معرفی خاص ترین کلبه های چوبی ایران

امروز تصمیم گرفتم زیباترین و خاص ترین کلبه های چوبی ایران رو به شما معرفی کنم. خیلی از ما عاشق یک کلبه خاص با نمایی دلنشین و رمانتیک هستیم. حتی دوست داریم در کنار این کلبه ها عکس های زیبا بگیریم. امروز چند کلبه چوبی رو به شما معرفی می کنم و خوش حال میشم اگر شما هم جایی رفتید و زیبایی های اونجا شما رو جذب خودش کرده برای ما در کامنت به اشتراک بگذارید.

کلبه های چوبی ایران

معرفی خاص ترین کلبه های چوبی ایران

1. استخرگاه

شاید خیلی از شما در عکس ها این منطقه رویایی را  دیده باشید. این روستا در گیلان و شهرستان رودبار قرار دارد. منطقه ی استخرگاه در دل جنگل های زیبای درفک واقع شده است. علت نامگذاری این منطقه به علت وجود دو استخر شرقی و غربی در ان است. یکی از جاذبه های خاص این منطقه کلبه چوبی خاص در کنار استخر است. همه افراد برای قایق سواری و عکاسی با این کلبه به این منطقه سفر می کنند.

استخرگاه ایران

2.کلبه های چوبی در ییلاقات مختلف ماسال

ماسال در استان گیلان قرار دارد. منطقه ماسال پر از ییلاقات در ارتفاعات زیبای کوه های تالش است. از این ییلاقات می توان به ییلاق تلارگاه، ییلاق خندیله پشت، ییلاق سوچاله، ییلاق اولسبلنگاه ، ییلاق مولونه بند، ییلاق اسپی دشت، ییلاق شنبه راه و ییلاق واشیار اشاره کرد. در همه این ییلاقات کلبه های چوبی فراوان با مناظر بکر و باور نکردنی دیده می شود .

این کلبه ها دارای امکانات محدود و بسیار ساده اند. علت محبوبیت بسیار این کلبه های چوبی هوا عالی و سرسبزی و حس و حال این منطقه است . ییلاقات ماسال در فصل مناسب بهار و تابستان بسیا مورد توجه گردشگران قرار می گیرد . اگر دوست دارید پدیده ی باور نکردنی دریای ابر یا همان اقیانوس ابر را ببینید و در کلبه های چوبی خود بشینید و چای بنوشید حتما به شما پیشنهاد می کنم به ییلاقات ماسال سفر کنید. هوای این منطقه بسیار خوش و رطوبت ان پوست صورت شما را نوازش می کند.

کلبه های چوبی ییلاقات ماسال

3. جنگل خشکا

در جنگل خشکا یکی از خاص ترین و بکر ترین کلبه های چوبی ایران قرار دارد. این کلبه به تنهایی در وسط جنگل ساخته شده است. زیباترین فصل برای سفر به این منطقه بکر پاییز است. برگ های رنگارنگ و زیبا در پاییز زیبایی این کلبه را چند برابر می کند. 

 

4. ییلاقات فیلبند

فیلبند روستایی در استان مازندران شهرستان بابل است.د ر ارتفاعات فیلبند ممکن است انواع پدیده های زیبا مثل اقیانوس ابر، مه، باران، تگرگ و … مشاهده کنید. کلبه های چوبی در این منطقه از منظره های بکر در ارتفاعات برخوردار است. شما می توانید در بالکن  کلبه خود بنشید و اقیانوس ابر  را مشاهده کنید و لذت ببرید. این منطقه به بام مازندران نیز معروف است. برای رسیدن به این منطقه می توانید هیجان وانت سواری هم تجربه کنید.

 

کلبه های فیلبند

 

5. کلبه ایلیات دشت دریاسر

دشت دریاسر به سوئیس ایران معروف است. دشت دریاسر در تنکابن و در منطقه دو هزار قرار دارد. این منطقه با چهار کوه محصور شده است. در فصل های بهار و تابستان دشت دریاسر پر اب است که باعث رویش گل های زرذ زیبا در این منطقه می شود. کلبه های ایلیاتی ها در این منطقه شایذ امکانات کمی داشته باشذ ولی منظره ی زیبا ان لذت سکونت در این کلبه ها را دو چندان می کند.

 

 

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی زهرا علیون

همچنین ببینید

راهنمای کامل سفر به کاپادوکیه

کاپادوکیه در فهرست تایمز «25 عجایب جدید جهان» رتبه پنجم را کسب کرد و از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *