همه چیز راجع به رولان گاروس ۲۰۲۲

بهترین تنیسورهای جهان از جمله نواک جوکوویچ، رافائل نادال، کارلوس آلکاراز، ایگا سویاتک، ماریا ساکاری و اونس جابور از ۲۲ می تا ۵ ژوئن برای مسابقات گرند اسلم رولان گاروس ۲۰۲۲ در زمین خاکی رقابت خواهند کرد. هر آنچه را که باید در مورد برنامه‌ و ورزشکارانی که در مسابقه شرکت می‌کنند بدانید را در ادامه‌ی مقاله می‌توانید بیابید.

رولان گاروس ۲۰۲۲

نبردهای حماسی یکی از ویژگی‌های فصل تنیس زمین خاکی بوده است، از جمله در مسابقات مسترز ۱۰۰۰ در مادرید و رم. اکنون بازی روی خاک رس در مسابقات آزاد فرانسه امسال قبل از شروع فصل چمن به اوج خود می‌رسد. از ۲۲ می تا ۵ ژوئن، بهترین بازیکنان جهان در دومین گرند اسلم سال به مصاف یکدیگر خواهند رفت، تورنمنتی که در آن پیش‌بینی برندگان دشوارتر از دوره‌های قبلی خواهد بود. در ادامه بخوانید تا دریابید که چرا نسخه صد و بیست و یکم رولان گاروس یکی از هیجان‌انگیزترین دوره‌های اخیر خواهد بود.

مردان برتر در مسابقات رولان گاروس ۲۰۲۲ مردان

با شش دوره‌ی اخیر که رافائل نادال (چهار) و نواک جوکوویچ (دو بار) برنده شدند، ممکن است فکر کنید که این دو در مسابقات آزاد فرانسه امسال نقش زیادی دارند.

امسال شرایط رقابت تغییر کرده است و پیش‌بینی می‌شود که این مسابقات از زمان اولین پیروزی نادال در سال ۲۰۰۵، سخت‌ترین پیش بینی باشد. این بازیکن اسپانیایی که ۱۳ بار قهرمان این تورنمنت شده است، با آمادگی کمتر از حد ایده‌آل به پورت ادویل می‌رسد، در حالی که دور سوم خود را در رم مقابل دنیس شاپوالوف پس از تحمل مشکلات مکرر پا شکست داده است. پس از پیروزی او در مسابقات آزاد استرالیا امسال، او را به اولین تنیسور مردی تبدیل کرد که ۲۱ عنوان قهرمانی گرند اسلم را کسب کرده است، این بازیکن ۳۵ ساله امیدوار است که در تورنمنت مورد علاقه خود پیروز شود.

رولان گاروس ۲۰۲۲

یکی دیگر از غول‌های بازی نیز در پاریس تلاش خواهد کرد تا تاریخ‌سازی کند، نواک جوکوویچ است، با ۲۰ عنوان قهرمانی گرند اسلم، شماره ۱ فعلی جهان با اعتماد به نفس در فرانسه فرود خواهد آمد. اگرچه او در سال ۲۰۲۲ تنها ۱۷ بازی انجام داده است، اما در مسابقات مسترز ۱۰۰۰ اخیر در رم پیروز شد و در فینال استفانوس سیتسیپاس متخصص زمین‌های خاکی را ۶-۰  و ۷-۶ شکست داد. این همان رقیبی است که او در فینال رولان گاروس سال گذشته شکست داد.

در نیمه شب بخوانید:همه چیز در مورد مسابقات فرمول 1 در ابوظبی

کارلوس آلکاراز اسپانیایی که تا به امروز از یک سال خیره‌کننده ۲۰۲۲ لذت برده است، نمی‌‌توانید در پاریس چشم از آن بردارید. این بازیکن ۱۹ ساله پیش از این در این فصل دو تورنمنت مسترز ۱۰۰۰ را در زمین‌های سخت میامی و زمین‌های خاکی مادرید به دست آورده است. در پایتخت اسپانیا، آلکاراز به چیزی دست یافت که هیچ کس تا به حال انجام نداده بود، شکست دادن رافائل نادال و نواک جوکوویچ در یک تورنمنت در زمین خاکی. جوکوویچ پس از باخت مقابل آلکاراز در نیمه نهایی مادرید گفت: “برای کسی که هم سن اوست، بازی با چنین بلوغ و شجاعت تاثیرگذار است.” شماره ۶ جدید جهان که توسط خوان کارلوس فررو، برنده مسابقات آزاد فرانسه در سال ۲۰۰۳ آموزش دیده، تنها در دومین حضور خود در مسابقات پس از شکست در دور سوم در سال ۲۰۲۱، به عنوان یک بازیکن محبوب در نظر گرفته خواهد شد.

رولان گاروس ۲۰۲۲

باید مراقب شماره ۱ سابق جهان، دانیل مدودف، قهرمان المپیک ۲۰۲۰ توکیو، الکساندر زورف و برنده مونت کارلو ۲۰۲۲، استفانوس سیتسیپاس باشید.

ستارگان غایب در رولان گاروس ۲۰۲۲ مردان

برخی از ستارگان برجسته در مسابقات رولان گاروس ۲۰۲۲ غایب خواهند بود، از جمله راجر فدرر که در حال بهبودی از مصدومیت زانو است، اندی موری که روی ویمبلدون تمرکز می‌کند و متئو برتینی که در حال نقاهت پس از عمل جراحی است. بنابراین نام‌های دیگری ممکن است مطرح شود.

قرعه‌کشی مسابقات رولان گاروس ۲۰۲۲ مردان

قرعه‌کشی مسابقات رولان گاروس در ۱۹ می انجام شد که نواک جوکوویچ، رافائل نادال و کارلوس آلکاراز همه در یک سمت حضور داشتند. این بدان معناست که جوکوویچ می‌تواند در مرحله‌ی یک چهارم نهایی با نادال دیدار کند و به طور بالقوه برنده با آلکاراز در نیمه نهایی دیدار خواهد کرد، البته به شرطی که این بازیکن ۱۹ ساله بتواند در تمام مسابقات خود پیروز شود. این قرعه‌کشی می‌تواند به نفع نایب قهرمان دوره‌ی قبل استفانوس سیتسیپاس تمام شود که مسیر نسبتاً آسانی برای بازگشت به فینال رقابت‌ها دارد.

مرحله‌ی یک چهارم پایانی مسابقات رولان گاروس ۲۰۲۲مردان

نواک جوکوویچ-رافائل نادال

الکساندر زورف-کارلوس آلکاراز

رود-استفانوس سیتسیپاس

روبلف-دانیل مدودف

رولان گاروس ۲۰۲۲

زنان برتر در مسابقات رولان گاروس ۲۰۲۲ زنان

با توجه به اینکه اشلی بارتی، برنده‌ی پیشین شماره‌ی ۱ جهان و برنده‌ی اوپن استرالیا در سال ۲۰۲۲، اخیراً در سن ۲۶ سالگی از تورنمنت بازنشسته شد، مسابقات زنان ممکن است مانند مسابقات مردان باز باشد. با این حال، رویدادهای هفته‌های اخیر شاید با آن تناقض داشته باشد.

ایگا سویاتک لهستانی با بردهای باورنکردنی ۲۸ بازی وارد فرانسه خواهد شد. شماره ۱ جدید جهان از اواسط فوریه در مسابقه‌ای شکست نخورده است و چهار تورنمنت متوالی WTA 1000 را برده است، دوحه، ایندین ولز، میامی و رم. او در پایتخت ایتالیا تنها ۲۱ گیم را در پنج مسابقه بدون واگذاری یک ست شکست داد. او همچنین سابقه‌ی حضور در این مسابقات را دارد و عنوان رولان گاروس را در سال ۲۰۲۰ به دست آورده است.

در نیمه شب بخوانید:8 استادیوم قطر که برای جام جهانی فوتبال 2022 طراحی و ساخته شده است

بازیکن دیگری که به شکل زندگی خود وارد مسابقات می‌شود اونس جابور است. این تونسی اخیراً در ماه می اولین تورنمنت WTA 1000 خود را در مادرید پیش از رسیدن به فینال در رم برد که در آن مقابل سویاتک شکست خورد. در حالی که امتیاز ۶-۲ ممکن است کاملاً یک طرفه به نظر می‌رسید، جابور در ست دوم مبارزه شجاعانه‌ای انجام داد و در آستانه‌ی بازگشت ۴-۳ بود. او اولین بازیکن زن عرب است که وارد ۱۰ بازیکن برتر و اولین قهرمانی در مسابقات WTA 1000 شده است. آیا او می‌تواند یک قدم جلوتر برود و اولین گرند اسلم را به‌دست آورد؟

باربورا کریچیکووا، قهرمان فعلی و شماره ۲ فعلی جهان، از ماه فوریه از ناحیه آرنج آسیب دیده است و بعید است که بتواند از عنوان قهرمانی خود در فرانسه دفاع کند.

پائولا بادوسا که سال گذشته در پاریس به مرحله یک چهارم نهایی رسید، امیدوار است که یک نمایش قوی داشته باشد. شماره‌ی ۳ جهان در ایندین ولز WTA 1000 در اکتبر و WTA 500 سیدنی کلاسیک در ژانویه برنده شد، اما امسال بهترین عملکرد خود را روی خاک رس نداشته است.

در نیمه شب بخوانید:معرفی بهترین بازی‌ های مسابقه‌ ای و ریسینگ

ماریا ساکاری، شماره ۴ جهان از یونان، تنها چند امتیاز با غلبه بر جابور در یک چهارم نهایی رم فاصله داشت و همچنین در ماه مارس به فینال ایندین ولز رسید.

بلیندا بنچیچ، قهرمان المپیک ۲۰۲۰ توکیو، آرینا سابالنکا فینالیست اوپن استرالیا ۲۰۲۳ است. دانیله کالینز و برنده‌ی فینال مسترز ۲۰۲۱ گابینه موگوروزا نیز از تماشاگران در رولان گاروس ۲۰۲۲ خواهند بود.

قرعه‌کشی مسابقات رولان گاروس ۲۰۲۲ زنان

ایگا سویاتک شماره ۱ جهان می‌تواند پیش از مرحله یک چهارم نهایی با دو برنده‌ی سابق دیدار کند. سیمونا هالپ، برنده سال ۲۰۱۸ و یلنا اوستاپنکو، برنده در سال ۲۰۱۷.

اونس جابور در سمت دیگر قرعه‌کشی قرار دارد و احتمالا می‌تواند در مرحله‌ی یک چهارم نهایی با ماریا ساکاری دیدار کند.

مرحله‌ی یک چهارم پایانی مسابقات رولان گلاس ۲۰۲۲ زنان

ایگا سویاتک – پلیشکووا 

پائولا بادوسا – سابالنکا

جابور – ماریاساکاری

آنت کونتاویت – باربورا کرجیچیکووا

پنج برنده‌ی آخر در مسابقات رولان گاروس

بخش مردان

۲۰۲۱: نواک جوکوویچ (صربستان)

۲۰۳۰: رافائل نادال (اسپانیا)

۲۰۱۹: رافائل نادال (اسپانیا)

۲۰۱۸: رافائل نادال (اسپانیا)

۲۰۱۷: رافائل نادال (اسپانیا)

بخش زنان

۲۰۲۱: باربورا کریچیکووا (جمهوری چک)

۲۰۲۰: ایگا سویاتک (لهستان)

۲۰۱۹: اشلی بارتی (استرالیا)

۲۰۱۸: سیمونا هالپ (رومانی)

۲۰۱۷: یلنا اوستاپنکو (لتونی)

مسابقات اوپن فرانسه که با نام رولان گاروس نیز شناخته می‌شود. یک تورنمنت بزرگ تنیس است که به مدت دو هفته در استادیوم رولان گاروس در پاریس، فرانسه برگزار و از اواخر ماه مه هر سال آغاز می‌شود. این مسابقات و محل برگزاری آن که به نام هوانورد فرانسوی رولان گاروس نامگذاری شده است، مردان و زنان قهرمان زیادی به خود دیده است. امسال نیز از تاریخ ۲۲ می تا ۵ ژوئن این مسابقات رولان گاروس ۲۰۲۲ برگزار می‌شود.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

برنامه‌ی جام جهانی والیبال مردان ۲۰۲۲

جدول نتایج و برنامه‌ی جام جهانی والیبال مردان ۲۰۲۲

به گزارش تیم خبری وب‌سایت نیمه‌شب، فدراسیون جهانی والیبال اعلام کرد که طبق برنامه‌ی جام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *