آموزش رنگ کردن ابرو در خانه

انجام خدمات آرایشگری خصوصا در دوران شیوع کرونا بسیار ریسک بسیار بالایی داشته و به همین دلیل اکثریت ما از رفتن به آرایشگاه ترس داریم. به همین دلیل ممکن است خیلی از ما برای انجام کار‌های مختلف آرایشگری مانند بند انداختن، ابرو برداشتن، رنگ کردن مو یا ابرو و …  در خانه خودمان انجام دهیم. انجام کار‌های آرایشگری چندان کار سختی نیست فقط باید نکات طلایی و فوت و فن آن را یاد بگیریم تا بتوانیم در خانه خود کار‌های جزئی آرایشگری را انجام دهیم. یکی از کار‌های آرایشگری رنگ کردن ابرو است که کار نسبتا راحتی است و اگر رنگ کردن ابرو را در خانه یاد بگیریم می‌توانیم به راحتی می‌توانیم آن را در چند مرحله ساده انجام دهیم. ما در این مقاله  قصد داریم که رنگ کردن ابرو در خانه را به شما آموزش دهیم، پس تا آخر این مقاله در سایت نیمه شب همراه ما باشید.

رنگ کردن ابرو در خانه

برای تغییر رنگ ابرو شما می‌توانید از مداد یا سایه ابرو استفاده کنید. اما تغییر رنگ ابرو با مداد و سایه تاثیر آنچنانی نداشته و همیشگی نیست. به همین دلیل رنگ کردن ابرو‌ها برای تغییر رنگ ابرو خصوصا زمانی که قصد روشن کردن ابرو‌ها را بهترین گزینه است. با اینحال رنگ کردن ابرو چندان کار آسانی نیست و ترفند خاص خودش را دارد. البته همخوانی رنگ ابرو با رنگ مو و پوست شما نیز اهمیت دارد.

ابرو

اهمیت تناسب رنگ پوست با رنگ ابرو

رنگ ابرو علاوه بر رنگ مو با رنگ پوست هم رابطه مستقیم دارد که در ادامه تناسب رنگ مو با رنگ پوست‌های مختلف را برای شما بیان می‌کنیم. پس اگر دوست دارید پس از رنگ کردن ابرو‌هایتان با یک نتیجه دلچسب رو به رو شوید حتما تناسب رنگ پوست با رنگ ابرو را در نظر داشته باشید و بی توجه از کنار آن گذر نکنید.

 

پوست گندمی

اگر رنگ موی شما قهوه ای تیره است و پوست گندم گونی دارید، تیره کردن باعث جذابیت شما می‌شود.

پوست روشن

در مقایسه با پوست‌های گندمی اگر پوست روشنی دارید و ابروهای تیره است، رنگ ابروی خود را یکی دو درجه روشن تر کنید.

پوست سبزه

اگر در دسته افرادی با پوست سبزه و رنگ موی مش شده  یا کاملا روشن هستید، رنگ موی خود را با توجه با رنگ ریشه مو، چهار یا پنج درجه روشن‌تر کنند. زیرا باعث می‌شود تا صورت شما باز‌تر و شاداب‌تر ا قبل دیده بشود.

 

رنگ‌ مو‌های قرمز

کسانی که  مو‌هایی به شرابی، فندقی و یا سایر رنگ مو‌های تناژ قرمز دارند، بهتر است که ابرو‌های خود را روشن نکرده و در رنگ تیره نگه دارند.

 

رنگ موی زیتونی و پوست تیره

این گروه از افراد باید رنگ ابروی خود را یکی دو درجه روشن تر از رنگ موی خود بکنند.

 

رنگ موی زیتونی و پوست‌های تیره

به کسانی که رنگ موی زیتونی و پوست تیره دارند پیشنهاد می‌شود که رنگ  ابروی خود را کاملا روشن کنند.

 

مواد لازم برای رنگ کردن ابرو :

– رنگ ابرو ( توجه داشته باشید که رنگ ابرویی استفاده می‌کنید باید روی مناطق ظریف مانند اطراف چشم قابل استفاده باشد.)

– برس رنگ با سر باریک و گوش پاک‌کن

– ظرف شیشه‌ای کوچک که مواد را داخل آن هم بزنید.

– اکسیدان مخصوص ابرو

– پنبه برای پاک کردن رنگ‌ها از روی ابرو

– وازلین یا کرم برای جلوگیری جلوگیری از رنگ گرفتن قسمت‌های حساس پوست

اگر قصد دارید ابرو‌های خود را تقویت کنید می‌توانید مقاله دیگری به نام روش تقویت ابرو را در سایت ما مطالعه کنید.

آموزش رنگ کردن ابرو

در این قسمت از مقاله ما آموزش رنگ ابرو برای هر نوع رنگ‌ ابرویی را برای شما آموزش می‌دهیم.

روشن کردن ابرو به صورت مرحله به مرحله

رنگ کردن ابرو

1- قبل دکلره ابرو‌های خود را بردارید و مرتب کنید. علاوه بر این پیشنهاد می‌کنیم ابرو‌های خود را با شامپو نیز کاملا بشویید.

2- برای پوشاندن پوست اطراف ابروی خود، از کمی وازلین یا کرم استفاده کنید. این کار پوست شما را از آسیب و التهاب دکلره دور نگه می‌دارد. مخصوصا اگر ابروی خود را اصلاح کرده باشید پوست شما حساس‌تر خواهد بود.

3- مواد را در ظرف شیشه‌ای یا پلاستیکیآماده کنید. البته تهیه ماده دلکره با توجه به نوع آن متفاوت است. با برس ابرو یا برس ریمل کمی از مواد دکلره را برداشته و به ابرو‌های خود بمالید. اگر می‌خواهید همه مو‌های ابرویتان را به صورت یکسان رنگ کنید می‌توانید چندین بار این کار را تکرار کنید.

4- بعد از مالیدن مواد دکلره روی ابرو خود، ساعت بگیرید. اگر می‌خواهید ابرو‌ها فقط کمی روشن‌تر باشد، حدود پنج دقیقه صبر کنید. در صورتی که می‌خواهید ابروی خود را خیلی روشن کنید، باید حدود ده دقیقه زمان بگیرید و مرتبا موهای ابروی خود را بررسی کنید تا نسوزند.

5- حال مواد ابروی خود را با یک تکه پنبه یا دستمال کاغذی مرطوب پاک کنید.

6- صورت خود را شسته و ابرو‌ی خود را با یک حوله خشک کنید.

7- بعد شستن صورت و خشک کردن ابرو‌ها، در صورت مشاهده هرگونه رنگ زرد یا نارنجی روی ابروی خود می‌توانید با واریاسون بنفش این زردی رو از بین ببرید. برای اینکار چند قطره واریاسون را با اکسیدان مخلوط کرده و به ابرو‌های خود بمالید و مجددا حدود ده دقیقه زمان بگیرید.

8- ابرو‌های خود را شسته و با حوله خشک کنید. حال شما یک ابروی خوشرنگ و زیبا دارید.

نکته : همچنین می‌توانید با یک مداد یا سایه ابرو، ابروی خود را مرتب کنید.

 

تیره کردن ابرو‌ها

ابروی مشکی

– در مرحله اول با یک گوش پاک‌کن آغشته به کرم یا وازلین محلی که نمی‌خواهید رنگ بگیرد را چرب کنید.

– رنگ مورد نظر خود را به اندازه یک سانتی متر داخل یک کاسه یا ظرف شیشه‌ای ریخته و سه قطره اکسیدان را به آن اضافه کرده سپس هم بزنید.

– مواد را با یک برس مناسب بردارید و قسمت ضخیم ابرو‌ها را با دقت رنگ کنید. به طوری تمام قسمت‌های ابروی شما رنگ بگیرد.

– توجه داشته باشید که مدت زمان رنگ گرفتن ابرو‌ها با رنگ‌های تیره، کمتر از مان رنگ گرفتن ابرو‌ها با رنگ‌های روشن است و در این روش  تنها باید یک دقیقه صبر کرده و سپس ابرو‌ها را تمیز کنید.

– سپس با پنبه مرطوب ابرو‌های خود را تمیز کنید، تا جایی که پنبه دیگر رنگ نگیرد.

هشدار : به هیچ وجه رنگ را بیشتر از دو سه دقیقه روی ابرو خود نگه ندارید زیرا شما می‌توانید دوباره ابرو‌ها را تیره کنید اما روشن کردن ابرو‌ها کار بسیار سختی است.

 

سه نکته مهم برای رنگ کردن ابرو‌ها

– هنگام رنگ کردن ابرو و مژه مراقب چشم‌های خود باشید و نگذارید حتی ذره ای رنگ داخل چشمتان وارد شود، اما اگر چشم شما تحریک یا قرمز شد سریعا چشم خود را آب بزنید و اگر سوزش چشمتان برطرف نشد، چشم خود را داخل یک کاسه آب بازو بسته کنید. در صورتی که باز هم سوزش چشم‌هایتان برطرف نشد سریعا به پزشک مراجعه کنید.

– رنگ ابرو ممکن است باعث شکنندگی و خشکی ابرو‌‌ها شود اما به هیچ وجه باعث ریزش مو‌های ابرو نمی‌شود.

– جالب است بدانید حساس ترین قسمت پوست انسان، پوست اطراف چشم است و به آسانی ملتهب می‌شود. به همین دلیل انجام تست حساسیت به رنگ بسیار واجب است. برای این روش کمی رنگ را مخلوط کنید و به ابروی خود بمالید. حال پس از 10 قیقه رنگ اضافی را با پنبه تمیز کنید و در صورتی که پوست چشم شما خارش گرفت یا قرمز شد، بدانید که پوست شما نسبت به رنگ ابرو حساسیت دارد.

 

اگر قصد دارید ابرو‌های خود را تقویت کنید می‌توانید مقاله دیگری به نام روش تقویت ابرو را در سایت ما مطالعه کنید.

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

جراحی زیبایی بینی

کدام فرم بینی برای چهره من مناسب تر است؟

بینی در قسمت میانی صورت قرار دارد. داشتن بینی زیبا متناسب با سایر اجزای صورت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *