بدون سونوگرافی جنسیت جنین را تشخیص دهید

اگر باردار هستید و می خواهید بدون سونوگرافی جنسیت جنین را تشخیص دهید، سونوگرافی در هفته 18 تا 20 معمولاً می تواند اطلاعات دقیقی را در اختیار شما قرار دهد، اما تحمل پنج ماه زمان، زمان زیادی برای صبر کردن است. خوشبختانه پیش از این موعد برای مادران بی‌صبر، راه‌هایی برای تشخیص جنسیت نوزاد وجود دارد که در ادامه مطلب از وبسایت نیمه شب، به 20 مورد از این راه ها خواهیم پرداخت، بنابرین در ادامه با ما همراه باشید.
بدون سونوگرافی جنسیت جنین را تشخیص دهید
راه های تشخیص جنسیت جنین بدون سونوگرافی
در رابطه با تعیین جنسیت بدون سونوگرافی، از قدیم تاکنون راه های بسیار زیادی وجود داشته که در اینجا به چند مورد از آنها که بالاترین میزان موفقیت را داشته اشاره می کنیم:
1. تست حلقه ازدواج
در این روش از راه های تشخیص جنسیت جنین، لازم است که حلقه ازدواج خود را به نخ آویزان کنید و بالای شکم خود آویزان کنید. سپس دقت کنید که نحوه حرکت و نوسان آن چگونه است. اگر مانند آونگ از این طرف به طرف دیگر تاب بخورد، به احتمال زیاد شما یک نوزاد پسر در راه دارید اما اگر تکان آن به صورت مدون و دایره‌ای بود، احتمالاً باید منتظر یک دختر باشید.
2. تهوع صبحگاهی
اگر در ماه های اول بارداری به شدت دارای حالت تهوع هستید، به احتمال زیاد دختر دار شده اید، البته مادران باردار با جنسیت پسر نیز دارای تهوع صبحگاهی هستند اما شدت این حالت در اوایل بارداری نشان دهنده این است که زمان آن فرا رسیده است که لباس ها و سیسمونی صورتی تهیه کنید.
بیشتر بخوانید: اسامی خارجی دخترانه و پسرانه که ثبت احوال قبول می کند
3. مدل شکم
این به شکل و جثه بدن و همچنین اندازه و فعالیت کودک بستگی دارد، اما ظاهراً اگر شما دارای شکم برجسته و بزرگ هستید دارای فرزند دختر شده اید و اگر حجم شکم شما کوچک باشد به احتمال بسیار زیاد صاحب فرزند پسر شده اید.
4. هوس غذایی
هوس ها غیرقابل پیش بینی هستند، اما به عنوان یک قانون کلی، اگر هوس شیرینی دارید، دختری در راه است و هوس نمک و شوری و ترشی نشان می دهد که پسر کوچکی در درون شما در حال رشد است.
5. ضربان قلب
این موضوع از تشخیص جنسیت جنین ري دارای قدمتی کهن است و بیان گر این است که ضربان قلب کودک می تواند جنسیت وی را نشان دهد. پیش بینی می شود چنانچه ضربان قلب کودک بیش از 140 عدد در دقیقه (BPM) باشد جنسیت وی دختر است در حالی که نوزادی با ضربان قلب کمتر از 140 BPM نشان دهنده جنسیت پسر است، اما تشخیص دقیق میزان ضربان قلب، با مراجعه به مطب دکتر، امکان پذیر است.
بدون سونوگرافی جنسیت جنین را تشخیص دهید
6. پرهیز
چنانچه در طول بارداری، از بو یا ماده ای غذایی به شدت پرهیز می کنید و از آن نفرت شدید پیدا کرده اید به طوری که قبل از بارداری دارای این حالت نبوده اید (مانند بوی برنج و…) به احتمال زیاد شما باید منتظر نوزادی با جنسیت دختر باشید.
بیشتر بخوانید: آیا رژیم غذایی قبل از بارداری در جنسیت جنین موثر است؟
7.تست جوش شیرین
جوش شیرین با برخی اسیدها واکنش نشان می دهد و باعث می شود که آنها پف کنند و حباب بزنند. برخی معتقدند اسیدیته یا pH ادرار یک زن باردار بر اساس جنسیت جنین او تغییر می کند. برای انجام این آزمایش، باید جوش شیرین را به ادرار اضافه نمود، چنانچه ادرار هنگام مخلوط شدن با جوش شیرین، مانند نوشابه کف کند و دارای گاز شود فرزند او پسر است اما اگر تغییری ایجاد نشود به احتمال زیاد، او در انتظار یک دختر است.
8.تست کلید
آزمایش کلید، یکی از راه های تشخیص جنسیت جنین است که برخی بر این باورند که اگر در مقابل زنی باردار، یک کلید قرار دهید و او کلید را از نوک باریک آن بردارد، به احتمال زیاد منتظر یک دختر است و اگر آن را از انتهای گرد آن بردارد، دارای فرزند پسر است.
9. سوزش سر دل
سوزش سر دل مادر در دوران بارداری، نشان دهنده ورود یک دختر به محفل خانواده است و عدم سوزش نشان دهنده فرزند پسر. البته سوزش سر دل، به میزان موی جنین نیز بستگی دارد و چنانچه سوزش شدید احساس شود کودک متولد شده بسیار پر مو خواهد بود و عدم سوزش یا سوزش خفیف نشان دهنده کم پشتی موی اوست و این موضوع (ارتباط سوزش و مو) از نظر علمی اثبات شده است زیرا رشد و تحریک فولیکول های مو بلافاصله اثر خود را بر سطح دل مادر خواهد گذاشت.
بدون سونوگرافی جنسیت جنین را تشخیص دهید
10.وضعیت خوابیدن
در این روش از تشخیص جنسیت جنین، اگر زن باردار ترجیح دهد به پهلوی راست بخوابد، صاحب دختر و اگر سمت چپ را ترجیح دهد، صاحب پسر خواهد شد.
11. شنیدن و احساس ضربان نوزاد
ضربان نبض و قلب نوزاد پسر، بسیار سریع تر از دختر بروز خواهد کرد چنانچه در اوایل بارداری و معمولا تا سه ماهگی متوجه آن شوید فرزندی پسر، در راه خواهید داشت.
12. ظاهر و چهره مادر
افسانه های قدیمی می گویند: دختر بچه زیبایی مادرش را می دزدد، در حالی که نوزاد پسر زیبایی آن را تقویت می کند، بنابرین چنانچه مادری، در دوران بارداری، از نظر چهره ای زیباتر گردید و یا تغییری نکرد به احتمال زیاد، صاحب فرزند پسر خواهد شد و اگر چهره او تغییر کند و به زشتی گراید و صورت و بینی او پف کند و لبهای او پهن شود به احتمال زیاد، مسافری دختر در راه دارد.
13.خواب شبانه
مادرانی که در بطن خود، فرزند پسری را جای داده اند معمولا خواب شبانه بسیار خوبی را دارند و در طول روز پر انرژی تر هستند که این موضوع در مورد جنین دختر، صدق نمی کند و معمولا مادرانی که صاحب جنین دختر دارند دچار شب بیداری های مکرر می گردند.
14. افسردگی
معمولا افسردگی بعد از زایمان، شایع تر است اما یک افسانه قدیمی، به این موضوع اشاره می کند و ادعا دارد که در مادرانی که در انتظار جنین دختر هستند مقداری افسردگی و بی حالی مشاهده می شود در حالی که در مادران صاحب جنین پسر، این موضوع به ندرت اشاره می کند.
15. رابطه جنسی
مادرانی که صاحب جنین پسر هستند در طول بارداری، میل جنسی بالاتری نسبت به مادران صاحب جنین دختر دارند، اما داشتن رابطه جنسی در طول بارداری، باید با مشورت پزشک صورت پذیرد.
بیشتر بخوانید: علائم لانه گزینی جنین چیست و دقیقا چه زمانی اتفاق می افتد؟
16. آزمایش خانگی ادرار
مقداری مایع درانو که یک مایع بازکننده لوله می باشد را با مقداری ادرار زن باردار مخلوط نمایید و منتظر ترکیب رنگ آن بمانید. اگر رنگ مایع بدون تغییر بماند جنسیت جنین دختر است اما اگر به رنگ کدر و قهوه ای درآمد جنسیت جنین، پسر است. البته توجه نمایید که زن باردار نباید در معرض استشمام مواد شیمیایی قرار گیرد و بهتر است کار با این مایع را به همسرش واگذار کند.
17. تست پوست
به جلوی آینه روید و پوست صورت خود را بررسی کنید اگر پوست صورت شما صاف و شفاف و فاقد هر گونه لک و تیرگی است جنین شما پسر است اما اگر بالعکس این موضوع بود شما باید منتظر یک فرزند دختر باشید.
18. خلق و خوی مادر
اگر مادر در دوران بارداری زودرنج و حساس شود و خلق و خوی تند و تیز پیدا کند به احتمال زیاد فرزند او دختر است اما اگر جنین او پسر باشد احساس آرامش بیشتری را از او مشاهده خواهید کرد.
19. وضعیت قرارگیری جنین
اگر جنین در قسمت تحتانی شکم احساس شود فرزندی پسر در راه است و اما اگر در قسمت فوقانی شکم این احساس، پدید آید به احتمال زیاد فرزندی دختر در راه است.
20. چشم
اگر در چشم های مادر باردار، رگ های خونی با حالت هفتی یا حرف V لاتین مشاهده شود فرزند او پسر و اما اگر رگ های خونی او بصورت خطوط صاف مشاهده شود فرزندی دختر در راه خواهد بود.
سخن پایانی
روش های فوق، روش هایی است برای تشخیص جنسیت جنین که از قرن‌ها پیش تاکنون به ما منتقل شده‌اند و بسیاری از مادران ادعا می کنند که با تمام روش های مذکور، در تشخیص جنسیت کودک خود موفق بوده اند اما به هیچ چیز، قطعی نمی توان تکیه کرد و اگر می خواهید 100 درصد از جنسیت جنین خود مطلع شوید باید منتظر بمانید تا پیک شادی شما متولد شود. در ضمن، می توانید از روش های فوق برای سرگرمی خود و اطرافیانی که باردار هستند استفاده کنید و چه کسی می داند، شاید پیش بینی شما، کاملا حقیقی و درست، از آب درآید.

درباره‌ی فرناز باقری

فرناز باقری هستم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت از دانشگاه بوعلی سینا ، معلم هستم و به دلیل کار در محیط مدرسه، همواره در حال خواندن و یادگیری مطالب جدید هستم، و در تلاشم تا آموخته هایم را در زمینه های مختلف در وب سایت نیمه شب بنویسم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

همچنین ببینید

لالایی کودکانه و تاثیرات آن

روانشناسی موسیقی لالایی از نوزادی تا بزرگسالی

موسیقی توانایی های ثابت شده ای برای آرام کردن اعصاب، برانگیختن احساسات، برانگیحتن و یادآوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *