ساسبند چیست؟ ایده ست مردانه با ساسبند

آیا می دانید ساسبند چیست؟ ایده ست مردانه با ساسبند چگونه است؟ امروز قرار است در مورد یکی از اکسسوری های فوق العاده شیک و خاص با هم صحبت کنیم. ساس بند، بند شلوار، ساسپندر (به انگلیسی: Suspend_ers) یا بند برتل (به فرانسوی: Bretelle)، یکی از اکسسوری های محبوب آقایان است که در سال های اخیر در صحنه های مد و فشن شو برندهای مطرح زیاد دیده شده و حالا دیگر یک اکسسوری مردانه به حساب نمی آید! این بند شلوار جذاب در استایل خانم ها هم خودی نشان داده و طرفداران زیادی پیدا کرده است.

بنابراین اگر طرفدار استایل های خاص و شیک هستید و قصد دارید خوشتیپ و متفاوت به نظر برسید، می توانید از بند شلوار استفاده کنید. در گذشته از ساس بند تنها به همراه کت و شلوار و در استایل های رسمی استفاده می شد؛ اما امروزه می توان از این اکسسوری در استایل کژوال به همراه انواع آیتم های اسپرت مثل شلوار جین، بلوز یا تیشرت هم استفاده نمود. این اکسسوری، معمولاً بندی چرمی یا پارچه ای است که روی شانه ها قرار می گیرد و از آن برای بالا نگه داشتن شلوار استفاده می شود.

ساسبند چیست؟ ایده ست مردانه با ساسبند

تاریخچه ساس بند در دنیای مد و فشن

قدمت ساس بند یا دو بند شلوار، به اوایل قرن نوزدهم میلادی باز می گردد که در سال 1820 میلادی برای بار اول شخصی انگلیسی به نام آلبرت تورستون ساس بند را طراحی کرد. بعد از جنگ جهانی اول، استفاده از ساس بند بسیار رایج و گسترده بود. اما بعد از گذشت یک دهه، استفاده از ساس بند بسیار کاهش یافت. امروزه هم استفاده از دو بند شلوار، در بین عمومیت افراد رایج نیست و تنها تعداد محدودی در شرایط ویژه از آن استفاده می کنند.

چگونه ساسبند مناسب انتخاب کنیم؟

فاکتورهای مختلفی وجود دارد که باید هنگام انتخاب ساسبند خود در نظر بگیرید. اولین نکته‌ای که باید بدانید این است که هنگام انتخاب ساسبند، شما حق انتخاب دو گزینه متمایز دارید.

ساسبندهایی وجود دارد که می‌توانید آنها را با کلیپس متصل کنید و ساسبندهایی دیگر هم موجود است که شما می‌توانید آنها را بر روی شلوار خود به وسیله دکمه‌ متصل کنید.

شاید در نگاه اول تفاوت بین این دو ساسبند به نظرتان جزئی برسد اما می‌تواند تاثیر زیادی روی استایل و تیپ شما بگذارد. همچنین توجه به نوع استایل انتخابی شما، مثلا استایل وینتیج مردانه نیز اهمیت دارد.

نکته مهم دیگری که باید در زمان انتخاب ساسبند به آن دقت کنید عرض ساسبندهاست و در آخر هم باید چگونگی اتصال آنها در قسمت عقب را بررسی کنید.

ساسبند چیست؟ ایده ست مردانه با ساسبند

قانون طلایی استفاده از ساسبند

بند شلوار را از روی شانه تنظیم کنید تا نه خیلی آویزان قرار بگیرد و نه به بدن بچسبد و کش بیاید. بهتر است شلواری که با بند شلوار می‌پوشید، بندینک‌های کمربند را نداشته باشد. توجه داشته باشید، هرگز کمربند و ساسبند را به صورت همزمان استفاده نکنید. اگر از اینکه شلوارتان از پایتان بیافتد هراس دارید، دقیقا کار ساسبند همین است! پس با خیال راحت از آن استفاده کنید. همچنین به یاد داشته باشید که همیشه نباید از ساسبند استفاده کنید.

نحوه استفاده از ساسبند

بسیاری از آقایان برای استفاده از ساسبند ابتدا گیره پشت شلوار را بسته و بعد از پوشیدن شلوار و با کشیدن بندهای آن گیره جلو را می بندند. این مساله باعث آسیب دیدن الیاف پارچه خواهد شد. بهتر است ابتدا شلوارتان را به پا کنید، دکمه و زیپ آن را ببندید و در انتها ساسبند را ببندید.

ست مردانه

در اینجا بسته به موقعیت، چند پیشنهاد برای شما داریم:

ظاهر غیر رسمی با ساسبند: ساسبند های رنگی، با شلوار و و کفش رنگی، این تیپ برای مذاکرات تجاری و رسمی مناسب نیست و بیشتر یک تیپ هنری به حساب می آید. شلوار جین تنگ با پاچه های تا زده شده به همراه بوت و پیراهن جین، هم می تواند یک تیپ اسپرت باشد.

ظاهر رسمی با ساسبند: استفاده از پیراهن سفید مردانه به همراه یک شلوار تیره به همراه یک ساسبند نازک می تواند ظاهری رسمی و جذاب به شما ببخشد.

آستین تا زده به همراه ساسبند: تا زدن آستین پیراهن به همراه یک ساسبند می تواند شما را خونسردتر از آن چیزی که هستید نشان دهد، بعلاوه باعث خوشتیپ تر شدن شما خواهد شد.

خیلی ها تصور می کنند،‌ استفاده از ساسبند، مخصوص کودکان است، اما مطمئن باشید، وسیله ای که از قرن نوزده میلادی در بورس خوشتیپ ترین انسان ها قرار گرفته و هنوز هم استفاده می شود، تنها مخصوص کودکان نیست و می تواند شما را فراتر از جذابیت پیش ببرد.

ساسبند چیست؟ ایده ست مردانه با ساسبند

چگونه ساس بند را بپوشیم؟

دو راه برای پوشیدن ساس بند وجود دارد:

1- قبل از پوشیدن شلوار ابتدا ساس بند را به پشت آن وصل کنید و شلوار خود را بپوشید سپس بند های ساس بند را به جلو آورده و به شلوار وصل کنید. دقت کنید که ساس بند دقیقا روی مهره های شما به صورت موازی و متناسب در دو طرف کمر قرار گرفته باشد.
2- بعد از پوشیدن شلوار، بند ها را به صورت ضربدری به پشت شلوار متصل کرده و بعد با آوردن آنها به جلو، به شلوار وصل کنید.

انواع ساسبند

1. ساسبند دکمه ای مخصوص پیراهن های رسمی

2. ساسبند کلیپسی برای پیراهن های نیمه رسمی

3. ساسبند مخصوص زیر پیراهن

خیلی ها تصور می کنند،‌ استفاده از ساسبند، مخصوص کودکان است، اما مطمئن باشید، وسیله ای که از قرن نوزده میلادی در بورس خوشتیپ ترین انسان ها قرار گرفته و هنوز هم استفاده می شود، مخصوص کودکان نیست و می تواند شما را فراتر از جذابیت پیش ببرد.

4. ساسبند کارگری

 

بیشتر بخوانید: استایل های شیک مردانه بدون کت

 

ست با ساسبند

پهنای کش ساسبند

باریک: شیک و مد روز

متوسط: مخصوص کار و کمتر رسمی

پهن: کاربردی مخصوص کارگری

انواع اتصالات ساسبند

1.کلیپس انگشتی

2.قفل فلزی

3.کلیپس میخی که سر نمی خورد

4.گیره پلاستیکی

5.دکمه ای چرمی

6.دکمه ای پارچه ای

مدل های ساسبند

Y شکل

X شکل

ایده ست مردانه

بیشتر بخوانید: ۱۰مدل استایل مردانه فوق العاده شیک کژوال

 

طرح های مختلف ساسبند

1.ساده

2.چهارخونه

3.طرح های بدیع

4.طرح های بافته شده

5.چرمی

6.پوست حیوانات

استایل مردانه

نکاتی در استفاده از ساس بند

برای داشتن استایلی بهتر و جذاب تر با ساس بندها ، بهتر است این نکات را رعایت کنید:
1- بند های ساسبند دقیقا روی سینه قرار بگیرد.
2- طول ساس بند مناسب بالاتنه باشد و باعث چروک شدن یا اذیت شدن شانه های شما نشود یا ظاهری آویزان نداشته باشد. پس با سگک روی آنها، ساس بند را تنظیم کنید.
3- ساسبند های چرم را حتما با کفش های چرم ست کنید.

4- هرگز ساس بند و کمربند را با هم استفاده نکنید. استفاده از این دو اکسسوری در کنار هم استایلی نازیبا را به شما خواهد داد.

عرض مناسب ساس بند

عرض های متفاوتی برای ساس بند وجود دارند، برخی از آنها نازک و بعضی پهن هستند. اگر اندام درشتی دارید مدل پهن تر آن و اگر جثه ی لاغرتری دارید مدل باریک تر آن را انتخاب کنید. اما به طور کلی بهتر است که مدل با عرض متوسط را تهیه کنید، تا به راحتی بتوانید آن را با هر لباسی ست کنید.

جمع‌بندی

از سال ۱۸۲۰ تاکنون، دانستن چگونگی استفاده از ساسبند و این که اساسا آن چیست بخش مهمی در نحوه لباس پوشیدن مردان شیک‌پوش بوده است.

اگر شما تاکنون از ساسبند در تیپ خود استفاده نکرده‌اید، توصیه می‌کنیم حتما یک‌بار از این اکسسوری متفاوت برای ایجاد استایلی خاص استفاده کنید اما قبل از آن حتما با نحوه ست آن با ظاهر رسمی و غیر رسمی که در فوق به آن اشاره گردید آشنا شوید.

درباره‌ی فرناز باقری

فرناز باقری هستم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت از دانشگاه بوعلی سینا ، معلم هستم و به دلیل کار در محیط مدرسه، همواره در حال خواندن و یادگیری مطالب جدید هستم، و در تلاشم تا آموخته هایم را در زمینه های مختلف در وب سایت نیمه شب بنویسم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

همچنین ببینید

ایده ست لباس شب یلدا

شب یلدا یکی از قدیمی ترین و زیباترین جشن های ایرانی است. که بیشتر خانواده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *