انواع براش آرایشی و کاربرد آن‌ها

انواع براش آرایشی در اندازه و مدل‌های متفاوت طراحی و تولید می‌شوند که هر کدام از آن‌ها برای نقطه‌ی خاصی از صورت کاربرد دارند. روزهایی که فقط با نوک انگشتان خود آرایش کامل صورت انجام می‌دادیم، گذشته است. برای آشنایی با انواع براش آرایشی در ادامه‌ی مقاله با وب‌سایت نیمه شب همراه باشید.

انواع براش آرایشی

انتخاب براش‌های آرایشی با کیفیت آرایش صورت شما را تغییر می‌دهد، زیرا آنها به صورت اختصاصی برای یک نقطه از چهره‌ی شما طراحی شده‌اند و ماندگاری محصولات شما را بیشتر می‌کنند. در ادامه لیستی از انواع مختلف براش‌های آرایشی را گردآوری کرده‌ایم همچنین نحوه‌ی استفاده از آن‌ها را نیز به شما آموزش می‌دهیم.

براش کابوکی

براش کابوکی، که یکی از انواع براش آرایش صورت است، یک ابزار آرایش حرفه‌ای دارای موهای متراکم و محکم است. می‌توان آن را با دسته معمولی کوتاه و سر برس گرد و بزرگ آن تشخیص داد، ولی، براش‌های کابوکی با سطح صاف، زاویه‌دار یا مخروطی نیز در دسترس هستند.

در تهیه‌ی آن از موهای مصنوعی و باکیفیت استفاده می‌کنند، اگرچه برخی از آنها با مواد طبیعی مانند موهای حیوانات ساخته شده‌اند. براش کابوکی برای اعمال کرم پودر روی پوست بدون جذب محصول و یکدست کردن آرایش طراحی شده است.

کاربرد براش کابوکی

معمولاً برای استفاده از محصولات آرایشی مانند زیرساز، کرم پودر، رژگونه و برنزر استفاده می‌شود. تراکم موهای براش به ایجاد پوششی متوسط تا کامل کمک می‌کند زیرا بدون جذب محصول روی مواد مایع اعمال می‌شود. فونداسیون‌های مایع، کرم های BB یا CC و مرطوب‌کننده و ضد آفتاب‌های رنگی را می‌توان با برس کابوکی پخش و یکدست کرد.

انواع براش

براش کانسیلر

کانسیلر را در نواحی که نیاز به پوشش بیشتری دارند، به عنوان مثال زیر چشم، اطراف بینی و هر گونه لک یا قسمت ناهموار پوست به وسیله‌ی براش کانسیلر پخش کنید. برای دستیابی به یک سطح صاف و یکدست، کانسیلر را به آرامی با حرکات پشت و رو به جلو با با براش روی پوست بمالید.

کاربرد براش کانسیلر

براش‌های تخت برای پوشاندن لکه‌ها و جای زخم و براش‌های کانسیلر کرکی و بیضی برای ترکیب محصولات سبک مناسب هستند و برس‌های زاویه‌دار کاملاً در خطوط روی صورت شما مانند اطراف بینی و چشم‌ها قرار می‌گیرند. براش صاف بهترین گزینه برای پوشاندن لکه‌های کوچکتر یا اسکارهای آکنه است و ظاهری یکپارچه به صورت شما می‌دهد.

استفاده از کانسیلر با انواع براش مخصوص کانسیلر به شما این امکان را می‌دهد که کنترل بیشتری روی پخش محصول داشته باشید. همچنین به شما کمک می‌کند تا صورتی صاف و یکدست داشته باشید.

انواع براش

براش پودر

براش پودر هم جزو انواع براش‌های مورد استفاده در آرایش است. اولین گام انتخاب پودری است که می‌خواهید استفاده کنید و در مرحله بعد باید بهترین براش را برای کار پیدا کنید. براش‌های پودری گنبدی برای استفاده از فونداسیون، رژگونه و برنزر بهترین و براش‌های بزرگ و کرکی برای یکدست کردن آرایش شما عالی هستند.

کاربرد براش‌های پودری

انتخاب براش بستگی به این دارد که چه محصولات آرایشی را روی صورت خود اعمال می‌کنید و چه نوع ظاهری را می‌خواهید ایجاد کنید. براش گنبدی یا گرد پودری بهترین گزینه برای استفاده از محصولات پایه است. در حالی که برای رژگونه، براش پودری کرکی و نرم را توصیه می‌کنیم. یک براش پودری بزرگتر برای برنزر و یک براش فن برای زدن هایلایتر به بالای استخوان گونه شما ایده آل است.

انواع براش

در نیمه شب بخوانید:روش صحیح تمیز کردن براش‌های آرایشی

براش ابرو

انواع براش ابرو با کیفیت بالا و حرفه‌ای وجود دارد که می توانید هنگام آرایش ابروهای خود از بین آنها انتخاب کنید. یک براش زاویه‌دار برای استفاده از پودرها و پمادها عالی است زیرا به درست شدن شکل ابروی دلخواه شما کمک می‌کند. همچنین با خیس کردن براش ابرو، چه با آب و چه با اسپری سفت‌کننده، می‌توانید از بازده رنگ بیشتر برای پودرها و واکس‌ها اطمینان حاصل کنید.

کاربرد براش اسپولی ابرو

شما می‌توانید از یک اسپول برای کمک به فرم دادن ابروهای خود استفاده کنید. قبل از استفاده از پودرها، موهای ابروی خود را با اسپولی شانه بزنید. این کار به شما کمک می‌کند شکل ابروهایتان را ببینید و قسمت‌های کم‌پشت را که می‌توانید با پودر، پماد و مداد پر کنید، نشان می‌دهد.

پس از استفاده از محصولات ابرو، می‌توانید مجدداً از اسپولی برای ترکیب مواد استفاده کنید. ابروهای شما، با این طبیعی‌تر به نظر می‌رسند.

کاربرد براش زاویه‌دار ابرو

اگر ترجیح می‌دهید از پماد برای ابروهای خود استفاده کنید، براش ابرویی زاویه‌دار را انتخاب کنید که موهای کوتاه و متراکمی دارد. پرزهای فشرده این براش به شما کنترل بیشتری بر روی کاربرد خود می‌دهد.

انواع براش

براش سایه‌ی چشم

در صورت داشتن انواع براش مناسب، آرایش چشم خیره‌کننده و جذاب آسان است. چند براش سایه چشم که نیاز دارید، برس سایه چشم سرگرد که برای اعمال سایه در سراسر پلک مناسب است و براش زاویه‌دار سایه چشم هم کمک می‌کند تا سایه‌ها را در چین و در امتداد خط مژه ترکیب کنید. یک براش سایه چشم کرکی بزرگتر برای ترکیب رنگ بهترین است.

کاربرد انواع براش سایه چشم

برای پایه سایه، از یک براش سایه سرگرد استفاده کنید که در سه سایز بزرگ و کوچک و متوسط وجود دارند. برای جاهایی که نیاز به دقت بیشتر دارند، از یک براش زاویه‌دار در امتداد خط مژه بالا و پایین خود استفاده کنید.

انواع براش

براش کانتور

برای برجسته نشان دادن برخی قسمت‌های صورت از کانتور استفاده می‌شود و باید با انواع براش مخصوص به خود انجام شود تا نتیجه نهایی کار خوب باشد.

کاربرد براش کانتور

براش کانتور نرم و زاویه‌دار است و از آن برای برجسته‌سازی قسمت‌هایی از صورت مانند پیشانی، گونه‌ها و استخوان فک استفاده می‌شود. براش کانتور را به محصول کانتور خود آغشته کنید و روی استخوان گونه، در امتداد خط فک، اطراف شقیقه‌ها و دو طرف بینی خود بمالید. سپس برای یکدست کردن محصول کانتور در پوست از براش مخصوص خود با انجام حرکات دایره‌ای استفاده کنید یا براش را به سمت بالا روی استخوان گونه بکشید.

در نیمه شب بخوانید:معرفی انواع فیس براش های دستی و برقی

براش رژگونه

براش رژگونه یکی دیگر از انواع براش آرایشی مورد استفاده است. قبل از اینکه استفاده از انواع براش‌ آرایشی رایج شود، براش رژگونه مورد استفاده‌ی همه خانم‌ها بود و برای زدن رژگونه از براش مخصوص استفاده می‌کردند. بنابراین جزو رایج‌ترین براش‌ها هستند.

کاربرد براش رژگونه

یک براش نرم و کرکی زاویه‌دار بردارید و لبه صاف آن را به رژگونه آغشته کنید. سپس به آرامی گونه‌های خود با حرکت رو به بالا اعمال کنید. برای پوشش سنگین‌تر، از حرکات دایره ای روی پوست خود استفاده کنید. سر زاویه‌دار براش کمک می‌کند تا در منحنی‌های استخوان گونه شما کاملاً جای بگیرد. همچنین می‌توان از آن در چندین محصول دیگر مانند برنزر، کانتور و هایلایتر استفاده کرد.

براش هایلایتر

برای استفاده از هایلایتر روی صورت خود می‌توانید از انواع براش آرایشی مخصوص استفاده کنید. فقط به یاد داشته باشید که برس باید نرم و کرکی باشد نه سفت و متراکم.

بسیاری از علاقه‌مندان به زیبایی، براش فن را برای استفاده از هایلایتر دوست دارند، که می تواند به راحتی روی استخوان گونه و پل بینی سر بخورد. در حالی که برخی دیگر براش‌های گنبدی شکل را ترجیح می دهند.

کاربرد براش هایلایتر

براش‌های آرایشی فن برای استفاده از هایلایتر روی صورت شما عالی هستند. اولین قدم، یافتن محصول هایلایتر مناسب است، براش را با پودر آغشته کنید، سپس براش را روی بالای استخوان‌های گونه‌ به طرف رو به بالا بکشید. با استفاده از یک براش فن کوچکتر، این کار را روی پل بینی و زیر استخوان ابرو تکرار کنید.

براش لب

براش لب یک ابزار آرایشی است که به شما کمک می‌کند تا رژ لبی صاف، ماندگار و یکدست داشته باشید. انواع براش لب برای استفاده از رژلب‌های مات، برق لب و حتی خط لب بسیار مناسب است.

کاربرد براش لب

رایج‌ترین روش برای کشیدن خط دور لب‌ها با مداد لب است، اما می‌توانید از براش نیز برای صاف کردن و ترکیب رنگ‌ها استفاده کنید. اولین نکته این است که مداد را روی خط طبیعی لب بکشید و سپس با استفاده از براش آن را محو کنید. در مرحله‌ی بعد براش خود را روی رژ لب و سپس لب خود بکشید. استفاده از براش لب باعث صاف و یکدست شدن لب‌های شما می‌شود، همچنین برای ترکیب چندین رژ لب و خط لب با یکدیگر عالی هستند.

در نیمه شب بخوانید:روتین پوستی چیست؟ | درباره روتین مراقبت از پوست چه می‌دانید؟

در آخر نکته‌ی مهمی که در استفاده از انواع براش‌ها حائز اهمیت می‌باشد این است که باید به خوبی از آن‌ها نگهداری کرد و برای جلوگیری از رشد باکتری‌ها حداقل یکبار در هفته باید آن‌ها را شست.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

درشت کردن چشم با آرایش

11 ترفند درشت کردن چشم با آرایش

چشم های بزرگ در نوع خود زیبا هستند و یک موهبت الهی محسوب می شوند. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *