چهره بیبی فیس | چطور بیبی فیس و با چهره ای جوانتر به نظر برسیم؟

بدون شک همه ما دوست داریم که جوان و شاداب به نظر برسیم. این موضوع رابطه مستقیمی با سلامت و شادابی پوست دارد و داشتن پوست شاداب باعث سرزندگی چهره می‌شود. رسیدگی به پوست و اهمیت دادن به سلامت آن از عوامل مهمی است که منجر به شادابی پوست می‌شود. در یکی از مقالات پیشین در جهت سلامت پوست به این موضوع پرداختیم که روتین پوستی چیست ؟ همچنین در یکی از مقالات به روش هایی برای جلوگیری از چین و چروک پوست اشاره کردیم. اما در این مقاله از وب سایت نیمه شب به آموزش روش‌هایی می‌پردازیم که با به کار گیری آن‌ها می‌توانید چهره بیبی فیس داشته باشید و جوان‌تر به نظر برسید.

چهره بیبی فیس

باید بدانید که اقداماتی وجود دارد که با انجام دادن آن‌ها می‌توانید چهره‌ای جوان‌تر و کم سن‌تر داشته باشید. این دست از چهره‌ها شادابی و طراوت خاصی دارند. ترفندهایی وجود دارد که با انجام دادن آن‌ها شما هم می‌توانید به این شادابی و طراوت برسید. در ادامه این مقاله به آموزش این ترفندها می‌پردازیم.

چهره بیبی فیس
چهره بیبی فیس

از پوست خود مراقبت کنید

یکی از عوامل مهمی که در شادابی چهره تاثیر دارد بدون شک داشتن پوست سالم و جوان است. سعی کنید از عواملی که به پوست شما آسیب می‌رساند دوری کنید. سلامت پوست خود را همیشه در اولویت قرار دهید و از سنین کمتر به فکر مراقبت از پوست خود باشید. به عنوان مثال حتما همیشه وقتی در معرض نور خورشید قرار می‌گیرید از ضد آفتاب استفاده کنید. در یکی از مقالات پیشین درباره خرید ضد آفتاب نکاتی جهت راهنمایی ارائه کردیم. همچنین نوشیدن آب‚ ورزش کردن‚ مصرف غذاهای سالم‚ داشتن روتین پوستی و مراقبت از پوست و … از دیگر اقداماتی هستند که به شما در جهت سلامت و شادابی پوست کمک خواهند کرد.

همچنین مراقبت از دور چشم عاملی است که تاثیر قابل توجهی دارد. چون اگر دقت کرده باشید چروک‌های ریز دور چشم به طرز قابل توجهی باعث می‌شوند که سن افراد بیشتر به نظر برسد. برای راهنمایی بیشتر در رابطه با استفاده از کرم‌های دور چشم می‌توانید به مقاله از چه سنی کرم دور چشم بزنیم و ویژگی های کرم دور چشم خوب مراجعه کنید.

اما طبیعتا چندین ترفند آرایشی هم برای جوان‌تر نشان دادن چهره وجود دارد که در ادامه این مقاله به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. همچنین اشتباهات رایجی در آرایش کردن وجود دارد که شادابی و طراوت را در چهره افراد از بین می‌برد. بهتر است که از این اشتباهات آگاه شوید و از انجام دادن آن‌ها خودداری کنید.

آرایش چشم مناسب

برای داشتن چهره بیبی فیس در آرایش چشم باید دقت زیادی داشته باشید. به این دلیل که با افزایش سن افتادگی پلک بیشتر می‌شود. پس شما هم باید برای داشتن چهره بیبی فیس توجه زیادی به آرایش چشم داشته باشید. سعی کنید در ابتدای آرایش چشم حتما توسط فرمژه مژه‌های خود را حالت دار کنید. سپس توسط یک ریمل جلوه مژه‌ها و چشم‌های خود را بیشتر کنید.

همچنین در آرایش چشم می‌توانید از خط چشم نیز بهره ببرید. استفاده از خط چشم هم باعث می‌شود که افتادگی چشم‌ها کمتر به چشم بیایند. می‌توانید با کشیدنخط چشم دنباله دار جلوه چشم‌های خود را بیشتر کنید. اما در نظر داشته باشید که به صورت کلی شما برای کشیدن خط چشم باید به مدل چشم و ابرو خود دقت کنید و با توجه به آن از خط چشم استفاده نمایید. در صورتی که بخواهید از سایه چشم هم در آرایش خود استفاده کنید توصیه می‌شود که از یک رنگ روشن و شفاف استفاده نمایید.

ابروها

همانطور که می‌دانید ابروها به مرور زمان کم پشت و باریک می‌شوند. یکی از عواملی که باعث کم نشان دادن سن افراد می‌شود پرپشت بودن ابروها است. شما برای داشتن چهره بیبی فیس یکی دیگر از اقداماتی که می‌توانید انجام دهید این است که توسط لوازم آرایشی مانند سایه ابرو‚ ریمل ابرو و … جلوه ابروهای خود را بیشتر کنید. همچنین می‌توانید توسط مداد ابرو و همچنین ژل مژه ابرو‚ ابروهای خود را به سما بالا لیفت کنید. برای این کار توسط پودر یا یک مداد ابرو، ابروهای خود را به سمت بالا لیفت کنید و قسمت‌های خالی، مخصوصا خط بالایی ابرو را با مداد یا براش مناسب پر کنید. همچنین اقداماتی مانند کاشت ابرو هم علاوه بر پهن کردن و پر پشت کردن ابرو‚ جلوه‌ای طبیعی‌تر به آن می‌دهد.

استفاده از رژگونه برای داشتن چهره بیبی فیس

استفاده از رژگونه در چهره به طرز قابل توجهی سن شما را کمتر نشان می‌دهد. توصیه می‌کنیم که برای داشتن چهره بیبی فیس حتما از رژگونه استفاده کنید. البته رنگ‌های روشن مانند صورتی و یا هلویی تاثیر بیشتری در کم سن نشان دادن افراد دارد. برای استفاده از رژگونه هم باید لبخند بزنید. یک براش آرایشی بردارید و با استفاده از آن رژگونه را روی  بخشی گونه‌های خود که هنگام لبخند زدن برجسته شده بزنید.

استفاده از هایلایتر

داشتن درخشندگی در بخش‌هایی از پوست صورت باعث می‌شود که پوست شما شاداب‌تر به نظر برسد. به این دلیل که خشکی پوست و از بین رفتن رطوبت پوست نیز از مواردی است که در اثر افزایش سن اتفاق می‌افتد. برای ایجاد این درخشش روی پوست شما می‌توانید از هایلایتر استفاده کنیدو یک چهره بیبی فیس برای خود بسازید. شما می‌توانید از یک هایلایتر غیر براق بر روی استخوان گونه و زیر چشم‚ روی تیغه جلوی بینی‚ روی چانه و قسمت مرکزی پیشانی بهره ببرید. البته هایلایتر‌های کرمی درخشش بیشتری روی پوست شما ایجاد می‌کنند. همچنین باید بدانید که استفاده از پودر برنزه نیز در بخش‌هایی مانند استخوان گونه و لبه‌های خارجی صورت عمق بیشتری به چهره شما می‌دهد.

چهره بیبی فیس
چهره بیبی فیس

نکات مهم درباره داشتن چهره بیبی فیس

  • به صورت کلی داشتن آرایش غلیظ سن افراد را بیشتر نشان می‌دهد. سعی کنید آرایشی ملایم داشته باشید. همچنین از رنگ‌‌های ملایم در آرایش استفاده کنید.
  • از اکلیل و همچنین لوازم آرایشی حاوی اکلیل در آرایش خود استفاده نکنید.
  • مدل موی چتری از مدل‌هایی است که سن شما را به طرز قابل توجهی پایین می‌آورد. به صورت کلی کوتاه کردن جلوی موها در داشتن چهره بیبی فیس به شما کمک می‌کند.
  • سعی کنید همیشه پوست دور چشم خود را مرطوب نگهدارید.
  • استفاده از رنگ موهای روشن برای خانم‌هایی که سن بالایی دارند اشتباه رایجی است که اتفاق می‌افتد. توصیه می‌شود که از رنگ موهایی در تناژ نسکافه‌ای و زیتونی استفاده کنید.
  • در انتخاب مدل مو روزانه هرگز سمت مدل‌هایی که باعث می‌شود موهای شما به سرتان بچسبد نروید. حتی اگر می‌خواهید موهایتان را دم اسبی ببندید سعی کنید چند تار مو را در جلوی سر و باز بگذارید تا آن را به اطراف بریزید. سعی کنید موهای خود را حالت دار کنید.
  • سعی کنید قبل از خواب با گذاشتن چند تکه خیار خنک روی پوست دور چشم به این بخش از صورت استراحت بدهید و آن را تقویت کنید.
  • از فر درشت برای موهایتان استفاده کنید.
  • برای شادابی موهای خودتان وقت بگذارید و از محصولات مراقبتی مو مرغوب استفاده نمایید.
  • هرگز چربی را به صورت کلی از رژیم غذایی خود حذف نکنید. چون این کار به مرور زمان باعث می‌شود که پوست شما خشک شده و چین چروک آن زیاد شود.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

شخصیت رمزآلود مردان بتا که باید بدانید!

شخصیت هر فرد او را از دیگران متمایز می‌کند و به همین خاطر، تیپ‌های شخصیتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *