تغییر جنسیت شهره لرستانی تا مازیار

شهره لرستانی، نامی آشنا در عرصه سینماست که این روزها ماجرای تغییر جنسیتش، تیتر انواع رسانه ها شده است و امروز در این مقاله از وبسایت نیمه شب به ماجرای تغییر جنسیت شهره لرستانی تا مازیار خواهیم پرداخت، اما پیش از آن به معرفی بیوگرافی این بازیگر نام آشنا خواهیم پرداخت؛ بنابرین در ادامه مطلب همراه ما باشید.

بیوگرافی شهره لرستانی (مازیار لرستانی)

شهره لرستانی متولد 31 خرداد 1345 در تهران و بازیگر و کارگردان تئاتر است. وی فارغ التحصیل لیسانس کارگردانی تئاتر و فوق لیسانس فیلمنامه نویسی سینما می باشد. شهره لرستانی فعالیت خود را با تئاتر شروع کرد و وی با افتخار خود را یک لر معرفی می کند.

تغییر جنسیت شهره لرستانی تا مازیار

خانواده

پدرش قاضی بازنشسته دادگستری و مادرش فرهنگی بازنشسته است. یک خواهر و یک برادر دارد ، نام کاملش «شهره صالحی لرستانی» است که می گوید وقتی مدرسه رفتم به تقلید از چارلی چاپلین نامم را کوتاه کردم.

این بانوی بازیگر در واقع در یک خانواده 5 نفره متولد شده است و پدر وی در سال 1400 فوت کرده است.

ازدواج شهره لرستانی

شهره لرستانی جزو آن دسته از هنرمندان است که زندگی مجردی را به متاهلی ترجیح داده و ازدواج نکرده است.

ازدواج میان هنرمندان به دلیل شرایط شغلی که آنها دارند و دغدغه هایی که زندگی هنری ایجاد میکند تا حدودی دشوار است و شهره لرستانی با توجه به این موضوع تابه حال نتوانسته تصمیمی برای ازدواج بگیرد و به نظرش درک شرایط زندگی با یک هنرمند دشوار است و به همین دلیل ترجیح داده است که مجرد بماند.

ماجرای شکست عشقی شهره لرستانی

شهره لرستانی در بیست و هفت سالگی عاشق شد اما به دلایل مختلفی این عشق نافرجام ماند و زندگی او را کاملاً تحت تاثیر قرار داد. این بازیگر کشورمان پس از شکست عشقی به مدت 8 سال از بازیگری جدا شد و به انزوا و افسردگی روی آورد و تنهایی و بیماری او سبب شد دچار 40 کیلو اضافه وزن شود.

ورود شهره لرستانی به عرصه بازیگری

شهره لرستانی فعالیت خود را از سال 1364 با بازیگری در تئاتر و با نمایش‌های دانشجویی از جمله «آدم‌برفی»، «زیبایی بی‌اعتنا»، «من به باغ عرفان»، «آژاکس»، «پیشنهاد ازدواج» و «تبعیدی‌ها»شروع کرد و در همان دوران دانشجویی 17 نمایش را کارگردانی نمود و کار خود را تا ۱۳۶۹ ادامه داد، سپس بازی در سینما را از سال ۱۳۷۰ با فیلم «نیاز» به کارگردانی علیرضا داوودنژاد آغاز کرد.

او با هنرمندان سرشناسی چون محمد رحمانیان، مهتاب نصیرپور، علی دهکردی و… هم دوره بود. همچنین، مجموعه اغر بخیر ساخته مجید بهشتی در سال 1365 اولین تجربه بازیگری او در تلویزیون بود و نیز وی، کارگردانی نمایش تلویزیونی «در پوست شیر» نوشته شون اوکیسی، برای شبکه چهار را انجام داده‌است.

مجموعه تلویزیونی «هتل» به کارگردانی مرضیه برومند و فیلم سینمایی «مأموریت آقای شادی» و چندین تله‌فیلم دیگر از جمله آثاری است که او به عنوان نویسنده در آنان حضور داشته‌است و علاوه بر آنها چندین فیلم کوتاه و تله‌فیلم از جمله کارهایی است که وی نویسندگی و کارگردانی کرده‌است.

تغییر جنسیت شهره لرستانی تا مازیار

علاقه شهره لرستانی به هنر از کودکی

نظر او در این زمینه چنین است:

هميشه گروه تئاتر مدرسه با من بود، از نوشتن و به وجود آوردن لذت می بردم. آن اوايل كه بلد نبودم بنویسم حفظ می كردم ، نمایشنامه‌ نویسی که بلد نبودم اما قصه‌ هایی شبیه نمایشنامه می نوشتم و با گروه تئاترمان اجرا می کردم.

زیر میز دادگستری

يكي از تفريحات من و برادرم تابستان‌ ها اين بود كه با پدرم به دادگستری می رفتيم. وقتی مراجعين می آمدند زير ميز پدر پنهان می شديم و آنها را از لای ترک ميز زير نظر گرفته و به حرف‌ هایشان گوش می داديم، عشق ما دعواهای زن و شوهری بود.

ماجرای تغییر جنسیت شهره لرستانی

شهره لرستانی روز چهارشنبه 22 تیر 1401 در نهایت با انتشار یک متن خاص و انتخاب نام «مازیار» تلویحا خبر تغییر جنسیت خود را تایید کرد. ایشان سال ها بود با لباس مردانه رفت و آمد می کرد و مدت ها نام مردانه «ودود» را انتخاب کرده بود که حالا در نهایت به مازیار تبدیل شده است.

در واقع این بازیگر سینما و تلویزیون با انتشار پستی در فضای مجازی با هشتگ مازیار تغییر نام خود خبر داد. وی در صفحه شخصی خود نوشت:«بعد از سردرگمی های بسیار و تلاطمی از پس تلاطم؛انسان ، در لحظه مرگ هم ،امکان دوباره زاده شدن دارد. زهی توفیق که زنده ام و رسالت ام مرا زنده نگهداشته است.»

واکنش شهره لرستانی به خبرهای مربوط به تغییر جنسیتش

من 56 سال با اسم شهره لرستانی زندگی کرده ام

هنوز هم داخل شناسنامه ام هست تا بروم قانونا تغییرش دهم ولی از آنجایی که من عرفا و شرعا زن نیستم و همه مسائل قانونی حل خواهد شد تا چند ماه آینده

امیدوارم در سایه بزرگان سینمای ایران، بتوانم خدمت بکنم به مردم کشورم

و این دردی را که از کودکی همراه خود داشته ام را بتوانم درمان کنم و بتوانم شادی و نشاطم را این بار در قالب دیگری به مردم ارائه کنم.

تغییر جنسیت شهره لرستانی تا مازیار

متن احساسی مازیار لرستانی (شهره) بعد از تغییر جنسیت

من، آهنگهایی هستم که در تنهایی خود گوش میدهم …

من تمام اشکهایی هستم که سراسر زندگی ،در خفا ریخته ام ….

درد هایی که کشیده ام ….

من ،تمام تجربه های تلخ و شیرین ، تمام اتفاقهای زندگی…. آنان که فقط بر من رفته است ، هستم …

من …،تمام انتخاب هایم،…در تمام لحظات زیسته ام در این کره خاکم…..

این منم ،منی که ،عاقبت ،تکه های زخم خورده وجودش،یکپارچه شد ….

حالا..تکه های وجود من،تمام زندگی ام شوید …کنارم بمانید تا با هم پیر شویم ….همراه باشیدبا پاهای خسته و دل شکسته ام

و صدایی ،از اعماق کودکی ،مرا بنام ،خواند : ما،زیاریم و به یار برمی گردیم …

مازیار….. اسامی را ،خدا می فرستد

پی نوشت :بعد از سردرگمی های بسیار ….

وتلاطمی از پس تلاطم ….و …..

انسان ، در لحظه مرگ هم ،امکان دوباره زاده شدن دارد… زهی توفیق

که زنده ام و رسالت ام مرا زنده نگهداشته …..

صحبت‌های قدیمی شهره لرستانی در برنامه شب آهنگی در مورد پوشیدن تیپ مردانه‌اش 

من می گویم همه چراها را برداریم. آدم ها را همان طور که هستند دوست بداریم و آنقدر سعی نکنیم که همه شبیه هم باشیم در ارتش قرار نگرفته ایم که همه لباس فرم بپوشیم .

هر کس یک فرم لباس دوست دارد، یک طرح، یک رنگ؛ به هم و خواسته های یکدیگر احترام بگذاریم.

ذات انسان بودن مهم است نه آنچه که ما برایش متفاوت می شویم.

سخن پایانی

در این مقاله با زندگینامه شهره (مازیار) لرستانی آشنا گردیدید و همچنین در صورت علاقمندی به دنیای بازیگران، می توانید به مرور بیوگرافی یوسف تیموری و داستان زندگی پسرخوانده اش و نیز بیوگرافی کامل و عکسهای ایرج طهماسب ، آقای مجری معروف بپردازید.

درباره‌ی فرناز باقری

فرناز باقری هستم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت از دانشگاه بوعلی سینا ، معلم هستم و به دلیل کار در محیط مدرسه، همواره در حال خواندن و یادگیری مطالب جدید هستم، و در تلاشم تا آموخته هایم را در زمینه های مختلف در وب سایت نیمه شب بنویسم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

همچنین ببینید

سلبریتی های هالیوودی قد کوتاه+ قد و وزن آنها

سلبریتی های هالیوودی قد کوتاه+ قد و وزن آنها

در این مقاله از وبسایت نیمه شب، به معرفی سلبریتی های هالیوودی قد کوتاه+ قد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *