بهترین جنگل های ایران برای کمپینگ

خیلی از ما عاشق سفریم اما سبک سفرهامون یک هتل لوکس با غذاهای خاص نیست بلکه از طبیعت و کمپ زدن در دل جنگل با صدای پرنده ها، اب و طبیعت لذت می بریم. تمام دغدغه ها و مشکلات شهری رو رها می کنیم و به طبیعت پناه می بریم. انرژی مثبت طبیعت رو دریافت می کنیم و برای هفته ها حس شادابی داریم. من قصد دارم بهترین جنگل های ایران برای کمپینگ رو به شما معرفی کنم.

البته اگر شما به جنگلی سفر کردید که حس و حال خوبی داشته در کامنت به ما معرفی کنید.

مکان جنگل برای کمپینگ

 

معرفی بهترین جنگل های ایران برای کمپینگ

 

جنگل توسکستان (گرگان)

توسکستان بخشی از جنگل های هیرکانی ست که به تازگی جز پارک ملی شده است. در این منطقه ممرز، بلوط، اورس، سرخدار و توسکا به فراوانی دیده می شود. این منطقه با جنگل جهان نما همسایه است. بهترین زمان سفر به این جنگل رویایی پاییز است. مه غلیط در جاده پر پیچ و تاب با شیب زیاد این جاده جنگلی زیبایی دو چندان پیدا کرده است.

 

جنگل دالخانی یا دالان بهشت (مازندران)

جاده زیبای دالخانی جز زیباترین جنگل های ایران است. علت نامگذاری این جنگل دالان بهشت رامسر است. در این جنگل شاهد ابشار، دریاچه و رودخانه های پر خروش خواهید بود. این منطقه جز جنگل های نیمه مرتفع است به همین علت در فصل تابستان هم هوای خنکی دارد که بهترین جنگل برای کمپینگ در تابستان است. در این منطقه ازگیل، بلوط، فندق، راش، کوله‌خاس، اقاقیا، ارس، مندی (کلهو)، ولیک، زرشک، شمشاد، زالزالک، گوجه جنگلی و تمشک دیده می شود.

 

بیشتر بخوانید : زیباترین قطار جنگلی در ایران

 

جنگل پلنگ دره (مازندران)

بهترین زمان سفر به جنگل پلنگ دره برای کمپینگ نیمه اول سال مخصوصا اردیبهشت و خرداد است. لذت جنگل نوردی و رودخانه نوردی برای رسیدن به ابشار زیبا منطقه هیجان یک کمپینگ را چند برابر می کند. پوشش گیاهی منطقه پلنگ دره  درختان توسکا، انجیلی، پر سیاوشان، پونه و سراسر خزه های زیباست.

جنگل زیبا برای کمپینگ

جنگل اولنگ (گلستان)

این جنگل جز مناطق مرتفع محسوب می شود که دارای دو نوع اب و هوای متفاوت می باشد. در قسمت شمالی ان بارندگی بیشتری نسبت به بخش جنوبی است. یکی از بکرترین جنگل ها برای کمپینگ اولنگ است. با وجود معدن در این منطقه راه سازی انجام شده است به همین علت تا الان بکر مانده است. قسمت شمالی جنگل با پوشش گیاهی جنگلی گیاهان زرشک کوهی، اسپند، بلوط، ممرز، افرا، شیردار، ولیک، ازگیل (کندس) و کرکو دیده می شود. قسمت جنوبی جنگل با پوشش گیاهی مرتعی گیاهان  استیپا، فستوکا، برموس و اگروپایرون، درمنه، چوبک، کلاه میرحسن وسالویا دیده می شود.

 

بیشتر بخوانید: خاص ترین کلبه های چوبی ایران

 

بکرترین جنگل برای کمپ

 

جنگل عباس اباد (مازندران)

یکی از زیباترین بخش ها برای کمپیگ در عباس اباد دریاچه زیا این منطه است. پوشش گیاهی منطقه سه قلو انجیلی، انار، ممرز، بلوط، لیکلی یا کرات خرمندی، لرگ، ملج، انواع مهم شمشاد، ازگیل جنگلی و یاس وحشی است.

 

جنگل گیسوم (گیلان)

جنگل گیسوم یکی از معروف ترین جنگل های ایرن محسوب می شود که خیلی از گردشگران برای لذت بردن از جنگل و ساحل گیسوم به این منطقه سفر می کنند. متاسفانه مردم بدون در نظر گرفتن اکوسیستم منطقه بی تجه به الودگی های زیست محیطی در منطقه زباله هایشان را رها می کنند و جلوه بدی به منطقه داده اند. در این منطقه 76 گونه مختلف درختان وجود دارد.

جنگل الیمستان (مازندران) و جنگل دو هزار سه هزار (مازندران) و جنگل ارسباران (اذربایجان شرقی) از دیگر جنگل ها زیبا برای کمپینگ است.

درباره‌ی زهرا علیون

همچنین ببینید

فستیوال تومارولند

فستیوال تومارولند دبی چیست و زمان برگزاری آن

فستیوال تومارولند در شروع کووید-19 لغو شد، اما تیم جشنواره راه امن جدیدی برای سرگرم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *