10 قانون طلایی برای جذب عشق

احتمالاً شما هم از قانون جذب عشق آگاه هستید و آن را در روابط عاشقانه خود پیاده می کنید اما در اطراف خود چند انسان ناامید و درمانده را می‌شناسید که روابط خوبی داشته باشند؟ متمرکز شدن روی نداشته‌ها و احساس تنهایی و پوچی چه فایده‌ای برایشان داشته است؟ آیا دیگران جذب این روح‌های ناامید می‌شوند؟ احتمالاً خیر.

افرادی که اعتماد به نفس از سر و رویشان می‌بارد، چطور؟ حتماً تا به حال با فردی آشنا شده‌اید که به نحو تحسین‌برانگیزی از زندگی‌اش و مجرد ماندنش راضی است و در عین حال همچنان امیدوار است که زندگی خوبی را تجربه کند.

شاید در نگاه نخست به نظرتان غیرمنصفانه بیاید. اما اگر بیشتر دقت کنید، متوجه می‌شوید که تفاوت اصلی این دو گروه به شیوه‌ی بهره‌گیری آنها از قانون جذب مربوط می‌شود و این دو بدون آن که حتی خودشان متوجه باشند، هر یک قانون جذب را به شیوه‌ای در زندگی‌شان به کار بسته‌اند.

جذب عشق

10 قانون طلایی برای جذب عشق

اما چطور میتوان از قانون جذب عشق برای رسیدن به  روابط عاشقانه ایده‌آل بهره گرفت؟ که پاسخ این سوال در بهره گیری از 10 قانون طلایی برای جذب عشق است که در ادامه مطلب با هم به مرور آنها خواهیم نمود:

1-از بند افکار منفی رها شوید

تا به حال شده است که چیزی را مدتی طولانی از صمیم قلب بخواهید، اما به آن نرسید؟ به نظرتان این خواسته مانند سرابی بوده که هر چه بیشتر تمنای رسیدن به آن را داشته‌اید، از شما دورتر شده است؟ شاید این آرزو ثروت یا یک رابطه‌ی عاشقانه بوده، شاید هم می‌خواسته‌اید که شرایط زندگی‌ تان تغییر کند. تا به حال برایتان پیش آمده است همان لحظه‌ای که تسلیم می‌شوید و از آرزویتان دست می‌کشید، ناگهان آن آرزو به نحو غیرمترقبه‌ای به واقعیت تبدیل شود؟

این همان قدرت “تسلیم” است. به شدت خواستن چیزی گاهی اوقات صرفاً منجر به متمرکز شدن روی نداشتن آن چیز می‌شود. در نتیجه به خاطر این کمبود دچار یاس و ناامیدی می‌شوید. اما لحظه‌ای که از این آروز دست می‌شویید و به خودتان می‌گویید که بدون آن هم می‌توانید به زندگی‌تان ادامه دهید، ناگهان رویای جاودانه محقق می‌شود.

این اصل درباره‌ی افراد مجردی که بی‌تابانه خواستار ازدواج کردن هستند، نیز صادق است. آنها نمی‌توانند لحظه‌ای از فکر کردن به تنهایی خود دست بردارند. حتی دیگران نیز متوجه این ناراحتی می‌شوند و خواسته یا ناخواسته از این انسان تنهای غمگین فاصله می‌گیرند. اما لحظه‌ای که آنها تسلیم می‌شوند و قبول می‌کنند که در دنیای مجردی نیز می‌توانند کامل و بی‌نقص باشند، عشقی ایده‌آل ناگهان وارد زندگی‌شان می‌شود.

2-با خودتان آشتی کنید

هر چه بیشتر خودتان را قبول داشته باشید، روابط بهتری را تجربه خواهید کرد. اگر وقتی سرشار از ناامیدی هستید و اعتماد به نفس و عزت نفس پایینی دارید، سعی کنید وارد رابطه شوید، ممکن است موفق شوید، اما مطمئن باشید که رابطه‌ی خوبی را تجربه نخواهید کرد. ممکن است عشقتان را از خودتان برانید، ناخواسته جنجال به راه بیاندازید یا به احتمال بیشتر مردی را جذب کنید که مناسبتان نباشد.

دنیای بیرون مملو از افراد هم‌وابسته‌ی عجیبی است که انسان‌های تنها و ناامید را مانند آهنربا جذب می‌کنند. واقعاً می‌خواهید چنین فردی را جذب خودتان بکنید؟

به جای این که به خلأ تنهایی خود خیره شوید و امیدوار باشید که شاید شاهزاده‌ی سوار بر اسب سپیدتان پیدا شود، بهتر است اول این خلأ را خودتان پر کنید. انسان‌های شاد و بی‌نیاز به مصداق ضرب‌المثل “کبوتر با کبوتر، باز با باز” جفت‌های شاد و مستقل خود را پیدا می‌کنند.

تمرین‌های مهمی وجود دارد که با انجام دادن آنها می‌توانید خودتان را به تدریج به چنین اشخاصی تبدیل کنید و مرد دلخواهتان را به راحتی جذب کنید. این تمرین‌ها را در قدم‌های بعدی بیان می‌کنیم.

3- برای  آنچه دارید سپاسگزار باشید

راز رسیدن به خواسته هایتان این است که احساس سپاسگزاری و قدرشناسی را در خودتان پرورش دهید. البته این کار در جامعهای که همه عادت به شکایت کردن دارند، چندان آسان نیست. اغلب اوقات حتی متوجه نیستیم که راه حلهایی برای مشکلاتمان وجود دارد و این مشکلات را به عنوان بخش اجتنابناپذیری از زندگیمان قبول میکنیم. تنهایی سرنوشت محتوم شما نیست. چه مجرد باشید، چه متاهل، باید شکرگزار نعمتهای زندگی باشید.
در حال حاضر چه رابطه هایی در زندگیتان دارید، که واقعاً از آنها لذت میبرید؟
آیا دوستانی دارید که واقعاً با آنها صمیمی باشید؟ خانوادهای دارید که عاشقانه دوستتان داشته باشد؟ با خودتان رابطه خوبی دارید؟
آیا مردی هست که عاشقش باشید، اما دائماً با پرسیدن این که کی میخواهید به رابطهتان رسمیت بدهید، او را آزار میدهید؟ آیا این عاشق دلخسته را با توقعات فراوان و ناامیدی فراری میدهید؟
آرام باشید. به دور و برتان نگاه کنید. اگر به چشم یک دختر تنهای ناامید به جهان نگاه نکنید، مطمئن باشید که هزاران دلیل برای شکرگزاری پیدا میکنید. حتی کاری به سادگی رفتن به دامان طبیعت و لمس کردن گیاهان و حیواناتی که در طبیعت زندگی میکنند، میتواند تغییر چشمگیری را ایجاد کند. لذت بردن از طبیعت کمک میکند تا احساس شادی و رضایت کنید و به این ترتیب مرد دلخواهتان را جذب کنید.

قوانین طلایی جذب عشق

10 قانون طلایی برای جذب عشق

4-زندگی را سخت نگیرید

قضاوت کردن درباره‌ی افرادی که سر راهمان قرار می‌گیرند، یکی از دلایلی است که باعث تنها ماندن می‌شود. سختگیری کردن و تهیه‌ی فهرست بلندبالایی از خصوصیات حتمی شریک آینده‌ی زندگی غالباً نتیجه‌ای به جز خودویرانگری به بار نمی‌آورد.

واقعیت این است که شاید حتی خودتان هم ندانید که چه چیزی خوشحالتان می‌کند. زندگی را راحت‌تر بگیرید. از متمرکز شدن روی ایده‌آل‌ها دست بردارید و به خودتان بگویید که هر چه پیش آید، خوش آید. با این احساس رضایت و شادی به جهان پیام می‌دهید که اتفاقات خوب بیشتری را برایتان رقم بزند.

5-خودتان را دست کم نگیرید

این یکی از مهمترین قانون های جذب عشق است. همان‌طور که احمقانه است، توقع داشته باشید همسرتان دقیقاً مطابق ایده‌آل‌هایتان باشد و تمام خواسته‌هایتان را برآورده کند، عاقلانه نیست به خاطر این که فکر می‌کنید، نمی‌توانید موقعیت بهتری پیدا کنید، از استانداردهایتان صرف نظر کنید.

مهم نیست چقدر خودتان را زشت تصور می‌کنید، هیچ کس آنقدر بد نیست که سزاوار زندگی کردن با شوهری بدرفتار یا توهین شنیدن و بی‌احترامی دیدن باشد. به وجود نشانه‌های بدرفتاری نامزد یا دوست پسرتان توجه کنید و در صورت مشاهده‌ی این نشانه‌ها، حتی اگر به شدت احساس تنهایی می‌کنید، این رابطه‌ی مخرب را به هم بزنید. “جهان” گاهی اوقات به این شکل شما را امتحان می‌کند. جهان مرد نامناسبی را سر راهتان قرار می‌دهد و صبر می‌کند تا ببیند آیا قدرت دارید که این رابطه‌ی اشتباه را مودبانه به پایان برسانید.

6- داستان زندگی خودتان را بنویسید

جذب  فرد مورد علاقه به این معنا نیست که رابطه‌تان بی‌نقص یا حتی دائمی خواهد بود. به خاطر داشته باشید که شما مردی را جذب می‌کنید که در آن شرایط یار مناسبی برایتان خواهد بود. اگر خودتان یا عشقتان تغییر کنید، سازگاری رابطه‌تان نیز به هم خواهد خورد. گاهی اوقات روزگار اینگونه برایمان رقم زده است که از رابطه‌های عاشقانه‌مان درس بگیریم و سپس قوی‌تر و آگاه‌تر به زندگی‌مان ادامه دهیم.

درس گرفتن از زندگی هیچ اشکالی ندارد و نباید به رابطه‌های تمام شده به شکل شکست نگاه کنید. رویای “با خوشبختی زندگی کردن تا پایان عمر” را فراموش کنید؛ این توقع ریشه در داستان‌های خیالی دارد و فکر کردن به آن مانع تجربه کردن خوشبختی واقعی می‌شود.

7-رویایتان را تجسم و تصویرسازی کنید

مرد دلخواهتان را به گونهای در ذهن مجسم کنید که گویی وجود خارجی دارد. فکر کنید که دارید به طرفش میروید و در خیالتان با او حرف بزنید. این گفتگوی عاشقانه را آنقدر در ذهنتان تمرین کنید تا وقتی که زمان آن در واقعیت فرامیرسد، برایش آماده باشید. به این ترتیب اعتماد به نفس بیشتری پیدا میکنید و ذهنتان به دنبال فرصتهای مناسب میگردد.

قوانین طلایی عاشقانه

8- تابلو یا آلبوم آرزوها درست کنید

برای اینکه تمرکز بیشتری برای دستیابی به هدف و آرزویتان داشته باشید و بتوانید بهتر رویایتان را تجسم کنید، میتوانید یک آلبوم یا تابلوی آرزو درست کنید. در این تابلو عکس ها و نوشته هایی که نماد یا نشانه هایی از رویایتان در آن است را قرار دهید. تابلو یا آلبوم را در جایی قرار دهید که جلوی چشمتان باشد و هر روز حتما آن را چندین بار ببینید. این تصاویر را میتوانید از اینترنت پیدا کنید و پرینت بگیرید یا اینکه از روزنامه ها و مجلات ببرید و در کنار هم قرار دهید. مهم این است که رویا و هدفتان به شما یاداوری شود تا بتوانید بر داشتن آن تمرکز داشته باشید.

9- رویاهایتان را از هستی درخواست کنید

بعد از آن که آماده شدید، دیگر باید خجالت را کنار بگذارید. هدف و نیتتان را به دنیا اعلام کنید. به تمام افرادی که میشناسید، اعلام کنید که به دنبال شریک زندگی ایدهآلی میگردید. فقط به خاطر داشته باشید که هنگام اعلام کردن این پیام محتاج و درمانده به نظر نرسید، در غیر این صورت نتیجهی عکس خواهید گرفت. به خودتان مطمئن باشید، آن چه را که میخواهید به وضوح بیان کنید و افراد جدید را با روی باز در زندگیتان بپذیرید. اگر خجالتی تر از آن هستید که به بقیه بگویید که درصدد ازدواج و به دنبال شریک زندگی مناسبی هستید، بعید است که بتوانید مرد دلخواهتان را پیدا کنید. آن چیزی را که میخواهید شفاف و روشن اعلام کنید.

10-یک زندگی عالی بسازید و دیگران را به آن دعوت کنید

اگر عاشق زندگیتان باشید، دیگران را مانند آهنربا به خودتان جذب خواهید کرد. فردی که هر روز از زنده بودنش لذت میبرد، آنقدر نادر است که کنجکاوی دیگران را برمیانگیزد. به این ترتیب مطمئن باشید که سرانجام عشق ایدهآلتان را جذب خواهید کرد.
با این توصیف یکی از بهترین راهبردها برای جذب عشق این است که ابتدا خودتان را برای پذیرش عشق آماده کنید و بنیان یک زندگی عاشقانه را فراهم کنید. زندگی خودتان را بسازید و مردهای مناسبی را که وارد زندگیتان میشوند، تحت نظر بگیرید. البته باید مراقب باشید. “زندگی مناسب و درست” به معنای “زندگیای نیست که شما را به فرد دلخواهتان برساند.” چنین طرز فکری یک دام است. بسیاری از مردم خودشان را با امید به جذب فرد ایدهآل مجبور به انجام دادن کار پردرآمدی میکنند که از آن نفرت دارند. این اصرار و انتخاب اشتباه منجر به شکست در زندگی زناشویی میشود. خلاق باشید و زندگی مناسبی را برای خودتان خلق کنید. به این ترتیب جهان نیمه ی گمشده تان را دیر یا زود سر راهتان قرار خواهد داد.

درباره‌ی فرناز باقری

فرناز باقری هستم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت از دانشگاه بوعلی سینا ، معلم هستم و به دلیل کار در محیط مدرسه، همواره در حال خواندن و یادگیری مطالب جدید هستم، و در تلاشم تا آموخته هایم را در زمینه های مختلف در وب سایت نیمه شب بنویسم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

همچنین ببینید

عوارض استفاده از کاندوم که تا بحال به شما نگفته اند!

عوارض استفاده از کاندوم که تا بحال به شما نگفته اند!

دز مقالات پیشین از وبسایت نیمه شب، به معرفی فواید کاندوم پرداختیم و حال امروز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *