آموزش ساخت باغچه دیواری ساکولنت

ساکولنت ها انتخابی عالی برای ایجاد طراوت و زیبایی در هر فضایی هستند. از میزهای تزیینی گرفته تا تراریوم‌های معلق، این گیاهان کوچک که در بیابان رشد می کنند، با برگ‌های ضخیم خود  راه خود را به دکوراسیون منازل باز کرده‌اند. اگر به دنبال اضافه کردن رنگ یا جذابیت به دیوار خانه خود هستید، ممکن است ساخت باغچه دیواری ساکولنت سبز و شاداب همان چیزی باشد که به آن نیاز دارید. آیا قاب کردن یک باغچه به جای قاب کردن یک عکس، جذاب تر نیست؟

ساکولنت ها به دلیل مراقبت آسان و  مقاومت بالا، انتخابی عالی برای ساخت باغچه دیواری هستند. ساختار متفاوت و بافت‌های منحصربه‌فرد ساکولنت ها، ویژگی هایی است که با استفاده از آن ها تنها در چند قدم سریع، هر فضایی را به یک فضای سبز تبدیل کنید.شاید در نگاه اول ساخت باغچه دیواری ساکولنت سخت به نظر برسد، اما ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید.

ساخت باغچه دیواری ساکولنت

در این مقاله راهنمای گام به گام و آموزش تصویری ما به شما کمک می کند تا ساخت باغچه دیواری ساکولنت آسان تر شود. قبل از شروع، لوازم مورد نیاز خود را در زیر مطالعه کنید:

ساکولنت – انواع ساکولنت های مورد علاقه خود را انتخاب کنید. توصیه می‌کنیم گیاهانی را انتخاب کنید که دارای برگ‌ها و ساقه‌های صاف هستندتا بیش از حد از صفحه شما بیرون نزند. برای ایده بهتر، به لیست ساکولنت های توصیه شده در زیر نگاهی بیندازید.

قاب جعبه ای – قاب جعبه ای عمیق به شما این اجازه را می دهد تا فضای کافی برای اضافه کردن خاک و کاشت ساکولنت های خود داشته باشید. سعی کنید قابی با اندازه اید آل فضای شما و مناسب برای رشد ساکولنت ها انتخاب کنید.

پلاستیک کشت نهال یا گیاه – پلاستیک  برای محافظت از قاب در هنگام ساخت باغچه دیواری ساکولنت استفاده می شود تا با خاک آلوده نشود.  همچنین به منظور جلوگیری از تخلیه آب از باغچه دیواری شما استفاده می شود.

چسب حرارتی– از یک تفنگ چسب حرارتی برای چسباندن پلاستیک  به قاب استفاده کنید.

خزه اسفاگنوم – از خزه اسفاگنوم برای پر کردن قاب  خود، کاشت ساکولنت و تازه نگه داشتن آنها استفاده کنید.

توری فلزی- توری فلزی برای نگه داشتن خاک در جای خود گزینه بسیار ایده آلی است.

منگنه – منگنه به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که توری فلزی محکم به قاب شما بسته شده است.

قیچی – برای بریدن وسایل در طول پروژه به قیچی نیاز است،

ساکولنت های پیشنهادی برای ساخت باغچه دیواری

این گیاهان در سبک ها، رنگ ها و اندازه های مختلف وجود دارند. همانطور که در بالا ذکر کردیم، مهم است که گیاهانی را انتخاب کنید که در اندازه مناسبی باشند تا از قاب شما بیرون نزنند. گیاهان را در رنگ‌های مختلف انتخاب کنید تا به باغچه دیواری شما تنوع بدهد. همچنین توصیه می کنیم که اندازه مختلف ساکولنت را انتخاب کنید. ما ساکولنت های زیر را پیشنهاد می کنیم:

  • مروارید آبی یا گراپتووریا
  • غول آبی یا Graptosedum Hybrid
  • ماه نقره ای یا Pachyphytum
  • Golden Glow یا Sedum Hybrid
  • سرباز شکلاتی یا Kalanchoe Tomentosa

آموزش قدم به قدم ساخت باغچه دیواری ساکولنت

مرحله 1: یک تکه از پلاستیک را برش داده و لایه لایه کنید تا در داخل قاب قرار بگیرد. پلاستیک را به اندازه ای برش دهید که دیواره قاب و لبه های بیرونی قاب را در بر گیرد . پلاستیک را در قاب قرار دهید تا از اندازه آن مطمئن شوید.

نکته: مطمئن شوید که پلاستیکی که استفاده می کنید کمی بزرگتر از اندازه قاب باشد. زیرا همیشه امکان آن هست که مقدار اضافی آن راببرید.

 باغچه دیواری ساکولنت

مرحله 2: از تفنگ چسب حرارتی برای محکم کردن پلاستیک در جای خود استفاده کنید. در امتداد هر چهار لبه پلاستیک چسب داغ بزنید و با انگشتان خود آن را در جای خود فشار دهید. احتیاط کنید زیرا  چسب داغ می شود. هنگامی که پلاستیک محکم شد، از قیچی برای برش اضافی اطراف لبه ها استفاده کنید.

مرحله 3: ته قاب را با خزه اسفاگنوم پر کنید. به اندازه ای اضافه کنید که جعبه پر شود. قاب را به طور کامل پر کنید، آن را از پهلو به پهلو تکان دهید تا مطمئن شوید خزه به طور یکنواخت در سرتاسر قاب پخش شده است. خزه به دلیل توانایی خود در نگه داشتن آب، رطوبت کافی را که ساکولنت ها برای زنده ماندن نیاز دارد، فراهم می کند.

ساخت باغچه دیواری ساکولنت

مرحله 4: توری فلزی را طوری قرار دهید که در چارچوب جعبه قاب قرار گیرد. پس از برش توری فلزی، آن را روی قاب قرار دهید تا مطمئن شوید که درون قاب جا می شود و روی لبه های قاب چوبی کشیده می شود. وقتی مطمئن شدید که اندازه آن درست است، توری را با استفاده از منگنه در لبه ها در جای خود محکم کنید.

مرحله 5: ریشه هر ساکولنت را برای کاشت هرس کنید.

اکنون زمان آن است که با ساخت باغچه دیواری ساکولنت به ساکولنت های خود خانه جدیدی بدهید. هنگام کاشت مجدد گیاهان، باید ریشه هر کدام را هرس کنید تا از رشد مناسب آن ها مطمئن شوید. با دست ریشه ها از خاک اضافی جدا کنید. این کار کاشت ساکولنت های  نیز آسان تر می کند.

مرحله 6: اکنون زمان آن است که ساکولنت های خود را در جعبه سایه بکارید. قبل از اینکه ریشه ساکولنت ها را در خزه فشار دهید، از انگشتان خود برای ایجاد فضا برای ریشه ها استفاده کنید. ساکولنت خود را در موقعیت مناسب قرار دهید و سپس محکم به داخل خزه فشار دهید. این مرحله را تکرار کنید تا قاب جعبه سایه شما پر شود.

نکته : هنگامی که ساخت باغچه دیواری ساکولنت شما تقریباً تمام شد، اگر چند فضای خالی وجود دارد، می توانید تکه های کوچک یک گیاه ساکولنت را جدا کرده و از آنها برای پر کردن سوراخ ها استفاده کنید.

ساخت باغچه دیواری ساکولنت

مرحله 7: باغچه دیواری ساکولنت شاداب خود را آویزان کنید و از آن لذت ببرید! قاب غعکس زنده خود را روی میز، قفسه قرار دهید یا آن را به دیوار آویزان کنید. برای آویزان کردن باغچه دیواری ساکولنت، باید صبر کنید تا گیاهان به طور کامل ریشه کنند (بین چهار تا 12 هفته). باغچه دیواری خود را در مکانی آویزان کنید که نور خورشید متوسط تا زیاد باشد.

ساخت باغچه دیواری ساکولنت

یک قاب عکس زنده می تواند یک دکور عالی برای افرادی باشد که به دنبال چیزهای خاص هستند. در این مقاله آموزش قدم به قدم ساخت باغچه دیواری ساکولنت در اختیار شما قرار گرفت.

در نیمه شب بخوانید: نمونه هایی از گیاه مناسب سرویس بهداشتی و حمام

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی مهسا رسولی

همچنین ببینید

لوستر با مهره چوبی

آموزش ساخت لوستر دست ساز با مهره چوبی

لوسترها نقش زیادی در نورپردازی و روشنایی خانه شما دارند. اگر شما هم جز افرادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.