بنر تبلیغاتی بالای مقاله

رابطه جنسی و باورهای نادرست رایج درباره آن

همانطور که می‌دانیم غرایز جنسی برای همه ما وجود دارد و البته ارضا این غرایز مساله بسیار مهمی می‌باشد. اما همچنین می‌دانیم که شاید به هر دلیلی آگاهی لازم درباره این موضوع را نداشته باشیم. چون متاسفانه بسیاری از محیط‌هایی که باید از سنین کمتر آموزش‌های لازم را درباره این موضوع به ما می‌دادند‚ به هر دلیلی از این کار امتناع کرده‌اند. اما در حال حاضر با وجود اینترنت ما باید سعی کنیم که آگاهی لازم درباره این موضوع را خودمان به دست بیاوریم. چون این امکان برای ما وجود دارد. متاسفانه به دلیل همین ناآگاهی‌ها‚ باورهای نادرستی درباره رابطه جنسی وجود دارد که در این مقاله از وب سایت نیمه شب به بررسی برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

باورهای نادرست درباره رابطه جنسی

معمولا ذهنیت خوبی برای صحبت درباره رابطه جنسی و مباحث پیرامون آن در بسیاری از محیط‌هایی که در آن قرار می‌گیریم وجود ندارد. این باعث شده که محیط‌هایی که وظیفه آگاهی رسانی درباره این موضوع را دارند نیز کم کاری کنند. در نتیجه این کار منجر به ایجاد باورهای غلط درباره این مساله شده است. اما بهتر است که ما درصدد از بین بردن این باورهای نادرست باشیم و از افراد و منابع قابل اعتماد اطلاعات درست کسب کنیم. در ادامه به برخی از باورهای نادرستی که درباره ارتباط زناشویی وجود دارد اشاره می‌کنیم.

رابطه جنسی
باورهای غلط درباره رابطه زناشویی

بی توجهی به احساسات و امیال همسر

باید بدانیم که توجه به نیاز و امیال شریک جنسی برای هر یک از آن‌ها مساله‌ای بسیار مهم است. متاسفانه درصد قابل توجهی از آقایان رابطه جنسی را بدون توجه به شرایط جسمی و روانی زن آغار می‌کنند و به پایان می‌رسانند. اما باید بدانید که رضایت درباره رابطه جنسی باید از جانب هر دو طرف وجود داشته باشد. در طی رابطه نیز هر دو باید به امیال یکدیگر توجه داشته باشند. عدم توجه به امیال و احساسات زن در رابطه‌ جنسی پس از مدتی طبیعتا منجر به بروز مشکلات جدی جسمی و همچنین از لحاظ روانی و بروز مشکل در خانواده خواهد شد.

نکته : با مصرف قرص ول وومن و ول من میل جنسی شما بسیار افزایش می یابد و مشکلات کاهش میل جنسی شما برطرف می شود.

اولین رابطه جنسی برای زنان دردناک است

یکی از باورهایی که درباره رابطه جنسی وجود دارد این است اولین رابطه جنسی برای زن دردناک است. اما باید بدانیم که این باور معمولا به علت ناآگاهی درباره کارکرد پرده بکارت است. چون پاره شدن پرده بکارت در اولین رابطه جنسی زنان، ممکن است دردناک نباشد. البته این به این معنی نیست که رابطه جنسی هیچ وقت دردناک نیست. به این دلیل که برخی از زنان طی رابطه جنسی احساس درد و ناراحتی می‌کنند. اما این مورد به پاره شدن پرده بکارت ارتباطی ندارد.

بهتر است بدانیم که متاسفانه باورهای نادرست بسیاری درباره پرده بکارت وجود دارد. پرده بکارت یکی از بخش‌های دستگاه جنسی زنان است که الزاما سالم بودن آن نشانه قابل اطمینانی از باکره بودن زن نیست. صد البته سالم نبودن آن نیز نشانگر باکره نبودن زن نخواهد بود. به این دلیل که این پرده ممکن است به علت موارد غیر جنسی مانند دوچرخه سواری از بین برود.

طول آلت تناسلی با کیفیت رابطه‌ جنسی ارتباط دارد

یکی دیگر از باورهای نادرست موجود درباره این موضوع این است که مردم تصور می‌کنند که طول آلت تناسلی در میزان لذت جنسی زن تاثیرگذار است. در حالی که این مورد هم یکی از باورهای غلط در این زمینه است. باید بدانید که در زنان سه ناحیه بالای خروج ادرار‚ فاصله دو و نیم سانتی از ورودی واژن و انتهای واژن نزدیک رحم از نواحی حساس اندام تناسلی هستند که لمس مکرر آن‌ها موجب رسیدن به لذت جنسی در آنان می‌شود. در نتیجه طول آلت تناسلی ارتباطی به لذت جنسی زنان ندارد. در واقع لذت جنسی در آن‌ها از طریق قسمت خارجی واژن یا یک سوم ابتدایی واژن امکان پذیر است. باید بدانید که مهم‌ترین چیزی که کیفیت رابطه جنسی را بالا می‌برد سازگاری با شریک زندگی و احساس راحتی کردن با او است.

گشاد شدن واژن در اثر رابطه جنسی زیاد

این تصور که رابطه جنسی زیاد باعث می‌شود که واژن گشاد شود‚ از دیگر باورهای غلطی است که در مورد رابطه جنسی وجود دارد. این باور غلط هیچ پایه علمی ندارد و اساسا با عملکرد واژن در تناقض است. واژن یک عضله است که منبسط و منقبض می‌شود. اما باید بدانید که اگر در طول رابطه جنسی واژن تنگ و سفت بماند قطعا رابطه جنسی برای طرفین لذت چندانی نخواهد داشت. به صورت کلی واژن زنان در زمان تحریک جنسی شل و کمی گشاد می‌شود. این حالت به این دلیل به وجود می‌آید که بتواند آلت مرد را تحمل کند. یعنی شرایط پذیرش آن را فراهم می‌کند. پس گشاد شدن واژن ارتباطی به تعداد دفعات رابطه جنسی ندارد.

رابطه جنسی
باورهای غلط درباره رابطه زناشویی

پورنوگرافی

متاسفانه فیلم‌های پورن باورهای غلط بسیاری را درباره رابطه جنسی در بین مردم به وجود آورده است. در حالی که باید بدانیم که پورنوگرافی یک شغل است که افراد زیادی از آن کسب درآمد می‌کنند. در نتیجه با دنیای واقعی و رابطه‌های واقعی بسیار متفاوت هستند. این فیلم‌ها توقع افراد را از خودشان و شریک جنسی‌شان بیشتر کرده است. در زندگی واقعی، رابطه‌ جنسی باید در عین صمیمیت، احترام متقابل و رضایت کامل و مشتاقانه انجام گیرد.

تعداد دفعات و مدت زمان رابطه

درباره تعداد دفعات و مدت زمان رابطه جنسی نیز باورهای غلطی وجود دارد. به عنوان مثال بسیاری از افراد توقع داشتن یک رابطه جنسی طولانی مدت را دارند. در حالی که با توجه به شرایط فیزیولوژیک و آناتومیک دستگاه تناسلی مرد‚ از لحظه احساس تمایلات جنسی تا مرحله اوج لذت جنسی به طور متوسط ۲۰ دقیقه طول می‌کشد. یا برخی بر این باورند که هر فرد باید حداقل یک مرتبه در طول شبانه روز رابطه‌ جنسی داشته باشد. در حالی که افراد با یکدیگر متفاوتند و میزان میل جنسی در آن‌ها با یکدیگر فرق دارد. مواردی مانند بیماری، خستگی، تفاوت فردی و آمادگی جسمانی و حتی شرایط روانی در ایجاد رابطه زناشویی تاثیر  دارند. پس فاصله‌ بین روابط  جنسی ممکن است بین چند ساعت تا چند روز متغیر باشد.

FavoriteLoadingپسندیدم
بنر تبلیغاتی پایین مقاله

درباره‌ی زهرا جعفری

همچنین ببینید

10 روش موثر در ایجاد تنوع در رابطه

10 روش موثر در ایجاد تنوع در رابطه

در این مقاله از وبسایت نیمه شب با معرفی 10 روش موثر در ایجاد تنوع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.