ایده‌‌های تابستانی اتاق خواب برای یک خواب راحت


دکور اتاق خواب تابستانی برای یک خواب راحت باعث می‌شود شرایط را برای داشتن خواب مناسب مهیا کنیم. زیرا هر چه خواب ما با کیفیت‌تر باشد، سلامتی جسمی و روحی ما تضمین‌ می‌شود.

دکوراسیون اتاق خواب نقش بسیار مهمی را در آرامش افراد ایجاد می‌کند چرا که در هر ساعات پر استرس و خسته روز به اتاق‌ خوابتان پناه می‌برید بنابراین باید در چیدمان آن به موارد زیادی توجه کنید.

ایده‌های تابستانی اتاق خواب برای یک خواب راحت

با گرم شدن هوا ممکن است، هوای اتاق هم گرم بشود و باعث بی‌خوابی شود می‌توان با تغییر دکوراسیون اتاق خواب حس خنکی رو القا کرد. اگر در اتاق خوابتان احساس آرامش نمی‌کنید، در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا با دادن ایده مناسب به شما دکوراسیون اتاق خود را تغییر دهید، آشفتگی‌ها را از بین برده و خوابی آرام و بدون استرس را داشته‌ باشید.

دکوراسیون اتاق خواب

از رنگ‌های درست و مناسب استفاده کنیم

در دکور اتاق خواب تابستانی بهترین گزینه استفاده از رنگ‌های آرامبخش است. طیف رنگ‌های روشن و لطیف و پاستیلی مثل: سبز روشن، آبی‌‌کم‌رنگ، زرد یا لیمویی باعث می‌شود هم تغییر در اتاق ایجاد می‌شود هم فضا را بزرگتر و دلبازتر نشان‌ ‌می‌دهد، لازم نیست حتما رنگ دیوار اتاق را عوض کنید، کافی است رنگ وسایل و لوازمی که در اتاق است را تغییر دهید. برای اینکه فضا بزرگتر نشان داده شود این نکته رو در نظر بگیرید استفاده از رنگ‌های تیره در تابستان ایده مناسبی نیست. از نظر روانشناسی رنگ هر رنگی که در اتاق استفاده می‌شود، می‌تواند احساس خاصی را تداعی بکند. پس باید رنگ متناسب با فصل تابستان انتخاب کنید.

دکوراسیون اتاق خواب

در نیمه شب بخوانید:تاریخچه کاشی سبک مترویی ؛ ترند جدید کاشی در دکوراسیون

استفاده از الیاف و پارچه طبیعی

در تابستان استفاده از الیاف طبیعی ایده بسیار مناسبی است چون کاربرد بیشتری دارد. استفاده از پارچه‌های طبیعی علاوه بر اینکه به شما راحتی بیشتری می‌دهد روی سلامتی شما تاثیر می‌گذارد چون پوست شما در تابستان بیشتر در معرض گرما و نور خورشید قرار می‌گیرد تماس با پارچه‌های لطیف و الیاف طبیعی باعث می‌شود هوا از الیاف آن عبور و ایجاد خنکی کند.

پارچه‌هایی مثل: بامبو و پنبه و کتان بهترین گزینه‌هایی هستند که می‌توانید برای ملافه و رو بالشی می‌توانید استفاده کنید. خوابیدن در تابستان به خاطر گرمای نفس گیرش کاری بسیار دشوار است بدن عرق می‌کند و باعث آشفتگی و نا آرامی می‌شود اما انتخاب پارچه مناسب باعث می‌‌شود خواب راحت‌تری را تجربه کنید.

دکوراسیون اتاق خواب

درنیمه شب بخوانید:ایده‌های استفاده از آینه‌ی قدی در دکوراسیون

تابلو مناسب برای اتاق خواب انتخاب کنید

رنگ‌های ساحلی واقیانوس رو به خانه خود بیاورید. ایده جالبی است، دوست دارید در فضای اتاق خواب چه انرژی را احساس کنید؟ دکور اتاق خواب تابستانی با انتخاب تابلوی مناسب آن حس را در محیط به جریان می‌اندازد، از تابلو‌ها که طرح دریا یا دریاچه دارند حس خنکی را به محیط القا می‌کند استفاده کنید، که می‌تواند فضای بی‌روح اتاق را دلنشین کند و قطعا در ایجاد آرامش تاثیری زیادی می‌گذارد.

دکوراسیون اتاق خواب

در نیمه شب بخوانید:معرفی سبک دکوراسیون وینتیج

از پرده مناسب استفاده کنید

پرده نقش اساسی در زیبا سازی و ایجاد آرامش و امنیت در فضای اتاق و خواب شما دارد. نو خورشید در هنگام غروب بسیار زیبا است ولی همین نور برای بسیاری از افراد در هنگام صبح خوشایند نیست اگر اتاق‌ شما خیلی نور گیر است و پنجره‌های بزرگی دارید و نور باعث بدخوابی شما می‌شود از پرده‌های ضخیم با جنس لنین و مخمل استفاده کنید، اینکار به خوبی جلوی نور خورشید را میگیرد و چشم شما را اذیت نمی‌کند. در انتخاب پرده باید اندازه اتاق را هم در نظر بگیرید پرده‌های حجیم و بزرگ باعث می‌شود اتاق کوچک به نظر برسد. بهتر است از رنگ‌های خنثی و ملایم مثل: سفید، نیلی، خاکستری ملایم، صدفی، شیری استفاده کنید چون فضایی آرامش و جلوه‌ای رمانتیک به اتاق خوابتان می‌دهد که باعث می‌شود خواب آرامی داشته‌باشید.

دکوراسیون اتاق خواب

 

لوازم غیر ضروری را حذف کنید

در تابستان به علت گرمای زیاد بهتر است چیدمان اتاق زیاد شلوغ نباشد هر چه فضا خالی‌تر و خلوت‌تر باشد باعث می‌شود فضا خنک‌تر دیده‌بشود و اگر وسایل آنتیک و تیره دارید تا آخر فصل تابستان آن را از اتاق دور نگه‌دارید. برای داشتن خواب راحت تا حد ممکن وسایل الکترونیکی مانند موبایل و تلویزیون و کامپیوتر و حتی وسایل ورزشی را از اتاق خارج کنید، هر چه وسیله‌های اتاق شما کمتر باشد و اتاق منظم تر و خلوت‌تر باشد آرامش بیشتری دارید اتاق‌های شلوغ و وسایل زیاد باعث اضطراب و ناآرامی می‌شوند.

در نیمه شب بخوانید:معرفی معروف ترین سبک های دکوراسیون داخلی

انتخاب رنگ فرش براساس فضا و دکوراسیون

بعد از پذیرایی اتاق خواب دومین جایی است که نقش فرش در آن مهم به شمار می‌رود. علاوه بر حس نرمی که وقتی روی آن راه می‌رویم به وجود می‌آورد، رنگ و نقش خاصی به فضای اتاق خوابمان می‌دهد.

فرش با رنگ‌های روشن و مات ایده جالبی است و باعث می‌شود، که اتاق روشن‌تر و دلبازتر دیده بشود. برای انتخاب مناسب‌ترین فرش چند نکته را بدانید، فرش نباید دیوارها را لمس کند. فرش اتاق خواب بهتر است، دارای پرزهای نرم و مناسبی باشد.

اطرح روتختی و پرده‌تان اگر ساده است، فرش‌های سنتی و طرح دار را انتخاب کنید، و برعکس برای جلوگیری از شلوغ شدن فضای اتاق اگر پرده و روتختی شما طرح دار است؛ از فرش ساده وکلاسیک استفاده کنید.

اتاق خوابتان اگر بزرگ باشد حتما باید فرشی که انتخاب می‌کنید؛ بزرگ باشد، تا زیر تخت پوشیده شود. برای اتاق خواب‌های کوچک از فرش کوچک استفاده نمایید و فرش را کنار تخت پهن کنید تا فضای اتاق خواب بزرگ بنظر برسد.

گل‌های طبیعی با رایحه آرامبخش در اتاق خواب‌تان قرار دهید

تا جایی که می‌توانید از گیاهان طبیعی استفاده کنید. گیاهان محیط را جذاب‌تر و زنده تر می‌کنند وکیفیت هوا را افزایش می‌دهند و باعث سلامت بدن می‌شوند. قرار دادن گیاهان در دکوراسیون اتاقتان حس خوبی را به شما القا می‌کند و باعث رفع خستگی می‌شود و نیز تنش ذهنی شما را کاهش می‌دهد.از گیاهانی مثل اسپاتی فیلوم، نخل شامادورا، پاپیتال، سانسوریا شمشیری، آلوئه‌را، اسطوخودوس، گل گندمی، گل یاس سفید استفاده کنید این گیاهان باعث می‌شوند استرس را فراموش و خوابی آسوده را تجربه کنید.

در نیمه شب بخوانید:تصاویری جالب از قبل و بعد طراحی دکوراسیون خانه

با انتخاب تشک مناسب می توانید خواب راحتی تجربه کنید

یکی از ایده‌‌های تابستانی استفاده از تشک مناسب است.

از عوامل مهمی که بروی خواب ما تاثیر می‌گذارد تشک استاندارد است. نکته حایز اهمیت تشکی است که شما روی آن می‌خوابید یعنی باید تشک مناسب رو انتخاب بکنید، تشکی که نه بیش از حد سفت باشد نه خیلی نرم یا حتی سنگین باشد یک تشک مناسب و خوب نباید باعث کمردرد شما شود، در زمان خرید چندین تشک را آزمایش کنید و با تهیه یک تشک با کیفیت سلامت فیزیکی خود را تضمین کنید.

کلام آخر

خواب کافی و با کیفیت اهمیت ویژه‌ ای بر سلامتی بدن دارد. داشتن یک ایده مناسب برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب مخصوص روزهای گرم تابستان و فراهم کردن محیط مناسب برای داشتن خوابی راحت می‌تواند، نقش مهمی در تامین سطح کیفی خواب شما داشته باشد، و سطح انرژی شما را در روزهای بعد تامین کند.

 

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

خرید صنایع دستی اصفهان

کاربرد صنایع‌دستی در چیدمان دکوراسیون خانه

چیدمان یا دکوراسیون خانه‌ها، روح حاکم بر محیط را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. رنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *