جلسه اول آشنایی چی بپوشم ؟

اگرچه اولین برداشت ها فقط مربوط به ظاهر نیست، اما ظاهر نقش کلیدی در درک دیگران از ما دارد. همانطور که بسیاری از افراد مجرد می توانند تأیید کنند، تصمیم گیری در مورد لباس اول می تواند دلهره آور باشد. با درک این که در اولین قرار ملاقات چه چیزی بپوشید، می توانید شانس خود را برای رسیدن به آن شخص امتحان کنید، و شانس خود را برای قرار ملاقات دوم افزایش دهید. در این مقاله به بررسی بهترین رنگ ها و لباس ها برای آشنایی میپردازیم.

با استفاده از تحقیقات دانشمندان علوم رفتاری و مطالعات روان‌شناختی در مورد جذابیت، ما به تفکیک این موضوع می‌پردازیم که در اولین قرار ملاقات چه چیزی بپوشیم و چه چیزی را نپوشیم. اگرچه بهترین لباس برای قرار اول تا حد زیادی به جایی که می‌روید و کاری که انجام می‌دهید بستگی دارد، این نکات به شما کمک می‌کند بهترین لباس‌هایتان را جلو بیاورید.

به گفته کارشناسان، برای افزایش شانس موفقیت در اولین قرار ملاقات مهم است که چه چیزی میپوشید.

لباس برای آشنایی

چیزی بپوشید که به شما احساس اعتماد به نفس بدهد.

بهترین لباس برای آشنایی لباسی است که به شما احساس بهترین بودن را بدهد. اگرچه کلیشه ای به نظر می رسد، اما تحقیقات رفتاری ثابت می کند که وقتی خوب به نظر می رسید که به خودتان احساس خوبی دارید. این پیوند بین آنچه می پوشیم و احساسمان به عنوان نظریه شناخت محصور شناخته می شود.

در نیمه شب بخوانید:سوالاتی که در ابتدای آشنایی باید از طرف مقابل بپرسید!

در یک مطالعه در سال 2012، محققان دانشگاه نورث وسترن دریافتند که لباس می تواند وضعیت روانی فرد را تغییر دهد و عملکرد را بهبود بخشد. به یک گروه آزمایشی دستور داده شد که کت‌های سفید آزمایشگاهی را که توسط پزشکان پوشیده می‌شد بپوشند (لباسی که با هوش و احتیاط همراه است)، در حالی که گروه دیگر هنگام انجام یک سری وظایف مرتبط ، لباس‌های ساده می‌پوشیدند. کسانی که لباس های آزمایشگاهی پوشیدند در آزمایش ها عملکرد بهتری داشتند، خطاهای کمتری داشتند و دامنه توجه بالایی را نشان دادند.

با به کار بردن این تئوری در لباس های خود، به طور بالقوه می توانید بر ناخودآگاه فرد مقابل و ناخودآگاه خودتان تأثیر بگذارید. پوشیدن لباسهایی که به طور نمادین با موفقیت و جذابیت جنسی مرتبط است. مانند یک مانتو مشکی کوتاه یا یک کت کت و شلوار خوش دوخت ممکن است به شما کمک کند اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

 

وقتی شک دارید، قرمز یا مشکی بپوشید.

لباس برای آشنایی

به گفته روانشناسان رنگ، بهترین رنگ ها برای پوشیدن لباس برای آشنایی، قرمز و مشکی هستند. پوشیدن دو رنگ رمانتیک، به خصوص اگر شما یک زن هستید، می تواند شما را جذاب تر و خواستنی تر به نظر بیاورد. در حالی که پیوندهای ناخودآگاه آشکاری با گل رز قرمز، لباس زیر زنانه توری و مناسبت های عاشقانه مانند روز ولنتاین وجود دارد، دانشمندان دریافتند که این ارتباط عمیق تر از این زمینه های فرهنگی است.

در سال 2008، دو روانشناس دانشگاه روچستر بیان کردند: «رنگ قرمز باعث می‌شود مردان نسبت به زنان بیشتر احساس عشق کنند. و مردان از نقشی که این رنگ در جذابیت آنها ایفا می کند بی خبرند. کشف جالب‌تر این بود که اگر زن ها لباس قرمز بپوشند، مردان مایلند برای یک قرار بیشتر خرج کنند.

به طور مشابه، یک مطالعه 2018 روی بیش از 600 شرکت‌کننده در یک برنامه واقعی دوستیابی بریتانیایی به نام «اولین قرارها» نشان داد که مشکی بدون توجه به جنسیت یا ترجیحات جنسی، محبوب‌ترین رنگ برای قرار اول است. اگرچه به عنوان انتخاب رنگ “ایمن تر” نسبت به قرمز تلقی می شود، اما همچنان به پوشندگان کمک می کند تا شیک تر و جذاب تر به نظر برسند.

از پوشیدن رنگ های نارنجی و قهوه ای خودداری کنید

فهمیدن اینکه در اولین قرار چه چیزی بپوشید مطمئنا مفید است، اما دانستن اینکه در اولین قرار ملاقات چه چیزی نپوشید به همان اندازه مهم است. به گفته روانشناسان رنگ، بهتر است از رنگ های نارنجی و قهوه ای برای لباس های قرار اول و مصاحبه ها دوری کنید.

در یک نظرسنجی از 1000 نفر که توسط شرکت عمده‌فروشی بریتانیایی خرید آنلاین تی شرت انجام شد، از شرکت‌کنندگان خواسته شد تا رنگ‌ها را با ویژگی‌های شخصیتی پوشنده مطابقت دهند. رنگ های نارنجی و قهوه ای کمترین ارتباط را با اعتماد به نفس، هوش و جذابیت داشتند . (سه مورد از ویژگی های بسیار مورد توجه در اولین قرار ملاقات).  جای تعجب نیست که سیاه و قرمز بیشترین تعداد ارتباط را با این صفات مثبت دریافت کردند.

در همین مطالعه ارتباط رنگی، تنها 2 درصد از زنان و 8 درصد از مردان گفتند که در اولین قرار ملاقات قهوه ای می پوشند، و تنها 2 درصد از زنان و 6 درصد از مردان فکر می کردند که رنگ نارنجی برای اولین قرار مناسب است. .

یک بار دیگر به روانشناسی رنگ ها می رسد. نارنجی رنگی است که برای جلب توجه مردم استفاده می شود. این برای علائم احتیاط، مخروط‌های ساختمانی و تجهیزات ایمنی استفاده می‌شود، بنابراین پوشیدن نارنجی در اولین قرار ملاقات می‌تواند سیگنال‌های ناخودآگاهی را ارسال کند که نشان می‌دهد شما سطحی، توجه‌جو و حتی مغرور هستید. قهوه ای اثر معکوس دارد. پوشیدن قهوه‌ای می‌تواند شما را خسته‌کننده و بیش از حد جدی نشان دهد.

چیزی راحت و کاربردی بپوشید.

زبان بدن یکی دیگر از بخش‌های کلیدی ایجاد اولین تاثیر خوب در یک قرار است. نشانه های کوچکی مانند خم شدن ماهرانه به سمت شخص یا برقراری تماس چشمی طولانی مدت، جذابیت شما را بدون نیاز به گفتن یک کلمه ارتباط می دهد. به طور مشابه، زبان بدن منفی نشانه های غیرکلامی را می فرستد که به آن علاقه ندارید.

به‌علاوه، پوشیدن لباس‌های راحت و کاربردی برای آشنایی به شما این امکان را می‌دهد که کاملاً درگیر مکالمه باشید. به جای اینکه به این فکر کنید که کفش‌هایتان شما را اذیت میکنند یا ممکن است پیراهن‌تان بالا برود، می‌توانید روی ایجاد ارتباط عمیق‌تر با فرد روی میز تمرکز کنید.

در نیمه شب بخوانید:رفتار دختر آلفا که هر مردی را جذب می کند

گردن خود را به جای سینه خود نشان دهید.

نشان دادن کمی شکاف در اولین قرار ملاقات ممکن است به جلب توجه شریک زندگی شما کمک کند، اما نشان دادن بیش از حد ممکن است در واقع به شانس شما برای یافتن عشق آسیب برساند. زنانی که در اولین قرار ملاقات لباس‌های بیش از حد باز می‌پوشند، اغلب به‌جای اینکه فرومایه و به‌طور اغواکننده‌ای سکسی باشند، ظاهری و بی‌حاشیه‌اند. از پوشیدن تاپ‌ها و لباس‌های بسیار کوتاه خودداری کنید.

به جای جلب توجه به سینه، روی ناحیه گردن و شانه خود تمرکز کنید. گردن یکی از حیاتی ترین نواحی بدن است، چه در مورد بقا و چه در مورد جذابیت عاشقانه. این به ویژه در صورتی مهم است که اولین قرار ملاقات شما مجازی باشد، زیرا شما فقط از قفسه سینه به بالا در دوربین دیده خواهید شد. سعی کنید موهای خود را به یک طرف بکشید یا یک تاپ با یقه باز بپوشید.

از لباسهای ساده استفاده کنید.

وقتی نوبت به اولین قرارها می‌رسد، بهتر است از لباس‌های ساده با استفاده از سبک‌های کلاسیک استفاده کنید. لباس‌هایی که بسیار شیک یا زیبا هستند می‌توانند شما را مادی‌گرا و غیرقابل دسترس جلوه دهند. هدف این است که لباس اولین قرار شما بدون دردسر به نظر برسد. حتی اگر ساعت ها برنامه ریزی دقیق و چندین تماس گروهی FaceTime با دوستانتان طول بکشد.

برای آقایان، یک تی‌شرت ساده یا پیراهن مردانه را با شلوار جین با کمربند، کفش‌های شیک و ساعتی زیبا امتحان کنید. برای خانم‌ها، با یک لباس مشکی یا یک بلوز و شلوار جین غیررسمی که با اکسسوری‌های زنانه و ظاهری طبیعی با آرایش ساده بهترین انتخاب است. به رنگ‌های یکدست یا چاپ‌های در مقیاس کوچک پایبند باشید و از هر چیزی با طرح‌های زیاد و رنگ‌های مشمئزکننده که ممکن است حواس‌تان را پرت کند اجتناب کنید.

آرایش طبیعی را انتخاب کنید.

لباس برای آشنایی

آرایش کردن در یک قرار ملاقات راهی عالی برای افزایش اعتماد به نفس شما است، اما مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۱ توسط Procter & Gamble انجام شد نشان داد که آرایش کامل چهره ممکن است بر برداشت افراد تأثیر منفی بگذارد. بهتر است مقدار متوسطی از آرایش را داشته باشید و از ظاهرهایی با تضاد شدید مانند رژ لب قرمز  یا سایه اسموکی دوری کنید.

خودت باش

آخرین توصیه ما در مورد اینکه در اولین قرار ملاقات چه بپوشیم ساده است. خودت باش. همانطور که به نظر می رسد، مهم ترین کاری که می توانید در یک قرار انجام دهید این است که شبیه خود واقعی خود به نظر برسید و رفتار کنید. و آنچه می پوشید می تواند بخش بزرگی از آن باشد.

لباس ها به خودی خود معنای چندانی ندارند، اما وقتی در بدن افراد قرار می گیرند، اهمیت جدیدی پیدا می کنند. لباس شما باید منعکس کننده سبک شخصی شما باشد و تصویری از شخصیت شما در تاریخ شما ارائه دهد. چیزی بپوشید که منعکس کننده خود واقعی شما باشد ، چه رنگ مورد علاقه شما باشد، چه ادکلن معمولی یا یک جفت کفش که دوستش دارید.

در زیر به بررسی چندین استایل با لباس های مختلف برای آشنایی میپردازیم:

یکی از لباس هایی که میتوانید برای اشنایی بپوشید پیراهن چهارخانه مردانه با رنگ های متناسب است.

لباس برای آشنایی

استایل بالا استایلی شیک و مناسب برای فصول سرد است.

در نیمه شب بخوانید:استایل و تیپ مردانه پاییزی ۲۰۲۱

پیراهن مردانه سفید و ساده هم در بین آقایان طرفداران بسیاری دارد.

اگر از طرفداران استایل های اسپرت و شیک هستید لباس بالا مناسب شماست.

لباس برای آشنایی

اگر شیک پوش و خوش استایل هستید حتما از دو استایل بالا برای انتخاب لباس آشنایی خود ایده بگیرید.

لباس آشنایی

استایل بالا هم برای ان دسته از افرادی که از استایل های ساده خوششان نمی اید و دوست دارند در عین ساده نبودن زیبا بنظر برسند مناسب است.

همانطور که گفته شد رنگ سفید یکی از بهترین انتخاب ها برای لباس آشنایی است.

لباس برای آشنایی

و در آخر استایل بالا شمارا محجوب و ارام نشان میدهد به دلیل رنگ زیبا و چشم نوازی که دارد.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

ایده های ست کردن با شلوار جین بگی زنانه

یکی از ترند های معروف و پرطرفدار امسال برای شلوار ، شلوار جین بگی است. …

2 نظر

  1. چه پیشنهادات خوبی مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *