ترند‌های آرایش چشم برای پاییز 2021

ترند‌های آرایش چشم از سال ۲۰۲۰ به بعد تغییرات زیادی کرده است. محدودیت‌های بیماری کرونا و فراگیر شدن استفاده از ماسک موجب شد در آرایش صورت تمرکز بیشتری روی آرایش چشم به وجود آید. آرایش‌های مینیمال چشم، انواع مدل‌های گرافیکی و سایه‌های چشم جدید و رنگ‌های خاص سایه‌های چشم از جمله ترند‌های آرایش چشم در دو سال گذشته بودند. در این مطلب قصد داریم چند مدل آرایش مد روز و جدید چشم را برایتان معرفی کنیم و آموزش تصویری هر یک از این مدل‌ها را برایتان ارائه دهیم. با ما در مجله نیمه شب همراه باشید.

خط چشم گرافیکی

خط چشم گرافیکی

خط‌ چشم گرافیکی یکی از جذاب‌ترین ترندهای آرایش صورت ۲۰۲۱ به شمار می‌رود. اگر در اینستاگرامتان هشتگ #graphic_eyeline را سرچ کنید انواع و اقسام این مدل خط چشم خاص و منحصر به فرد را خواهید دید.

خلاقیت و ایده حرف اول را در این نوع آرایش می‌زند. بسته به این که چقدر می‌توانید در آرایش چشمانتان جسورانه عمل کنید این مدل آرایش چشم می‌تواند برایتان انتخاب خوبی باشد. برای این مدل آرایش چشم احتیاج به خط چشم ماژیگی دارید که اپلیکاتور ظریف و دقیقی داشته باشد تا بتوانید بیشترین کنترل را روی پلکتان داشته باشید.

خط چشم گرافیکی

اگر بخواهید مینیمال عمل کنید می توانید از سایه‌های نود و یاهلویی برای روی پلکتان استفاده کنید و یک خط چشم ساده با طرح گرافیکی برای خودتان بکشید و آرایش‌تان را به همین شکل تکمیل کنید.

خط چشم گرافیکی

اما اگر بخواهید آرایش چشم‌تان جلوه‌ی بیشتری داشته باشد و آرایش سنگین‌تری داشته باشید می‌توانید از چند رنگ سایه و خط چشم استفاده کنید یا سایه‌هایی با رنگ هایی خاص استفاده کنید.

یک مدل خط چشم گرافیکی تک رنگ

ابتدا با استفاده از فرمژه، مژه‌هایتان را حالت بدهید و ریمل بزنید تا چشمانتان حالت جذاب‌تری داشته باشد. سپس یک سایه به رنگ صورتی یا صدفی روی پلکتان بزنید و به دقت پخشش کنید. هم از سایه پودری میتوانید استفاده کنید و هم از سایه‌ی قلمی یا مدادی.

خط چشم گرافیکی

در مرحله بعد با استفاده از یک سایه‌ی شکلاتی یا بژ براق بخش گودی پلکتان را پررنگ‌تر کنید‌. و در نهایت با استفاده از یک مداد چشم زغالی یا مشکی طرح گرافیکی را پشت پلک‌هایتان ایجاد کنید.

خط چشم گرافیکی

یک مدل خط چشم گرافیکی رنگارنگ

ابتدا پشت مژه‌تان را کمی پرایمر بزنید و با فرمژه، مژه‌هایتان را حالت بدهید. سپس با استفاده از خط چشم آبی یک کمان مطابق شکل زیر روی پلکتان بکشید.

خط چشم گرافیکی

در مرحله بعد با استفاده از مداد یا خط چشم طلایی یک خط طلایی مشابه شکل بالای خط آبی ایجاد کنید. پس از آن با استفاده از مداد یا خط چشمی مشکی یک خط چشم دنباله دار برای خودتان بکشید که دنباله اش از یک طرف تا زیر خط آبی و از یک طرف تا بالای خط آبی رنگ بیاید مطابق شکل زیر.

در مرحله آخر خط چشم روی خط مژه تان را کمی پررنگ تر کنید و کمی ریمل بزنید.

خط چشم گرافیکی

آرایش چشم اکلیلی

آرایش چشک اکلیلی

آرایش چشم اکلیلی مدتهاست که جزو ترندهای محبوب آرایش چشمهاست. اما در سال‌های اخیر سایه‌ی اکلیلی درشت هم بسیار محبوب و ترند بوده است. انواع و اقسام سایه‌ها با اکلیل‌‌های درشت در بازار موجود است و اخیرا این مدل‌ها بسیار تنوع پیدا کرده است.

 

آرایش چشم اکلیلی

برای این که یک آرایش مینیمال و جذاب مد روز با این سایه‌ها داشته باشید کافیست پشت چشمتان را پرایمر بزنید، اطراف چشمهایتان قطعات درشت یا ریز اکلیل قرار دهید و سپس فرمژه و ریمل بزنید.

آرایش چشم اکلیلی

اگر می‌خواهید آرایشتان سنگین‌تر و مفصل‌تر باشد با استفاده از ترکیب سایه‌های براق یا مات به چشمهایتان حالت بدهید و سپس بخش مرکزی پشت پلکتان را اکلیل بزنید در این صورت اکلیل پشت پلکتان جلوه ی بیشتری خواهد داشت.به بخش زیرین چشم‌تان هم میتوانید اکلیل اضافه کنید؛ در این صورت چشمهایتان بزرگ‌تر دیده می‌شود و آرایشتان هم جلوه‌ی بیشتری خواهد داشت.

آرایش چشم اکیلیلی

آرایش چشم اکلیلی

 

آرایش چشم با سایه چشم رنگارنگ یا رنگین کمانی

آرایش چشم رنگین کمانی

یکی از ترندهای سال ۲۰۲۱، استفاده از سایه‌های رنگارنگ است. اگر می‌خواهید بدانید چه رنگ‌هایی ترند است، می‌توان گفت همه رنگ‌های رنگین‌کمانی عالی هستند. کافی است با سلیقه خودتان، رنگ پوست‌تان یا رنگ لباستان جور دربیاید.

اگر می‌خواهید آرایش چشم هفت رنگ رنگین کمانی داشته باشید کافیست هفت رنگ رنگین کمان را به ترتیب تناژ رنگی پشت هم روی پلک‌تان بزنید و سپس آنها را محو کنید.

آرایش چشم رنگین کمانی

برای این که سایه رنگارنگ جذابی داشته باشید حتما مجبور نیستید از تعداد زیادی رنگ استفاده کنید، حتی ترکیب دو رنگ رنگین کمانی هم بسیار جذاب خواهد بود. با انتخاب رنگ‌های خلاقانه وبازی با سایه ها می‌توانید پلک‌هایی زیبا و منحصربه‌فرد ایجاد کنید.

آرایش چشم الکتریکی

آرایش چشم آبی الکتریکی

آرایش چشم آبی الکتریکی

آبی الکتریکی یا electric Blue  نوعی رنگ آبی درخشان و بسیار تند است که در دو سال اخیر جزو ترندهای محبوب آرایش چشم بوده است. انواع و اقسام خط چشم‌ها، یا مداد‌های چشم و سایه ها به رنگ آبی الکتریکی را می‌توانید از بازار تهیه کنید و این مدل میکاپ را انجام دهید.

آرایش چشم آبی الکتریکی

از آنجا که این رنگ چشم را بسیار چشم‌گیر است و حالتی بولد دارد، حتی یک خط چشم ساده به رنگ آبی الکتریکی جلوه‌ی بسیاری به صورت شما می‌دهد.

اگر هم بخواهید مفصل‌تر آرایش کنید می‌توانید پشت چشمتان را یک سایه براق هلویی یا کرم بزنید و سپس با سایه آبی الکتریکی پشت چشمان‌تان را مطابق شکل زیر سایه بزنید و سپس با ریمل و فرمژه، مژه‌هایتان را زیباتر کنید.

آرایش چشم آبی الکتریکی

سایه زیر چشم

سایه زیر چشم

این نوع میکاپ هم جزو ترند‌های آرایشی آوانگارد و خاص 2021 به شمار می‌آید. پشت پلک خود را کاملاً بدون سایه نگه داشته (یا اگر حتماً باید پشت پلکتان رنگ داشته باشد، از میزان کمی سایه با رنگ خنثی استفاده کنید) و مقداری سایه چشم رنگی زیر خط مژه پایین خود اضافه کنید.

سایه زیر چشم

تغییراتی که در این میکاپ چشم می‌توانید ایجاد کنید، بی‌پایان است. می‌توانید از هر رنگ سایه چشمی که می‌خواهید استفاده کنید و میکاپ چشم شما فوق‌العاده به نظر خواهد رسید.

و در آخر 

برای این که آرایش چشمتان زیباتر شود و جلوه‌ی بیشتری داشته باشد در زمان آرایش چشم نکات زیر را رعایت کنید.

  • هرگز فراموش نکنید پیش از آرایش پلک‌های خود را آماده کنید، استفاده از پرایمر بهترین روش برای ماندگار کردن آرایش چشم است اما اگر پرایمر در اختیار ندارید، زمانی که صورتتان را با کرم پودر برای آرایش آماده می‌کنید، آن را روی سطح پلک‌های خود نیز بمالید و خوب پخش کنید و سپس آرایش چشمتان را آغاز کنید.
  • وقتی می‌خواهید بیش از یک بار ریمل بزنید، شانه زدن مژه‌ها بین ریمل زدن‌ها باعث می‌شود مژه‌های شما به هم نچسبند. اگر ریمل شما نوست و میزان ریمل روی میله آن زیاد است، اضافه آن را با دستمال پاک کنید.
  • برای بهبود سیاهی و پف زیر چشم پیش از آرایش و زیبایی و شادابی چشمها میتوانید از خیار، سیب زمینی یا چای کیسه ای استفاده کنید، به این ترتیب که یک برش خیار یا سیب زمینی یا یک چای کیسه ای خنک را روی چشمانتان قرار دهید و بگذارید 15 دقیقه بماند.

همچنین بخوانید: از چه سنی کرم دور چشم بزنیم؟

برای محو کردن سیاهی زیر چشمها، باید کانسیلر را به شکل مثلثی زیر چشمتان بزنید. برای استفاده از کانسیلر به رنگ تیرگی‌های پوستتان توجه کنید.

کانسیلر زیر چشم

اگر تیرگی‌ها رنگی به سمت بنفش دارد از یک کانسیلر با تن زرد و اگر رنگ آن نزدیک به آبی است از یک کانسیلر با تن رنگی نارنجی استفاده کنید. بعد از این مرحله از پنکک استفاده کنید و خیلی آرام آن را زیر چشمتان بزنید و مراقب باشید کرم پودر و کانسیلر پاک نشود. در مرحله بعد باز هم از کانسیلر استفاده کنید و آنرا محو کنید. توجه داشته باشید که رنگ کانسیلر ابتدایی باید روشن و در دومی رنگی نزدیک به پوستتان داشته باشد.

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی سحر کریمی

همچنین ببینید

جزیره بالی

راهنمای کامل و جامع سفر به بالی، هر آنچه باید درباره جزیره بالی بدانید

بی شک در میان مشهور‌ترین مقاصد گردشگری جان نام جزیره بالی به گوشتان خورده است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *