انواع اکسسوری‌ جدید آشپزخانه 2021

اکسسوری آشپزخانه امکاناتی است که در جهت استفاده بهینه از کابینت و فضای آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد و ضمن ایجاد نظم و ترتیب، فضایی زیبا و کاربردی در اختیار شما قرار می‌دهد. داشتن یک مجموعه کابینت آشپزخانه به تنهایی برای آسانی کار در آشپزخانه کافی نیست بلکه وسایل آشپزخانه نیاز به ذخیره سازی آسان و کاربردی دارند. با وجود جدیدترین اکسسوری‌های آشپزخانه و انوع ارگانایزر‌ دیگر لازم نیست نگران چیدمان قابلمه‌های بزرگ و کوچک و لپ پر شدن ظروف چینی خود باشید یا جستجوی وسایل کوچکتر مانندکفگیر، درب‌بازکن، صافی و‌… برایتان دشوار باشد. در این مطلب چند نمونه از جدیدترین اکسسوری‌های آشپزخانه 2021 را برایتان معرفی خواهیم کرد؛ با ما در سایت نیمه شب همراه باشید.

اکسسوری آشپزخانه کشویی یا تقسیم کننده کشو

ارگانایزر کشو

کشوهای کابینت وسایل آشپزی همیشه بدترین حالت ممکن را دارند. در این کشوها باید انبوهی از قاشق، کفگیر و دیگر وسایل خرد پخت و پز را ذخیره کنید و هر زمان که به یکی از این وسایل نیاز دارید باید کل کشو را به هم بزنید تا بتوانید آنها را پیدا کنید. این به هم‌ریختگی و بی‌نظمی ممکن است لذت خوب آشپزی را به کام شما تلخ کند. اکسسوری‌های آشپزخانه کشویی یا ارگانایزرهای کشو بهترین گزینه برای مرتب کردن و استفاده بهینه از فضای داخل کشو هستند. این نوع اکسسوری آشپزخانه فضای کشوها را به محفظه‌های کوچک‌تر تقسیم می‌کنند و شما می توانید با توجه به سلیقه و معیارهایتان وسایل خود را دسته بندی کرده و هر کدام را در یک قسمت قرار بدهید.

همچنین بخوانید: چگونه منزلمان را مانند یک طراح دکوراسیون طراحی کنیم؟

اکسسوری آشپزخانه مجیک کرنر

مجیک کرنر

مجیک کرنر که با نام اکسسوری «کابینت گوشه» یا «کرنر کابینت» هم شناخته می‌شود یکی از اکسسوری‌های جدید و بسیار کاربردی در آشپزخانه است. معمولا دسترسی به کابینت‌های گوشه دشوار است و این کابینت‌ها فضای زیادی از ذخیره‌سازی را به خصوص در آشپزخانه های کوچک به هدر می‌دهند.

مجیک کرنر

این نوع اکسسوری آشپزخانه به دلیل وجود قفسه‌های چرخشی، تمام وسایل داخل کابینت را به آسانی در معرض دید و دسترس شما قرار می‌دهند. اکسسوری مجیک کرنر به دو صورت ریلی و چرخشی در بازار موجود است؛ برای این که به راحتی بتوانید از مجیک کرنر استفاده کنید بهتر است نصب این اکسسوری‌ها را به نصاب های کابینت بسپارید چرا که اجرای دقیق آنها به نحوی که راحت باز شوند و بچرخند کمی تخصصی است و نصب آنها نیاز به دقت و مهارت دارد.

ارگانایزر قابلمه و ماهیتابه

ارگانایزر آشپزخانه

قابلمه‌ها و ماهی‌تابه‌ها معمولا به دلیل ساختار فیزیکی نامناسب‌شان نظم چیدمان کابینت‌های شما را به هم می‌زنند و مرتب کردن آنها دشوار است. استفاده از ارگانایزر قابلمه می‌تواند با بهینه کردن فضاهای دور از دسترس و با داشتن طبقات و فضاهای طبقه‌بندی شده به کابینت‌ها و آشپزخانه‌تان نظم ببخشد.

ارگانایزر قابلمه

این نوع اکسسوری آشپزخانه به انواع و اشکال مختلف در بازار وجود دارد. این ارگانایزر‌ها را هم می‌توانید در کابینت جا بدهید و هم این که آنها را مستقیما روی کابینت قرار دهید و قابلمه‌ها و ماهیتابه‌هایتان را در آن بچینید.

اکسسوری آشپزخانه سوپرمارکت یا (سبد سوپری ریلی کابینت)

سبد سوپرمارکت

این نوع اکسسوری آشپزخانه که مخصوص نگهداری خشکبار،مواد شوینده، پیاز، سیب زمینی، روغن و حبوبات و…است در اصطلاح  سبد سوپر مارکت آشپزخانه نامیده میشود. سبد سوپرمارکت آشپزخانه مدل‌های بسیار متنوعی دارد اما به طور کلی به دو دسته تقسیم بندی می‌شود: سبد سوپری زمینی کابینت و سبد سوپری ایستاده کابینت. این سبک از انواع اکسسوری آشپزخانه، هم بسیار کاربردی است و هم جلوه ی زیبایی دارد.

سبد سوپرمارکت

با نصب این اکسسوری ها در آشپزخانه تان می‌توانید خیلی راحت و بدون صرف وقت زیاد وسیله و یا مواد غذایی مد نظرتان پیدا کنید. ابعاد سبد‌های سوپر مارکت معمولا بین 60 تا 220 سانت است. نصب سبد سوپری کابینت، باید توسط یک نصاب حرفه ای انجام شود تا به بهترین شکل ممکن نصب شود. حتی برای تعیین سایز و اندازه می‌توانید از راهنمایی نصاب کابینت حرفه‌ای که در نظر گرفته‌اید استفاده کنید.

همچنین بخوانید: نحوه تمیز کردن فیلتر هود آشپزخانه با ساده‌ترین روش ها

ارگانایزر آهنربایی

ارگانایزر آهنربایی

این ارگانایزرهای جدید و زیبا در آشپزخانه‌های کوچک بسیار کاربردی‌اند. کافیست این ارگانایزر آهن‌ربایی را بر روی کابینت یا دیوار نصب کنید و سپس چاقو، قاشق، چنگال، ملاقه و یا هر ابزار استیل دیگری که در آشپزخانه دارید به دلیل وجود خاصیت آهنربایی روی این ارگانایزر زیبا می‌چسبند.

میله‌های آویز بغل کابینت

آویز بغل کابینت

در آشپزخانه‌های کوچک بهینه‌سازی فضا حرف اول را می‌زند و در این حالت حتی فضایی مانند کناره‌های کابینت هم می‌تواند برای بهینه‌سازی مفید باشد.این نوع اکسسوری آشپزخانه شامل یک میله و چند آویز است که در کناره کابینت نصب میشوند. با استفاده از این اکسسوری نظم‌دهنده و کاربردی می‌توانید بخشی از ابزار آشپزخانه‌تان را روی این آویزها آویزان کنید و از فضای کناره‌های کابینت نهایت استفاده را ببرید.

آویز سقفی

آویز سقفی

در آشپزخانه‌های کوچک انقدر فضا محدود است که حتی سقف هم می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. آویزهای سقفی که روی سقف قلاب میشوند این امکان را به شما می‌دهند که بخشی از ابزار آشپزخانه‌تان را روی آنها آویزان کنید، بی این که در دست و پایتان باشند و یا جلوه‌ی نامرتبی ایجاد کنند. فقط به خاطر داشته باشید که ارتفاع این آویزها طوری باشد که مانع رفت و آمد شما به داخل آشپزخانه نشوند و از طرف دیگر دستتان به راحتی به ابزار برسد.

اکسسوری سطل زباله

اکسسوری سطل زباله

اگر می‌خواهید یک آشپزخانه‌ امروزی با سبک مدرن داشته باشید باید بدانید که این آشپزخانه ها چیدمانی ساده و در عین حال زیبا و منظم دارند. وجود سطل زباله در گوشه‌ای از آشپزخانه مدرن و منظم ممکن است صحنه‌ای زشت و آزار‌دهنده ایجاد کند؛ از این رو طراحان کابینت تلاش می‌کنند تا فضایی را در کابینت‌ها به عنوان محلی برای قرار دادن سطل زباله در نظر بگیرند. با وجود اکسسوری سطل زباله آشپزخانه شما از همیشه مرتب و تمیزتر به نظر می‌رسد و در ضمن می‌توانید به راحتی زباله‌های تر و خشک خود را از یکدیگر تفکیک کنید. این سطل‌های ریلی و چرخشی متحرک هستند و در انواع دو یا چهار عددی در بازار موجود هستند.

سخن آخر

در این مطلب چند نمونه از اکسسوری‌های جدید آشپزخانه را برایتان معرفی کردیم؛ با استفاده از این این اکسسوری‌های جدید می‌توانید آشپزخانه‌تان را بهینه‌سازی کنید و از فضای آشپزخانه و کابینت‌ها نهایت استفاده را ببرید. به خاطر داشته باشید که چیدمان وسایل در ارگانایزرها و اکسسوریهای آشپزخانه هم مهم است؛ همواره سعی کنید وسایل را طوری بچینید که به ابزاری که به طور روزمره به آنها نیاز دارید دسترسی سریعتری داشته باشید.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

میز ناهار خوری مستطیلی

انواع میز ناهار خوری جذاب منزل

میز ناهار خوری جز اثاثیه منازل است و قسمت مهمی از دکوراسیون داخلی خانه‌ها به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *