بنر تبلیغاتی بالای مقاله

متفاوت ترین و عجیب ترین جزیره های دنیا

همانطور که می دانید در دنیای امروزی ، جزایر و مکان های مختلفی وجود دارند که ممکن است برخی شان ، بسیار مرموز و عجیب باشند و دارای اسرار ترسناکی باشند. که آگاهی از آن ها بسیار لذت بخش می باشد. ما در ادامه این مقاله برای شما دوست داران طبیعت و رازهای آن ، لیستی از عجیب ترین جزیره های دنیا آماده کرده ایم که ، با گذاشتن اندکی زمان ، می توانید چند مورد از متفاوت ترین جزیره های دنیا را جهت مسافرت در آینده انتخاب کنید.

Rapa Nui  یا جزیره ایستر شیلی ، جزوی از عجیب ترین جزیره های دنیا

جزیره ایستر شیلی یکی از چندین مکانی می باشد که می توان به جرات از متفاوت ترین جزیره های دنیا به آن اشاره کرد. از شگفتی های این جزیره می توان به این مورد اشاره کرد که پر از مجسمه های گوناگونی می باشد. در واقع تعداد این مجسمه ها نزدیک به عدد 887 است که تمام ان ها به بلندی 3 طبقه ، با 14 تن وزن و 4 متر ارتفاع می باشند که تحت عنوان مجسمه های Moia شناخته می شوند.

به این دلیل این مکان جزو عجیب ترین جزیره های دنیا شنا

خته می شود که ساکنین اولیه این جزیره ، چگونه با وجود امکانات بسیار کم و ابزارهای ساده و همچنین این که ، هیچگونه کالسکه و یا وسیله مشابهی برای حمل سنگ های بزرگ نداشتند ، این کار را به اتمام رسانده اند؟

در نیمه شب بخوانید:معرفی 7 مورد از عجیب ترین مکان های تهران

ایل‌ها دو کوئیمادا گراند یا جزیره مار برزیل ، دومین مکان از عجیب ترین جزیره های دنیا

دادن لقب جزیره مارها ، به این مکان عجیب اصلا دور از ذهن نیست. چرا که این جزیره ، پر است از مار ؛ آن هم نه مار معمولی ، بلکه نوعی مار که به زهری به نام اوک مشهور است و این زهر چنان قدرتی دارد که می تواند ، تمام گوشت تن انسان و یا هر حیوانی را به سرعت ذوب کند. البته بهتر است بدانید که به این مکان نمی توان سفر کرد ، چرا که این جزیره با دارا بودن بیش از 5000 نمونه مار طلای لنس ، به یکی از عجیب ترین جزیره های دنیا بدل شده است و تنها ساکنین این جزیره عجیب و خطرناک ، همین مارهای سمی می باشد.

جزیره سقطرا در یمن

این جزیره نیز جزوی از عجیب ترین جزیره های دنیا می باشد ، چرا که دارای بیش از 300 نمونه گیاه و همچنین 27 مورد خزنده است که تنها متعلق به همین جزیره است و در هیچ نقطه جهان یافت نمی شود ؛ همچنین این موارد دارای ساختار عجیب بیولوژیکی می باشند که بهتر است برای درک عمق مطلب ، به جستجوی عکس های جزیره سقطرا در یمن بپردازید.

ایزولا لا گایولا ایتالیا ، چهارمین مکان از عجیب ترین جزیره های دنیا

یکی از عجیب ترین جزیره های دنیا ، جزیره ای به نام ایزولا لا گایولا در کشور زیبای ایتالیا می باشد که خیابان های سنگ فرش شده زیبایی دارد ولی نفرین شده است. به این صورت که گاهی صاحبان این جزیره دچار مرگی ناگهانی می شوند و یا اتفاقات عجیب برای انها می افتد. این مکان ، شامل دو جزیره می باشد که توسط یک پل زنگ زده به هم راه ارتباطی دارند.

از جمله اتفاقات ناگواری که برای ساکنین و صاحبان این جزیره می افتد شامل مواردی چون :

خودکشی ‌های ناگهانی، حملات قلبی، قتل  ‌های وحشیانه، انتقال افراد به بیمارستان‌ های روانی، سقوط از ثروت، یا سرنگونی در زندان می باشد.

جزیره unkunoshima یا جزیره خرگوش در ژاپن

از دیگر مکان هایی که می توان به عنوان عجیب ترین جزیره های دنیا از آن ها یاد برد ، جزیره ای در ژاپن می باشد که به علت وجود هزاران خرگوش در این محل ، به جزیره خرگوش ها معروف شده است. گفته می شود که در قدیم الایام ، این جزیره دارای چندین کارخانه گاز سمی بوده است. به همین علت برخی افراد معتقدند که این نمونه جدید از خرگوش های این جزیره ، مربوط به نسلی از خرگوش ها می باشد که گازهای سمی روی آن ها ، آزمایش می شد. برخی دیگر نیز معتقدند که ، این خرگوش ها از بهشت روی این سرزمین فرود آمده اند تا به جزیره ادای احترام کنند. موضوع این خرگوش ها در حاله ای از ابهام قرار دارد.

جزیره سیبل در نوا اسکوشیا

از عجیب ترین جزیره های دنیا به جزیره ای در اقیانوس اطلس می توان اشاره کرد که به جزیره سیبل معروف می باشد ؛ البته به این جزیره قبرستان اقیانوس اطلس نیز گفته می شود. علت نامگذاری این جزیره به این علت است که با تعداد زیادی کشتی ، تقریبا حدود 490 عدد ، که کاملا دچار شکستگی و فرسودگی شده اند ، محاصره شده است که بیش از 450 اسب وحشی در اطراف این کشتی ها تردد دارند.

جزیره پالمیرا در اقیانوس آرام شمالی

از دیگر عجیب ترین جزیره های دنیا می توان به جزیره ای در اقیانوس آرام شمالی اشاره کرد که منبع عظیمی از

درختان نخل، آب تابناک، غروب خورشید با شکوه، مرجان‌ های رنگارنگ، سپیده دم ‌های مسحور کننده است. شاید برایتان سوال پیش بیاید که عجیب بودن این جزیره ، با این حجم از زیبایی و نعمت ، به چه علت می باشد؟ علت این موضوع اتفاقات عجیب و غریبی است که در طول اقامت در این جزیره می تواند برای ساکنین پیش بیاید. از جمله این اتفاقات عجیب می توان به مرگ های غم انگیز، حملات دزدان دریایی به گنجینه های دفن شده، استفاده مخفی نظامی، سرزمین نفرین شده و قتل ‌های وحشتناک اشاره کرد.

La Isla de las Muñecasیا جزیره عروسک‎ها در مکزیکوسیتی

اخرین مورد از عجیب ترین جزیره های دنیا که در این مقاله برای شما لیست کردیم ، مربوط به جزیره عروسک ها در مکزیکوسیتی می باشد. ساکنین سابق این جزیره ادعا می کنند که در زمان های دور ، دختر بچه ای در کانال های پشت این جزیره غرق شده است که کسی موفق به نجات این دختر نشده و پس از این حادثه دلخراش ، عروسک های این کودک با دست ها و پاهای قطع شده ، روی آب های این جزیره پدیدار شده است. امروزه بسیاری عروسک های آویزان شده از درختان را درون جزیره خواهیم یافت که یا دست و پای آن ها کنده شده است و یا سرشان از بدنشان جدا شده و تار عنکبوت بسته اند.

FavoriteLoadingپسندیدم
خرید تابلو برای پذیرایی

درباره‌ی زهرا علیون

همچنین ببینید

بهترین رستوران‌های شیراز با موسیقی زنده

اگر قصد سفر به شیراز یا بهتر است بگویم شهر شعر و ادب را دارید، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.