی تابلو بوم به مرور زمان محو خواهد شد؟

در چاپ بوم از جوهرهای مقاوم در برابر محو شدن استفاده می‌شود، اما چند کار کلیدی وجود دارد که می‌توانید برای کمک به حفظ چاپ روی بوم خود تا زمان ممکن از آنها استفاده کنید. ابتدا باید مطمئن شوید که شرکتی که چاپ بوم خود را از آن می‌خرید، در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم باشد. ثانیاً شما می خواهید تمام چاپ های بوم را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید. و اگر واقعاً می خواهید چاپ شما ماندگار شود، آن را در پشت یک قاب شیشه ای محافظ قرار دهید.

نکات مراقبتی برای چاپ بوم

همانطور که قبلا گفته شد، چاپ روی بوم نسبت به پوسترهای کاغذی بسیار بادوام‌تر است و می تواند برای چندین دهه در راه زیبایی دکوراسیون به شما خدمت کند. با این حال، اگر می خواهید آنها را مانند روز اول پر جنب و جوش، شاداب و پرانرژی نشان دهید، باید نکات مراقبتی ضروری را در نظر بگیرید. این نکات مراقبتی به شرح زیر است:

• تماس آب را به حداقل برسانید

پس از اتمام مراحل نقاشی، یک اسپری دافع آب یا مواد چند لایه روی بوم کشیده می شود. هر دوی آنها بوم شما را ایمن می کنند، اما همچنان توصیه می شود تماس با آب را محدود کنید. اگر می خواهید یک بوم را تمیز کنید، یک پارچه یا گردگیر خشک را تهیه کنید تا گرد و غبار آن را پاک کنید. اگر به طور تصادفی آب روی بوم ریختید، سعی کنید آن را با پارچه خشک پاک کنید.

• قرار گرفتن در معرض نور خورشید را به حداقل برسانید

اگر رنگ های چاپ روی بوم حتی را در زیر نور مستقیم آفتاب آویزان کنید، محو نمی شوند، اما نمی توانیم بگوییم که نقاشی مثل قبل تازه به نظر می رسد. به یاد داشته باشید که نور مستقیم خورشید می تواند جوهرها و چاپ را به شدت خراب کند. همچنین کیفیت و استحکام بوم را بدتر می کند. در نتیجه یک فشار جزئی برای پاره کردن بوم کافی خواهد بود. بنابراین، توصیه می شود بوم خود را به دیواری که دائماً نور مستقیم خورشید در آن می افتد، آویزان نکنید.

• از افراط و تفریط اجتناب کنید

چه رطوبت و چه دما، هر دو می توانند بوم شما را خراب کنند. بنابراین، همیشه بوم خود را در اتاقی قرار دهید که دما و رطوبت در آن ایده آل است. محیط خنک و خشک حمام، آشپزخانه و زیرزمین‌ها بدترین مکان‌ها برای آویزان کردن بوم هستند، جایی که مقادیر زیادی رطوبت و دود روی دیوارها جمع می‌شود. در نهایت، هرگز از پاک کننده های شیمیایی برای تمیز کردن بوم استفاده نکنید زیرا می توانند جوهرها و پوشش ضد آب و UV را از بین ببرند.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

محل اجرای گچبری کلاسیک خانه

گچبری به سبک کلاسیک و معرفی استاد گچبری تهران

گچبری یکی از با ارزش‌ترین هنرهایی است که برای زیباسازی خانه‌ها بکار می‌رود. هنر گچبری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *