شناخت مدل ابرویی که با فرم صورت شما مناسب است

ابروها ملکه چهره هستند و تک تک اعضای صورت را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند. دقیقا به همین خاطر است که مدل ابرو نیز نقش مهمی را در هماهنگی اجزای صورت ایفا می‌کند. حتما برای شما هم پیش آمده که ابروهای خود را به دست ماهرترین آرایشگران بسپارید یا حتی خودتان برای سر و سامان دادن به ابروها دست به کار شوید، اما بعد از پایان کار با نتیجه دلچسبی در آینه مواجه نشوید. در چنین مواقعی با خود چه فکری می‌کنید؟ آیا تصور می‌کنید که مشکل از سوی آرایشگر بوده است و عهد می‌کنید که دیگر به سالنش نروید؟ خب نه! اینطور نیست. بهتر است در چنین شرایطی نگاهی به مدل ابرو و فرم صورتتان بی‌اندازید. چرا که هر مدل ابرویی با فرم‌های مختلف صورت هماهنگ نمی‌شود.

پس اگر تا به حال از این قضیه بی‌اطلاع بودید، وقت آن رسیده که با مدل ابروی مناسب برای انواع فرم صورت بیشتر آشنا شوید.

انواع مدل ابرو برای فرم‌های مختلف صورت

چه مدل ابرویی برای چه فرم صورتی؟

باید بدانید که مدل ابرو با فرم صورت ارتباط مستقیمی دارد. پس بهتر است قبل از اینکه با قیچی ابرو و موچین به جان ابروهایتان بیوفتید، بدانید که با چه مدل ابرویی زیباتر می‌شوید. به طور کلی ۶ نوع فرم اصلی برای تمامی صورت‌ها وجود دارد که عبارتند از:

انواع فرم صورت

  1. فرم صورت مربعی
  2. صورت بیضی شکل
  3. فرم گرد یا دایره‌ای
  4. صورت قلبی شکل
  5. فرم صورت لوزی شکل
  6. صورت کشیده یا مستطیلی شکل

قبل از تعیین مدل ابروی مناسب، باید تشخیص دهید که صورت شما چه فرمی دارد. چرا که هر یک از این شش فرم اصلی صورت مدل ابروی خاص خود را می‌طلبند. پس در ابتدا به روش تشخیص انواع فرم صورت و سپس به معرفی مدل ابروی متناسب با همان فرم می‌پردازیم.

مشخصات صورت مربعی:

در یک صورت مربعی عرض پیشانی، فک و گونه‌ها تقریبا برابر است. در حقیقت می‌توان گفت که زاویه‌های محسوس و خط فک پهن و برجسته، دو ویژگی اصلی این فرم صورت به شمار می‌روند. صورت‌های مربعی از انحنای کمتری نسبت به صورت گرد برخودار هستند.

مدل ابروی مناسب فرم صورت مربعی:

مدل ابرو مناسب برای فرم صورت مربعی

قبل از هر چیزی باید بگویم که اگر صورت مربعی شکلی دارید، کوتاه کردن ابروها اصلا به نفعتان تمام نمی‌شود. چون که در این صورت عرض صورت شما بیشتر دیده می‌شود، در حالی که شما باید سعی کنید که طول صورت را بیشتر نشان دهید. پس بهترین کار این است که یک مدل ابروی قوس‌دار یا منحنی شکل را برای اصلاح ابروهایتان در نظر بگیرید. همچنین سعی کنید که از هلالی کردن، تیز کردن یا بالا بردن بیش از حد ابروها نیز خودداری کنید.

ویژگی‌های صورت بیضی شکل:

اگر طول صورت شما نسبت به عرض آن بیشتر است، یعنی صورت بیضی شکلی دارید. گونه‌های برجسته، چانه باریک، پیشانی پهن‌تر از چانه و فک گرد از بارزترین ویژگی‌های این نوع فرم صورت به شمار می‌روند.

بهترین مدل ابرو برای صورت بیضی شکل:

ابروی مناسب برای صورت بیضی شکل

اگر صورت بیضی شکلی دارید، به هیچ وجه ابروهایتان را به مدل هشتی درنیاورید و از بالا بردن بیش از اندازه ابرو پرهیز کنید. تنها کاری که باید برای این فرم صورت بکنید، این است که به ابروها زاویه و قوس ملایمی بدهید. شک نکنید که اگر میزان این قوس از حد تعادل خارج شود، صورت نامتقارن به نظر خواهد رسید.

خصوصیات صورت گرد یا دایره‌ای:

طول و عرض صورت در یک فرم دایره‌ای با هم تقریبا برابر هستند. در واقع هیچ زاویه یا لبه‌ای در چنین صورت‌هایی دیده نمی‌شود و در قسمت استخوان گونه برجستگی وجود ندارد. به عبارتی دیگر اگر قسمت گونه‌های شما از سایر قسمت‌های صورت پهن‌تر است، در دسته افرادی با صورت دایره‌ای قرار می‌گیرید.

زیباترین مدل ابرو برای صورت گرد:

ابروهای هشتی برای صورت گرد

اگر صورت دایره‌ای شکلی دارید، باید سعی کنید که گردی صورت را کمی کاهش بدهید. به همین دلیل، باید دور ابروهایی با مدل هلالی شکل را خط بکشید. چرا که این مدل ابرو دارای انحنا است و تضاد مناسبی با فرم صورتتان ایجاد نمی‌کند. ابروهای هشتی یا روبه بالا، بهترین مدل ابرو برای صورت‌های گرد محسوب می‌شوند. چرا که این مدل ابرو به کشیده‌تر نشان دادن صورتتان کمک زیادی می‌کند. در ابروهایی با مدل هشتی، تاج یا قسمت ابتدایی ابرو تا میانه ابرو بالا رفته و سپس به سمت پایین کشیده می‌شود.

مشخصات صورت قلبی شکل:

صورت‌های قلبی شکل به فرم‌های دایره‌ای و بیضی شباهت زیادی دارند. اما یک صورت قلبی با توجه به ویژگی‌هایی مثل چانه تیز و پیشانی پهن و بلند شناخته می‌شود. در واقع همین فرم چانه است که یک صورت قلبی را از سایر فرم‌های صورت متمایز می‌کند.

هماهنگ‌ترین مدل ابرو برای صورت قلبی شکل:

مدل ابرو برای صورت قلبی شکل

همانطور که گفتیم، صورت‌های قلبی شکل دارای چانه تیز هستند. پس مسلما ابروهای زاویه‌دار برای این فرم صورت مناسب نیستند. چرا که در نقطه مقابله چانه هستند و تیزی و باریکی آن را بیشتر نشان می‌دهند. ابروهای صاف یا منحنی شکل بهترین مدل ابرو برای این فرم صورت به شمار می‌روند. البته بهترین کار این است که فرم طبیعی ابروها را خیلی دست کاری نکنید و فقط از تیز یا زاویه‌دار کردن آنها خودداری کنید.

ویژگی‌های صورت کشیده یا مستطیلی شکل:

به آینه نگاه کنید، اگر صورتی با طول خیلی بلندتر از عرض آن می‌بینید، باید بدانید که در دسته افرادی با فرم صورت مستطیلی شکل قرار می‌گیرید. به عبارتی دیگر، عرض پیشانی، گونه‌ها و فک در یک صورت کشیده تقریبا برابر است.

مدل ابروی مناسب برای صورت کشیده:

بهترین مدل ابرو برای صورت‌های کشیده

برعکس سایر فرم‌های صورت، یک صورت کشیده با ابروهای صاف بسیار زیبا و متعادل‌تر می‌شود. چرا که خطوط افقی و مستقیم این مدل ابرو از بلندای صورت شما می‌کاهند و به کوتاه‌تر دیده شدن آن کمک می‌کنند. بنابراین سعی کنید که تا حد امکان ابروهای خود را صاف نگه دارید و به زاویه‌دار یا هلالی کردن ابروها فکر نکنید.

خصوصیات صورت لوزی شکل:

فرم صورت لوزی نسبت به فرم‌های دیگر صورت کمیاب‌تر است. در این فرم صورت گونه‌ها عریض‌ترین قسمت صورت هستند و زوایای زیادی در صورت دیده می‌شود. اگر دارای پیشانی باریک و کوتاه و چانه کوچک هستید، در گروه افرادی با صورت مثلثی یا لوزی شکل قرار می‌گیرید.

بهترین مدل ابرو برای صورت لوزی شکل:

ابروی مناسب برای صورت لوزی شکل

اگر جزو افرادی با صورت لوزی شکل هستید، باید سعی کنید که به کمک مدل ابروی مناسب، زاویه‌های صورت خود را ملایم‌تر نشان دهید. پس در این فرم صورت هم از ابروهای صاف، تیز و زاویه‌دار دوری کنید و به ابروهای قوس‌دار و منحنی شکل روی بیاورید. در حقیقت کافیست که مدل ابروی طبیعی خود را کمی مرتب‌تر کرده و از تیز یا صاف کردن آن منصرف بشوید.

در نهایت اگر دوست دارید که ابروهای مرتب شده و اصلاح کرده خود را در خانه رنگ کنید، سری به مقاله آموزش رنگ کردن ابرو در خانه هم بزنید.

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی فاطمه زارعی

همچنین ببینید

لمینت ناخن چیست؟ چه تفاوتی با ژلیش دارد؟

کاشت و زیبایی ناخن یکی از چیزهای رایج در دنیای امروز است. این روزها بیشتر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.