سلبریتی‌های هالیوودی مسلمان

تعدادی از هالیوودی‌های مسلمان هویت خود را فاش کرده‌اند. هالیوود به عنوان بزرگ‌ترین صنعت سرگرمی در جهان، به بخشی جدایی‌ناپذیر از زندگی، فرهنگ و سنت‌های همه افراد در جهان تبدیل شده است و افرادی که این صنعت را می‌سازند، منبع تأثیرگذار بسیار قوی بر طرفداران خود هستند. تیم خبری وب‌سایت نیمه شب در ادامه لیستی از افراد مشهور در هالیوود که مسلمان هستند را جمع‌آوری کرده است. با ما همراه باشید.

جیجی و بلا حدید

از برجسته‌ترین هالیوودی‌های مسلمان، خواهران‌جیجی و بلا حدید هستند. آنها چندین بار در شبکه‌های اجتماعی با تمسخر ضد مسلمانان مواجه شده‌اند. جیجی و بلا حدید، دختر یک پدر مسلمان فلسطینی، سوپرمدل هستند. آنها بارها ادعا کرده‌اند که مسلمانانی مغرور هستند. حتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را به دلیل اعمال ممنوعیت سفر برای مردم کشورهای دارای اکثریت مسلمان مورد انتقاد قرار دادند.

هالیوودی مسلمان

عزیز انصاری

سلبریتی هالیوودی مسلمان، عزیز انصاری، در یک خانواده مسلمان اهل تامیل نادو، هند بزرگ شد. او ادعا می‌کند که والدینش بسیار مذهبی هستند اما او اینطور نیست. این بازیگر کمدین با بازی در «پارک‌ها و تفریحات» و «این پایان است» کاملاً شناخته شده است.

هالیوودی مسلمان

جرمین جکسون

جرمین جکسون خواننده آمریکایی و برادر بزرگتر مایکل جکسون است که در خانواده‌ای معتقد به مذهب شاهدان یهوه بزرگ شده است و در سال ۱۹۸۹ به دین اسلام روی آورده است و اکنون جزو هالیوودی‌های مسلمان می‌باشد. این خواننده می‌گوید”همسرم افغانستانی است و در تمام زندگی خود مسلمان بوده است. او به زبان عربی روان صحبت می‌کند و از من در درک و تقویت باورهایم حمایت کرده است.”

هالیوودی مسلمان

جنت جکسون

خواهر کوچک مایکل جکسون و جرمین جکسون است که با یک تاجر قطری به نام وسام المناع ازدواج کرد. گفته می‌شود پس از ازدواج به اسلام گروید و دو پسر به دنیا آورد. او چندین بار با حجاب کامل در اماکن عمومی دیده شده است.

هالیوودی مسلمان

امل علم‌الدین(امل کلونی)

مسلمانان و اهل لبنان است و همسر جورج کلونی ستاره هالیوود است. این زوج در سوریه و لبنان فعالیت‌های خیرخواهانه دارند. امل کلونی آشکارا اقدامات علیه فلسطینیان را “نسل کشی” می‌خواند.

هالیوودی مسلمان

مایک تایسون

مایک تایسون، قهرمان سابق بوکس سنگین‌وزن، در میان سال‌های ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۵ که به اتهام تجاوز جنسی، زندانی شده بود، اسلام را پذیرفت. او نام ملک عبدالعزیز را به خود گرفت و برای انجام عمره به مکه سفر کرد و حتی با مفتی اسماعیل منک ملاقات کرد. بوکسور برجسته سابق، از سال ۱۹۸۵ تا ۲۰۰۵ در مسابقات شرکت کرد و به عنوان “شکست ناپذیر” توصیف شد.

تایسون در مصاحبه‌ای با هاوارد استرن گفت «دین بد نیست این مردم هستند که دین را بد می‌کنند» او همچنین می‌گوید: هر وقت به خاورمیانه می‌آیم، بیشتر به خدا آگاه می‌شوم زیرا همیشه نمازم را نمی‌خوانم ولی اینجا با اذان به شما یادآوری می‌شود.”

هالیوودی مسلمان

آکون

آکون، خواننده‌ و کارآفرینی که در ایالات متحده از پدر و مادری سنگالی متولد شده و یکی دیگر از هالیوودی‌های مسلمان است. او در حالی که در مورد ورود خود به صنعت موسیقی صحبت می‌کرد، آن را به دلیل مخالفت مردم زادگاهش تصمیمی سخت می‌خواند.

ستاره هیپ‌هاپ در دهه ۲۰۰۰ در بیانیه‌های مطبوعاتی اعلام کرد که مسلمان است. نام اصلی او Aliaune Damala Badara است. آکون همچنین ادعا می‌کند که او یک “مرد روحانی” است. گفته می‌شود که این خواننده مشهور سه همسر دارد، زیرا اسلام به مردان اجازه می‌دهد تا حداکثر با چهار زن ازدواج کنند.

او در سال ۲۰۱۹ به The National گفت: “برای من، موفقیت واقعی ایمان است. اگر خدا به من لبخند نزند، من موفق نیستم. برای من مهم نیست حتی اگر یک میلیارد دلار در بانک داشته باشم.” آکون در ماه مارس به مکه در عربستان سعودی رفت تا حج عمره را بجا آورد.

هالیوودی مسلمان

در نیمه شب بخوانید:بهترین فیلم ابر قهرمانی تاریخ سینما هالیوود

شانینا مالک

مدل محبوب ویکتوریا که در ملبورن به دنیا آمده و توسط پدر پاکستانی-سعودی و مادر لیتوانیایی-استرالیایی بزرگ شده است.

هالیوودی مسلمان

دکتر محمت آز

یک پزشک آمریکایی-ترکیه‌ای و شخصیت هالیوودی مسلمان است. خانواده او بیشتر از اسلام سنتی پیروی می‌کردند در حالی که خانواده مادرش سکولار بودند. او از عرفان صوفیانه از ترکیه مرکزی و اندیشه های امانوئل سوئدنبورگ – متکلم، دانشمند و فیلسوف سوئدی پیروی می‌کند.

دکتر آز در طی مصاحبه‌ای گفت: «من با هویت مسلمانم بسیار مبارزه کرده‌ام. به عنوان یک ترک که در آمریکا با والدینی دارای دو مذهب متفاوت بزرگ شدم، و بیشتر و بیشتر متوجه شدم که به سمت جنبه معنوی دین کشش دارم تا جنبه قانونی دین.”

هالیوودی مسلمان

زین ملک

خواننده سابق وان دایرکشن از پدری انگلیسی-پاکستانی متولد شد و یکی از مشهورترین هالیوودی‌های مسلمانان در صنعت موسیقی غرب است. این خواننده‌ی پاپ اغلب به دلیل مسلمان بودن مورد آزار و اذیت قرار می‌گرفت. ملک طی مصاحبه‌ای در سال ۲۰۱۶ گفت که از ترس توهین به مردم نمی‌خواهد در مورد دین صحبت کند.

او افزود: “چه کسی می‌داند؟ ممکن است زمانی باشد که احساس کنم در مورد یک موضوع خاص چیزی برای گفتن دارم و به اندازه کافی آموزش دیده‌ام و به اطلاعات دقیقی که نیاز دارم دست یافته‌ام قبل از آن بیانیه‌ای می‌دهم که به کسی توهین نشود. سپس این کار را خواهم کرد”

هالیوودی مسلمان

ماهرشالا علی

علی با برنده شدن جایزه اسکار تاریخ ساز شد. او اولین بازیگر هالیوودی مسلمان بود که برنده جایزه اسکار شد. این بازیگر جایزه را برای بازی در فیلم Moonlight دریافت کرد. این بازیگر برنده اسکار در سال ۲۰۰۰ به اسلام گروید و در حین سخنرانی خود در مراسم اهدای جوایز انجمن بازیگران سینما در سال ۲۰۱۷، سخنرانی پرشوری در مورد ایمان خود ارائه کرد.

آیس کیوب

سوپراستار دهه ۹۰، آیس کیوب با الهام از ملت اسلام به اسلام گروید. اگرچه او مسلمان عملی نیست، اما اعتقاد او به احکام اسلام پابرجاست. آیس کیوب از بازیگر هالیوودی مسلمان و خواننده رپ با نام اوشی جکسون متولد شد. این ستاره که خود نیز جزو هالیوودی‌های مسلمان است، سال‌ها قبل به عنوان عضوی از گروه N.W.A به شهرت رسید و در تعدادی از فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی بازی کرد. او در سال ۲۰۰۰ در مصاحبه‌ای با گاردین از اهمیت هویت مسلمان بودن خود صحبت کرد.

الن برستین

برستین به عنوان کاتولیک بزرگ شد اما به اسلام گروید. امروز، او می‌گوید که به همه ادیان و مذاهب وابسته است. این بازیگر برای بازی در فیلم «آلیس دیگر اینجا زندگی نمی‌کند» برنده جایزه اسکار شد. او همچنین در چندین فیلم دیگر از جمله «میان ستاره‌ای» و «جن‌گیر» بازی کرده است.

الن برستین این بازیگر که مسیحی بود پس از تحصیل به اسلام گروید. برستین در تماس نزدیک با مبلغان اسلام صوفیانه است. او پس از گرویدن، هدایه نام دارد، اما به یک دین متعهد نیست.

در نیمه شب بخوانید:10 فیلم انگیزشی هالیوودی

عمر الشریف

بازیگر مصری جزو هالیوودی‌های مسلمان، که کار خود را از مصر آغاز کرد با نام میشل دیمیتری چلهوب متولد شد. او برنده جایزه گلدن گلوب است. قبل از ازدواج با بازیگر مصری فاتن حمامه، که او نیز یک هنرپیشه بود، از یهودیت به اسلام گروید.

در سال ۲۰۰۷، الشیف برای یک سفر کاری در عربستان سعودی بود و تصمیم گرفت مناسک اسلامی زیارت را در مکه انجام دهد. با وجود اینکه اسناد شخصی او مسلمان بودن او را ثابت می‌کرد، مقامات از او خواستند که اسلام خود را (دوباره) اعلام کند و او بدون هیچ گونه مقاومتی این کار را کرد. الشریف در ده‌ها فیلم در مصر شرکت کرد. با این حال، او بیشتر برای بازی در “لارنس عربستان” به یاد می‌آید.

دیوید چاپل

استندآپ کمدین، بازیگر و تهیه کننده معروف در سال ۱۹۹۸ به اسلام گروید. چاپل در مصاحبه‌ای گفت که دوست ندارد در مورد دین خود به طور علنی بحث یا صحبت کند. این کمدین برنامه معروف خود را به دلیل اینکه معتقد بود محتوای آن با اعتقادات اسلامی او در تضاد است، ترک کرد.

چاپل که به عنوان مهمان در آخرین فصل سریال نتفلیکس با دیوید لترمن، در مهمان من نیازی به معرفی ندارد، گفت که برای اولین بار در سن ۱۷ سالگی به پیام اسلام مبنی بر تساهل و فراگیری جذب شد. او گفت: “این دین زیبایی است. و ایده‌های موجود در آن دین در تمام ادیان اصلی منعکس شده است. این ایده‌ها را هم در مسیحیت و هم در یهودیت می‌توان دید.

ایمان زارا محمد عبدالمجید

مدل و هنرپیشه سومالیایی-آمریکایی، معروف به ایمان، در سومالی به دنیا آمد. او گفته است که معنویت او به اندازه حریم خصوصی او برای او مهم است و جزئیات این رابطه را در کتاب خاطراتش در سال ۲۰۰۱ من ایمان هستم، توضیح می‌دهد. او این تنش را در آخرین قسمت کتاب خلاصه می‌کند و می‌نویسد: «اگر گناه کرده‌ام، خداوند روحم را بیامرزد».

رامی یوسف

بازیگر آمریکایی-مصری، جزو هالیوودی‌های مسلمان با کمدی خود “رامی” در حال معروف شدن است. این نویسنده مصری-آمریکایی مجموعه کمدی پیشگامانه رامی را ساخت که به بررسی مسائلی می‌پردازد که امروزه مسلمانان غربی با آن روبرو هستند. همانطور که نمایش نشان می‌دهد، بسیاری از این چالش‌ها اغلب جهانی هستند. یوسف امسال به The National گفت: “رامی شبیه یک نسخه بسیار شبیه به من است. او کسی است که از تبدیل شدنم می‌ترسم.”

دی جی خالد

هنرمند و تهیه کننده هیپ‌هاپ فلسطینی-آمریکایی یک چهره محبوب در صنعت است که با سوپراستارهایی مانند ریحانا و جی زی همکاری کرده است. او در سال ۲۰۱۸ به Esquire Middle East گفت: «اگر می‌پرسید که آیا من مسلمان کاملی هستم و همه کارها را تا حد کامل انجام می‌دهم، نه. عشق و احترامی که من می‌بینم برایم با ارزش است. من هر کسی را که خدا را دوست دارد دوست دارم.

آصف مندوی جک

از اهمیت صحبت کردن به عنوان یک مسلمان آمریکایی امروزی صحبت کرده است. این بازیگر هالیوودی مسلمان در مصاحبه با هالیوود ریپورتر گفت: “احساس می‌کنم لحظه‌ای در تاریخ این کشور وجود دارد و مسلمانان آمریکایی باید حرف خود را بزنند. این یک امتیاز است که مسلمان آمریکایی در هر چیزی صحبت کند. من در این برهه از تاریخ، زمانی که بسیار حیاتی است این کار را انجام می‌دهم.”

شکیل اونیل

شکیل یک بسکتبالیست حرفه‌ای بازنشسته آمریکایی است و هرگز از صحبت در مورد اعتقادات مذهبی خود ابایی نداشت. او توسط یک مادر باپتیست و یک ناپدری مسلمان بزرگ شد و قصد دارد برای حج به مکه سفر کند.

در نیمه شب بخوانید:برندگان جوایز LMGI هالیوود 2022

سیستم اعتقادی و آنچه سلبریتی‌خای هالیوود انجام می‌دهند برای طرفداران آن‌ها در سراسر جهان بسیار جالب است و ممکن است بر زندگی اشخاص زیادی تأثیرگذار باشد.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

بیوگرافی مارال فرجاد و مونا فرجاد+عکس

بیوگرافی مارال فرجاد و مونا فرجاد+عکس

در این مقاله از بخش دنیای سینمای وبسایت نیمه شب به بیوگرافی مارال فرجاد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *