آیا بوسیدن همسر و ابراز احساسات به او در مقابل فرزندان کار درستی است؟

در ابتداب زندگی مشترک، زندگی دونفره ی شما سرشار از ابراز علاقه است؛ محبت مداوم، در آغوش گرفتن و بوسیدن زیاد. وقتی فقط شما دو نفر باشید، این کار بدون هیچ اشکالی و کاملاً قابل قبول است زیرا هیچ کس دیگری برای مشاهده و واکنش در آن حضور ندارد. اما هنگامی که کودکتان هم حضور داشته باشد شرایط کمی پیچیده می شود. به نظر شما در این زمان چقدر نمایش عاطفه مناسب است؟

ابراز علاقه

در بیشتر موارد، مفسران احساس می کردند که نشان دادن محبت همسرتان برای کودکان رفتار مدلسازی خوبی است. برخی از مفسران هشدار دادند که باید بین محبت و نزدیکی مرز قائل شوید. مفسران دیگر از عدم ابراز علاقه عمومی والدین خود ابراز تأسف می کردند و آرزو می کردند که کاش نمونه های بهتری دیده بودند تا در مقابل فرزندان خود برای ابراز علاقه و محبت احساس راحتی می کردند. همچنین بسیاری خاطر نشان كردند كه فرزندان كوچكترشان وقتی پدر و مادرشان را حین ابراز علاقه می دیدند می خواستند به آنها بپیوندند و درخواست بغل و بوسیدن برای خود می کردند.

طبق گفته مایرا مندز، یک روان درمانگر و هماهنگ کننده برنامه برای ناتوانی های ذهنی و خدمات بهداشت روان در مرکز رشد کودک و خانواده در کالیفرنیا، ابراز محبت در مقابل کوچکترهای شما کاملا سالم است. او می گوید: “این امر برای ایجاد دلبستگی ایمن و تقویت رشد عاطفی اجتماعی در نوزادان و کودکان نوپا مهم است.” به عبارت دیگر، هنگامی که شما و شریک زندگی خود آشکارا نسبت به یکدیگر احساس محبت می کنید، به عنوان مثال با گرفتن دست، در آغوش کشیدن یکدیگر، بوسه های سریع گونه، گفتن “دوستت دارم” یا انجام دادن چیزی خوب برای یکدیگر شما به فرزندان خود نشان می دهید که یک رابطه سالم چگونه است و همچنین به آنها کمک می کنید تا احساس امنیت و محبوبیت بیشتری داشته باشند.

دکتر مندز، دقیقاً مانند برخی از مفسران Reddit، تاکید می کند که محدودیت لازم است. کودکان خردسال آنچه را می بینند تقلید می کنند، بنابراین مهم است که رفتار شما از ساده به جنسی منحرف نشود. در غیر این صورت این کار می تواند منجر به مسائل مربوط به رفتار و مشکلاتی در حفظ مرزهای اجتماعی قابل قبول و مناسب شود.

نکته آخر: از ابراز محبت نسبت به یکدیگر نترسید. عشق شما باعث می شود فرزندانتان احساس امنیت بیشتری داشته باشند و به آنها کمک می کند که روابط سالم خود را برقرار کنند. فقط مطمئن شوید یک سری محدودیت هارا لحاظ می کنید.

همچنین بخوانید: چگونه احساساتمان را به درستی به دیگران ابراز کنیم؟

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

عوارض استفاده از کاندوم که تا بحال به شما نگفته اند!

عوارض استفاده از کاندوم که تا بحال به شما نگفته اند!

دز مقالات پیشین از وبسایت نیمه شب، به معرفی فواید کاندوم پرداختیم و حال امروز …

3 نظر

  1. خیلی بد و اشتباه و چندش آور. چه ربطی داره حالم به هم خورد. من انتظار داشتم وقتی این موضوع رو سرچ میکنم مطالبی برعکس با این مطلب ببینم. خیلی زشت و غیر قابل تحمله که دو نفر از صبح تا شب حرفای عاشقانه بگن و حال بچه ها رو به هم بزنند. کسی که حریم خصوصی خودشو رعایت نمیکنه قصد داره به حریم خصوصی بچه های هم سرک بکشه

    • تیم تحریریه نیمه شب

      سلام هر رابطه ای حد و مرز دارد و از نظر روان شناسی محبت بین والدین به فرزندان هم محبت کردن و ابراز احساسات را آموزش میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *