مدل شلوار پارچه ای مردانه لاکچری 2021

باور کلی در ایران و حتی در جهان نسبت به شلوار پارچه ای این است که شلوار پارچه ای مردانه، شلواریست که حتماً باید در استایل‌های رسمی از آن استفاده شود. تا سال‌ها پیش این باور درست بود و جز مکان‌های رسمی از شلوار پارچه ای استفاده نمی‌شد اما با گسترش استفاده ازشلوار جین و کتان در استایل‌های روزمره به‌خصوص در میان آقایان اقبال به شلوار پارچه ای در استایل‌های کژوال کم شد اما در سال‌های اخیر طراحان لباس به سراغ شلوار پارچه ای رفته‌اند تا با کمک این نوع شلوار استایل‌های جذاب‌تری خلق کنند.

مدل های شلوار پارچه ای مردانه
حقیقت آن است که مبنای استفاده از شلوار پارچه‌ای ابتدای امر براساس راحتی است؛ آزادی عمل در مدل شلوار پارچه‌ای معمولاً از دیگر انواع شلوار مانند شلوار جین یا کتان بیشتر است. البته دلایلی که اکثر در مشاغل یا استایل‌های جوانان از شلوار پارچه ای استفاده نمی‌شود عبارت است از:

مقاومت شلوار پارچه‌ای

مقاومت پارچه این شلوار شاید نسبت به شلوار جین یا کتان کمتر باشد. این کم‌تر بودن مقاومت یکی از دلایلی است که شلوار پارچه ای زودتر پاره شود و حساس‌تر باشد.

‎دوخت شلوار پارچه ای

به دلیل ظرافت این شلوار دوخت و درزهای آن نیز نسبت به دیگر شلوارها از مقاومت کمتری برخوردار است.

طول عمر شلوار

عمر شلوار پارچه ای نسبت به شلوار لی یا کتان کمتر است و شاید همین مسئله باعث می‌شود که جوانان کمتر به سراغ این شلوار بروند. چون تیپ جدان برای روزمرگی‌ها به شلواری نیاز دارند که طول عمر بیشتری داشته باشد.

ضخامت شلوار پارچه‌ای

ضخامت شلوار پارچه‌ای موضوعی است که در روزهای سرد بخصوص بسیار مشکل‌آفرین است و سرما و رطوبت به‌راحتی از آن عبور می‌کنند.
درواقع طول آنچه از دلایل گفته‌شده در بالا دلیلی بر عدم استفاده از شلوار پارچه‌ای نیست. استایل‌هایی که با استفاده از این شلوار خلق می‌شوند بسیار خاص و زیبا هستند و می‌توانند هرکسی را برای استفاده از شلوار پارچه ای ترغیب کنند.
برای استفاده بهتر از شلوار پارچه‌ای ابتدا باید مدل‌های مختلف آن را بشناسید.

شلوار پارچه‌ای جذب و بلند

این نمونه از شلوار پارچه‌ای مدلی است که بیشتر میان جوانان علاقه‌مند دارد. مدلی که دیگر مانند شلوار پارچه ای راسته نیازمند کت نیست و به‌تنهایی هم زیبایی فراوان دارد. این مدل معمولاً به‌اندازه مدل کلاسیک راحتی ندارد اما خیلی هم تنگ نیست. بهترین نوع کفش که با این شلوار هماهنگ می‌شود بوت و نیم بوت که در میان استایل‌های نیمه‌رسمی و کژوال بسیار هوادار دارد.

مدل شلوار پارچه ای

شلوار پارچه‌ای جذب و کوتاه

یکی از مدل‌های شلوار پارچه ای مردانه که به‌تازگی محبوب شده است، شلوار پارچه‌ای جذب و کوتاه است. این مدل شلوار در تابستان و بهار، همراه کفش کالج و کفش کتانی و سبک کارهایی مثل کفش های دکتر مارتینز بسیار چشم‌نواز است، البته برخی از مدل‌های این شلوار در میان مردم به شلوار پارچه‌ای پاک تفنگی هم مشهور است. در برخی از فروشگاه‌ها نیز به دلیل ارتفاع، این شلوار به شلوار قد ۹۰ پارچه‌ای هم مشهور است.
مدل‌هایی از این شلوار هم وجود دارد که به دلیل شباهت دوخت آن به شلوار جین و کتان، در میان برخی به نام شلوار پارچه‌ای اسپرت شناخته می‌شود.

شلوار مردانه جذب کوتاه

شلوار پارچه ای فلانل

برای کسانی که علاقه مند به استایل کلاسیک هستند، انواع شلوار های فلانل خاکستری بسیار جذاب، شیک و عالی هستند. جنس شلوارهای فنلانل  از پشم است و می‌توان چندین بار بدون نیاز به تمیز کردن و شست و شو از ان‌ها استفاده کرد. معمولا قیمت این شلوار ها بالاست این در حالی است که شلوارهای خوب و با کبفیت ارزان نیستند، اما معمولاً ارزش آن را دارند که در استایل خود از ان‌ها استفاده کنید. اگر قرار است لباسی را با شلوارهای مجلسی خاکستری بپوشید، به شما توصیه می‎‌کنیم که از این سبک استفاده کنید.

درباره‌ی زهرا علیون

همچنین ببینید

ایده ست لباس شب یلدا

شب یلدا یکی از قدیمی ترین و زیباترین جشن های ایرانی است. که بیشتر خانواده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *