شرایط ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس موضوع مقاله امروز مجله نیمه شب است. همانطور که می دانید گردشگری بخشی جدایی ناپذیر از توسعه اقتصادی در سراسر جهان است. با این حال، اکثر افرادی که به کشورهای خارجی سفر می کنند نیاز به درخواست ویزای توریستی دارند.

ویزای توریستی اسناد رسمی سفر است که برای بازدیدکنندگان خارجی برای مقاصد تفریحی صادر می شود. هر کشوری سیاست ویزا برای گردشگران را تنظیم می کند و سفارتخانه ها و کنسولگری های مربوطه به شما کمک می کنند تا ویزا برای بازدیدهای کوتاه مدت دریافت کنید.

اگر به دنبال اقامت کوتاه مدت در انگلستان هستید، ویزای استاندارد توریستی (بریتانیا) احتمالاً ویزایی است که باید برای آن درخواست کنید. ویزای توریستی انگلیس به شما امکان می دهد برای اقامت کوتاه مدت تا شش ماه سفر کنید و از جمله دلایل دیگر می توان برای اوقات فراغت و تجارت استفاده کرد.

ویزای توریستی می‌تواند به‌عنوان ویزای تجاری کوتاه‌مدت، ویزای توریستی برای تعطیلات انگلستان، ویزای بازدید آکادمیک، ویزای توریستی ازدواج برای ازدواج یا شراکت مدنی و موارد دیگر عمل کند. اگر برای سفر، گردشگری، تفریح، نیازهای تجاری کوتاه مدت یا درمان پزشکی خصوصی به بریتانیا می آیید، ویزای استاندارد (بریتانیا) به شما اجازه می دهد که برای انجام این کار به انگلستان بیایید.ویزای توریستی انگلیس

در نیمه شب بخوانیم:صفر تا صد ویزای توریستی کانادا

چگونه برای ویزای توریستی انگلیس اقدام کنیم؟

درخواست ویزای توریستی انگلستان باید از خارج از انگلستان انجام شود. اولین زمانی که می توانید برای این ویزا درخواست دهید 30 روز قبل از سفر برنامه ریزی شده خود به انگلستان است.

 درخواست ویزا برای بازدید از انگلستان

بررسی کنید که آیا واجد شرایط ویزای توریستی هستید یا خیر.

فرم درخواست آنلاین را تکمیل کنید.

مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید.

قراری تعیین کنید.

در مصاحبه شرکت کنید.

یک نمای کلی از مراحلی که برای درخواست ویزای بریتانیا باید طی کنید، بیابید.

شرایط ویزای توریستی انگلستان

برای ایجاد یک درخواست موفق برای ویزای توریستی انگلیس، متقاضیان باید شرایط عمومی زیر را داشته باشند:

قصد واقعی برای ترک بریتانیا

دفتر خانه قصد واقعی شما را برای بازدید، از جمله دلایل آمدن شما، سابقه مهاجرت قبلی، تعداد و مدت بازدیدهای قبلی، روابط شخصی و اقتصادی شما با کشور خود و سایر عوامل ارزیابی خواهد کرد.ویزای توریستی ازدواج

بودجه حمایتی کافی

دفتر خانه مقدار مشخصی از پولی را که باید به عنوان یک توریست به بریتانیا داشته باشید مشخص نمی کند. آنها هزینه احتمالی اقامت شما (به عنوان مثال، محل اقامت، غذا، سفر) را ارزیابی می کنند و آن را با مقدار وجوهی که در دسترس دارید مقایسه می کنند. آنها همچنین تعهدات مالی موجود شما را در نظر خواهند گرفت تا تعیین کنند که آیا احتمالاً بودجه کافی برای اقامت خود در اینجا دارید یا خیر.

قصد زندگی نکردن در بریتانیا

دفتر خانه می خواهد با انجام بازدیدهای پی در پی مطمئن شود که شما از طریق ویزای توریستی به عنوان راهی برای زندگی در بریتانیا استفاده نمی کنید. آنها تاریخچه سفر شما، دلیل بازدید شما، مدت اقامت مورد نظر شما، تعداد بازدید از انگلستان در 12 ماه گذشته (شامل مدت اقامت در هر مناسبت) و زمان پس از آخرین بازدید شما را بررسی خواهند کرد. و اینکه آیا زمان بیشتری را در بریتانیا گذرانده اید تا در کشور خود.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای توریستی انگلیس:

فرم درخواست ویزای توریستی انگلستان. شما باید فرم را به صورت آنلاین تکمیل کنید.

دو عکس مطابق با دستورالعمل های انگلستان. آنها باید در شش ماه گذشته گرفته شوند و رنگی باشند.

پاسپورت معتبر شما با حداقل یک صفحه خالی. باید برای سه ماه دیگر پس از تاریخی که قصد دارید بریتانیا را پس از سفر ترک کنید معتبر باشد.

اثبات تمکن مالی برای پوشش هزینه های زندگی در زمانی که در بریتانیا هستید. این ممکن است صورتحساب های بانکی شما در شش ماه گذشته یا فیش حقوقی برای همان دوره باشد.

جزئیات مربوط به محل اقامت شما در انگلستان باید سندی ارائه دهید که نشان دهد در زمان اقامت در بریتانیا در کجا اسکان خواهید داشت. توجه داشته باشید که لازم نیست قبل از گرفتن ویزا به هتل در انگلستان، فقط برای دریافت چنین مدرکی هزینه را به طور کامل پرداخت کنید. این نیز می تواند باشد:

اطلاعات شناسه و آدرس زندگی شخصی که هزینه های سفر شما را پوشش می دهد.

اطلاعات شناسه و شماره پاسپورت هر اقوام ساکن اینجا.

بنر تبلیغاتی ویزای گردشگری انگلستان

برنامه سفر دقیق باید حاوی تاریخ های سفر به جلو و عقب باشد. یک برنامه سفر ارائه دهید که تمام اطلاعات را در مورد نحوه و کارهایی که می خواهید در انگلستان انجام دهید ارائه می دهد. تاریخ سفر، مکان هایی که بازدید خواهید کرد، دستور جلسه، تور رزرو شده، برنامه جشنواره و غیره را شامل شود.

سابقه سفر قبلی این باید دوره 10 سال گذشته را پوشش دهد. می توان آن را از طریق ویزا و مهرهای ورودی/خروجی در گذرنامه های فعلی و قدیمی تر یا از طریق عناوین اقامتی جداگانه اثبات کرد.

مشخصات مربوط به آدرس زندگی شما در کشور اصلی همچنین، باید نشان دهید که چه مدت در آنجا زندگی می کنید.

نتایج آزمایش سل اتباع چندین کشور جهان برای واجد شرایط بودن برای ویزای انگلستان باید درخواست های آزمایش سل را ارسال کنند.‌

اطلاعات بیومتریک اگر برای ویزا درخواست می کنید که به شما امکان می دهد بیش از 6 ماه در انگلستان بمانید، باید اطلاعات بیومتریک خود را ارسال کنید. این شامل دادن اثر انگشت و یک عکس دیجیتالی است که در مرکز برنامه مناسب گرفته شده است.

دعوت نامه از میزبان

هزینه های ویزای انگلستان پرداخت شده است. شما باید رسیدی را ارسال کنید که تأیید می کند هزینه ویزا را در صورت نیاز پرداخت کرده اید.

ترجمه تایید شده هر سندی که به زبان انگلیسی یا ولسی نیست.

گواهی رسمی زبان انگلیسی

سابقه جنایی شما

اگر دانشجو هستید: نامه ای از ارائه دهنده آموزش شما نامه باید ثبت نام و مرخصی شما را تأیید کند. گواهینامه های علمی و حرفه ای.

در نیمه شب بخوانیم:ویزای جاب سیکر آلمان، فرصت 6 ماهه اقامت

نام و تاریخ تولد والدین اصلی/خوانده شما. این باید با اطلاعات مربوط به تعداد درآمد سالانه آنها پشتیبانی شود.

اگر در کشور خود شاغل هستید: نامه ای از کارفرمای شما. این نامه باید موقعیت شما در محل کار، حقوق و مدت زمان کار شما را تایید کند تماس و اطلاعات کارفرمای فعلی خود.

اگر خوداشتغال هستید: اسناد ثبت کسب و کار. آن‌ها باید نام صاحب کسب و کار و تاریخ شروع تجارت را تأیید کنند.ویزای توریستی ورزشی انگلستان

شرایط اضافی برای متقاضیان زیر 18 سال

متقاضیان زیر 18 سال باید چندین مدرک اضافی را ارائه دهند. این اسناد به شرح زیر است:

شناسنامه

اوراق پذیرش (در صورت وجود).

اگر بدون همراه یا با شخصی غیر از والدین سفر می کنید: نامه امضا شده از والدین مبنی بر تایید جزئیات هر کسی که شما را همراهی می کند.

یک کپی از صفحه بیوگرافی والدین یا قیم قانونی پاسپورت آنها.

اسناد اضافی بسته به هدف شما از بازدید ارسال کنید

اگر یک دانشگاهی هستید که انتظار دارید یک پروژه تبادلی یا تحقیقاتی را در بریتانیا تکمیل کنید:

نامه رسمی یک کارفرمای داخلی باید نشان دهد که به شما مجوز ترک شغل فعلی برای یک پروژه تبادلی یا تحقیقاتی در بریتانیا داده شده است. باید تاریخ چنین مرخصی تایید شده را نشان دهد.

نامه رسمی موسسه/سازمان میزبان در بریتانیا. باید به صورت کتبی نشان دهد که آنها ترتیبات لازم را برای تبادل یا پروژه تحقیقاتی مشخص شده انجام داده اند.

اگر انتظار دارید در بریتانیا از درمان پزشکی خصوصی استفاده کنید:

نامه ای که وضعیت پزشکی شما را تایید می کند صادر شده توسط یک پزشک/مشاور بریتانیایی، نام بیماری شما و نیاز به درمان در بریتانیا را ذکر می کند. همچنین باید هزینه ها، مکان و دوره درمان خصوصی را نشان دهد.

اثبات پرداخت کامل هزینه مراقبت های پزشکی.

نامه ای که تأیید می کند شما به مراقبت بیشتری نیاز دارید. (اگر برای تمدید ویزا درخواست می دهید). توسط یک پزشک/مشاور بریتانیایی صادر شده و تأیید می کند که شما به درمان بیشتر بیماری نیاز دارید. باید همراه با اسنادی باشد که نشان دهد شما پول لازم برای پرداخت هزینه های این درمان را دارید.

اگر می‌خواهید عضو بدن خود را به یک فرد نیازمند در بریتانیا بدهید:

نامه ای که نام شما را به عنوان یک اهدا کننده مطابقت می دهد یا نیاز به آزمایش به عنوان یک اهدا کننده بالقوه دارد. باید توسط پرستار اصلی/مدیر تیم پیوند کلیه اهداکننده زنده انگلستان یا یک پزشک ثبت شده به عنوان مشاور صادر شود. باید جزئیات زمان و مکان انجام آزمایش یا پیوند را نشان دهد.

مدرک اقامت گیرنده عضو در انگلستان. گذرنامه بریتانیایی کپی شده گیرنده عضو شما یا اجازه اقامت معتبر انگلستان.

اثبات اینکه گیرنده عضو قبل از تاریخ پیوند در انگلستان خواهد بود. (اگر گیرنده عضو خارج از انگلستان باشد). جزئیات سفر آنها به بریتانیا، نام، ملیت و تاریخ تولد آنها.

اگر به قصد تبدیل شدن به یک کارآفرین بریتانیایی در آینده بازدید می کنید:

نامه پشتیبانی از شرکت های سرمایه گذاری ریسک‌پذیر در انگلستان. شرکتی که آن را صادر می کند باید توسط مرجع رفتار مالی تنظیم شود.

نامه حمایتی از ادارات بریتانیا

اگر انتظار دارید در یک دوره آموزشی/ارزیابی حرفه ای شرکت کنید:

نامه تایید برای یک آزمایش plab یا osce ترتیب داده شده. (اگر انتظار دارید در آزمون plab/osce شرکت کنید). باید توسط شورای عمومی پزشکی و شورای پرستاری و مامایی صادر شود و تأیید کند که آزمایش ترتیب داده شده است.

پیشنهاد شغلی رسمی به عنوان پزشک / ناظر دندانپزشکی (در صورت وجود). نباید شغلی پردرآمد باشد و نباید قبلاً در همان موقعیت شغلی کار کرده باشید.شرایط اخذ ویزای توریستی انگلیس

با ویزای توریستی انگلیس چه کاری می توانید انجام دهید؟

با ویزای توریستی انگلستان، دارنده آن نباید از خدمات پزشکی دولتی استفاده کند و فقط از خدمات خصوصی باید استفاده کند، نباید از بودجه عمومی استفاده کند، ازدواج کند یا وارد یک مشارکت مدنی شود و هیچ یک از آنها را اعلام نکند، و نباید شغل داوطلبانه پیدا کند.

فعالیت های مرتبط با شغل مجاز برای دارندگان ویزای توریستی استاندارد عبارتند از:

شرکت در یک کنفرانس، جلسه منظم، یا تمرین، یا در یک رویداد مرتبط با ورزش؛

به عنوان یک هنرمند برای اجرای یک فعالیت هنری، سرگرم کننده یا موسیقی؛

به عنوان یک دانشگاهی برای انجام یک مطالعه پژوهشی؛

به عنوان دانشجویان همراه تحصیلی که در شرف ثبت نام در برنامه مطالعات خارجی هستند.

در یک وظیفه بالینی یا در شغلی به عنوان ناظر، پزشک یا دندانپزشک شرکت کنید.

انجام آزمون هیئت ارزیابی حرفه ای و زبانی (پلاب)، یا معاینه بالینی ساختار یافته عینی (osce)؛

آزمون هیئت ارزیابی حرفه ای و زبانی (پلاب)، یا معاینه بالینی ساختار یافته عینی (osce) را انجام دهید.

چه مدت طول می کشد تا درخواست ویزای توریستی انگلستان پردازش شود؟

تصمیم در مورد ویزای توریستی انگلستان در صورت درخواست پستی در 8 هفته گرفته می شود. با این حال، در صورت استفاده از خدمات پریمیوم، تصمیم در روز درخواست شما گرفته می شود.

در صورت نیاز به مدارک بیشتر، ممکن است مدت بیشتری برای تصمیم گیری اعمال شود.

در نیمه شب بخوانیم:کشورهایی که امکان سفر بدون ویزا را برای ایرانیان فراهم می‌کنند

تمدید ویزای توریستی انگلیس

شرایط استثنایی وجود دارد که می توانید ویزای استاندارد خود را تمدید کنید. معمولاً دوره کامل تمدید همراه با دوره ویزا از 6 ماه تجاوز نمی کند، مگر در موارد زیر:

اگر تحت درمان پزشکی خصوصی هستید ممکن است یک دوره 6 ماهه دیگر تمدید ویزا برای دریافت مراقبت های پزشکی دریافت کنید. شما باید ثابت کنید که هزینه های مراقبت خود را پرداخت کرده اید، می توانید هزینه های اضافی بپردازید و قوانین مهاجرت و ویزا را زیر پا نگذاشته اید.

اگر دانشگاهی هستید که یک پروژه تحقیقاتی را تکمیل می کنید. میزان تمدید و دوره اولیه ویزا نباید بیش از 12 ماه باشد.

اگر برای بار دوم در معاینه پلاب شرکت می کنید. از طریق تمدید می توانید 6 ماه دیگر دریافت کنید.

اگر می خواهید پس از گذراندن معاینه پلاب در یک وظیفه بالینی شرکت کنید. مدت تمدید از یک سال و نیم تجاوز نمی کند.ویزای توریستی اکادمیک

ویزای استاندارد بلندمدت توریستی انگلیس چیست؟

این یک ویزای بازدیدکننده با مدت اعتبار 2، 5 تا 10 سال است، اگر فردی هستید که باید به طور منظم برای بازدیدهای موقت به انگلستان سفر کنید، صادر می شود.

برای درخواست ویزای توریستی استاندارد بلندمدت انگلستان، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

شواهدی از بازدیدهای موقتی منظم از بریتانیا

اثبات قصد ترک انگلستان در پایان دوره ویزا.

تأیید می کند که دلیل نیاز به این ویزا را تغییر نمی دهید.

بنر تبلیغاتی ویزای گردشگری انگلستان

اگر ویزای توریستی انگلیس شما رد شد

ویزای توریستی ممکن است به دلایل زیادی رد شود:

شما از طرح ویزای توریستی برای زندگی در انگلستان استفاده می کنید

شما امنیت ملی را تهدید می کنید

شما قوانین مهاجرت را در گذشته زیر پا گذاشته اید

شما محکومیت های جنایی خرج نشده دارید

به نظر نمی رسد که شما یک بازدید کننده واقعی باشید

شما بودجه کافی برای حمایت از خود در بریتانیا ندارید

شما معمولاً حق اعتراض در مورد رد ویزای بازدید را نخواهید داشت. در بیشتر موارد، ما توصیه می کنیم یک برنامه جدید تهیه کنید که دلیل امتناع شما را مشخص کند. وکلای مهاجرت ما می توانند به درخواست جدید شما کمک کنند و اطمینان حاصل کنند که معیارهای یک نتیجه موفقیت آمیز را برآورده می کند.

حرف آخر

در بالا شرایط اخذ ویزای توریستی انگلستان، مدارک لازم و تمدید ویزا را مفصل توضیح دادیم.امیدوارم توانسته باشیم تا حدی اطلاعات کافی در اختیارتان قراده داده باشیم. خوشحال می‌شویم در قسمت نظرات نکته ای اگر هست برای‌مان بنویسید.

 

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

چرا زنان در ایران به حقوق و دستمزد کم قانع می شوند؟

مشاهدات نشان می دهد که بخش خصوصی تمایل بیشتری برای استخدام زنان دارد و تعداد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *