معرفی هتل ها و اقامتگاه های بوم‌گردی در کاشان

درباره شهر کاشان می‌توان گفت که این شهر یکی از زیباترین شهرهای کشور ما است که هر یک از ما حتما باید یک بار به آن سفر کنیم. حال و هوای سنتی این شهر باعث شده که بسیاری از افراد هر سال به آن سفر کنند. کاشان یکی از شهرهای تاریخی است و جذابیت‌های آن توانسته گردشگران بسیاری را سالانه به خود جذب کند. اما بسیاری از ما برای سفر به این شهر زیبا و تاریخی به دنبال اقامتگاه بوم گردی هستیم. در این مقاله از وب سایت نیمه شب به به معرفی هتل های بوم گردی کاشان می‌پردازیم.

هتل کاشان

هتل های بوم گردی کاشان

شهر زیبای کاشان یکی از شهرهای استان اصفهان است و به عنوان پرجمعیت‌ترین شهرستان پس از مرکز این استان نیز شناخته می‌شود. در شهر کاشان جذابیت‌های تاریخی بسیاری وجود دارد که می‌توان به خانه بروجردی‌ها، باغ فین، مسجد آقا بزرگ، خانه طباطبایی ها، حمام سلطان امیر احمد و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد. علاوه بر این مراسمی مانند گلاب گیری در اردیبهشت ماه و همچنین مراسم قالی شویان در شهر کاشان شهرت بسیاری دارند. همین موارد باعث شده که سالانه گردشگران بسیاری قصد سفر به این شهر زیبا را داشته باشند. به همین واسطه هتل‌های بوم گردی بسیاری در این شهر شروع به کار کرده‌اند. همچنین خانه‌های قدیمی بسیاری در کاشان به اقامتگاه‌‌های بوم گردی تبدیل شده‌اند. که در ادامه به معرفی بهترین اقامتگاه‌ بوم گردی کاشان می‌پردازیم.

خانه عامری ها

اقامتگاه بوم گردی خانه عامری‌ها در شهر کاشان و در خیابان علوی، خیابان باستان هفتم واقع شده است. این خانه یکی از خانه‌های قدیمی در شهر کاشان است که قدمت آن به دوران زندیه برمی‌گردد. خانه عامری‌ها به صورت کلی دارای ۹۰۰۰ متر مساحت و چندین خانه مجزا که به هم متصل هستند، تشکیل شده است.

خانه عامری‌ها در سال ۱۳۹۳ به اقامتگاه بوم گردی تبدیل شد. این خانه دارای رستورانی به نام تالار آینه‚ غرفه‌هایی برای عرضه محصولات محلی و سنتی و یکی از بلندترین بادگیرهای کاشان می‌باشد.

بومگردی کاشان

در نیمه شب بخوانید: طرز تهیه گوشت لوبیا کاشانی

خانه منوچهری ها

مجموعه اقامتی خانه منوچهری واقع در بافت تاریخی شهر کاشان که یکی از گنجینه‌های بی‌نظیر معماری سنتی ایران به شمارمی آید با دمیدنی جانی نو در کالبد فرسوده بنای قدیمی و با الهام از هنر و سنن این منطقه کویری، با رعایت برترین میزان‌های مرمتی و افزودن تجهیزات کامل مطابق با الگوهای جهانی، اکنون پس از سه سال مرمت و بازسازی پذیرای مهمانان عزیز است.

manouchehri

این مجموعه شامل 8 اتاق اقامتی است که هریک دارای ویژگی‌های تزئینی خاص بوده و در سه وجه حیاط اندرونی مشرف‌به آب‌نما و باغچه‌های باصفای درختان میوه قرارگرفته‌اند. خانه منوچهری ها با داشتن فضایی نیمه خصوصی تجربه ی زیستن در یک خانه ی قدیمی با فضایی شبیه به یک خانه واقعی و ساکنینش را برای شما می سازد.

خانه منوچهری ها در خیابان محتشم، کوچه ثابت، کوچه عمارت هفتم، شماره 49 قرار گرفته است.

خانه منوچهری ها

بوتیک هتل سوریجان در کاشان

عمارت بوتیک هتل سوریجان بنایی است با قدمتی بیش از 250 سال که در دوره قاجار سنگ بنای آن گذاشته شده و در محله اصیل و قدیمی سوریجان و در اولین گذر آن که به گذر سوریجان معروف است جای گرفته. موقعیت مکانی بنا به نحوی است که در بافت قدیمی کاشان بوده و با عبور از کوچه های محله سوریجان می‌توان به بناهای فاخر و قدیمی شهر دست پیدا کرد.

بوتیک هتل

بوتیک هتل سوریجان دارای 8 فضای اقامتی است شامل 4 سوییت با نام‌های شاه نشین , سه دری, دنج و سرداب, همچنین 3 اطاق دوتخته با نام های بامداد , گذر و قلم است و در انتها یک اطاق یک تخته بنام پرنا دارد. تمامی اطاق‌ها شامل تهویه مطبوع, تلفن, مینی بار, سرویس بهداشتی, Safe Box, سشوار و سیستم Wifi می‌باشد.

اقامتگاه سنتی کوشک فردوس

اقامتگاه سنتی کوشک فردوس در کاشان در آدرس خیابان ملا فتح الله‚ کوی صدره و سرفره‚ نرسیده به انتهای خیابان‚ کوچه دوم سمت راست‚ مقابل آب انبار حاج شریف واقع شده است. این ساختمان نیز دارای قدمت ۱۲۰ ساله است و به به اواخر دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی تعلق دارد. جذابیت‌های سنتی و تاریخی این اقامتگاه برای گردشگران بسیار جذابیت دارد. این اقامتگاه دارای فضایی بسیار زیبا‚ دلنشین و دیدنی است. زمین ای بنا ۴۲۰ متر مربع مساحت دارد و دارای دو طبقه و پنج اتاق می‌باشد و فعالیت خود را به عنوان یک هتل بوم گردی در سال ۱۳۹۷ آغاز کرد. این اقامتگاه فاصله کوتاهی تا آثار تاریخی مانند خانه بروجردی ها، قلعه جلالی و حصار سلجوقی و … دارد.

بیشتر بدانید : چرا اقامتگاه های بومگردی در سفر بهتر است؟
اقامتگاه بومگردی در کاشان
اقامتگاه بومگردی در کاشان

اقامتگاه بوم گردی مهینستان راهب

اقامتگاه مهینستان راهب در شهر کاشان در خیابان فاضل نراقی، کوچه فرهنگ ۳۱ واقع شده است. این اقامتگاه لوکس‌ترین اقامتگاه تاریخی در کاشان است و البته قدمت آن به دوران قاجاریه برمی‌گردد. اقامتگاه مهینستان راهب دارای دو طبقه و ۱۶ اتاق لوکس به همراه امکانات عالی و با ۴۱ نفر ظرفیت است. این خانه از سال ۱۳۹۳ به عنوان یک اقامتگاه بوم گردی به بهره‌برداری رسید. از امکانات این اقامتگاه می‌توان به اینترنت، سرویس بهداشتی اختصاصی، خدمات لاندری، رستوران سنتی، چایخانه سنتی، راهنمای تور برای گردشگری در شهر کاشان و … اشاره کرد. یکی از ویژگی‌های مثبت این هتل بوم گردی نزدیکی آن به جاذبه‌هایی مانند چشمه سلیمانیه، باغ فین کاشان، تپه سیلک کاشان، خانه تاریخی طباطبایی، شهر زیرزمینی نوش آباد و حمام تاریخی سلطان امیر احمد است.

معرفی اقامتگاه بومگردی در کاشان
معرفی اقامتگاه های بومگردی در کاشان

اقامتگاه بوم گردی خانه پارسی

یکی دیگر از اقامتگاه های سنتی در شهر کاشان می‌توان به اقامتگاه بوم گردی خانه پارسی اشاره کرد. این اقامتگاه در خیابان فاضل نراقی، کوچه فرهنگ پنجم واقع شده است.این اقامتگاه دارای ۵ طبقه و ۱۱ اتاق است که همه آن‌ها دارای سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی می‌باشند. ساختمان این اقامتگاه دارای قدمتی ۱۸۰ ساله است و به دوران قاجاریه و پهلوی تعلق دارد و در سال ۹۷ به عنوان اقامتگاه بومگردی آغاز به کار کرد. فضای سنتی و تاریخی این اقامتگاه جذابیت بسیاری برای گردشگران دارد. طاق‌های هلالی، پنجره‌هایی با شیشه‌های رنگی و گلدان‌های شمعدانی برخی از زیبایی‌های این فضا می‌باشند. اقامتگاه خانه پارسی در کاشان دارای رستوران سنتی با غذاهای لذیذ و کافه‌ای روی بام می‌باشد. همچنین نزدیکی این اقامتگاه به مسجد جامع کاشان، حمام تاریخی سلطان امیر احمد، خانه تاریخی بروجردی‌ها، قلعه جلالی و حصار سلجوقی از دیگر مزیت‌های آن است.

هتل بومگردی در کاشان
هتل بومگردی در کاشان

اقامتگاه بوم گردی ملک کاشان

اقامتگاه ملک یکی دیگر اقامتگاه‌های سنتی و بوم گردی در کاشان است. این اقامتگاه در خیابان شهید رجایی، خیابان آیت الله مدنی، کوی فخر آور واقع شده است. این ساختمان نیز دارای قدمتی ۱۲۹۰ ساله است و به دوران قاجاریه و اوایل دوران پهلوی تعلق دارد و در سال ۱۳۹۷ به عنوان اقامتگاه بوم گردی آغاز به کار کرده است. اقامتگاه بوم گردی ملک دارای ۸ اتاق در طبقات همکف و زیرزمین می‌باشد. باید بدانید که اتاق‌های این اقامتگاه فاقد تلوزیون هستند و همچنین برخی از آن‌ها نیز فاقد پنجره و دارای نورگیر می‌باشند. این اقامتگاه نیز در جایی نزدیک به مکان‌هایی مانند آرامگاه شاه عباس اول صفوی، خانه بروجردی‌ها و مسجد آقا بزرگ، بازار بزرگ صفویه واقع شده که دسترسی به این مکان‌ها برای میهمانان اقامتگاه ملک را آسان کرده است.

درباره‌ی زهرا علیون

همچنین ببینید

فستیوال تومارولند

فستیوال تومارولند دبی چیست و زمان برگزاری آن

فستیوال تومارولند در شروع کووید-19 لغو شد، اما تیم جشنواره راه امن جدیدی برای سرگرم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *