طرز تهیه دو مدل رینگ لایت در خانه

رینگ لایت ها یا در واقع همان حلقه های نوری امروزه بسیار در میان مردم عادی و عکاسان پر طرفدار شده اند. این رینگ لایت ها متفاوت با منابع نوری عادی هستند و از آن ها معمولاً برای نوردهی در هنگام تصویر برداری و در آتلیه ها استفاده می‌کنیم.  از همین روی در ادامه در این مقاله به شما آموزش دو مدل ساخت رینگ لایت خانگی را به ساده ترین روش آموزش خواهیم داد.

ساخت رینگ لایت 1

این رینگ لایت را می توانید برای عکس های پرتره خود در مقیاس 500px استفاده کنید. ساخترینگ لایت کار دشواری نیست، اما توجه کنید چون در حین ساخت این رینگ لایت با برق کار می کنید، توصیه می کنیم از یک برقکار بخواهیدبه شما کمک کند یا حداقل شما را راهنمایی کند. اگر سیمی را اشتباهی را سیم کشی کنید، به راحتی منجر به برق گرفتگی شما می شود، بنابراین لطفاً ایمنی را رعایت کنید و تمام اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید. ساخت این پرژه تنها حدود 1-3 ساعت طول می کشد تا کامل شود.

لوازم مورد نیازبرای ساخت رینگ لایت:

 • سیم
 • پریز لامپ 12
 • تخته سه لا 60 در 60
 • 12 لامپ حبابی. از لامپ های کم مصرف استفاده کنید زیرا لامپ های رشته ای داغ می شوند.

اطمینان حاصل کنید که از واتی که سوئیچ شما می تواند تحمل کند، تجاوز نکنید. من از لامپ های معمولی 40 واتی خانگی استفاده کردم.

 • دو شاخه
 • اتصالات کابل
 • براکت و میله برای نصب روی پایه سبک
 • چسب برق
 • جعبه برق
 • بست کمربندی

ابزار مورد نیاز:

 • اره مویی
 • مته
 • سیم چین
 • پیچ گوشتی
 • انبر
 • کاتر
 • متر
 • مداد
 • نخ کلفت

ساخت رینگ لایت

مرکز تخته سه لا را برای ساخت رینگ لایت اندازه بگیرید و فاصله 30 سانتی متری از مرکز را علامت بزنید و نخ را به این اندازه ببرید. سپس نخ را به مداد خود وصل کنید تا دایره داخلی را که باید برش دهید بکشید. از یکی از پریزهای نور برای اندازه گیری فاصله ای که برای ضخامت رینگ لایت نیاز دارید استفاده کنید. سپس، همین کار را برای دایره بیرونی انجام دهید.

از اره  استفاده کنید و دایره های داخلی و خارجی خود را برش دهید. برای دایره بیرونی، یک گوشه را نبرید، تا جایی برای کلید و براکت داشته باشید. پس از اتمام کار، در پایان یک قطره اشک با یک سوراخ باید داشته باشید.  12 نقطه با فاصله مساوی برای پریزهای لامپ اندازه گیری و علامت گذاری کنید. سپس این نقاط را دریل کنید تا به طوری که 4 سیم را بتوانید وارد آن کنید.

ساخت رینگ لایت

در مرحله بعد باید سیم را جدا کنید. محافظ بیرونی را بردارید و نوارهای جفت سیاه و سفید را جدا کنید. سپس باید انتهای هر سیم،را لخت کنید و از انبردست برای ایجاد قلاب روی سیم لخت استفاده کنید. سپس 4 سیم را از طریق هر 12 سوراخی که دریل کرده اید وارد کرده و هر پریز چراغ را سیم کشی کنید.

به صورت موازی سیمم را سیم کشی کنید. 2 سیم سفید به دو رابط طلایی روی سوکت چراغ می روند. 2 سیم مشکی به کنتاکت های نقره ای وصل می شوند. مطمئن شوید که سیم را در جهت عقربه‌های ساعت به رابط ها وارد کرده‌اید، تا وقتی پیچ‌ها را محکم می‌کنید، سیم از بین نرود. همانطور که دور حلقه ها سیم می کشید، باید در انتهای سیم کشی 1 سیم سفید و 1 سیم سیاه باقی بماند. این سیم ها را به سوکتی که با آن شروع کرده‌اید وصل نکنید، آنها را باید به کلید وصل کنید. سیم های خود را با اتصالات کابل محکم کنید و آنها را بچسبانید.

اکنون زمان مناسبی است تا سیم کشی خود را آزمایش کنید. یک لامپ را به آخرین سوکت چراغ وصل کنید و آن را آزمایش کنید. باید مانند یک کلید چراغ معمولی کار کند. اگر این طور نبود، پس اشتباهی وجود دارد و باید چراغ خود را از برق بکشید و سیم کشی خود را دوباره چک کنید.

ساخت رینگ لایت

بعد از اینکه فهمیدید سیم کشی شما کار می کند و به پریز وصل نیست، همه چیز را با زیپ در جای خود ببندید. سوراخ‌های کوچکی برای زیپ‌ها دریل کنید. شما همچنین می توانید نوک قطره اشک را قطع کنید، بنابراین یک لبه صاف برای براکت نصب دارید. در اینجا ساخت رینگ لایت به پایان می رسد.

چراغ حلقه خود را روی پایه نور وصل کنید، لامپ های خود را ببندید و آن را آزمایش کنید!

ساخت رینگ لایت 2

این رینگ لایت کوچک یک ایده جذاب برای ساخت رینگ لایت است. این پروژه از یک لامپ حلقه ای 12 ولتی استفاده می کند که معمولاً در اتومبیل ها استفاده می شود. اگر یک چاپگر سه بعدی دارید یک حلقه نخی ایجاد کنید. در غیر این صورت، می توانید از نوار چسب برای اتصال نور به لنز استفاده کنید. برای تکمیل ساخت این رینگ لایت، به باتری 9 ولتی و سیم رابط نیز نیاز دارید.

از اینجا به بعد راه اندازی بسیار ساده است. به سادگی باتری را وصل کنید و آن را با استفاده از نوار چسب برق یا حلقه و نگهدارنده باتری به حلقه وصل کنید. این رینگ لایت به نظر می رسد برای کارهای ماکرو کمی بهتر از پرتره کار می کند.

 

ساخت رینگ لایت

و تمام ساخت رینگ لایت شما در اینجا به پایان می رسد.

ساخت رینگ لایت

شما در ادامه می توانید مدل های دیگر ساخت رینگ لایت را مشاهده کنید. برای ساخت این رینگ لایت ها از این آموزش هایی که در اختیارتان قرار داده شد ایده بگیرید.

بریا ساخت این مدل رینگ لایت شما حتما به CNC نیاز خواهید داشت زیرا باید شکل زیر را بعد از طراحی شکل روی کاغذ، روی MDF در آورید.

این رینگ لایت یک ایده بسیار جذاب و عالی برای عکس گرفتن های سلفی است که شما می توانید از همان ایده ساخت رینگ لایت برای دوربین استفاده کنید و آن را روی گوشی خود سوار کنید.

در نیمه شب بخوانید: 30 ژست عکاسی دخترانه در موقعیت های مختلف برای اینستاگرام

ساخت رینگ لایت

در پایان رینگ لایت ها وسایل جذابی هستند که این حلقه‌‌ها بسیار محبوب و پرکاربرد هستند اما ممکن است به دلایلی افراد نتوانند برای خرید آن‌ها اقدام کنند و هزینه آن برایشان سنگین باشد. در این مقاله به آموزش ساخت چند رینگ لایت پرداختیم که شما می تواند به راحتی آن ها در منزل بسازید.

 

 

 

 

 

 

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

تله آبگیر کمپرسور

کمپرسورهای هوا از جمله تجهیزات بسیار کاربردی هستند که امروزه می‌توان از آن‌ها استفاده‌های صنعتی، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *