مدل های آرایش چشم با توجه به فرم چشم های درشت، ریز، پفی و …

درست زمانی که برای اولین بار میخواهید چشمان خود را ارایش کنید ، ناگهان متوجه می شوید که چشمان شما نیز ظاهر منحصر به فرد خود را دارند. و به سادگی نمیتوان با هر مدل آرایشی آنرا آرایش و زیبا کرد ، اما خوب است بدانید اگر بتوانید مدل آرایش چشم متناسب بافرم چشم خود را پیدا کنید میتوانید چشمان خود را زیباتر و خیره کننده تر کنید.

در واقع دانستن شکل چشم‌هایتان می‌تواند به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه هنگام آرایش کردن، آنها را به بهترین شکل آرایش کنید. خوشبختانه، تشخیص اینکه آیا چشمان گرد یا بادامی دارید آنقدرها هم که به نظر می رسد سخت نیست.

آماده‌اید یک بار برای همیشه شکل چشم‌هایتان را بفهمید؟ TODAY Style با آرایشگران برتر مشورت کرد تا شش شکل محبوب چشم و چند نکته آرایشی را برای هر یک از آنها تجزیه و تحلیل کند.

در واقع اولین سوالی که در ذهن شما ایجاد میشود این است: شکل چشم من چیست؟

شش شکل اصلی برای چشم وجود دارد: گرد، ریز، چشم با پلک افتاده ، رو به پایین، رو به بالا و بادامی و همه آنها در نوع خود فوق العاده هستند. ممکن است توصیفات دیگری را از مدل چشمان خود شنیده باشید اما همه آنها ساختگی هستند و ما فقط ۶ مدل چشم داریم.

کولبی اسمیت میکاپ آرتیست معروف در Exclusive Artists گفت: “بیشتر آنها توصیفی ثانویه و فراتر از شکل هستند. و بیشتر به محل قرارگیری چشم روی صورت اشاره دارند.”

در زیر به نحوه آرایش ۶ مدل اصلی چشم اشاره شده است:

شکل چشم گرد:

چشم های گرد معمولا بزرگ، برجسته و دایره ای تر به نظر می رسند. دور تا دور قرنیه چشم های گرد با سفیدی احاطه شده است. گوشه های داخلی و خارجی چشم های گرد گرد هستند و به سمت داخل یا خارج کشیده نمی شوند.

افراد مشهور با چشمان گرد:

اگر می‌توانید سفیدی چشم‌هایتان را در اطراف ببینید، احتمالاً شکلی گرد دارید.

مدل آرایش چشم بافرم چشم

اشلی اولسن، کیتی پری و زوئی دشانل همگی چشمانی گرد دارند.

نکات آرایشی برای چشم های گرد و درشت:

خاچاتوریان استفاده از خط چشم را برای بستن مقداری از فضای سفید توصیه می کند.

به گفته آرتیست مشهور Sandy Linter، آرایش چشم‌های گرد ساده است و افراد دارای این نوع چشم ها می‌توانند چشمان خود را با انواع خط چشم ها و سایه‌ها در اکثر رنگ‌های مختلف آرایش کنند.

راحت روی مژه ها بروید! رامی گافنی، آرایشگر مشهور و موسس آرایشی و بهداشتی رامی، می‌گوید: «فقط به مژه‌های بالا ریمل اضافه کنید، و یک یا دو لایه اضافی را روی مژه‌های بیرونی بزنید.»

شکل چشم ریز:

این مدل چشم در زنان آسیایی رایج است، چشم های ریز دارای چین و چروک کمتری هستند.

پلک‌های مونولید که اغلب پلک‌های کم عمق یا صاف نامیده می‌شوند، و در صورتی که هر کدام از پلک‌ها مشخص باشد به اندازه کافی نیست و فقط مقداری کمی از پلکهای شما مشخص میشود.

در نیمه شب بخوانید:ترند‌های آرایش چشم برای پاییز 2021

سلبریتی های با چشم های یکپارچه و ریز:

سایه اسموکی در این مدل چشم ها زیبا به نظر می رسند.

مدل آرایش چشم بافرم چشم

لانا کندور، ساندرا اوه و لوسی لیو این فرم چشم را دارند.

نکات آرایشی برای چشم های مونولید:

از بازی کردن نترسید! اسمیت می‌گوید: «چشم‌های مونولید فضای کمتری بالای چشم دارند، بنابراین فرصتی عالی برای بازی با رنگ‌های مفرح یا حس دودی در زیر چشم و کنار چشمان است.»

بعد ایجاد کنید. Kelli J. Bartlett، مدیر هنری Glamsquad، می‌گوید: «از سایه‌های درخشان و بازتابنده نور در گوشه داخلی چشم و از سایه چشم مات و تیره روی استخوان ابرو استفاده کنید.

شکل چشم با پلک افتاده:

چشم های دارای پلک افتاده دارای استخوان ابروی سنگین با چین ها و تو رفتگی های عمیق است.

وقتی این مدل چشم ها باز هستند، پلک به طور کلی قابل مشاهده نیست و پلک شما داخل چین جمع می شود. با بالا رفتن سن، فضای پلک شما کاهش یافته و ظاهری افتاده به خود می گیرد.

افراد مشهور با چشمانی دارای پلک افتاده:

اگر این فرم چشم را دارید یک خط چشم ضخیم روی خط مژه بالایی و سایه چشم مات همه چیز را متعادل می کند.

بلیک لایولی، جنیفر لارنس و اما استون چشمانی با پلک افتاده دارند.

نکات آرایشی برای چشم های دارای پلک‌افتاده:

آرایش اسموکی را امتحان کنید. پاول گفت: “رنگ را روی تمام چشم قرار دهید و به سمت بالا بکشید ، یا می توانید با سایه یک چین در بالاتر ایجاد کنید تا توهم چین ایجاد کنید.”

خط چشم ضخیم را به خط مژه بالایی خود و سایه چشم مات را به کل پلک خود اضافه کنید تا همه چیز متعادل شود. به دنبال سازگاری با سایه باشید. بارتلت گفت: “برای ایجاد تداوم پلک، یک سایه چشم با رنگ عمیق روی خط مژه و استخوان ابرو بزنید.”

شکل چشم رو به پایین (خمیده) :

در این مدل چشم گوشه های بیرونی چشم ها رو به پایین و در واقع پایین تر از گوشه داخلی است. معمولا پلک بالایی افرادی که دارای چشم های رو به پایین هستند برای رسیدن به خط مژه پایین فرو میرود.

سلبریتی های با چشمان خمیده:

چشم‌های رو به پایین گاهی اوقات پلک‌های نزولی نامیده می‌شوند.

کتی هولمز، آن هاتاوی و شارلیز ترون چشمانشان به زیر کشیده شده است.

نکات آرایشی برای چشم های رو به پایین:

برای مدل آرایش چشم بافرم چشم رو به پایین با سایه ها تعادل ایجاد کنید. پاول می‌گوید: «برای چشم‌های رو به پایین، می‌خواهید گوشه‌های بیرونی را با خط چشم و سایه‌ها بلند کنید و آن‌ها را گسترش دهید تا توهم یک گوشه بیرونی بلند شده ایجاد کنید».

از امتحان کاذب ها نترسید. لینتر گفت: “برای این فرم چشم از مژه های مصنوعی که در گوشه بیرونی و به صورت فشرده و رو به بالا استفاده می شود. سعی کنید مژه های انتهایی را دوبرابر ریمل بزنید و یک فر مژه بردارید و آن را به سمت بالا فشار دهید.” .

خط چشم ها و سایه های گربه ای بهترین دوست شما خواهد بود. بارتلت گفت: “با کشیدن سایه چشم به شکل برجسته و به سمت دم ابرو، توهم چشمان گربه ای و کشیده را ایجاد کنید.”

شکل چشم رو به بالا:

فکر می کنید چشمان شما به سمت بالا است؟ موارد زیر را در نظر بگیرید:

اساساً برعکس چشم‌های رو به پایین، چشم‌های رو به بالا دارای گوشه‌های بیرونی هستند که به سمت بالا می‌چرخند و بالاتر از گوشه داخلی هستند.

چشم‌های رو به بالا که با نام «چشم‌های گربه‌ای» نیز شناخته می‌شوند، به سمت بالا متمایل می‌شوند و ظاهری عجیب به چشم می‌دهند. از خود بپرسید که آیا به نظر می رسد که لیفت چشم انجام داده اید؟

خط مژه پایینی چشم‌های رو به بالا به سمت بالا خمیده می‌شود تا در گوشه بیرونی چشم به مژه‌های بالایی برسد.

سلبریتی های با چشمان برآمده:

مدل آرایش چشم بافرم چشم

تیلور سوئیفت، کندال جنر و ریحانا همگی چشم‌های روبه بالا دارند.

نکات آرایشی برای چشم های روبه بالا:

“خط چشم خود را روی خط مژه بالایی و از قسمت بیرونی چشم خود به شکل کمی صاف بکشید.”

آیا می خواهید ظاهر متعادل تری ایجاد کنید؟ گافنی گفت: از خط چشم برای خط مژه بالا و پایین استفاده کنید، اما خط چشم را از خط مژه پایین امتداد ندهید و یک لایه ریمل اضافی به خط مژه پایین اضافه کنید.

شکل چشم بادامی:

اگر این ویژگی ها آشنا به نظر می رسند، ممکن است شکل چشم بادامی داشته باشید:

چشم‌های بادامی پلک کوچک‌تری دارند و پهنای بیشتری نسبت به چشم‌های گرد دارند ، درست مثل بادام!  این شکل چشم به سمت بیرونی چشم تا حدی باریک می شود.

و قسمت بیرونی قرنیه به طور کلی در زیر پلک های بالا و پایین پنهان می شود. همچنین یک چین ظاهری وجود دارد.

در نیمه شب بخوانید:چگونه با آرایش جوش صورت را پنهان کنم؟

افراد مشهور با چشم بادامی:

بیانسه، اوا لونگوریا و میلا کونیس چشم های بادامی شکل دارند.

نکات آرایشی برای چشم بادامی:

برای داشتن مدل آرایش چشم متناسب بافرم چشم بادامی یک رنگ روشن روی پلک و یک رنگ عمیق تر در نیمه بیرونی / چین چشم بزنید تا شکل بادامی چشمان خود را برجسته کنید.

گافنی گفت: سایه چشم را روی پلک ها بزنید، خط چشم را روی خط مژه های بالا و پایین بزنید. همان سایه ای را که روی پلک ها استفاده کردید، درست زیر خط چشم و روی خط مژه پایین بزنید. و ریمل را فراموش نکنید.  لینتر هم پیشنهاد می‌کند خط چشم خود را روی پلک پایین‌تر ضخیم‌تر کنید تا بر گردی چشم شما افزوده شود.

 

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

بهترین متخصص پوست و مو در شهر شما

متخصص پوست و مو یکی از تخصص های بالینی رشته پزشکی است که در زمینه مراقبت، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *